Gebeliğe Hazırlık 2019 - 2020 Yılının Anne Adayları ❤️

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
yok canım süreç öyle değil özelde bile kabul etmiyorlar ben geçen mayısta gittim klomeni ancak ekimde verdiler önce 2 3 ay yok git adetin ikinci gunu yok git adetin 21. günü gel diyorlar sonra eşin test yaptırsın diyorlar kafadan 3 ay geçiştirdiler beni 4. ay doktoruna göre klomen başlayabiliyor 6 ayda klomen tedavisi olmazsa hadi hsg diyorlar hsgden sonrada git 2 3 ay evde dene kendiliğinden olma ihtimali artar diyorlar sonra aşılama oda sorun çıkarsada farklı süreç olur ben bilseydim evde vakit kaybetmezdim
Ben mayısta kürtaj oldum ama canım. Kürtaj üstünden 6 ay geçer hamile kalmazdan gel klomen deneyelim istersen dedi. Ben 3 ay sonra kaldım kimyasal oldu işte ard arda dinlen dedi yine dinlendim 4 ay geçti olmadı ama düzenli ilişkyle 1 deneme oldu sadece. Geçen ay denemedim sayıyorum. Şimdi ben nisanda gidrrsem 1 sene olmuş olacak yani. Dr direk başlar zaten benim 5.6.gebelik olucağı için artık herleyi biliyorum az çok :) bana bırakıyo dr sen ne istiyosun diyo benim yumjrtlama sorunum yok o yüzdrn gitmek istemiyorum hemen. Klomen istemiyorum bide ikiz üçüz ihtimali falan olur hepten riskli olur diye korkuyorum. Ama baktım olmuyo 1 kez belki denerim ya klomen bakalım. Dr dedi 1 sene dolsun düşün sende istersen aşılama olabilir diye niye öyle dediki o zaman

Bizde hiç ikiz yok :KK70:
Eşimin dedesi ikiz . Birde kuzenleri var ikiz bizimle alakası yok yani :KK70:

Krem akıntı var canım .. yumurtma dönemimdeki gibi değil şuan

İnşallah gebeliktendir kuzum .. beta yapmıcam ama şimdilik kendime söz verdim ..
inşallah bebeğim gelmiştir :KK200:

Ay inşallahh kuzum yaaa :KK200:
belki ikinci yumurtadır sen yine değerlendir :KK49:

O zaman doktora gittiğinde direk Hsg filmi iste canm tahlillerinizde herhangi bişey yoksa. Tüpler de bişey varsa aşılama da işe yaramaz kendinizi yorarsınız bence. Bazı hastaneler hemen Hsg yapmıyor ama sen testlerimde bişey yok ben tüplerime de bakılmasını istiyorum dersen yaparlar. Ben 3 defa çekildim...
Aynen bak onu da demişti dr canım. Sen işte en geç 2018 nisan mayıs gibi gel dedi kendi kendine olmazsa tedaviye başkayalım dedi yani ama eşinede bakılır dedi zaten. Bakalım artık son 2 ay

Olabilir canım aynen benim annem 40 yaşında plansız oldu zaten 7 aylık doğdular. Şimdi 21 yaşında koca delikanlı ikiside :) biri hasta okurdu öbürüde hemen olurdu herşeyleri aynıydı. Hala öyle bi kaç yıl evllen birinin kolunda yağ bezesi çıktı onu aldırdık 1 sene geçmedi dipetinin omzunda aynı yağ bezesi çıktı aldırdı. Dr lar bile şok olmuştu. 21 yıldır bu böyle üzülünce falan birbirlerini anlıyolarmış. Adla ayrı kalamıyolar zaten :))))) ilk kez üniv den ayrı kaldılar. Süperdi dersleri ama ayrı kaldılar diye hep kaldılar derslerden. Baktılar olmuyo aynı yeri tercih edip aynı eve aynı okula gsçtiler dersleri de düzeldi :)) ananeminde ikizi olmuş ama eskiden dr falan olmadığı içn erken doğup ölmüşler. Anneminde zaten hep dediler çok küçük doğdular yaşamazlar ölürler diye ama maşallah şimdi :)
Yani bizde de belki ikiz olabilir yada benim kızım olursa onun olabilir aynen canım. Ablamında kızı yok. Benimde olmazsa biz erkeklerle kapatırız artık gebelik defterini :)
Ne kadar degisik annem bir ikiz doguramadi. Hayatta en cok istedigim sey ikiz cocuklarimin olmasi Rabbim kardeslerine uzun omurler versin darisi sana insallah :dua:

Ben mayısta kürtaj oldum ama canım. Kürtaj üstünden 6 ay geçer hamile kalmazdan gel klomen deneyelim istersen dedi. Ben 3 ay sonra kaldım kimyasal oldu işte ard arda dinlen dedi yine dinlendim 4 ay geçti olmadı ama düzenli ilişkyle 1 deneme oldu sadece. Geçen ay denemedim sayıyorum. Şimdi ben nisanda gidrrsem 1 sene olmuş olacak yani. Dr direk başlar zaten benim 5.6.gebelik olucağı için artık herleyi biliyorum az çok :) bana bırakıyo dr sen ne istiyosun diyo benim yumjrtlama sorunum yok o yüzdrn gitmek istemiyorum hemen. Klomen istemiyorum bide ikiz üçüz ihtimali falan olur hepten riskli olur diye korkuyorum. Ama baktım olmuyo 1 kez belki denerim ya klomen bakalım. Dr dedi 1 sene dolsun düşün sende istersen aşılama olabilir diye niye öyle dediki o zaman
canım bendede sorun sebebpsiz olmaması herşey normal doktordan doktorada değişiyor demekki ama bende süreç böyle devam etti iki yıldır denıyorum bir yıl olmadı doktora gittim bir yıldırda doktorlar resmen süründürüyor 3 ay klomen içtim nasılsa kendin yumurtluyon diye bir kez bile çatlatma vermediler çok agırdan alıyorlar herşeyi tüm tahliller bir ayda yapılabilirdi benimkini 4 5 aya yaydılar

Çok heyecanlıyımmm :) evet canım zaten daha bizim erken biraz, hele benim çok erken 2 hafta falan beklerim herhalde ama yarın doktoruma bi gideyim bakalım ne dicek
kan sonucu ne zaman çıkacak canım? yarın doktora gitsen de beta hcg ister. çünkü kese için bir hafta sonra falan cagırıyorlar. bugunki kan değerin 2 gün sonra 2 kat artıyor mu diye bakabilir :)

kan sonucu ne zaman çıkacak canım? yarın doktora gitsen de beta hcg ister. çünkü kese için bir hafta sonra falan cagırıyorlar. bugunki kan değerin 2 gün sonra 2 kat artıyor mu diye bakabilir :)
Şimdi buraya onu yazmak için girdim kuzum değerim 236 :) bata 2 gün var çok mu ya değer. Yarın doktoruma gidicem canım

Şimdi buraya onu yazmak için girdim kuzum değerim 236 :) bata 2 gün var çok mu ya değer. Yarın doktoruma gidicem canım
harika canım tekrar tebrik ederim :) benim bat günü 300 küsür çıkmıştı sanırım. 2 gün sonra tekrarla. kalp atışını duyana dek de kimseye söyleme :)

H E H E benim bugünkü testim de dünkü gibi,pik koyuluğu yok ama cizgim hala belli.sence de çatlamış mıdır yaa 4 subattao_O3 Şubat ilk resimdeki pik,4 Şubat alttaki resimde görüldüğü gibi ve bugün 5 Şubat çizgi yine alttaki resimdeki gibi:KK43:
çatlamış canım çizgi belli ama çatlamış yani merak etme:halay::halay::halay:

harika canım tekrar tebrik ederim :) benim bat günü 300 küsür çıkmıştı sanırım. 2 gün sonra tekrarla. kalp atışını duyana dek de kimseye söyleme :)
Ah hepsi aklımda canım perşembe yine vercem kan ve kalp atışına kadar ailelere bile söylemiycez :)

X