Gebeliğe Hazırlık 2019 - 2020 Yılının Anne Adayları ❤️

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Evet cnm baktirsam çok iyi olur
Seninde çok iyi gidiyo değerlerin değerlerin drun bu duruma çok takıldığını biliyo buda çok iyi seni sürekli rahatlatiyo ins saglikla zamanında bi doğum yapacaksın cnm
Nasibimizde varsa elimizden geleni yapicam ins tsk guzel dileklerin icin cnm
Aminn canım Allah razı olsun inşallah 🙏🙏 hepimiz burada 1 yıl sonra bebişkeri konuşacağız 🙏 hepimiz kucağına almış yada alacak inşallah 😍🙏

Benimde tiroid problemim var tsh hep yüksek cikiyo bu ara gidip kan vermeliyim aslında ama sürekli erteliyorum 😦
Kuzum troidin yüksek çıkıyorsa kontrol altına alman gerekiyo yumurtan oluşmuyormuş. yaklaşık 9 aydır bu meretle uğraşıyorum dahileye ye giderken ayrıca kadın doğumada gitmeye çalışıyordum ama her defasında beni kadın doğumcu bu değerlerle yumurtan oluşmaz önce bu değerleri düşürmen gerek diyip dahiliye ye gönderiyordu çok şükür 2 aydır değerim ilaçlarla normal değerine geldi. Ama çok uğraştık her ay ilacın dozunu ya artırıyoruz ya düşürüyoruz bence dahiliyeye gidip ben gebelik düşünüyorum dersen her ay kontrol için çağıracaktır seni bunu aksatma yoksa gebelik oluşması için engel bi durum

DaHa once gitmismiydin doktora bendede hormonlarda prolaktinimde sikinti cikti ilac kullandigim ay hamile kaldim kesinlikle gitmelisin doktora cok basit seyler engelleyebiliyor. Sinir 25ti benim 33tuve o engelliyordu. (100e yakin prolaktin degerleri olanlar var) yani bukadar azcik fark bile aylarca engellemis beni
Canim Şubat'ta gitmistim bebek planlıyor um diye .hem spirali cikarttirdim hem muayene oldum
Prolaktine adetliyken mi bakiliyor

Kuzum troidin yüksek çıkıyorsa kontrol altına alman gerekiyo yumurtan oluşmuyormuş. yaklaşık 9 aydır bu meretle uğraşıyorum dahileye ye giderken ayrıca kadın doğumada gitmeye çalışıyordum ama her defasında beni kadın doğumcu bu değerlerle yumurtan oluşmaz önce bu değerleri düşürmen gerek diyip dahiliye ye gönderiyordu çok şükür 2 aydır değerim ilaçlarla normal değerine geldi. Ama çok uğraştık her ay ilacın dozunu ya artırıyoruz ya düşürüyoruz bence dahiliyeye gidip ben gebelik düşünüyorum dersen her ay kontrol için çağıracaktır seni bunu aksatma yoksa gebelik oluşması için engel bi durum
Cvbin için tsk ediyorum cnm
Inan bu anlattıklarını hep yaşadım kah yüksek doz kah düşük söz
Yeri geldi 3 gun ictim 4 gun icmedim falan bende baya uğraştım zamanında anlıyorum seni
Sonra herşeyden eletek çektim ama yakında baktirmam lazım evet
sende çok ugrasmissin ins en yakin zamanda evladina kavusirsun

Evet kızlar biliyorsunuz normalde takip yapmıcaktım ama eşimle anlaşma yaptık o bebek olduktan sonra sigaraya başladı bırakma dedi ama.birakmadi bende dedim bu ay tutmazsa birisi ay koruncam oda dedi nerden alıcaz ovi yap ozaman dedi bende tamam dedim sin 5 tane testim 3 nu yaptım geriye kaldı iki tane adetin 10.günü hafif çizgi vardı attım gibi 11 rinde yapmadım 12. Ve 13.günü koyu ama şöyle bi sorum varki bugün kadın doğuma gittim iki gündür rahimde ağrı var diye devlete gittim rıcayla soramadım yumurta nr kadar olmuş ama yanlış duymadıysam ya 9mm dedi yada 19mm emin değilim ama 9mm olsa bu kada koyu çıkmaz dimi ?

Eklentiler

• 20190801_175328.jpg
    20190801_175328.jpg
    133,2 KB · Görüntüleme: 30
Zaten normali önce kan değerlerine bakmak canım her ay kan tahlili yaptırırdım ben oğlumda, bunda da öyle, en son bir sürü test yapıldı mesela normal çıktı hepsi ama hiçbişey yiyemiyorum diye geniş çaplı Bi vitamin verdi. Çok Kg alırsan değişriiz dedi de ben kg vermeye geçmiş olabilirim belki tartı da bozuldu 🙈 yani kan tahliline bakıp her ay ona göre Dr un yönlendirmesi gerek Kesinlkle

Aynen bencede öyle abla 😊

Evet kızlar biliyorsunuz normalde takip yapmıcaktım ama eşimle anlaşma yaptık o bebek olduktan sonra sigaraya başladı bırakma dedi ama.birakmadi bende dedim bu ay tutmazsa birisi ay koruncam oda dedi nerden alıcaz ovi yap ozaman dedi bende tamam dedim sin 5 tane testim 3 nu yaptım geriye kaldı iki tane adetin 10.günü hafif çizgi vardı attım gibi 11 rinde yapmadım 12. Ve 13.günü koyu ama şöyle bi sorum varki bugün kadın doğuma gittim iki gündür rahimde ağrı var diye devlete gittim rıcayla soramadım yumurta nr kadar olmuş ama yanlış duymadıysam ya 9mm dedi yada 19mm emin değilim ama 9mm olsa bu kada koyu çıkmaz dimi ?
Cnm bence 19dur baya koyu ben tedavi görürken 22 23 mm olunca catlatma iğnesi yapiyolardi diye hatırlıyorum ona istinaden öyle soyledim

Cvbin için tsk ediyorum cnm
Inan bu anlattıklarını hep yaşadım kah yüksek doz kah düşük söz
Yeri geldi 3 gun ictim 4 gun icmedim falan bende baya uğraştım zamanında anlıyorum seni
Sonra herşeyden eletek çektim ama yakında baktirmam lazım evet
sende çok ugrasmissin ins en yakin zamanda evladina kavusirsun
Amin canım inş. Ama sende mutlaka baktır geç kalma. 😘

Böyle güzel örneklere ihtiyacım var 😍 Nihayetinde isteğe bağlı sezaryen hakkında bir şey düşünmüyorum.Zorunlu olursa da başkasının olumsuz hikayeleri,uyarilariyla o anı yasayamamak, bebeğe kavuşma heyecanına gölge düşmesi yaşamak isteyeceğim son şey olur 😍Ne güzel ki başarıyla atlatmissin, ben de nazlanmicam inşallah ya.7.ayimda taşınma yerlesme işlemini çok şükür Allah'a esimle tek başımıza yaptik, kimseden yardım beklemedik.Dogum ve sonrasında da başarılı oluruz inşallah 😊

O kişiye göre değişir bence ya benim iki anlamda sezeryan oldular büyük.ablam 8cm açıkla acil sezaryana alındı saatlerce suni sancı yediyle kaldı bebeği zaten yoğun bakıma aldılar 10 gün boyunca sabah öğle akşam onu emzirmeye gitti bidakka oturmadı yerinde diğer ablamda yattığını bilmem

Zeybltaslan Zeybltaslan nerelerdesin kiz
Sen nasılsın ablan nasıl yeni bebisinizi gordunuzmu😊

Ev iş hastane arası mekik dokuyorum canim yumurtlama zamanına girdim bizimki hergun durmuyor tutturdu yapcam bu cocu diye 🤣🤣 ben görmedim ama ablam gördü canm suanlık bi sıkıntı yok allaha şükür bizimki kabullenmiş bugün diyordu telefonda eyube yapamadıklarımi buna yapicam hiç hüseyini eksik etmicem diye o öyle deyince burkuldum biraz kim bilir ne ukteler kaldı içinde herşeyin hayırlısı ya sen nasılsın ne durumdasın 😊

X