Gebeliğe Hazırlık 2019'a Hamile Olarak Girmek İsteyen Güzel Anne Adayları ❤️

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
3 kez tecrubesi olan biri olarak+biyoloji bilgimle soyluyorum belirtilere kafanizi asla takmayin.Yediklerimiz,ictiklerimiz,stres durumumuz hersey etkiliyor.Ben cekirdek yedgim ay cok sivilce cikaryorum mesela.Ayrica adet belirtileriyle gbelik belirtileri ayni zaten.Cok kendinizi dinlemeyin benim gibi psikolojiniz bozulur Acaba hamile miyim diye dusununce zaten mide de bulaniyor, bel de agriyor
Bir de ayni kisinin bile her gebeligi farkli.Birinde hicbir belirti olmazken,digerinde cok ilginc seyler yasayabiliyorsunuz.

3 kez tecrubesi olan biri olarak+biyoloji bilgimle soyluyorum belirtilere kafanizi asla takmayin.Yediklerimiz,ictiklerimiz,stres durumumuz hersey etkiliyor.Ben cekirdek yedgim ay cok sivilce cikaryorum mesela.Ayrica adet belirtileriyle gbelik belirtileri ayni zaten.Cok kendinizi dinlemeyin benim gibi psikolojiniz bozulur Acaba hamile miyim diye dusununce zaten mide de bulaniyor, bel de agriyor
Evet çok dinlememek lazım vücudu. Düşünmeyince hersey daha yolunda oluyor biliyorum ama insan isteyince bekleyince elinde olmuyor.

Bence bu ay olmazsa ki inşallah olur muhakkak ovülasyon testi uygula. Bakalım ne olacak. Ben düzenli olarak adet sonrası ilk kez bu ay kullandım. Yumurtladım sanıyorum ama yapmaya da devam edicem, buralarda sonradan bi daha koyulaşanlar gördüm o yüzden denemeye devam :)))
Yapmayı düşünüyorum eger hamile degilsem. :)

Adet yumurtlama tarihi hesaplayan programlar var, onları telefona indirip takip edebilirsiniz. Döngünüzü kaydedip sonraki regl tarihinizi hesaplıyor

O programlar tahmini yaptığı için çok doğru olmuyor malesef. Benim programımda mesala yumurtlamayı 2 Ağustos gösteriyordu ama 4 ağustosta yumurtlama oldu. Uzayan şeffaf akıntıdan anladım bir de 3’ünde doktora gittiğimde yumurta yumurtalıkta duruyordu yani kesin emin oldum böylece. Normalde 26 günde bir adet oluyorum hava değişiminden sanırım geçen ay 29 günde oldu bu ay da 28 günde olacak yumurtlama tarihime göre. Yani programa güvenecek olsam geçen ay 3 gün bu ay da 2 gün sapma olacaktı. Hoş eşimle aynı şehirde bile değiliz şu an neyin takibini yapıyorum ben de bilmiyorum

E
Bir de ayni kisinin bile her gebeligi farkli.Birinde hicbir belirti olmazken,digerinde cok ilginc seyler yasayabiliyorsunuz.
Evet çok haklısın
Ben ilk gebeligimde agri kesici vurulmak icin gebelik testi yaptirdim negatif cikti adetime 10 gün vardı. Kesin yok diye zaman geçerken 10 gün son adet olmayonca testte pozitif gordum. O 10 gün boyunca asiri gogus hassasiyeti ve kasik krampi vardi. Düşükle sonuçlandı o ayrı...
Ilk deneyimdeki belirtileri aramiyorum artık değişebiliyormuş cunku

:) olmazsa da heyecanmızı kaybetmememiz lazım :) seninde haberini bekliyor olacagım :) bat ne ?
Ben de çok heyecanlıyım benim de Eylül’de ilk deneme olacak daha denemeden heyecan yapabilme potansiyeline sahibim :))

Not: az önce yanlış anladım :)) ilk deneme diyince bat ne demek diyosun sandım:))

bat 8 var dayanamdım test yaptım yarım saat sonra gittim baktım silikti ama aşırı şekilde silikti zor farkettim
Yarin veya salı günü tekrar dene:) daha belirginse bence kan ver ben olsam öyle yapardım yani sabırsızımdır çoook :)) .
Bu arada çok mu silik bir de test ucuz olanlardan mı yoksa daha pahalı olup 6 gun onceden sonuc verenlerden mi

Yarin veya salı günü tekrar dene:) daha belirginse bence kan ver ben olsam öyle yapardım yani sabırsızımdır çoook :)) .
Bu arada çok mu silik bir de test ucuz olanlardan mı yoksa daha pahalı olup 6 gun onceden sonuc verenlerden mi
yok canım ya ucuz olanlardan aldım 2 tane dedim deneyeyim 1 saat önce yaptım koydum sonra işim vardı girtim dedim atayım çöpe çıkmaz daha 8 gün var neyse dikkatlice bakınca aşırı silik bi çigi gördüm foto çektim ama fotoda belli değil birazdan bi daha yapıcam :) gene silik çıkarsa kan vermeye gideeim sabah

yok canım ya ucuz olanlardan aldım 2 tane dedim deneyeyim 1 saat önce yaptım koydum sonra işim vardı girtim dedim atayım çöpe çıkmaz daha 8 gün var neyse dikkatlice bakınca aşırı silik bi çigi gördüm foto çektim ama fotoda belli değil birazdan bi daha yapıcam :) gene silik çıkarsa kan vermeye gideeim sabah
Fotografla biraz oynayınca netlesir belki. Buraya yüklüyorlar bazen :) . Ama ucuz olanlarin hassasligi az oluyor digerlerine gore eger cizgi varsa hamile olabilirsin :) tekrar yaptiginda o kadar uzun bekleme yaniltici olabilir. Basinda bekle suresi 5 mi 10 mu kac dakikaysa

X