Gebeliğe Hazırlık 2019'a Hamile Olarak Girmek İsteyen Güzel Anne Adayları ❤️

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Aslında her ay adetim gelmesini istemiyodum gelince kafam rahattı bu sefer bi olumlu bi olumsuzum değişik oldum .teşekkür ederim olmazsam dediğin gibi baktırayım :)

Evet öyleymiş.Tutmamıştır diye içimden geçiyo amaa hala adet olmadım ilk defa böyle panik yapmıyorum.bu testide öylesine aldım bide köyde yaşıyorum eczane seçeneğim çok yok
Kaç yaşındasın ne zamandır istiyorsunuz bebek?

Banada kan sulandirici vermediler. Aslinda benimde cok dikkatimi cekmisti hwralde tekrar hamile kalinca veriyolar diye dusunmustum. Ben hamile kalmadan onceki ilaclarima basladim dogumdan sonra newfolid ve d vitamini iciyorum.

Banada kan sulandirici vermediler. Aslinda benimde cok dikkatimi cekmisti hwralde tekrar hamile kalinca veriyolar diye dusunmustum. Ben hamile kalmadan onceki ilaclarima basladim dogumdan sonra newfolid ve d vitamini iciyorum.

Bebeğin tutunmasını kolaylaştırıyormuş kan sulandırıcı. Ben de kullanıyorum. Haftaya ovulasyona başlayacağım inşallah. 2 ay geçti bile Doğum yapalı

D vitamini çok önemliymiş zaten cnm aynen devam

Ben folik asit disinda hicbir sey kullanmiyorum ya acaba eczaneden demir d vitamini falan alsam olur mu? Gebelik icin tedaviye baslamadik ondan yazan bir doktor da olmadi. Gecen hafta kan degerlerime baktirdim sadece bide b12 unutkanligim var diye, hepsi normal cikti bunun uzerine doktora demir ilaci kullanmali miyim dedim gerek yok dedi yalniz bunu diyen doktor dahiliyeciydi sadece kan degerlerime bakarak bunu dedi. Folik asite bile gerek yok dedi. Sizce baska bir doktora daha gostermeli miyim? Yoksa sadece kan degerlerime bakip bunlari demesi normal mi?

Ben de bu ay onu deniycem canim dun basladim normalde adetin 2 gunu baslaniyor ben 6gunu baslamis oldum ama neyse 12.gunune kadar kullaniliyor
valla benim ara kanama oldu 3 gün sürdü adet değil ama yinede yiyorum 10 gün kadar yicem çünkü kontrolüm var etkilerini görmek için başladım

Nasıl yapiliyor canım :) 2 ekimde güzel haberi almazsam yaparım bende
Canım 1 kase bala 1 çay kaşığı çekilmiş olsa iyi olur çörek otu 1 çay kaşığı tarçın koyuyosun kahvaltıdan 1 saat önce 1 tatlı kaşığı yiyosun akşam da yatmadan önce 1 tatlı kaşığı. bu küre adetin 2.günğ başlanıyor 12.günü bırakıyosun yani 10 gün yemiş oluyosun toplamda hadi bakim vesile olurum inşallah

Peki bunu klomen vs kullanırken yersek bir sakıncası olur mu? Doktor bana bitkisel tedavi yapmayin bizi olumsuz etkiliyor demisti. Tedaviyle beraber kullanan var mı bunu?

Canım, Doğumdan sonra folik asit kestirdi fazlalık yapmasın vücutta dedi. 40 ım çıktığında kontrole gittim tüm kan değerlemelerine bakıldı. Hepsi çok iyiydi ama iyi olsa bile hamilelik çalışmalarına başlanacağından artık ekstradan D vitamini dil altı sprey ( hap olarak alıyorsan zeytinyağı ile tüket), foliğe artık yeniden başlayalım dedi. Bir de gıdalardan c vitamini. C vitamini de yumurtanın çatlamasında etkiliymiş ama vitamin değil doğal yöntemler dedi c için.kan iyi ise Demir neden kullanasın anlamadım? Doğumda kan kaybettiğimde vermişlerdi sonra normale döndü ilaç vermedi doktor. Bir de kan sulandırıcı hap sadece. Tespit edilen kanda pıhtılaşmam yok buarada. Gebelik tedavisi değil bu anlattıklarım gebeliğe hazırlık süreci cnm Senle ilgilenen bir doktor şart.

Dahiliye. Normal kan değerlerine bakıp konuşur zaten. Hamilelik için gerekenlerde kadın Doğuma yine gitmelisin.

Neye yarıyor bu şimd? Yumurta mı çatlatıyor ? Tutunmayı mı sağlıyor ? Etkisi ne cnm

Kadin doguma baslayacagim ama suan sehir disindayim evime donunce tedaviye baslamak istiyorum ben de. D vitamini hamile kalmak icin onemliymis doktora soylememe ragmen ona baktirmamis kanda mecburen bastan baktircam vitaminlere. Demir konusunda bir bilgm yok yani eger kanim iyiyse demir var demektir mi oluyor? folik asite falan da baktircam belki gerek yoktur cunku folik asit iceren herseyi normal hayatta zaten bolca tuketiyorum. Aslinda kafama takilan sey belki de benim herseyim normaldir ama esimin spermleri yetersizdir. O da sagolsun bunun muayenesine bile sicak bakmiyor tam bir keçiii

Demir ilacı kansızlıkta veriyorlar. Kansızlık yoksa gerekli olduğunu düşünmüyorum. Hamilelikten 3 ay önce foliğe başlatıyorlar malum. Yediklerimizde illa ki vardır ama yeterli aldığımızı kan testi yapmadan bilemeyiz ki cnm. Belki eşinin doktora gitmesine bile gerek kalmayacak hamile kalacaksın kestirip atma kafanda :) evine döndüğünde geniş içerikli bir kan tahlili yaptır be kadın Doğuma git bizi de bilgilendir :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…