Gebeliğe Hazırlık 2018’e Hamile olarak girmek isteyenler burada buluşalım

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Amin canım rabbim isteyen herkese basip etsin benimde kaldı iki ay bakalım bekliyorum

Masallah canim❤
Ahh ne gunler gecirdik burda acı tatlı. Insallah hep guzel anlarımızı paylaşırız.

Kızlar göğüslerim yara oldu acayip acıyor emzirirken dayanılmaz oluyor. Ne yapmalıyım bilmiyorum hametan var yanımda ama emiyor diye de süremiyorum. Uzun süre emiyor yarım saat oluyor olmuyor tekrar istiyor

İyiyiz ikimiz de çok şükür yolunda her şey. Toparladım kendimi biraz. Bir aksilik olmazsa yarın taburcuyuz :)

Cok sevindimm❤
Gozunuzaydiinn❤
Allah anali babali saglikli buyutmeyi nasip etsin.

Kızlar göğüslerim yara oldu acayip acıyor emzirirken dayanılmaz oluyor. Ne yapmalıyım bilmiyorum hametan var yanımda ama emiyor diye de süremiyorum. Uzun süre emiyor yarım saat oluyor olmuyor tekrar istiyor

Oncelikle bebegin emerken ayaklariyla yanagiyla oyna emme suresi icinde uyukluyorsa uzun surecek ve yeni emme talebi cabuk olacaktir.Aktif emme saglandiginda biraz daha farklilasir zamanla surelerde.
Ama herseyden once acele etme.Yorulmasi uyumasi tekrar tekrar emmesi guzel
Bu bi açlık gostergesi degil aklinda olsun.
Yani doymuyor diyen olursa hic takilma :)
Bebis en iyisini bilir :)

Memisler icinde acı dogruya pusuladir aslinda.
Dogru emzirme pozisyonunu bul.
Dudaklari dışa dogru,siyah kismi alabildigi kadar alsin agzina.Kafasida vucududa sana dönük olsun.Sadece boynunu cevirmesin yani.Cenesini dayasin izin ver.
Dogru emzirme ilk kural yaralar icin.
Onun disinda lanolin iceren kremler iyi gelir.
Kullandigin urunu hic bu seferlik kalsin demeden kullan.

Ağrıdan oturamıyorum tam doğru pozisyonda emziremedim dediğin gibi. Ağlayarak emzirmeye başladım. Çok şükür yetiyor doyuyor ama sürekli ağzımda dursun istiyor. Canım o kadar sıkıldı ki anlatamam. Sütüm var yetiyor ama acı çekiyorum gittikçe de artıyor. İnşallah geçer hemen doya doya emsin istiyordum

İnsan acaba bu emzirme işini başarır mıyım diyor çok zor ilk günler :) göğüs ucun büyüyüp açılana kadar acımaya devam eder. Doğru emzirme tekniğini yazmış ablamız :) rahatlatması için zeytinyağı sürüp göğüs pediyle kapatıyordum miradermin lanolin kremini aldık çok iyi geldi. 20 güne alışıp düzelmeye başlamıştı göğüs ucum çatladı parça bile koptu kanıyordu herşey gibi oda geçti sabret canım iyi olacak inşallah

Aslinda agzimda surekli dursun istemiyor.Anne karnindaki amniyotik sivinin kokusu ile memeden salgilanan ayni kokudaymis.Yani icgudusel olarak seninle kaliyor.Bebegin dururken bile kucaginda tutmani tavsiye ederim.Seninde agrilarina,acilarina ve sutunude iyi gelir.Uyuyacak gibi oldugunda yeterince destekleyemiyor yorgun hissediyorsan o zaman birak.O kucucuk soguk yataklari hic sevemiyorum :))))

Doya doya emecek daha hic uzulme :)
Cok genel bir durum yasiyorsun ve bicogumuz yasadik.Yalniz degilsin :)
Doktoruna danıs yine de cikmadan.Onerecegi farkli bisyde olabilir.
E vitamini kapsulleri en hizli iyilestiriciler bu konuda.
Ben Specta Mam Phyto kullanmistim.Belki fikir olur.Ama gogus kalkanida kullandim.Bisy degmedigi icin iyi geldi cok hayrini gördüm.

Son düzenleme:
A AsyaaAyazz cnm tebrik ederim dogumun olmus allah anali babali buyutsun saglik sihatli ömüru olsun minikkus un ben hep diyorum ne hamilelik ne dogum ne uykusuzluk bnim en zorlandigim cektigim emzirmekti uc yoktu cok acilar cektim mastitler oldum hindistan cevizi yagi buzluktan cikaripta sür bana o fayda etti o lansinohlar ise yaramadi hamaten kullandim en sonda uc olmadigi icin yapay uc ile emziriodum onunla bide yara oldu sen düşün kanıyordu bn cok aglayarak emzirdim allah yardımcın olsun

Göğüs ucu kremi ayrı oluyor gülüm, eczaneye danışarak alsın eşin. Ben evomere kullandım, biraz yumuşatıyor sadece. Lansinoh da alabilirsin. Aslında önemli olan temizleyip hava aldırmak. Emzirdikten sonra ılık suyla yıka, kurula, azıcık açık kalsın. Sonra kremini sür. En iyi ilaç acıya acıya emzirmek, dayan gülüm geçiyor. Bebeğin tükürüğü ve süt karışımı emme esnasında yumuşatıyor, emme biterken baştaki gibi açılmadığını fark edersin. En çok ilk tuttuğunda acıyor, sonra esneyince hafifliyor. Bir iki haftaya kanallardan süt geçmesini kolaylaştıracak şekilde esneyecek göğüs ucu. Kızına odaklan, emerken ne kadar huzurlu olduğunu görünce kendini bırakıyor insan. Annelik doğa üstü güçler barındırıyor içinde. Her türlü acıya katlanıyor kadınlar ❤ Allah kolaylık versin, sabırla geçecek.. kokla kızını bol bol, sev bizim için de.. midesi küçük, süt de az oluyor başta, o yüzden sık emmek ister. Zamanla oturacak düzen ❤

Bugün biraz daha rahat emzirdim niyeyse. Hemşire bez katma daha kötü olur bırak hava alsın daha çabuk iyileşir dedi. Sanki o yüzden mi bilmem çok rahatım şuan çok şükür. Bir de lansinoh diye krem varmış onu al yıkamadan da emzirebilirsin dedi

Bez katıyordum sıcak suya batırıp. Sızıyı az alıyordu ama emzirmek acıydı. Hemşire girdi odaya tesadüf gördü bez katarken katma hava alsın yoksa daha kötü olur iyileşmez dedi. Bugün daha rahat emzirdim. Bir de süt akıtıp çevresine sürüyorum emzirmeden önce hep belki de fayda etti. Lansinoh diye bir krem önerdi bir de

Dün gece ağladım dua ettim. Dedim çocuk güzel emiyor sütüm de yetiyor ama rahat emzirememek o kadar üzdü ki beni. Bugün biraz daha rahatım çok şükür. Lansinoh alıp ben de deneyecem bakalım belki bana iyi gelir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…