Gebeliğe Hazırlık 2019 - 2020 Yılının Anne Adayları ❤️

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
o zaman bu aşerme değil. bir yerde de “onu yemezsen ölecekmişsin hissi verir” diye okumuştum. neyse gitmedim zaten erik almaya :KK70:
Ölecekmiş gibi mi Allah korusun :)))))
Yok canım belki kişiden kişiyr değişir. Ben mesela her hamileliğimdr ilk 3 ay ekşi ister canım turşu falan normalde yiyemem ama gebelik 3 ay da çok sevetim canım ister yerdim bu aşerme değil yani :))))))
Oğşumda 5 yada 6.ayda galiba hatırlamıyorum kışa girmiştik işte resmen 3 gün burnumda dut kokuyla gezdm. Ağzıma tadı geliyodu yani her an aklımdaydı kurusunu yyip durdum ama hep aklımdaydı e bakındık bulamadık da aman neyse dedim geçti sonra zaten :)) ne bileyim bende iz olacağını valla :)))))

Ölecekmiş gibi mi Allah korusun :)))))
Yok canım belki kişiden kişiyr değişir. Ben mesela her hamileliğimdr ilk 3 ay ekşi ister canım turşu falan normalde yiyemem ama gebelik 3 ay da çok sevetim canım ister yerdim bu aşerme değil yani :))))))
Oğşumda 5 yada 6.ayda galiba hatırlamıyorum kışa girmiştik işte resmen 3 gün burnumda dut kokuyla gezdm. Ağzıma tadı geliyodu yani her an aklımdaydı kurusunu yyip durdum ama hep aklımdaydı e bakındık bulamadık da aman neyse dedim geçti sonra zaten :)) ne bileyim bende iz olacağını valla :)))))
dikkate almak gerekiyor demek ki gercekten. yakınlarda hamile pazarı varmıs öyle bi durumda oraya koşarız gibime geliyor :KK70:

Aynen ben bikere doktora gittim iğne kesmiyor beni ama hap kesiyor doktora gittim söyledim ne alaka ikisi aynı şey diyor biri kanda çözülüyor biri midede doktorlar da başlarından sağmak icn uğraşmıyorlar bitane doktorda çocuk doğur gecer dedi en sonunda bitane doktor saolsun kadn doğum hapı verdide 2 ay kullanmak bile iyi geldi bana inşallah böyle devam eder
Ben igne vurdurmak istemem agri kesici normalde guzel yani bas karin agrimi kesiyo ama adet kesmesi kotu kan temizlenmiyo evlenmeden oncesinde biliyodum b3ni kestigini ama oste basim ve. Karnim cok agrinca icmistim icmez olaydim

Ben igne vurdurmak istemem agri kesici normalde guzel yani bas karin agrimi kesiyo ama adet kesmesi kotu kan temizlenmiyo evlenmeden oncesinde biliyodum b3ni kestigini ama oste basim ve. Karnim cok agrinca icmistim icmez olaydim

Yok evlenmeden önceydi ıgneyi falanda kestim allaha şükür herşey olacağına varir ya kendine kızmana gerek yok hiç birşey sebepsiz değildir

Bende aklıma geldikçe içiyorum canım ama daha on kez icmemisimdir:) Doktor çok önemli olduğunu söylemişti öncesinde kullanmanın.
Bugün okulum yok ve evde biriken bir sürü işi hallettim.İnsallah bu son süpürge acislarimdir diyerek yaptım temizliğin bir kısmını,hamilelik olayimda her şeyi eşime paslicam çünkü :halay:
Ayyy inşallah canım benim. Sen okulda çalışıyor musun yoksa okuyor musun. Benim işim de okulla da :)

Folik asiti reçetesiz mi alıyorsunuz kızlar.
Devletin verdigi receteli ama kendi doktorlari yazmiyor gercekten eksikligi olanlara yaziyorlar benim aldigimi gebe oldugu ogrendigimde yazmisti folic1 onu karsilamiyormus 45tl ilac degil takviye yaziyor ustunde zaten.. inofolic denesem diyorum bende..

Bende ilk üç ay bağlanmim dedim bir şey olacak korkusu yedi bitirdi zaten. Ama uyuyup uyanması hareketlerini falan hissedince bağlandım. Odak noktam olmuştu:KK43: dr 6 ay dedi bende çok değil mi dedim. Çünkü bu acıyı hafifletecek tek şey sağlıklı hayırlı bir evlat. 3 ayda anlaştık nasip bakalım her iki seferde de ilaçla oldu bu sefer nasıl olacak bilmiyorum. Daha memleketteyim eve gidince karar vericem. Hepimiz için hayırlısı olsun inşaallah. Sende durumlar nasıl ? Var mı bir gelişme?
6 ay dur canım .
Toparlanman lazım Allah korusun tekrar başına gelirse dayanamazsın ..
ben bile delircek gibi oldum senı düşünemiyorum ..
Ne zaman düşün biliyormuusn ?
Rabbım tekrar aynı şeyleri yaşatırsa dayanma gücün varsa ..
Benden sana tavsiye kuzum .. şuan Fatihin yerını bir başka bebekle doldurmayı düşünme ..
bebek işini bir süre ara ver ..
gez toz ..
unutamazsın biliyorum ..
ben bile unutamadım ..
en ufak birleyde hala aklıma gelir ağlarım

X