Gebeliğe Hazırlık 2019 - 2020 Yılının Anne Adayları ❤️

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Kızlar dünkü doktor muayene sırasında bana ne dedi?? Oğlun gayet sağlıklı.

Dedim yalnız benim oğlum değil kızım var, hayır erkek bu dedi kordonla karıştırıyor olabilir misiniz 3 kere bacak arası gördük biz uzun uzun dedim detaylıda görürsün dedi ama benim kızım olacak eminim yani
Aynı doktor mu canım 🤔

Günaydın canım ,

Nasıl oluyor bu ben hiçbişey anlamadım :KK43:
Canım normalde tek yumurta ikizleri, tek kese de olsalar bile her ikisinin de bir plesantası oluyor.. bunlar şanslı olanlar :)
Ya da tek yumurta olsalar bile 2 ayrı kese 2 ayrı plesanta oluyor bunlar çok daha şanslı kişiler :)
bir de benim gibi :KK43: tek kese tek plesanta olanlar var.. bunlar en riskli grup.

2 kardeş birbirinden kan çalabiliyor.. biri gelişiyor, diğeri gelişemiyor.. gelişemeyince anne karnında ölüp diğer kardeşini zehirleyebiliyor gibi.. kese tek olduğuiçin kordonlar birbirine dolanabiliyor. ve tek kese olduğu için genellikle 28.hafta gibi bebekleri alıyorlar ikisininde yaşama durumunda.. 7 aylıkken falan yanii
bu da 1000de 1 görülen bir ihtimal :)
o ihtimalde bende çok şükür :)

Dedim yalnız benim oğlum değil kızım var, hayır erkek bu dedi kordonla karıştırıyor olabilir misiniz 3 kere bacak arası gördük biz uzun uzun dedim detaylıda görürsün dedi ama benim kızım olacak eminim yani
hadi bekleyelim görelim o vakit :)

Yanıldı belki de ama gerçi kaç ay kız diolar sonra bi bakıyorlar ki erkek ya erkek diolar kız oluyor aslinda nasip Rabbim sağlıkla gönlündekini versin insAllah canım
Amin kuzum benim, sağlıklı olsun da bende ikisinden de yok valla rabbim hangisini uygun görürse.. Ama içime başından beri kız olacak gibi doğuyor tatil dönüşü kendi doktoruma gidicem bir daha

dün doktorumdaydım sol yumurtalık polikistik görünüyor dedi böyle olan 3 kadından 1 tanesi ancak doğal yollarla hamile kalabilirmiş çok moralim bozuk
canım bendede sağ yumurtalıkta polikistik over görünümü vardı ama bak hamileyim
doktor bana görünümü var ama pco değilsin demişti hormonların normal demişti.
önemli olan hormonların nasıl ?

canım bendede sağ yumurtalıkta polikistik over görünümü vardı ama bak hamileyim
doktor bana görünümü var ama pco değilsin demişti hormonların normal demişti.
önemli olan hormonların nasıl ?
Tıpkısının aynısı bende de mevcut insAllah bende hamile kalabilirim ya, 🤲🙈

Ay ben şok🙈 Sürprizlerle dolusun bebeğim😊

X