Gebeliğe Hazırlık 2019'a Hamile Olarak Girmek İsteyen Güzel Anne Adayları ❤️

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
selam kizlar.
doktordan yeni geldim. bende haberler çok kötü.
sol yumurtaligimda kist varmış ve iki tup de tikali görünüyor. bunu teyid etmek ve kisti almak için ameliyat olmam lazım. laparoskopi galiba adı. tam anlamadim zaten almancam kötü bi de tıbbi terimler işin içine girince iyice anlamıyorum.
doktordan çıktığımda üzüntüden yuruyemiyordum bile. aglamaktan icim çıktı. çok kotuyum çok :KK43:
Üzulme canim benim tuplerin icin rahim flimde aciliyo cok kolay bi islem kist icin neden ameliyat dediler ki baska dr sorma imkanin yokmu kist bendede vardi hamile kalinca kayboluyo almancasi iyi olan biriyle gitseydin keske. Bide laparoskopik ameliyatlar daha kolay ve basit oluyo korkma

Canım birde türkiyeye mi gelsen burada ki doktorlara da mı bi görünsen acaba hemen umutsuzluğa kapılma belki başka bir yolu başka bir çaresi vardır
Merlin_Merlin Merlin_Merlin bencede canim burada ailen nerede yasiyo once sen gelip bir iki dr la görüssen bide burda bi arastirsan sonra gerekirse esinde gelir veya hic gerek kalmaz flimini burada cektirip hersey yoluna girip donersin almanya ya bellimi olur hemen umitsizlige kapilma eger imkanin varsa bi gelip burada arastirip oyle karar ver bence allah tan umit kesilmez sonucta bir suru tedavi imkan var artik. Ameliyat icin acele etme rahim fliminde tupler aciliyo zaten

Kizlar simdi banada bi akil verin bugun adet olunca kayinvalidem bi dr git belki ilac falan verir hamile kalmak icin dedi bende zaten 6 ay sonra kontrole cagirmisti miyomum icin dedim gitmeyi dusunmuyorum dedim sizce gitmeliyim ne yapayim bilemedim gecen sene rahim flimini ceken prf dr istedigimde vermemisti ilac adetin herseyin duzgun gerek yok demisti 1 ay sonra hamile kalmistim simdi ne yapmaliyim sizce karar veremiyom gidip ilac igne falan alayim mi sizce

Kizlar simdi banada bi akil verin bugun adet olunca kayinvalidem bi dr git belki ilac falan verir hamile kalmak icin dedi bende zaten 6 ay sonra kontrole cagirmisti miyomum icin dedim gitmeyi dusunmuyorum dedim sizce gitmeliyim ne yapayim bilemedim gecen sene rahim flimini ceken prf dr istedigimde vermemisti ilac adetin herseyin duzgun gerek yok demisti 1 ay sonra hamile kalmistim simdi ne yapmaliyim sizce karar veremiyom gidip ilac igne falan alayim mi sizce
Canım eğer normal yollardan hamile kalabiliyorsan gitme bence ne gerek var yani doktor bana klomen vermişti bi önceki ay o da kist yapıyormuş bi daha içmem yani bende

Merlin_Merlin Merlin_Merlin bencede canim burada ailen nerede yasiyo once sen gelip bir iki dr la görüssen bide burda bi arastirsan sonra gerekirse esinde gelir veya hic gerek kalmaz flimini burada cektirip hersey yoluna girip donersin almanya ya bellimi olur hemen umitsizlige kapilma eger imkanin varsa bi gelip burada arastirip oyle karar ver bence allah tan umit kesilmez sonucta bir suru tedavi imkan var artik. Ameliyat icin acele etme rahim fliminde tupler aciliyo zaten

Rahim filmini ben de istiyorum adam direk geç onu dedi, dün bir arkadaşımla konuşuyordum burda, aynı doktora gidiyor, yoksa anlatmazdım derdimi ona zaten. Bana dedi ki aynı doktor ona da sağ tüpün kapalı demiş, kadın ikinci çocuğuna hamile ve ikincisi sağ yumurtalıktan olmuş, yani kapalı dediği tüp açıkmış. güvenim sarsıldı açıkçası, ne umutlarla gitmiştim ben bu doktora ama yumurta takibi yaptırıyorum şimdi her gittiğimde başka bir kötü haber duyuyorum. Bir sonraki randevu pazartesi günü, bu seferde rahmini komple alacaz dese şaşırmam. Yumurtalık takibi bitince gitmeyecem bu adama bi daha

Bal bir yemek kaşığı tarçın bir çay kaşığı çòek otuda bir çay kaşığı yanlız çörek otunu öğütmelisin ya havanda yada baharat değirmeninde öğüt günlık olacak şekilde fazlası değil macun gibi oluyor sabah ve akşam aç karnına bir yemek kaşığı ye birde testere dişli aslan pençesinide kullanmanı öneriim

canım sen soğan kürü yapmıştın yanlış hatırlamıyorsam. aradım mesajlarda bulamadım. nasıl yapmıştın tekrar tarif edebilir misin?

2 gündür Uyanınca bi midem bulanıyo ki kızlar acaba mı diyorum sanki hamile gibi hissediyorum daha öncede hissettiğim oldu böyle ama fos cıktı onada güvenemiyorum artık idrarımda eskiye göre değişti baya kokusu rengi içinde parçalar falan var bazem kasıklarımda bi ağırlık bi ağrı oluyo öyle işte bakalım kaldı 9 bata

canım sen soğan kürü yapmıştın yanlış hatırlamıyorsam. aradım mesajlarda bulamadım. nasıl yapmıştın tekrar tarif edebilir misin?
Birtane orta by soğanın mor olmasın sakın dış kabuğunu soy dörde böl ve bir cezvede bir su bardağı klorsuz suyu kaynat altını kıs soğanı koy bi 8/10 dk kısık ateşte kaynasın sonra altını kapa hemen süz bu diğer çaylara benzemiyor ılımasını beklemiyorsun beklersen kimyası değişiyormuş sabah ve akşam aç karnına iç miden rahatsızsa dokunabilir ibrahim saraçoğlu mide rahatsızlığı aşırı olan kişilere tok içebilirler diyor soğutma sakın suyu aklında bulunsun

2 gündür Uyanınca bi midem bulanıyo ki kızlar acaba mı diyorum sanki hamile gibi hissediyorum daha öncede hissettiğim oldu böyle ama fos cıktı onada güvenemiyorum artık idrarımda eskiye göre değişti baya kokusu rengi içinde parçalar falan var bazem kasıklarımda bi ağırlık bi ağrı oluyo öyle işte bakalım kaldı 9 bata
İnşaAllah Rabbim sen ylk dediğinde bile ol deyince oluyor sanada sürpriz olur sabahları bulantı olması henelde hamilelilten diyorlar ama temkinli opmakta yarar var niye okadar uzunmu senin döngün yumurtlaman ne zamandı genelde yumurtlamadan 14 sonra adet oluyorsun ya ondan dedim

Rahim filmini ben de istiyorum adam direk geç onu dedi, dün bir arkadaşımla konuşuyordum burda, aynı doktora gidiyor, yoksa anlatmazdım derdimi ona zaten. Bana dedi ki aynı doktor ona da sağ tüpün kapalı demiş, kadın ikinci çocuğuna hamile ve ikincisi sağ yumurtalıktan olmuş, yani kapalı dediği tüp açıkmış. güvenim sarsıldı açıkçası, ne umutlarla gitmiştim ben bu doktora ama yumurta takibi yaptırıyorum şimdi her gittiğimde başka bir kötü haber duyuyorum. Bir sonraki randevu pazartesi günü, bu seferde rahmini komple alacaz dese şaşırmam. Yumurtalık takibi bitince gitmeyecem bu adama bi daha
Rabbim iyi doktor demeyim de iyi insanlarla karşılaştırsın inşaAllah kendi parasıyla insan rezil oluyor ben olsam hemen başka doktora giderdim yumurta takibi yaptırıyordum dersin ordan devam eder başla bence araştırmaya yeni doktor bir sürü haklarında yorum olabiliyor nete bak istersn

Canım eğer normal yollardan hamile kalabiliyorsan gitme bence ne gerek var yani doktor bana klomen vermişti bi önceki ay o da kist yapıyormuş bi da
Simdi düşmüş sisteme degerim :) 56 olmuş
Maşaallah Canım inşaAllah böyel devam edersiniz biz gibi hryrcanla her kontrolde büyüyüp geliştiğini görürsünüz cok heyecanlı Rabbimin yarattığı bor varlığı hergün icinde büyütmek arada ağrı yapıyor hala benimki iyice gastritimde azdı bulantılar muhtemelen ondan daha ne günleriniz olacak bizim gibi şimdi bakıyorum limon kadarmış kapladığı yer :))

Benim adet saat gibi masallah aksam namazini kilacaktim ki tam gunum bugun geldi hic sasmaz
Rabbim kötüsinden korusun Canım herşeyin düzgünse üzilmeyin elbet vardır dünyaya gelmek için zamanı on yıl bekeleyenler var tanıdoğım biliyorum zor bir durum sabreek etrafa ve yakınlarınıza hep bayanlarda kusur arıyorlar oda ayrı bor sorun ama Rabbim herşeyi yoluna koyacak inşaAllah cuma hürmetine rabbimin ikram sahibi olan ismi şerifi hüfmetine tüm isteyenlere verenlerin en merhametlisi en şevkatlisi Rahman ve Rahim olan hayırlısı ile fazla gecikmeden hayırlı evlatlar nasib etsin Amin

Rabbim iyi doktor demeyim de iyi insanlarla karşılaştırsın inşaAllah kendi parasıyla insan rezil oluyor ben olsam hemen başka doktora giderdim yumurta takibi yaptırıyordum dersin ordan devam eder başla bence araştırmaya yeni doktor bir sürü haklarında yorum olabiliyor nete bak istersn

çok sağol canım desteğin için. soğan kurune gelecek adetten sonra başlarım artık suan yumurtlama donemindeyim. gerçi doktor bu ay gebelik olmayacak dedi ama ne olur ne olmaz bekleyecem ben. inşallah faydası olur. nette bu doktor hakkinda hep iyi şeyler yazılmış ama çoğunlukla iyi davranıyor denmiş ki bu doğru. ama profesyonelliği hakkında bişey yazan pek yok

X