Gebeliğe Hazırlık 2019 - 2020 Yılının Anne Adayları ❤️

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Selam kızlar. Bende hipertiroid vardı malum, tam değerler çok iyi duruma geldi Dr ilacı kesti hamile kaldım. Ben korkuyla ilaca devam etmek istesemde Dr lar bana ısrarla anlatıp durdular, gebelikte içersen bebekte de hipertiroid olabilir diye. Ben bunu 4.ayımda yeni anladım yani bugün Dr son kez anlatıyorum dedi çarpıntılarım var bunlar sen stres yaptığın için oluyor dedi. T3t4 hormonların yükselirse ilaca başlarız bizimçin tsh zaten 0.5-2.5 arası olmak zorunda gebelikte. Benimki 0.5 şerde sabitkendi kaldı çok şükür düşmüyor artık, . Bugin tekrar kan verdim de ben 0.5 çıktı yine tsh, artık 1ay gelme kendine stres yapacak şeylerden uzaklaş çay kahveyi azalt hatta bırak dedi. İlaç kullanırsan aısl o zaman bebeğe o ilaç geçecek ve doğumdan sonra bebeğe de bir sürü test yapmak zorunda kalırız dedi. İlaçlık olan hastalar var sen onlardan değilsin şimdilik şanslısın dedi bakalım şimdi cumartesi günü de bebişi sağlıkla görelim inşallah

Drun çok guzel anlatmış cnm
Anne olarak sürekli aklımız onlarda senide çok iyi anlıyorum bak üzülme herşey yolundaymis çok sukur

poncikvegece cnm nasılsın ins daha iyisindir
Canımm teşekkür ederimm; düşüncen için teşekkürler
İyiyim, tatile hazırlanıyorum onun haricinde spor diyet felan yuvarlanıp gidiyorum.. işlerimi topARlamaya çalışıyorum baya yoğunum bu aralar işyerinde .. bayram da ve ay sonunda tatile çıkacağım için tam gaz çalışıyorum :)
Daha iyiyim bu arada.. insan acıya alışıyor :) geçmese de acısı diniyor en azından..
buraya çok gelmek istemiyorum :) burada ki konular bana ağır geliyor biraz o yüzden :)

sen nasılsın.. keyfin yerin de mi, yok mu güzel haber :)

Oh oh yap tatilini güzelce tadını çıkar cnm
Zaman herşeyin ilacı kuzum inan cok iyi anlıyorum seni ama bunları yasamamizinda muhakkak bi sebebi olduğuna inanıyorum
Arada mrblasiriz sen kendini daha iyi hissedene kadar cnm ozaman
Bendende şimdilik iyi haber yok bakalım nasipte varsa her ay umut var

Hayırlısı olsun inşallah canım..
En kısa zaman da meleğin gelir inşallahh
Benim o dönemlere daha çok var 3 ay korunucam da.. sonra kendimi psikolojik olarak iyi hissedicem de.. en yakın sene başı başlarım diyorum ama baklım.. Rabbim'in ne yaşatacağı önemli..

çok öpüyorum kendine iyi bak

Herşey gönlünce olsun cnm benimmm sende kendine iyi bakk

Maria26 cnm bende gebelik boyunca levotiron kullanmistim ama degerlerime sık sık bakildimi inan hiç hatirlamiyorum cnm
Senin ki hipotiroid canım belliki. Benim hiper çok çalışıyor yani metabolizma. Katı yiyorum midem bulanmasın diye, sürekli yani başkası olsa kg alır ben alamıyorum maalesef. Şimdilik geçri bulantıdna böyledir bulantı geçsin bebek kg alacak sende alırsın dedi Dr. Ya ben almamayım bebek kg alsın güzel gelişsin de kg umrumda değil. Korkum sadece bebek. Sizin hipotiroidde Dr anlattı asıl tehlike hipotiroidde. Onlar hep içmek zorunda, gebelikte de mecburlar, ama hipertiroid de tehlike sadece annede bebekte sıkıntı yok, annede benim gibi böyle kg alamama, iştahsızlık, çarpıntı, titreme VS gibi belirtiler oluyor. Sen mutlaka baktır canım aman dikkat et valla gebelikte zaten içersin ilaç ama ya şimdi yüksek ise ondan da gebelik olmayabilir biliyorsun. Aç karnına Bi gün sağlık ocağında baktır 2 dk tsh a. Bak ben üşeniyo uyum ayda 3 kez baktırıyourm Dr kızdı zaten artık yeter 1 ay sonra geliyorsun dedi

Bende yazmak istemedim canım, girmiyorsundur diye, bencede dinlen biraz uzaklaşmak çok iyi gelecek. Önce senin sağlığın psikolojin önemli olan.. Sonra zaten inşallah zamanında gelecek en en güzeli sana

Canim bulantilarin geçsin herşey daha iyi olarak eminim genç kilo sorunun kesinlikle istifradan kaynaklı biraz daha sabir ins herşey yolunda girecek
Evet cnm benim metabolizma yavaş önceden her ay kan verirdim dozu ona gore ayarlamaya çalışırdım ama ikinci kizimda dr erken doğum olacak deyince günlük 11 ilaç kullaniyodum ve bunları hergün yaziyodum biseyleri atlamayayim unutmayayim diye sonra malesef yinede erken doğdu 23. Haftadaydi çok sinirdaydi ama iste hiç ihtimal yoktu 2 gun yaşadı
Bende o dönemden sonra ne dr ne ilaç hicbisey görmek istemedim çok sikilmistim
4 5 öncesine kadar
Gittim verdim 10 kusur çıktı bir ay sonra tekrar verdim normal çıktı 3kusur dediler ama iste en son 2.5 olması gerektiğini biliyorum ama uzatmak istemedim drla tartışmak istemedim ve çıktım odur budur vermedim kan
Asm de okadar uzakki sinir oluyorum kızı hazırla babayı uyandir derken çok zaman geciyo inan yakın olsa kendim gidip verirdim
Ay çok yazdım ksr bakma

Yok canım ne kusuru,o zaman sen Kesinlkle en az 2 ayda 1 baktır. Gebelikte artmasın iyice şimdiden ilaç dozunu ayarla. Şu an değerler iyi ama birden yükselip düşsbiliyor işte maalesef. Aman kontrol altında tutalım. Da gerisi Allah a kaldı hayırlısı neyse o olsun hepimiz için. Benimde hipertiroid de normalde düşük kg bebek doğarmış, erken doğum olabilirmiş,bebek gelişimigeriden gelebilirmiş ama çok şükür 1 hafta öndne gidiyordu en son. Sana da Rabbim bu ay inşalah nasip eder kızına kardeş

Evet cnm baktirsam çok iyi olur
Seninde çok iyi gidiyo değerlerin değerlerin drun bu duruma çok takıldığını biliyo buda çok iyi seni sürekli rahatlatiyo ins saglikla zamanında bi doğum yapacaksın cnm
Nasibimizde varsa elimizden geleni yapicam ins tsk guzel dileklerin icin cnm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…