2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Kahverengi lekelenmesi devam eden var mı kızlar? Doktor lekelenme sıkıntı değil dedi ama insanın da moralini bozuyor ya

Merhaba kızlar. Bugün gebeliğim sonlandırıldı.. :KK43:Hayırlısı Allahtan.
Bende pıhtılaşma sorunu olabilir belki diye düşünüyorum iki gebelikte 7 haftalık kalbi durdu. Kan pıhtılaşma testlerini devlet yapıyor mu? Başka hangi testler yapmalıyım bilgisi olan var mı? Aranızda kan sulandırıcı iğne yapanlar vardı. Onlar için hangi tahliller bakıldı.ve ne zaman tedaviye başlanıyor hemen hamile kaldığını anlayınca mı?
Eşim çok üzüldü:KK43: senin sağlığın daha önemli diyor sanırım istemiyor bebek. bende acele etmek istemiyorum ama bir Yanımda bunları unutmak için hemen denemek istiyor.doktor 2 ay sonra deneyebilirsiniz dedi. Allah hepinize sağlıklı gebelikler nasip etsin:dua:
Canım geçmiş olsun . Inşallah tez vakitte hayırlısı ile yeniden hamile olur ve bebisini kucağına alırsın

Kızlar benim tansiyonum da 9 a 5 olmuş geçen gün de öyleydi çok bitkinim kilometrelerce yürüyen ben iki tur atsam bayılacak gibi oluyorum bugün evimi bile tam temizleyemedim gücüm yok sizde de oluyor mu?
Ayyy geçmiş olsun canım ben de bi kaç gün önce acilde serum yedim baş dönmesi nedeniyle benim tansiyonda aynen 9-5 olmuştu

Amin inşAllah.rabbim kimselere yaşatmasın. :dua: Bir iki hafta geçsin gidicem araştırmaya.

Çok teşekkürler.Allaha çok şükür pko olmasına rağmen 3 gebelikte de rahat kaldım. Fakat son ikisi sorunlu oldu. Bende haftaya üniversiteye randevu ayarlıycam. testler yapılsın zaten geç çıkıyormuş sanırım. Sonra ne zaman düşünürüz bilmiyorum ama Allah hayırlısıyla sağlıkla tekrar nasip etsin inşAllah.

Canımcım çok çok geçmiş olsun çok üzüldüm
sebebini araştırın mutlaka rabbim gönlünüze göre versin

Canım geçmiş olsun . Inşallah tez vakitte hayırlısı ile yeniden hamile olur ve bebisini kucağına alırsın
Amin canm inşAllah :dua:
Canımcım çok çok geçmiş olsun çok üzüldüm
sebebini araştırın mutlaka rabbim gönlünüze göre versin
Çok teşekkürler canım ya nasip değilmiş işte. Allah hayırlısını versin inşAllah. Kendinize çok iyi bakın Allah hayırlı gebelikler nasip etsin.:dua:

Bende pıhtılaşma sorunu olabilir belki diye düşünüyorum iki gebelikte 7 haftalık kalbi durdu. Kan pıhtılaşma testlerini devlet yapıyor mu? Başka hangi testler yapmalıyım bilgisi olan var mı? Aranızda kan sulandırıcı iğne yapanlar vardı. Onlar için hangi tahliller bakıldı.ve ne zaman tedaviye başlanıyor hemen hamile kaldığını anlayınca mı?
Eşim çok üzüldü:KK43: senin sağlığın daha önemli diyor sanırım istemiyor bebek. bende acele etmek istemiyorum ama bir Yanımda bunları unutmak için hemen denemek istiyor.doktor 2 ay sonra deneyebilirsiniz dedi. Allah hepinize sağlıklı gebelikler nasip etsin:dua:
Amin canim. Benim ozelde yapilmisti iki dusugum olduktan sonra. Devlette yapiyorlarmi hic bilmiyorum. Trombofili testi yapilan bazi degerlerine bakiyorlar ona gore pihtilasma olup olmadigina ve kullanman gerekene karar veriyorlar. Ben normalde kan sulandirici kullanmiyorum hamile oldugumu ogrendigimizde hemen baslatiyor doktor. Rapor cikariyor igneleri ucretsiz alabiliyorum

Eşim çok üzüldü:KK43: senin sağlığın daha önemli diyor sanırım istemiyor bebek. bende acele etmek istemiyorum ama bir Yanımda bunları unutmak için hemen denemek istiyor.doktor 2 ay sonra deneyebilirsiniz dedi. Allah hepinize sağlıklı gebelikler nasip etsin:dua:[/QUOTE
Gecmis olsun

Evet devlette yapılıyor.
Tüp bebek merkezi olan devlet Hastanesi'ne gideceksin, doktora konuyu anlatacaksın doktor genetik bölümüne yönlendiriyor.
Yada pek emin olmamakla birlikte genetik bölümü olan devlet hastabesine gidebilirsin.
Çünkü bizden alınan kanlar başka hastanenin genetik bölümüne gönderildi.
Sonuç 2.5 - 3 aya çıkıyor.
Genetik test + kan testi (yani eşinin ve senin kromozonlarına ve kan pıhtılaşma genlerine bakılıyor) ne bakılıyor 2 tüp kan aliyorlar.
Ben İstanbul'da Süleymaniye devlet Hastanesi'nde yaptırdım bir buçuk ay önce sonucumun çıkmasına bir yada bir buçuk ay var.
Hasekiye gönderildi kanlar.
Genetik merkezinin numarası verildi bize aralıklarla arayın çıkınca gelin sonucu yorumlayalim dedi genetik doktoru.
Geçen aradım çıkmamıştı.
Yani en az 2.5 ya çıkıyor sonuç.
Ailenle kan pıhtılaşmasi olan, düşükleri fazla olan, kalp krizi geçiren yada ameliyatında kan pıhtılaşması ile ilgili sorun yaşayan var mı?

Ben çok uğraştım cnm, ilk ameliyatımda hayata zarla zorla döndürdüler.
İkinci kez ameliyat olduğunda da çok zorlandım. İkinci ameliyatımda zorluydu baya.
Hiç pes etmedim gitmediğim doktor, hastane kalmadı, iki tüp bebek denedim.
Neler neler yasadim.
Kız erkek hiç fark etmez.
Yeter ki hayırlı uğurlu, eli ayağı düzgün aklı basinda, sapkın olmayan, vatanına milletine hayırlı, dinli imanlı Rabbim kucaklarımıza verir inşallah.
Amin canm hepimizn duası o yönde sanada çok geçmiş olsun inş çok rahat bi hamilelik geçirip kuzunu kollarına alırsın alırız inşallah

Kızlar ben çıktım doktordan embriyo oluşmuş ama maalesef kalp atışı yok dedi. Yani aslında kalp atışı olmuş ama durmuş dedi. Kesenin şekilde bozulmuş büyümemiş önce karından baktı şuan sonra vajinal baktı. Kalp atışı yok maalesef. İster bekle ister alalım sen karar ver dedi. Bu ikinci kaybım çok üzülüyorum :KK43: Bugün 3 te müsaitmiş birşey yeme istersen alırız dedi. 7+3 olduk. Beklemek daha çok canımı acıtıyor. Hemen kürtaj olup unutmak istiyorum. :KK43:Yanlış mı düşünüyorum.Hayırlısı Allahtan tabi ki ama ilk kayıptan sonra çok heveslenmiştik. Çok şükür Allah’a 1 oğlumuz var.Allah ona uzun ömürler versin.

Allah sabır versin canım oğluna hayırlı ömür versin tez zamanda tekrar nasıp etsin inşallah

Çok saol canm. Bende yaptırmak istiyorum test. Ama doktor sanki kan pıhtılaşması olsaydı bir oğlunuz var onda da sorun olurdu dedi. Sonradan pıhtılaşma sorunu ortaya çıkıyor mu ki? Sen şuan iğne mi kullanıyorsun. Bana bebe aspirini vermişti bu doktor ama tabi 7. Hafta da başladım.

Çok saol canm. Bende yaptırmak istiyorum test. Ama doktor sanki kan pıhtılaşması olsaydı bir oğlunuz var onda da sorun olurdu dedi. Sonradan pıhtılaşma sorunu ortaya çıkıyor mu ki? Sen şuan iğne mi kullanıyorsun. Bana bebe aspirini vermişti bu doktor ama tabi 7. Hafta da başladım.
Canım benim öncelikle geçmiş olsun. Benim 4.5 yaşında bir kızım var ona hamileyken hiç sorun yaşamamıştım. Bu yıl nisan ayında hamile kaldım ve ani bir kanamayla 6 haftalık düşük yaptım. Doktorum devlet 3 düşükten sonra karşılıyor ama istersen özel laboratuarda pıhtılaşma testi yaptırabilirsin dedi. Ben bu testleri yaptırdım ve pıhtılaşma çıktı. Şimdi iğne ve coraspirin birlikte kullanıyorum. Dr a kızımda nasıl fark edilmedi b sorun yaşamadım dediğim de allahın işi dedi.

Slm kizlar burda ultrasound na sadece 4 defa giriyoruz,ilki 8-9 haftalik,hastane,muayene ucretsiz,oldugu halde ultrasound zarli diye gerekmedikce bakilmaz ayda bir muayene olunur onda bakmaz Dr.mesala

X