2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Chickennova Chickennova sen şuan hamilemisin tüp bebek mi ?[/QUOTE]
Cnm benim durumum biraz farklı kısaca 2 riskli ameliyat geçirdim.
Enfeksiyon geçirmişim belirti vermemiş, hiç anlamadım.
Sol tüp hidroselpens olmuş bağırsağıma yapışmış.
Karın zarlarim birbirine girmiş.
Rahim karın zarına yapışmış.
İç organlarımda karın zarına yapışmış.
Neyse ameliyatla tüpüm bağlandı, rahim karın zarından ayrildi, hiç bilmediğimiz nurtopu gibi bı miyom varmış alındı, açık olan sağ tüpümün ordada kist varmış zor alındı laparoskopi ile alınamayınca rahmimi yukarı kaldırıp patlattılar.
İşte bu süreçten sonra ikinci tüp bebek denememi yaptım.
Tuttu ama değer düştü sonra.
Dondurulmuş embriyolarım var.
Biraz ara verelim dedik.
İki ay sonrada doğal yolla Rabbim mucizesi olarak 6+3 geldik bugün.
Benim hikayem de böyle işte.

Chickennova Chickennova sen şuan hamilemisin tüp bebek mi ?
Neyse ameliyatla tüpüm bağlandı, rahim karın zarından ayrildi, hiç bilmediğimiz nurtopu gibi bı miyom varmış alındı, açık olan sağ tüpümün ordada kist varmış zor alındı laparoskopi ile alınamayınca rahmimi yukarı kaldırıp patlattılar.
Biraz ara verelim dedik.
Benim hikayem de böyle işte.[/QUOTE]

Ayyy çok duygulandım :KK43:neler yaşamışın sende :KK43: ama olsun çok şükür kuzuna kavuşucaksın.

2. Tüp bebeğinde değer kaça kadar yükseldi düştü ?

Biraz ara verelim dedik.
Maşaallah ne güzel mucize

Cnm inan artık zorlanıyoruz. Bı kaç ay icinde ameliyatım ve tüp bebeğe 15 000 TL verdik.
Ve inan tüp bebeği devlet raporu ile yaptım özelde rapor olmasa daha da fazla tutuyor. Tütubebek de tutmadı.
Her gidiş ücretli, birde testler bilmemneler.
Yani bu paralar kolay kazanılmıyor.
Keşke çok para olsa da sende, bende isteriz parmağımızı kimildatmadan herşeyi özelde yapmayi.

Şuan gördüm bu yazıyı.. kusura bakmayın:KK36:

Bende şuan kan pıhtılaşması konusu çok konuşulunca ona taktım biraz, ailemde damar hastalıkları oldukça çok var. Sigara da kullanıyordum gebe kalana kadar şükür bıraktım ama. Pıhtılaşma bende de olur mu acaba:bicak: Nasıl anlaşılıyor ki acaba, doktora hala gitmemenin streside var zaten üstümdeo_OYine pimpirik mi yaptım ki durduk yere
Hiç strese girme cnm.
Şimdi huzursuz olma zamanı değil inan buna.
Ya ben napayım genetik test pıhtı testi yapıldı sonuc beklenirken hamile kaldım. Cikmasina bir / bir buçuk ay var.
Bende takmıştım baya pıhtı olayına, bide ben kızamık da cikarmamisim.
Kafa ya tak tak olmuyor.
Allah'a emanet deyip yolumuza bakalım.
İnşallah hepimizin yolunun sonu gül bahçesi olur.

Biraz ara verelim dedik.
Ay canım ya nasıl mutlu oldum hikayeni öğrenince.. Rabbim ol der ve olur. Ne mutlu size böyle güzel bir mucizeye şahit olmuşsunuz :nazar:
Allah tamamına erdirsin inşallah:KK200: bir çok insana da ne güzel umut olur bu hikaye..

Bu arada yeni gelenler de hoş gelmiş sefalar getirmiş :anne::anneadayı:

Bende şuan kan pıhtılaşması konusu çok konuşulunca ona taktım biraz, ailemde damar hastalıkları oldukça çok var. Sigara da kullanıyordum gebe kalana kadar şükür bıraktım ama. Pıhtılaşma bende de olur mu acaba:bicak: Nasıl anlaşılıyor ki acaba, doktora hala gitmemenin streside var zaten üstümdeo_OYine pimpirik mi yaptım ki durduk yere
Kız bir rahat dur her gün yeni bir evham konusu mu buluyorsun acaba kendine :olamaz:

Olumsuz düşünme bebeğim..

Merhaba kızlar. Bugün gebeliğim sonlandırıldı.. :KK43:Hayırlısı Allahtan.
Bende pıhtılaşma sorunu olabilir belki diye düşünüyorum iki gebelikte 7 haftalık kalbi durdu. Kan pıhtılaşma testlerini devlet yapıyor mu? Başka hangi testler yapmalıyım bilgisi olan var mı? Aranızda kan sulandırıcı iğne yapanlar vardı. Onlar için hangi tahliller bakıldı.ve ne zaman tedaviye başlanıyor hemen hamile kaldığını anlayınca mı?
Eşim çok üzüldü:KK43: senin sağlığın daha önemli diyor sanırım istemiyor bebek. bende acele etmek istemiyorum ama bir Yanımda bunları unutmak için hemen denemek istiyor.doktor 2 ay sonra deneyebilirsiniz dedi. Allah hepinize sağlıklı gebelikler nasip etsin:dua:
Merhaba kızlar. Bugün gebeliğim sonlandırıldı.. :KK43:Hayırlısı Allahtan.
Bende pıhtılaşma sorunu olabilir belki diye düşünüyorum iki gebelikte 7 haftalık kalbi durdu. Kan pıhtılaşma testlerini devlet yapıyor mu? Başka hangi testler yapmalıyım bilgisi olan var mı? Aranızda kan sulandırıcı iğne yapanlar vardı. Onlar için hangi tahliller bakıldı.ve ne zaman tedaviye başlanıyor hemen hamile kaldığını anlayınca mı?
Eşim çok üzüldü:KK43: senin sağlığın daha önemli diyor sanırım istemiyor bebek. bende acele etmek istemiyorum ama bir Yanımda bunları unutmak için hemen denemek istiyor.doktor 2 ay sonra deneyebilirsiniz dedi. Allah hepinize sağlıklı gebelikler nasip etsin:dua:

Canım böyle bir durumda ne denir bilmiyorum.. ama rabbim diğer meleğine sağlıklı güzel ömürler versin inşallah :KK43: 2.yi de kucağına almayı hayırlısıyla nasip eder inşallah. Bence de bir süre ara verin. Bu süreçte doktorlar sebebini araştırır, bir sorun varsa tespit edilirse Allahın izniyle tedaviyle her şey mümkün.. her şeyin bir zamanı ve yeri var.. sabırla ve duayla canım benim :dua:

Ay canım ya nasıl mutlu oldum hikayeni öğrenince.. Rabbim ol der ve olur. Ne mutlu size böyle güzel bir mucizeye şahit olmuşsunuz :nazar:
Allah tamamına erdirsin inşallah:KK200: bir çok insana da ne güzel umut olur bu hikaye..

Bu arada yeni gelenler de hoş gelmiş sefalar getirmiş :anne::anneadayı:[/QUOTE]
Allah razı olsun çok teşekkür ederim.
Aslında o kadar tedirginim ve içimde öyle büyük fırtınalar kopuyor ki.
Sürekli ağlamaklıyım.
Doktorlar hiç bir risk görmemesine karşın bu kadar mücadele sonunda olduğu için beni yatırıyorlar. Çok az ayağa kalkıyorum.
Progestan kullandılar.
2/3 gün oldu bıraktılar.
Yarın kalp atımı için gidicem.
Çok tedirgin bekleyişlerdeyim.

Hiç strese girme cnm.
Şimdi huzursuz olma zamanı değil inan buna.
Ya ben napayım genetik test pıhtı testi yapıldı sonuc beklenirken hamile kaldım. Cikmasina bir / bir buçuk ay var.
Bende takmıştım baya pıhtı olayına, bide ben kızamık da cikarmamisim.
Kafa ya tak tak olmuyor.
Allah'a emanet deyip yolumuza bakalım.
İnşallah hepimizin yolunun sonu gül bahçesi olur.
Öyle zaten canım Allah'a emanet kuzucuklar. İnşallah herşey yolunda gider, sende evham yapma bana derken, olur mu:KK15:

Kız bir rahat dur her gün yeni bir evham konusu mu buluyorsun acaba kendine :olamaz:

Olumsuz düşünme bebeğim..
Güldüm şuan kendi halime, haklısın kuzum:KK53: Hamiş olmadan öncesi ayrı dert, sonrası ayrı dert şikayet etmiyorum tabi ki ama bayram işinden dolayı sıkıntı yaptım galiba kendime. Ama her zaman olumlu düşünüyorum hiç aman birşey olacak diye davranmıyorum. Sadece bazen garip sorular geliyor aklıma :KK53: Az önce bile eşim böyle öptü beni birkaç kez hoşuma gitti ama nerden aklıma geldiyse.. Ya biz ayrılırsak ve sen başkasını böyle öpersen diye ağladım :rolleyes: Ayrılık meselesi yok bu arada yanlış anlaşılmasın, hormonlardan heralde:rolleyes:

Sürekli ağlamaklıyım.
Doktorlar hiç bir risk görmemesine karşın bu kadar mücadele sonunda olduğu için beni yatırıyorlar. Çok az ayağa kalkıyorum.
Progestan kullandılar.
2/3 gün oldu bıraktılar.
Çok tedirgin bekleyişlerdeyim.[/QUOTE]
Yaaa kuzumm çok iyi anlıyorum seni.. biz bile sadece ugak tefek şeyler atlattığımız halde diken üstünde gibiyiz. Ama kötüyü çağırmamak lazım. İyi hisset nolur. Yarın eminim çok güzel haberlerle geleceksin. Biz de bekliyoruz güzel haberlerini hayırlısıyla :nazar::KK19:
Sen ne kadar güçlü olursan kuzucukda o kadar güçlü olacak.. yani bu doğumdan sonra da böyle... biliyorsunuzdur belki de çocuğunuzdan uzakta bile olsanız çocuğunuz acıkınca göğsünüz sızlarmış hissedermişsiniz.. rabbim öyle bir bağ vermiş evlat ile anne arasında.. o yüzden lütfen güçlü olun:KK200:

Güzelliklere uyanalım her yeni gün inşallah:nazar::dua:

Çok sağol canım. Evet kalp atışı için 3 hafta sonraya çağırdı şuan çok küçükmüş. Haftamız aynı ama biliyomusun şunu anladım ki adet tarihlerinin bir noktadan sonra hiçbir önemi yok çünkü aynı haftada hatta günde olanların bile kese boyutu ve durumu farklı oluyor. Önemli olan döllenme tarihi çünkü kesedir bebektir ona göre gelişiyor. Belki de sen daha erken de duyabilirsin yani canım
Canım bugün benden de leke geldi hemen kadın Doğum doktoruna gittim. Çok şükür kese göründü bozulma da YÖK. Kalp atışını duyamadı 6.haftada %80 nin duyulmuyor zaten dedi. Yarın on saat yol yapacağız önlem olsun diye bu progestandan verdi. Çok korktum ya inşallah sağlıcakla kucağımıza alırız bebeklerimizi:KK43:

M muttervonmarienkaefer güçlüyüm cnm ama insan her dakka dirayetli olamıyor.
Yaşadıklarım o kadar zor ki, beni bir ay öleceğim diye bekledi ailem ilk ameliyatim da yapılan doktor hatasından dolayı.
Hastanelere ayaklarım gitmiyor inanın.
Bazen diyorum hiç gitmeyeyim.
Doğu'da kadinlar doğum yaklaşınca doktora gidiyor ama olmuyor.
Benim doğumum bile riskli her doktor yapmıyor. Açık açık yapamayız diyorlar.
Yaparım diyen doktorlar hep ünlü doktorlar.
Şu iki sene içinde sürekli doktorlara para yetiştirdik inanın.
En son dünya para öderken hastaneden çıktık hüngür hüngür Allah'a el açıp ağladım.
Rabbim beni doktorların eline düşürmeden senin mucizenle hayırlı evlat nasip eyle dedim.
İnanın kim benim yerimde olsa daha da tedirgin olur.
Ben gene dik duruyorum.
Bazen doktorlarla konuşurken sesim titriyor ağlayacak gibi oluyorum hemen topluyorum kendimi.

Propolisin tadına dayanamıyorum Mavi:KK43: Beeo mu kullanıyorsun? Ben hamilelikte kullanmamıştım.
O markayı hiç kullanmadım canım biraz reklamla abartılmış gibi geliyor. Ben saraçoğlunun propolisini kullanıyorum su bazlı ve alkol çözeltili olanı vardı iki çeşit. Tadı kötü gelmedi bana oğluma da veriyorum ara ara kötü gelse pek içemezdi belki de

Merhaba mavicim benim lekelenmelerşn devam ediyor onun dışında iyiyim çok şükür sen nasılsın? Ben kızıma kullanıyorum propolis ama kendim bi türlü alışamadım çok keskin geliyor. Propolisin bir zararı yok bildiğim kadarıyla ama tabi danışırsın sen yine

Bol bol dinlen dicem ama bebelerden fırsat olmuyor maalesef canım tez zamanda geçsin inşallah
Tadı kötü gelmedi bana canım senin markan hangisiydi acaba maka marka mı değişiyor ki bilemedim

Biraz ara verelim dedik.
Benim hikayem de böyle işte.

Canım benim rabbim yardımcın olsun sonraki süreçlerin aydınlık olsun çektiğin zorlukların mükafatını pamuk bebişinle versin inşallah :KK200:

Sürekli ağlamaklıyım.
Progestan kullandılar.
2/3 gün oldu bıraktılar.
Çok tedirgin bekleyişlerdeyim.[/QUOTE]
Çok güzel haberlerle geliceksin Allahın izniyle canımmm :KK200::KK60:

Bol bol dinlen dicem ama bebelerden fırsat olmuyor maalesef canım tez zamanda geçsin inşallah
Tadı kötü gelmedi bana canım senin markan hangisiydi acaba maka marka mı değişiyor ki bilemedim
Beeo nunkini kullanıyoruz canım. Katkılı olanlar yani yok vitamin falan ekstra içerenler faydalı değil. Sen markanı araştırdın mı ne kullanıyosun? Ona dikkat et kuzum

X