Gebeliğe Hazırlık 2019 - 2020 Yılının Anne Adayları ❤️

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
5 aya kadar nssil uyursan uyu zaten cikinca ister istemez yatamiyorsun
Valla daha çıkmadan da yatılmıyor uykusuz geceler resmen 🙈🙄 sağa yatsam o taraf uyuşuyo dönsen zor dönüyorsun, sol taraf yatıyorum solum ağrıyor bacaklarım ağrıyo yastıklarda yorganla boğuşuyorum sabaha kadar en az 5 kere de wc su ihtiyaçları 🙄 daha 2 ay var bakalım napıcaz 🙏

kötü düşünme canım

Var canım da tek seferlik oluyor diye biliyorum ben kızımda Dr gerek görmemişti yapılmamıştı bana
Bende oğlumda yaptırdım. Bu defa kızımda gerek duymadı ki 1 ayda 4 kg aldığım için endişelendi sadece 2 ay önce işte 🙈 bari açlık tokluk şekerine bakalım dikkat edelim dedi o da en alt sınırda çıkınca sıkıntı yok dedi. Bende çekemezdim o iğrenç tadı Bi daha valla aç karnına 🙄

İnşallah kuzum..
Benim 5.ayda öyle Bi çıkmıştı değerlerim alt üsttü ya, sonra vitaminleri atrtırdı beslenmeye de dikkat ettim 4 kg aldım 1 ayda işte kan ilaçlarını falan hep artırdı. Sonra düzeldi çok şükür şu anda da iyi azalttı çoğu vitaminleri 7 tane içiyodum günde 3 e düşürdük ilaç sayısını şükür 🙏 bu hafta aspirin de bıraktırır zaten. Sen düzenli iç ilaçları abla bide sabah akşam pekmez ye çok faydası var hem bebeğe hem sana

Bende oğlumda yaptırdım. Bu defa kızımda gerek duymadı ki 1 ayda 4 kg aldığım için endişelendi sadece 2 ay önce işte 🙈 bari açlık tokluk şekerine bakalım dikkat edelim dedi o da en alt sınırda çıkınca sıkıntı yok dedi. Bende çekemezdim o iğrenç tadı Bi daha valla aç karnına 🙄
ay insAllah yine gerek kalmaz bende de tatlıyla aram hiç yok zaten şerbet gibi bişey diyorlar kesin kusarım
Kızlar Brrk Brrk nin suyu geldi şimdi hastaneye geçtiler .
sizlerden dua beklıyoruz . İpeğimiz sağlıkla gel teyze kuzusu 💜
Yaa MaşAllah sağlıkla bı avazda gelir insAllah minik normal mi olacaktı

Dr una söyle mutlaka progestana başlar kuzum. Ben 3 ay progestan aldım bu lekeler kanamalar için. Ama yüzüstü ile alakası yoktu oğlumda da 3 ay yüzüstü yatmıştım. Dr demişti yani zaten ilerde yatamicaksın diye. Benim kanamalar amniyotik bant vardı kese aıkıntılıydı hala var da işte 🙈 ondan dı.
Sen Dr a söyle bence progestan versin lekeleri önemse ihmal etme kuzum
progestan hap kullanıyorum cnm doktorumun bilgisi dahilinde

Benim 5.ayda öyle Bi çıkmıştı değerlerim alt üsttü ya, sonra vitaminleri atrtırdı beslenmeye de dikkat ettim 4 kg aldım 1 ayda işte kan ilaçlarını falan hep artırdı. Sonra düzeldi çok şükür şu anda da iyi azalttı çoğu vitaminleri 7 tane içiyodum günde 3 e düşürdük ilaç sayısını şükür 🙏 bu hafta aspirin de bıraktırır zaten. Sen düzenli iç ilaçları abla bide sabah akşam pekmez ye çok faydası var hem bebeğe hem sana
Valla canım sıkıldı madem direk 100 yükleseydi. 50den neden başlıyosun.
İnşallahh bebiş iyi olsun da napalım. 100lükte bişiy çıkmasın amin..

Abla benimde 1. Saat 160 cıkmıştı diyer verdi 100lük yüklemediker bana
İnşalalh 100 lükte sorun çıkmaz 💋
evet diyetini biliyorum kuzum da kaç çıktığını hatırlamıyordum. inşallah çıkmasın da bir de diyetle uğraşmayım ya. zaten hep d demir düşüktü benim.. kanım iyi ama şaşırtıcı olan o :)

Valla canım sıkıldı madem direk 100 yükleseydi. 50den neden başlıyosun.
İnşallahh bebiş iyi olsun da napalım. 100lükte bişiy çıkmasın amin..
Canım şöyle bir şey var 50-75 Gr yüklemeler genel kabul görmüş makul oranda yüklemeler önce onlar yapılıyor ki risk yoksa fazla yükleme yapmak sıkıntı olmasın diye ama bu yüklemeler de bir sınır üstü değer görürlerse emin olmak için 100 yükleme yapıyorlar. Bende önce 50 yapıldı tokluk 144 çıkınca bir hafta sonra 100 Luk yaptık sorun olmadığı kesinleşti. Sende de birşey çıkmayacaktır 🙏

Canım şöyle bir şey var 50-75 Gr yüklemeler genel kabul görmüş makul oranda yüklemeler önce onlar yapılıyor ki risk yoksa fazla yükleme yapmak sıkıntı olmasın diye ama bu yüklemeler de bir sınır üstü değer görürlerse emin olmak için 100 yükleme yapıyorlar. Bende önce 50 yapıldı tokluk 144 çıkınca bir hafta sonra 100 Luk yaptık sorun olmadığı kesinleşti. Sende de birşey çıkmayacaktır 🙏
inşallah çıkmasın kuzum ya.. ama bu durumda 75 yüklenseydi baştan ya da direk 100lük.. bu durumda 150 yüklenmiş olacak.

X