2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Aslında bu durum hastaneye ve doktora göre değişen şeyler. Bulunduğum ilde bir devlet birde özel hastane var. Ben özele sırf doktor için gidiyorum yoksa hastane berbat hiç güvenilir değil bence. Kesinlikle devlet daha hijyenik ve kullanılan aletler falan daha yenidir. Ama bir kez gittim içeri 3 4 hasta birden alındı. 9 aylık artık sezaryene gün verilmesi gereken kadın saatlerce dışarıda sırada bekletildi( tabi doktor durumu farkedince sekreterini azarladı ama kadıncağız saatlerce bekletilmiş oldu) bende bi daha gitmek istemedim.

Ben bu sıra olayı, çalışanların nezaketsizliğini, diğer hastaların hep önünüze geçme çabalarından nefret ediyorum. Eminim çok iyi Doktorlar vardır ama ben hiç afrasız tafrasız olanını görmedim. Kayınvalidem için bir çok kez gittik ve Hasta bakıcılara kadar acaip sinir bozuculardı.
Aslında çoğu özel hastanede daha iyi cihazlar var. Dediğin gibi hastaneden hastaneye değişiyor. Burada da hiç gidilmeyecek özel hastaneler var.

Kizlar mrb bayramdan dolayi cok giremiyorum.. herkese iyi bayramlar.. icinizde hepatit aşısı olmayan var mi?? Benim hepatit aşım yokmus sonuclarmda ole gorunuyo. Doktoruma sordum gebelikte yaptirilmaz dedi

Sorum farkedilmedi sanirim tekrar soruyorm :KK52:

Kizlar mrb bayramdan dolayi cok giremiyorum.. herkese iyi bayramlar.. icinizde hepatit aşısı olmayan var mi?? Benim hepatit aşım yokmus sonuclarmda ole gorunuyo. Doktoruma sordum gebelikte yaptirilmaz dedi

Olup olmadıgımı hatırlamıyorum ben canım

Ben de tam tersi.. devlet hastanelerini hiç ama hiç sevmiyorum. Hiç bir hastanede de 2000 tl ödemedim şu zamana kadar.
. Merhaba ben de size katılıyorum.cuma günü kadın Doğum hastanesinin aciline gittim. ilaç yazdıracaktım,2 saate yakın beklettiler.niye bu kadar bekletiyorsunuz dediğimde yardımcı personel hastaların içinde beni azarladı.ben de onu sağlık bakanlığına ve cumhurbaşkanlığına şikayet ettim.

Merhaba kızlar. Bugün gebeliğim sonlandırıldı.. :KK43:Hayırlısı Allahtan.
Bende pıhtılaşma sorunu olabilir belki diye düşünüyorum iki gebelikte 7 haftalık kalbi durdu. Kan pıhtılaşma testlerini devlet yapıyor mu? Başka hangi testler yapmalıyım bilgisi olan var mı? Aranızda kan sulandırıcı iğne yapanlar vardı. Onlar için hangi tahliller bakıldı.ve ne zaman tedaviye başlanıyor hemen hamile kaldığını anlayınca mı?
Eşim çok üzüldü:KK43: senin sağlığın daha önemli diyor sanırım istemiyor bebek. bende acele etmek istemiyorum ama bir Yanımda bunları unutmak için hemen denemek istiyor.doktor 2 ay sonra deneyebilirsiniz dedi. Allah hepinize sağlıklı gebelikler nasip etsin:dua:
Daha önce yazdıklarımızdan okuduğum kadarı ile 2 düşugunuzun arasi birbirine çok yakın. Yanı ilk dusukten sonra 2 ay içinde 2.'ye hamile kalmissiniz yine düşük olmuş. Yaşınızı bilmiyrm fakat Bnce artık acele etmetin. Biraz vücudunuzu dinlendirin. Tedavilerinizi olun vücudunuz toparlasın biraz. 2_3 ayda 2 kürtaj normal diil. Size de yazık. Zaten bir bebeğiniz varmis acele etmeyin illaki olcaktir. Bir de 2 düşükten sonra genetik incelemeye alıyorlar ve beklemeniz gerektiğini söylüyorlar. Belki de kan pihtilasmasindan farkli bir durumunuz vardır doktorlar bir tespit etsin bnce hemen gebe kalmayın. Ins bundan sonra sağlıklı 2. Bebeğinizi kucağınıza alırsınız.

Çok saol canm. Bende yaptırmak istiyorum test. Ama doktor sanki kan pıhtılaşması olsaydı bir oğlunuz var onda da sorun olurdu dedi. Sonradan pıhtılaşma sorunu ortaya çıkıyor mu ki? Sen şuan iğne mi kullanıyorsun. Bana bebe aspirini vermişti bu doktor ama tabi 7. Hafta da başladım.
Kan pihtilasmasi sonradan da ortaya çıkabiliyor ilkinde yaşamayıp sonradan yaşayanlar var

Kizlar bendede hic belirti yok ne bulantı ne kusma.. birde 6+2 iken vücudunuzda bir değişiklik oldu mu ? Yani bebeğin varlığını hissettiniz mi karnın şişmesi gibi falan?

Amin inşAllah.rabbim kimselere yaşatmasın. :dua: Bir iki hafta geçsin gidicem araştırmaya.

Çok teşekkürler.Allaha çok şükür pko olmasına rağmen 3 gebelikte de rahat kaldım. Fakat son ikisi sorunlu oldu. Bende haftaya üniversiteye randevu ayarlıycam. testler yapılsın zaten geç çıkıyormuş sanırım. Sonra ne zaman düşünürüz bilmiyorum ama Allah hayırlısıyla sağlıkla tekrar nasip etsin inşAllah.
Pko hastalarının internetten izlediğim videolara göre düşük riski zaten çok fazla. Sebebinin insulin direnci diyorlar. Ben de pkk hastasiyim.ilk gebeligim benim de düşük oldu. Şimdi yine hamileyim. Bende hamile kalmakta sıkıntı çekmiyorum.fakat bu gebeligimden de endişeliyim.ilkinde bebeğim gelişmedi kalbi durdu. Şimdi de sanirim ona benzer bi durum var daha net diil. Yrn belli olcak. Doktor coraspirin verdi bakalim ıns faydası olur. Bizlerde başka bi durum var arkadaşım benim bu da düşerse artık nedeni be ise çıksin istiyrm bakalim hayırlısı ile yrn ne dicekler bakalim

canım ben farkettim ama benim aşım varmış evlenirken bakılmıştı, değerim iki katı arttı mı diye sağlık ocağına gittiğimde aile hekimi yine hbs, tsh, hiv vs yapmış... Aşılıyım yani senin durumunu bilmiyorum. Bilenler yardımcı olur diye yazmamıştım..
Kizlar bendede hic belirti yok ne bulantı ne kusma.. birde 6+2 iken vücudunuzda bir değişiklik oldu mu ? Yani bebeğin varlığını hissettiniz mi karnın şişmesi gibi falan?
Canım şuan bendede çok belirti yok bazen hamiş olduğumu unutuyorum. Karın şişmesinide geçenlerde burda konuşmuştuk çoğunlukta olan bir şişme durumu varmış. Kendimi söylersem gaz göbeğinden farklı bir göbek çıkıyor ara sıra 4 aylık gibi oluyor birden:deli:

Bende şuan kan pıhtılaşması konusu çok konuşulunca ona taktım biraz, ailemde damar hastalıkları oldukça çok var. Sigara da kullanıyordum gebe kalana kadar şükür bıraktım ama. Pıhtılaşma bende de olur mu acaba:bicak: Nasıl anlaşılıyor ki acaba, doktora hala gitmemenin streside var zaten üstümdeo_OYine pimpirik mi yaptım ki durduk yere

Selam hamişler nasılsınız??
Propolis kullananınız var mı ?
Emzirirken kullanıyordum şimdi yine doktora danışıp kullanmaya başlayacağım bakalım
Merhaba mavicim benim lekelenmelerşn devam ediyor onun dışında iyiyim çok şükür sen nasılsın? Ben kızıma kullanıyorum propolis ama kendim bi türlü alışamadım çok keskin geliyor. Propolisin bir zararı yok bildiğim kadarıyla ama tabi danışırsın sen yine

Farkedilmeme degilde canim oyle herhangi biseyle karsilasmadigimiz icin yazmadim. Ayni durumda olan varsa yazar diyerek

X