Gebeliğe Hazırlık 2020 Anne Adayları

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Merhaba bayanlar. Adet olmama tahmini olarak 7 gün var. Bugün midem çok ağrıdığı ve gaz sancısı yaşadığım için rezene çayı içtim 1-2 bardak.
Regl belirtisi olarakta yüzümde normalden daha fazlaaaa sivilce var ve göğüslerim şiş.
Çay içtikten sonra 2 3 kere tuvalete gittiğimde lekelenmeler geldiğini fark ettim bunlar genelde koyu renkliydi. Bende regl olacağımı anladım. Fakat daha demin tekrar gittim ve akıntının renginin normale döndüğünü fark ettim. Regl başlangıcı olsa devam etmez miydi bu akıntı?
Bu yerleşme kanaması olabilir mi?
Aynı belirtiyi yaşayanlar var mı? Tecrübelerinize ihtiyacım var.

Merhaba bayanlar. Adet olmama tahmini olarak 7 gün var. Bugün midem çok ağrıdığı ve gaz sancısı yaşadığım için rezene çayı içtim 1-2 bardak.
Regl belirtisi olarakta yüzümde normalden daha fazlaaaa sivilce var ve göğüslerim şiş.
Çay içtikten sonra 2 3 kere tuvalete gittiğimde lekelenmeler geldiğini fark ettim bunlar genelde koyu renkliydi. Bende regl olacağımı anladım. Fakat daha demin tekrar gittim ve akıntının renginin normale döndüğünü fark ettim. Regl başlangıcı olsa devam etmez miydi bu akıntı?
Bu yerleşme kanaması olabilir mi?
Aynı belirtiyi yaşayanlar var mı? Tecrübelerinize ihtiyacım var.
Mesajını yeni gördüm canım , durum nedir ? var mı güzel haber ?

2020 Anne adayları yeni listemizi oluşturuyorum , 2020 girmeden listemiz bebişlerle dolsun...
1560325798549.png
:anneadayı: Evet Yanlış Duymadınız , İtinayla Ovulosyon Takibi Yapılır:anneadayı:
Tavsiye edilen kür ve ovulasyon testlerini aşağıda paylaştım :KK200:
anne-adaylarina-guzel-bir-haber-var-2468440_3252_o.jpg

1560327490705.png

2020 ANNE ADAYLARI BAT LİSTESİ ve DOĞUM TAKİP ÇİZELGESİ
(Not: Batlarını güncellemeyenler listeden çıkartılır)
Üye Adı Bat TarihiTahmini Doğum TarihiŞehir/Hastane ve Doktor BilgisiCinsiyet
@icecreamm 22/10/2019
@balbocegi35 30/10/2019
Tavsiye Edilen Ovulosyon Test Markaları

2277658
2277661

2277666

2278772

PROF. DR. İBRAHİM SARAÇOĞLU'NDAN HAVUÇ VE KURU İNCİR KÜRÜ
MALZEMELER
- 2 tane büyük boy havuç
- 20 tane kuru incir
- Yarım litre klorsuz su
HAZIRLANIŞI
Öncelikle klorsuz suyu tencerede kaynatarak 4-5 cm uzunluğunda bıraktığınız havuçları içine atın. Kapağı kapalı şekilde 20 dakika kaynattıktan sonra ayrı kapta kaynayan yarım litre suya bıçakla üzerine çizik atılmış 20 kuru inciri atın. Üzeri kapalı şekilde 15 dakika daha kaynatın.
Karışımdan kalan haşlama sularını çok fazla soğutmadan karıştırın. Her sabah kahvaltıdan 15 dakika önce tüketmek kaydıyla 20 gün uygulayın.

SARAÇOĞLU'NDAN HAMİLELİK KOLAYLAŞTIRICI SOĞAN KÜRÜ TARİFİ
MALZEMELER
- 1 tane açık kahverengi soğan
- Yarım litrelik pet şişe su
- Bıçak ve tencere
YAPILIŞI
Klorsuz ya da marketten alacağınız pet şişe sudan iki bardak kadarını tencerede kaynatın. Elinizdeki soğanı dört parçaya ayırıp kabuklarını ayıklayın. Ardından soğanları kaynamış olan suya atın ve 10 dakika kaynatın. Suyunu süzdükten sonra sabah ve akşamları ılık şekilde için. Her gün iki defa tüketilerek 15 gün boyunca uygulanması gereken bir kürdür. En geç 1 hafta sonra etkisini göstermesi beklenir.
SOĞAN KÜRÜNE NE ZAMAN BAŞLANMALI?
Planlı bir hamilelik düşünen çiftlerde kadınlar adet dönemi bittikten sonra 1 hafta içinde soğan kürüne başlamalıdır. Kürün düzenli olarak tüketildiği vakitten 2. regl dönemini görmeden 10 gün önce yeniden 5 gün veya 7 gün kürü denemelidir. Soğan kürü uygulandıktan sonra da yukarıda bahsettiğimiz incir kürüne başlanmalıdır.

:KK200:

:dua: :KK200: teşekkür ederim. Listemizdekilerin çoğu hamiş olup gittiler burası ıssızlaştı . O yüzden yeni liste yapmaya karar verdim
Inş sıra bizlere de gelir ama gitmeye gere yok😊
Bi kizim var cnm sukur 5.yılında aldım uçağına 2.yi istiyorum ins 8 yillik evliyim 6 gebelik geçirdim birisi 23 haftalık erken doğdu diğerleri ya düştü ya kurtaj derken böyle yani kısaca
Ha deyince de kalamiyirum zaten
Hayirlisi ins

Inş sıra bizlere de gelir ama gitmeye gere yok😊
Bi kizim var cnm sukur 5.yılında aldım uçağına 2.yi istiyorum ins 8 yillik evliyim 6 gebelik geçirdim birisi 23 haftalık erken doğdu diğerleri ya düştü ya kurtaj derken böyle yani kısaca
Ha deyince de kalamiyirum zaten
Hayirlisi ins
cok geçmiş olsun canım ya baya zorlu yolardan geçmişsin... benmde bir düşüğüm var 7.ay denemesi bu ay bakalım sonuç ne olacak... çikolata kistim var, değerlerim normal olsa da olmuyor :110:

X