2020 DE İKİZ BEBEK SAHİBİ OLACAK ANNELER

Merhaba arkadaşlar, ben de 12 haftalık tek yumurta ikizlerine hamileyim ve daha yeni öğrendim ikiz olduklarını, hala şoktayız. Bir tane kızım var, onda pek bulantım olmamıştı, bu sefer biraz var. Aranızda tek yumurta ikizlerine hamile olan veya doğum yapan var mı? Biraz korkuyorum, riskli gebelik sayılıyormuş ve transfüzyon riski varmış. Allah hepimizin yavrularına sağlıkla kavuşmayı nasip etsin🙏

Merhaba, 5+3 te ilk muayene olduğumda tek kese vardı, bugün 6+5 te iki kese göründü. İlk kesede kalp atışı duyduk bugün, ikinci kesede yolk sac var ama henüz bebek görünmüyor. Doktor ikinci kesenin kendiliğinden kaybolabilecegini söyledi. İki hafta sonra tekrar çağırdı. Aranızda bu durumu yaşayan var mı?

Merhaba. Ben de ikiz bebeklerime hamileyim ve bugün vajinamda ağrı başladı. Yatarken ya da otururken bir sıkıntı yok fakat yürümeye başlayınca, her adım atışımda ağrıyor. Gece uyurken de şeffaf, su gibi bir akıntı gelmiş. Benzer durumları yaşayan var mıdır aranızda?

Merhaba, 5+3 te ilk muayene olduğumda tek kese vardı, bugün 6+5 te iki kese göründü. İlk kesede kalp atışı duyduk bugün, ikinci kesede yolk sac var ama henüz bebek görünmüyor. Doktor ikinci kesenin kendiliğinden kaybolabilecegini söyledi. İki hafta sonra tekrar çağırdı. Aranızda bu durumu yaşayan var mı?
Mrba canim bende 6+1 de gittimde bana iki kese var dediler birinin kalp atişi vardi digerinin kalp atişi yoktu emin degilim dedi zamanla belli olur dedi ikinci sfer gityimde ikisinin kalp atişini duydum canim
Insallah sende duyarsin dua et kendine

Mrba canim bende 6+1 de gittimde bana iki kese var dediler birinin kalp atişi vardi digerinin kalp atişi yoktu emin degilim dedi zamanla belli olur dedi ikinci sfer gityimde ikisinin kalp atişini duydum canim
Insallah sende duyarsin dua et kendine
İnsallah canım 🤗 Hakkımızda hayırlısı ne ise onu görelim, 7 Mart'ta randevum var o zaman belli olur ama zaman geçmek bilmiyor🙈

Evet benimde erken başladı şuan 7 haftalık olduk ama 2 haftadır ortalama bulantı yaşıyorum ben ilk zamanlar sadece sabahları olup geçiyordu şimdi neredeyse tüm gün sürüyor canım hiç
Birşey yemek istemiyor

Benimde bugün itibariyle başladı bulantılarım hiç birşey yiyemedim ne kadar kötü bi hismiş

Merhaba arkadaşlar, ben de 12 haftalık tek yumurta ikizlerine hamileyim ve daha yeni öğrendim ikiz olduklarını, hala şoktayız. Bir tane kızım var, onda pek bulantım olmamıştı, bu sefer biraz var. Aranızda tek yumurta ikizlerine hamile olan veya doğum yapan var mı? Biraz korkuyorum, riskli gebelik sayılıyormuş ve transfüzyon riski varmış. Allah hepimizin yavrularına sağlıkla kavuşmayı nasip etsin🙏
merhaba inşallah bebeklerini sağlıklıca kucagına alırsın☺️ bende 36 haftalık tek yumurta ikizi kızlarıma hamıleyim 26 subata dogum tarıhı verildi bekliyorum. Bende hıc beklemedıgım bır anda ıkız olduklarını öğrendim. Öncelikle rısklerın farkında ol ve bır kenara bırak.. yoksa cok kafana takıyorsun. Aralarında farkta oluyor genelde çok acılmadıgı surece sıkıntı yok.. Doktora bı gıdeceksın aralarındakı fark acılmıs bı gıdeceksın kapanmıs, hep hazırlıklı ol bunlara. 26. haftandan sonrada agırlasıyorsun ev ıslerı falan zorlayabılır olabıldıgınce az yorulmaya calıs hazırlıklarını tamamla.. Transfüzyon rıskıde evet var ama illa olacak diye bir şey yok ki oldugunda da onunda çareleri var hiç kafanı takma.. Tek plesentadan beslendıklerı ıcın mutlaka bıraz fark oluyor zaten. Saglıklı rahat hamılelık dılerım..

Kalp atımlarını dinledik şükür 7+5 ve 7+4 olmuşlar iyiler dedi ama benim geldiğimden beri doktordan belim ağrıyor 😔

Ya resmen aynıyız seninle sabah uyandığımdan bu yana bel ağrısı var sanki çok ağır birşey kaldırmışım gibi.
Çok sevindim bende martta duyacağım kalp atışlarını günler geçmiyor

Ya resmen aynıyız seninle sabah uyandığımdan bu yana bel ağrısı var sanki çok ağır birşey kaldırmışım gibi.
Çok sevindim bende martta duyacağım kalp atışlarını günler geçmiyor
Evet benimde aynen öyle bgn hastaneye gittim geldim ondan mi oldu anlamıyorum yatıyorum şimdi uzandım bende geçer imşalah

merhaba inşallah bebeklerini sağlıklıca kucagına alırsın☺ bende 36 haftalık tek yumurta ikizi kızlarıma hamıleyim 26 subata dogum tarıhı verildi bekliyorum. Bende hıc beklemedıgım bır anda ıkız olduklarını öğrendim. Öncelikle rısklerın farkında ol ve bır kenara bırak.. yoksa cok kafana takıyorsun. Aralarında farkta oluyor genelde çok acılmadıgı surece sıkıntı yok.. Doktora bı gıdeceksın aralarındakı fark acılmıs bı gıdeceksın kapanmıs, hep hazırlıklı ol bunlara. 26. haftandan sonrada agırlasıyorsun ev ıslerı falan zorlayabılır olabıldıgınce az yorulmaya calıs hazırlıklarını tamamla.. Transfüzyon rıskıde evet var ama illa olacak diye bir şey yok ki oldugunda da onunda çareleri var hiç kafanı takma.. Tek plesentadan beslendıklerı ıcın mutlaka bıraz fark oluyor zaten. Saglıklı rahat hamılelık dılerım..
Çok çok teşekkür ederim cevabınız için, içimi rahatlattınız, inşallah ben de 30’lu haftaları görürüm. Size de sağlıklı bir doğum diliyorum, kızlarınıza kavuşursunuz hayırlısıyla inşallah🙏

Bu ara Yiyebildiğini ye canım zorlama kendini bende öyleyim
ilerleyen haftalarda daha rahat yersiniz merak etmeyin önceleri yemeği düşünürken bile midem bulanıyodu şimdi canım istiyor :KK48: zaten ilk 3 ay sizin depolarınızdan tüketiyorlar vitaminleriniz ilaçlarınız varsa aksatmayın

ilerleyen haftalarda daha rahat yersiniz merak etmeyin önceleri yemeği düşünürken bile midem bulanıyodu şimdi canım istiyor :KK48: zaten ilk 3 ay sizin depolarınızdan tüketiyorlar vitaminleriniz ilaçlarınız varsa aksatmayın
Yok henüz bir vitamin vermedi doktorum. Evet öyleymiş 🤗 bu pazartesi gideceğim bakalım verir belki. Arada midemin bulanmadığı oluyor normal değil mi korkmama gerek yok 😆

X