2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Merhaba kızlar. Bugün gebeliğim sonlandırıldı.. :KK43:Hayırlısı Allahtan.
Bende pıhtılaşma sorunu olabilir belki diye düşünüyorum iki gebelikte 7 haftalık kalbi durdu. Kan pıhtılaşma testlerini devlet yapıyor mu? Başka hangi testler yapmalıyım bilgisi olan var mı? Aranızda kan sulandırıcı iğne yapanlar vardı. Onlar için hangi tahliller bakıldı.ve ne zaman tedaviye başlanıyor hemen hamile kaldığını anlayınca mı?
Eşim çok üzüldü:KK43: senin sağlığın daha önemli diyor sanırım istemiyor bebek. bende acele etmek istemiyorum ama bir Yanımda bunları unutmak için hemen denemek istiyor.doktor 2 ay sonra deneyebilirsiniz dedi. Allah hepinize sağlıklı gebelikler nasip etsin:dua:
Canım çok geçmiş olsun. Allah en kısa zamanda sağlıklı bir bebek nasip etsin, evladına da uzun sağlıklı ömürler versin inşallah.

Ne bilim her gidiş ekstra ücret.
Alttan muayene ediyor keseyi görmek için ama aynı gün devletteki doktoruma da gittim o karından gördü.
Özel doktor 5mm gördü devletteki doktor 6mm gordu.
İki resimde elimde.
Özel doktor liste liste test verdi.
Devletteki doktoruma anlattım kalp atımı görülmeden bunlara gerek yok rahat ol dedi.
Bu yüzden sizleri okuyunca aklım karisti.
Özellere hic güvenmiyorum su özel hastanelere. 3.ue hamileyim yine kapılarına uğramak istemiyorum ilk doğumum sacmasapandu tek düşündükleri şey para

Merhaba kızlar. Bugün gebeliğim sonlandırıldı.. :KK43:Hayırlısı Allahtan.
Bende pıhtılaşma sorunu olabilir belki diye düşünüyorum iki gebelikte 7 haftalık kalbi durdu. Kan pıhtılaşma testlerini devlet yapıyor mu? Başka hangi testler yapmalıyım bilgisi olan var mı? Aranızda kan sulandırıcı iğne yapanlar vardı. Onlar için hangi tahliller bakıldı.ve ne zaman tedaviye başlanıyor hemen hamile kaldığını anlayınca mı?
Eşim çok üzüldü:KK43: senin sağlığın daha önemli diyor sanırım istemiyor bebek. bende acele etmek istemiyorum ama bir Yanımda bunları unutmak için hemen denemek istiyor.doktor 2 ay sonra deneyebilirsiniz dedi. Allah hepinize sağlıklı gebelikler nasip etsin:dua:

Çok üzgünüm, çok geçmiş olsun. Bence testlerini yaptır, 2 ay bekle, ondan sonra dene. Boşuna kendini strese sokma. İnşallah sağlıkla bir bebeğin olur.

Kızlar Günaydın. Bulantılarınız ne durumda? Ya oğlum da hiç böyle olduğumu hatırlamıyorum. Sabah berbat bi mideyle kalkıyorum, yatana kadar. Hiç bir şey yapmak istemiyorum böyle olunca. Çok kötü değil ama hep orada ve rahatsız edici. Buz dolabını açıyorum bana berbatt bir koku geliyor ama eşime gitmiyor o koku:olamaz:

Son düzenleme:
Özellere hic güvenmiyorum su özel hastanelere. 3.ue hamileyim yine kapılarına uğramak istemiyorum ilk doğumum sacmasapandu tek düşündükleri şey para
Özele gittiğimiz gün muaneye parası, dediği jel ve vitamin ve tahlilleri yaptırsaydim.
2000 TL den fazla para giderdi eminim.
Ya ben acıbadem hastanesinin tüp bebek bölümü baş doktoruna gittim adam benden gereksiz bişey istemedi.
Ameliyatim için konuştuk ettik.
Ben aynı onun ayarında daha uyguna yapan doktora gittim.

Özele gittiğimiz gün muaneye parası, dediği jel ve vitamin ve tahlilleri yaptırsaydim.
2000 TL den fazla para giderdi eminim.
Ya ben acıbadem hastanesinin tüp bebek bölümü baş doktoruna gittim adam benden gereksiz bişey istemedi.
Ameliyatim için konuştuk ettik.
Ben aynı onun ayarında daha uyguna yapan doktora gittim.

Ben de tam tersi.. devlet hastanelerini hiç ama hiç sevmiyorum. Hiç bir hastanede de 2000 tl ödemedim şu zamana kadar.

İnşallahh.
Allah bağışlasın. Peki ilki erkek mi kız mı? Benim oğlum oldu, onda hiç böyle olduğumu hatırlamıyorum. Sadece bazen çok açken olmuştu.
Bu sorunun geleceğini tahmin ettim :))) kızım var 4 yaşında :)
Kahvaltıda eşim haşlanmış yumurta yapmış normalde çok severim ama o kadar kötü koktu ki sanki yersem kusucam acayip midem bulandı yiyemedim:KK43: çabucak gelsek 3. Aya da geçse bunlar :)

Ben de tam tersi.. devlet hastanelerini hiç ama hiç sevmiyorum. Hiç bir hastanede de 2000 tl ödemedim şu zamana kadar.
Aslında bu durum hastaneye ve doktora göre değişen şeyler. Bulunduğum ilde bir devlet birde özel hastane var. Ben özele sırf doktor için gidiyorum yoksa hastane berbat hiç güvenilir değil bence. Kesinlikle devlet daha hijyenik ve kullanılan aletler falan daha yenidir. Ama bir kez gittim içeri 3 4 hasta birden alındı. 9 aylık artık sezaryene gün verilmesi gereken kadın saatlerce dışarıda sırada bekletildi( tabi doktor durumu farkedince sekreterini azarladı ama kadıncağız saatlerce bekletilmiş oldu) bende bi daha gitmek istemedim.

X