Gebeliğe Hazırlık 2019'a Hamile Olarak Girmek İsteyen Güzel Anne Adayları ❤️

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Kızlar D vitamini eksikliğinin gebelik engelleme gibi bir durumu mu var? Benim en son 18 çıkmıştı normalden düşüktü yani doktor ilaç vermedi kışa doğru tekrar baktır öyle ilaç kullan dedi. Bu doktor da kadın doğumcu değildi ama bebek düşündüğümüzü biliyordu. Bir de demirim de normalden düşük çıktı ama hemoglobin 14.7 çıktığı için demir ilacına gerek yok dedi. Benim de kafam çok karışık ya acaba gebelik olmasına engel mi bunlar

Aynen canim bakalim insaallah gerek kalmaz :) ilk gebeligim kendiliginden olmustu
Kansizlik yokmus canim. Yaa insallah gerek kalmaz da hamile kalirim :)) ilk gebeligim kendiliginden olmustu Allahim tekrar nasip et hepimize ve saglikla kucagimiza alabilelimmmm

Benim de sürpriz gebelikti ilki ki d vitaminim yerlerdeydi ona rağmen kalmışım. Ömrü yokmuş başka. Yüce tabbim ol deyince oluyor işte :)

Peki bunu klomen vs kullanırken yersek bir sakıncası olur mu? Doktor bana bitkisel tedavi yapmayin bizi olumsuz etkiliyor demisti. Tedaviyle beraber kullanan var mı bunu?
valla canım biri kullandığını yazmıştı ne desem şimdi yalan olur.
biri yazmış ben klomenle birlikte kullandım doktor şaşırdı nasıl böyle gelişmiş diye o ay hamile olduğunu öğrenmiş istersen forumda pcolu bayanlar var onlara sor illa kullanan var ben oradan okumuştum

Benim de sürpriz gebelikti ilki ki d vitaminim yerlerdeydi ona rağmen kalmışım. Ömrü yokmuş başka. Yüce tabbim ol deyince oluyor işte :)
Aslinda hepsi bahane gercekten yaratilacaksa her turlu engele ragmen yaratiliyor. Kayinvalidem ilk gebeligmde folik asit kullanirken gormustu beni ve cok sasirdi ben hic bisey kullanmadm 5 cocuk dogurdum sapasaglam onlari icmeyin demisti tabii bem yine de devam ettim. Eskiden boyle seyler yoktu ve patir patir hamile kaliyodu herkes, artik verdikleri vitaminlerden bile supheleniyorum bu kadar cok düsugun olmasinin sebebi belki de takviye diye aldiklarimiz.. aman ne bileyim bazen herseyi birakip koy hayatima gecmek istiyorum dogal yasam dogal gebelik dogal hayat olsun diye.. sonu gelmeyen bir zehirlenmenin icindeyiz malesef...

Neye yarıyor bu şimd? Yumurta mı çatlatıyor ? Tutunmayı mı sağlıyor ? Etkisi ne cnm
Alıntı

Çörek otunun kendisinin ya da yağının faydalarını saymakla bitiremeyiz bal da yine aynı şekilde çok eskilerden beri erkekler üzerinde spermi artırmak için erkeklere bal yedirildiği de bilinmekte. Balın spermlere olumlu etkileri görülmüş evet ama şimdi ki ucuza satılan ne olduğu belli olmayan ballar değil tabii ki. Saf sadece arıların yaptığı insan elinin değmediği katkısız ballar olması gerekiyor faydası görülmesi için. Bu aynı zamanda tarçın ve bal ile birleştiğinde üremeye olumlu etkileri olduğu da görülmüş. Yine tarçın için de bir şeyler söylemek gerekirse Çin ve uzakdoğu ülkelerinde hamile kalamayan yumurtalarında problem olan ve rahmi kuvvetlendirmek için toz tarçın kullanılırmış. Uzun yıllar çocuğu olmayan yabancı bir çiftin de bu kürü uyguladıktan bir süre sonra ikiz çocukları olduğu bilinmekte.

Stresli dünya zaten :) Allah hayırlı gebelikler nasip etsin

Sağol cnm. Tadı nasıl?

bence çok güzel bende biraz mide yanması yaptı aç karnına yedim diye heralde. bildiğin bal tadı geliyo rahatlıkla yiyorum 1 gün olmasına rağmen benim kanamayı söktürdü sanırım temizliyor içimi

Bakalım, regl Yen'i bitti. Deneme yanılma çalışmaları ilk ay işe yaramazda belki ikinci ay regl olduğumda denerim ben de. :)

Selam kızlar ben de 2 ay önce 6+2 haftalık gebeliğim düşükle sonuçlandı. Şuan korunmayı bıraktım. Nasip inşallah sağlıklı hayırlı evlatlar nasip eder Rabbim. Galiba aranızda benim gibi düşük yapanlar olmuş, sizler kAçıncı ay bıraktınız korunmayı

Geçmiş olsun cnm

Benim erken doğumdu 5 aylık. sorun yok diye doktor korunma vermedi. Ama zaten regl olmam 2 ayı buldu neredeyse. Şimdiden sonra deneyeceğiz inşallah

Benimde düsuk zamanini gecmisti. 4 bucuk aylik normal dogum yaptim dr korunma vermedi hic.

Benim de 7+6 iken düşük oldu canim doktor 3 ay korunma vermisti ben dikkate almayacaktim ama o sira implant tedavisine basladigimdan 3 ay korunma oldu bizde o zamandan bu yana da korunmuyoruz 9ay oldu denemeye baslayali

Benim de 7+6 iken düşük oldu canim doktor 3 ay korunma vermisti ben dikkate almayacaktim ama o sira implant tedavisine basladigimdan 3 ay korunma oldu bizde o zamandan bu yana da korunmuyoruz 9ay oldu denemeye baslayali
Çok geçmiş olsun canım , Rabbim tez zamanda tekrar nasip etsin inşallah sağlıklı hayırlı evlatlar..

Adetimden hemen sonra mesela 11 .12. Gün kalsaydım değer daha yüksek çıkardı değilmi o zaman da birliktelik oldu çünkü birde adete 10 gün varken o zaman ben son hafta kalmışm dediğşnz gibi bu değr düşük olması bebiş küçük diye değilmi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…