2020 DE İKİZ BEBEK SAHİBİ OLACAK ANNELER

Oo maşallah benim de gönlümden bir kız bir erkek olsun geçiyor ama sağlıkla gelsinler de cinsiyeti önemli değil. Ilk hamilelik mı?
Sagol canm. Benimde gonlumden gecendi oldu cok şükür. 1 kızım var 3 yaşında. Ins gönlünuzdeki olur sizinde. öncelik sağlık tabiki sagsalim doğsunlar

Bende tüp Bebek hamile kaldım şuan 14+2 cinsiyet biri kız diğeri belli değil ben geçen hafta gittim 3 kilo almıştım ama doktorum alma sakin dedi mide bulantım çok olmadı hafif geçirdim çok şükür şuan herşey normal doğum tarih konuşmadık hiç Allah'ım herkesin yardımcısı olsun

Hayırlı olsun. Sağlıcakla gelsin yavrucaklar.

Aayy
Bana cok erken gibi geldi hic beklemiyodum. Cok saskinim. Bundan sonra boyle hep hissedermiyimki.
Hareketleri hissetsemde artik kontrol gunlerini sayip durmasam
Bazen rahim büyümesinden oluyor hafif sertlik bazen sanci ya da küçük bir kasılma belki oyle birseydir daha haftana göre o kadar belli etmez bebekler bence. Ama az kaldı kıpır kıpır harika bir duygu canım şimdi de durmuyorlar Sana tavsiyem sırt üstü yatma artik ben erken haftalarda yan yatmaya başladım özellikle sola yat. Sağ taraf kan akışının daha rahat gerçekleştiği rahme daha çok kan ulaşımını sağlayan kısım diye biliyorum bol su iç birde kan miktarı gebelikte artıyor plesantan içinde önemli ben alıştım 4 litre bazen fazla içiyorum bir günde 33 gireceğim yakında ödem olmadım daha

Son düzenleme:
Bende hamileligimi ogrendigim gunden beri soluma yatmaya calisiyorum. Bu sefeerde sanki soldaki bebek eziliyomus gibi geliyor surekli hareket ederlermi diye sirt ustu yatip karnima bakiyorum bide daha yasamadan bu kadar heyecanliysa dusunemiyorum zaten Allah hepimizin yardimcisi olsun. Odem olup olmadigini doktor mu soyluyor?

Ezilmiyor merak etme canim dr sormuştum bende benim kız solda o yana yatsamda kıpırdıyor sürekli kuzum. Izlemek çok keyifli birkaç hafta sonra oturarak fark edersin ben öyle daha rahat görüyordum kipirdanmalarini Amin güzellikle sağlıkla bitirelim insallah. ödem belli ediyor el ayak vücut sismesinden benim olmadı şimdiye kadar su sindirim yönünden de yardımcı oldu bana

Son düzenleme:
Gercektenmi ya ay insallah insallah..
Doktorumda bana yeme icmene dikkat edersen rahim agzinda odem olmaz demisti. Bu hamileligin son zamanlarinda sisen ayaklarin yuzlerin ellern kollarin sebebi ödem yani insallah oyle biseyler olmaz. Canim da hep tuzlu seyler istiyor, hamur işi şeyler hic boyle bi insan degildim

Sağlıcakla ve hayırlısıyla kucağınıza da almak nasip olsun. Bizim gibi yeni olanlara ne önerirsiniz ne gibi zorluklar bizi bekliyor

Tuza dikkat et tansiyonu etkilemesin. Ben son iki aydır tatlı istedim aynı senin gibiydim

Sağlıcakla ve hayırlısıyla kucağınıza da almak nasip olsun. Bizim gibi yeni olanlara ne önerirsiniz ne gibi zorluklar bizi bekliyor
Herkesin farklı tabi ben kanamada geçirdim şimdi de erken doğum olmasın diye tedirgin oluyorum arada ama kontrol etmeli sakin olmalı rahat olmalı iyi düşünmeli stresten uzak durmali. Doktoru iyi seçin ben şanslıyım ilgili bir ekip tüp bebek benim her zaman ulaştım. Kanama dönemi yatip dinlendim. Ev işi ufak tefek yaptim, yemek yaptım ama süpürgeyi ağır isleri eşim yaptı sağolsun. Beslenmeye dikkat ettim, çay kahve her türlü hazır ürün tüketmedim protein meyve ağırlıklı gittim birde midem hep yandı benim baharat salça ekşi domates turunçgil hiç yiyemiyorum. Burda arkadaşlardan yazmıştı muz kaşar yogurt protein bebeklere kilo aldırıyor diye bol bol yiyorum süt arada içiyorum oda şişiriyor Balık hiç yiyemedim hastasıydım oysa ceviz yedim. Takviye dr verdiği vitamin demir magnezyum devam ediyorum. Her hafta vurulduğum iğne vardı tedbir amaçlı dr yarim doz devam ettirdi hepsini bütün ilaçları düzenli dikkatli kullandım. Alışveriş için liste yaptım belirli haftaya ulaşınca 24 gibi aldım çok geç kalmayın ağırlaşınca çok zor oluyor gezmek.
Veracity genetik yurt dışı test, detaylı ultrason, şeker yüklemesi yaptırdım. Erken doğum riskim veya düşügüm yoktu ikinci tup bebek denemeydi serklaj-rahim ağzı dikişi oldum. Kızım kasigimda şu an iyiki olmusum.
Aklıma gelenler bunlar şimdilik pek uzun oldu

Anne adayları herkese merhaba;

Şuan ikiz bebek bekleyen tüm hamile arkadaşlarımızı bilgi paylaşımı için buraya bekliyorum..

Tekil gebelikle aynı değiliz ve sorularımıza cevap bulamıyoruz bazen
Benimde iki kese göründü pazartesi gittigimde bir aylık mış önümüzdeki pazartesi tekrar cagırdı kontrole hayırlısıyla kucagımıza alırız inşallah

Teşekkür ederim hepsini dikkate alacağım sağlıcakla kucağınıza nasip olsun. Hayırlı ömürler dilerim bebişlerine.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…