Gebeliğe Hazırlık 2018’e Hamile olarak girmek isteyenler burada buluşalım

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Simayinannesi Kilosunu hic dert etme.Haftalari ilerleyip ciğer gelisimini vs tamamlasin onemli olan o canim.
Beslenmenden eminsen sırf kilo aldirmak icin hicbiseye kalkisma derim ben :)
Cunku bir cirpida buyuyorlar.Ama suan beslendiklerin,emzirirken yediklerin ona agiz tadi olarak donecek.
Benim Sezen 40.haftada 2640 dogdu.
Simay benim kansizliktan dolayi 1 hafta tamamen durdu gelisimi sonra o hafta ben kilo verdim o aldi.Kan serumu taktirmisti doktorum hatta 3 gunde 1,5 kez.
38 haftalik 2640 dogdu Simay'da.Kilosu tam doktorumun dedigi kadardi.
39 haftayi doldurmami bekleyecektik ama kandan sebep beklemedik,erken dogacak haksizlik mi olacak diye dusunurken ayni ablasi kadar 2640 dogru grami gramina :)
Benim icin buyuk bi mesaj oldu :)
Hizla buyuyorlar.Anne sutu aldi sadece.
Bugun 8 aylik oldu bile...
Saglikli olsunlarda,kilo saglik demek degil her zayiflikta zindelik degil❤
Izmircocukdoktoru var instagramda takip etmiyorsan etmeni tavsiye ederim.
Hem kendin icin hem bebisin icin simdiden buyuk örnek olur.
Saglikla gelsin kuzucuk❤

Cnm ck ck gecms olsn pasayaa..anneciginin dddigi icimi acitti mekani cennet olsn..
Ah kuzum üzmek için yazmadım hakkını helal et. İnan eve geldikten sonra arada baktım size durumlarınıza annemi sorar üzülürsünüz diye yazmadım kimseye. Şimdi de aynı şekilde üzmek istemiyorum benim için değerlisiniz hepiniz

Kuzum foruma bakmıyordum uzun zamandır yeni gördüm başın sağolsun Rabbim annenin mekanını cennet eylesin inşaallah... söylediği kalbime dokundu annelik ne yüce bi makam bizde hakkıyla olabilelim inşaallah
Sağol canımm Aminn. Kendine bebişe dikkat et. Şuan 39+3 tesin mahir o gün doğmuştu. Bi sancıda kurtulun ikinizde sağlıkla hayırla

Sağol kuzum böyle böyle büyüyorlar demek ki. Annelik hem hoş hem zor zanaat sağlıkla gelsin Simayımız adıyla yaşasın

Sakin ole dusunme kuzum bnmm birimizin derdi hepimizin oldu inan bu grup ck ck farkli canimsin bnmm Rabbim yueegine ferahlik mahire de sifalar versin insallah seviyrm senii ❤

sabah gebelik testi yaptım negatif regle 4 gün var bi ben kaldım bu topicte sanırım bide white rabbit

Sağlıklı olsun da canım ben onu büyütürüm inşallah. Haftasıyla uyumlu giderken 1 hafta gerilemesi canımı sıktı. Bakalim haftaya nasıl olacak.
Meyve yiyorum kuzum. Hele 1 tanesi varki 3 öğün yiyebilirim

Haftasıyla uyumlu giderken 1 hafta geriledi. Haftaya nasıl olacak çok merak ediyorum.
Yumurta ve kaşar yiyordum hergun. Artik tiksindim. Yediğim an istifra ediyorum. Başka şeylere karıştırıp yemeye çalışıyorum artik. Diğer besinleride iyi aldigimi düşünüyorum.

Sezen ve Simay gibi olacaksa zayıf doğsun hiç sorun degil
Kuzenim 2500 doğmuştu. Nasıl büyüyecek derken az yesin diye önünden yemeği alır olduk
Sağlıklı olmaları en önemlisi.
Sayfayı bilmiyordum. Hemen takibe alıyorum.
Teşekkür ederim canım.

Snde sag salim kucagina al insallah canim derlerdi inanmazdim ilk 2. 3 ay cok iyiydik emzir gazini cikar alt degistir yatir superfi smdi durmuo surekli bi ekşın istio
Insallah kuzumm insallahh saglikla bi gelsinler insallah..olsn kuzumm cilveleri iste saglikla buyusun prenses gozumde canlandi yerim onu :)

Insallah kuzum sagliklari onemlii grcektnn baska hic birsey degil..guzel haberlerini alip saglikla gelsin insallahh

Anneler kıyamaz evladına, torununa... annem de kv de hep söyler, aman çocuklar hasta olmasın biz olalım derler. hele bebeklere hiç dayanamazlar... Nur içinde yatsın anacığın..
Mahir'e yeni lezzetler dene kuzum, ben kilo ve kabız yüzünden acele de etmiyorum ama hep ufacık tattırıyorum, bakalım neleri sevecek diye.. kendi eline alıp yemek istiyor. kaşığı, bardağı kapıyor elimden ama çoğunlukla derdi oyun :))
karıştırmadan tek meyve verince yiyor, cam rende veya kaynatıp blender ya da ezip verince.. oğlum da sevmemişti bulamaç, karışım gibi şeyleri, kızım da sevmedi. hatta yer mi diye tahıllı mama aldım, sevmedi.. içindeki vitamin ve minerallerden faydalansın diye kurabiye yapıp oğluma yediririm artık :))
netice, reddetmediği şeyler:
meyve
yoğurt, labne, peynir
yumurta sarısı ama az
salatalık.
yine de günlük toplam yediği yarım çay bardağını geçmez, zaten az veriyorum, aramıyor da.. ana besini halen süt... yine de kaka zorluyor.. dişler de henüz yok, kaşı kaşı tükendi kuzucum, sinir küpü oldu...

Arkadaşımın önerdiği bir çorba vardı deneme fırsatım olmadı. kabak, patates, ıspanak, semizotu haşlayıp, un ve yoğurt ile terbiye yapınca çok iyi yemiş oğlu. seninkiyle aynı o bebiş de. böyle sebzeleri çeşitlendirip yapmak lazım.

geçmiş olsun kuzum, inşallah sıkıca tutunur yavrucan evlatlar baş tacı, onlar iyi olsun bizler üzülsek de geçer unutulur

İyiyiz biz de 7. ayı doluyor kuzumun :) su gibi aktı zaman.. sağlıkla gelsin prensesin

İyiyim abla çok şükür. Her şey de yolunda gidiyor. Bir sıkıntımız yok :) siz nasılsınız

Sağol canımm Aminn. Kendine bebişe dikkat et. Şuan 39+3 tesin mahir o gün doğmuştu. Bi sancıda kurtulun ikinizde sağlıkla hayırla
Amiin kuzum Allah razı olsun bakalım benimki kaçta doğacak çok merak ediyorum kokusunu yüzünü yavru da içeriyi pek sevdi nazlanıyor

Reactions: Cac
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…