Gebeliğe Hazırlık 2018’e Hamile olarak girmek isteyenler burada buluşalım

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Canim tecrubem yok ama bazen kasılmalar magnezyum eksikligi den oluyormus. Ilac kullaniyor musun bilmiyorum ama doktoruna danis istersen canim. Korkulacak bir durum oldugunu sanmiyorum. Insallah gecici bir seydir.
İnşaallah canım sağlık ocağında veriyorlar mı bu magnezyumu kadın doğumcuya daha çok var.. bi kaç kişiye daha sordum düzenli değilse sıkıntı yok dediler ilk defa yaşadım bende ilkte anlamadım arkadaş söyledi .. çok sağol canım

Aslım yolun yarısına gelmişsin ❤ ne kadar mutlu oluyorum senin haftalar ilerledikçe ❤ inşallah sağ salim gelecek bebişin ❤ kız mı demişlerdi? İsim ne düşünüyorsunuz?
Canim benim❤ Çok tesekkür ederim.
Valla yarıladık cok şükür. Zaman gecmiyor gibiydi uçmuş gitmiş :)
Kordon bacak arasinda oldugu icin net olmamakla birlikte kıza benzetti doktorumuz. Haftaya ayrintili ultrason var. Netlesecek insallah.
Kız ismi bulmaya çalışıyoruz ama çok zorlanacagiz gibi. Begenemiyoruz bir türlü. Fikir alırım sızlerden :KK66:

İnşaallah canım sağlık ocağında veriyorlar mı bu magnezyumu kadın doğumcuya daha çok var.. bi kaç kişiye daha sordum düzenli değilse sıkıntı yok dediler ilk defa yaşadım bende ilkte anlamadım arkadaş söyledi .. çok sağol canım
Canım aklına doğum sancısı vs getirme. Allah izin verirse normal doğum yaparsan anlarsın doğum sancısı çok çok farklı ve anlamamak mümkün değil :) arada karnının altına sancı girebilir öyle olunca uzan dinlen bebeğin hareketlerine karnının sertliğini kontrol et. Sıvı akıntı vs olursa düzenli sancın olursa mutlaka doktora git.. Buarada beslenmene dikkat et bebeğin hızlı kilo alımı dönemindesin öğününü kaçırma bol su iç canım ara öğünlerde de meyve kuruyemiş yoğurt ye

Saglik ocaginda verirler mi bilgim yok canim. Doktoruna danisip kullanman daha uygun olur. Insallah tekrar olmaz. Olursa doktorunla haberles bence canim.

Kızlar merhaba nasılsınız nasıl gidiyor. Hepinize dua ediyorum buraya çok giremesemde aklımdasınız. Size biley sorcam bu aralar her gece kabuslar görüyorum çok korkuyorum bu durumunyaşayan var mı. Uyanıp ağlıyorum o derece

Ben sana doğum kasılmasını tarif etmeye çalışayım canım. Adet sancısı nasıl bütün karnımızda oluyor, o da öyle karın ve bele yayılan şiddetli bir sancı. Yani tek noktada olmaz kasılma ağrısı. Başka bir sorun olabilir. Böbrek taşı bile olabilir. İdrar tahlili yaptır bence

Yaa vc gidiyorum cıkıyorum yine gelıo bide idrar yolu enfeksiyonum hiç gecmiyor napıcam bilmiyorum
Üşütmemeye dikkat etmelisin. Ayağında her zaman kalın çorap ve patik olsun. Belini de sıcak tut yelek giy. Enfeksiyonu atmanın en iyi yolu sıvı tüketmektir. Ihlamur, kuşburnu kaynatıp içebilirsin. Bol bol iç ki idrarla atılsın. Mümkünse tuvalette sıcak/ılık suyla temizlen iyileşene kadar. Geçmiş olsun canım

Kızlar merhaba nasılsınız nasıl gidiyor. Hepinize dua ediyorum buraya çok giremesemde aklımdasınız. Size biley sorcam bu aralar her gece kabuslar görüyorum çok korkuyorum bu durumunyaşayan var mı. Uyanıp ağlıyorum o derece
Günlük hayatın stresli mi geçiyor? Kafaya taktığın korktuğun bir şey mi var? Güzel şeyler düşünmeye çalış. Dua et ve sakin olmaya çalış. Uyumadan önce izlediğin herhangi bir şey mi etkiliyor acaba? İzlediğin programları gözden geçir, sadece eğlenceli şeyler izle :) bebişleri düşün, güzel hayaller kur. Atlatırsın inşallah ❤
Peki ikizler nasıl? Bebek odası hazır mı :) neler aldın anlat hele ❤

Canim benim❤ Çok tesekkür ederim.
Valla yarıladık cok şükür. Zaman gecmiyor gibiydi uçmuş gitmiş :)
Kordon bacak arasinda oldugu icin net olmamakla birlikte kıza benzetti doktorumuz. Haftaya ayrintili ultrason var. Netlesecek insallah.
Kız ismi bulmaya çalışıyoruz ama çok zorlanacagiz gibi. Begenemiyoruz bir türlü. Fikir alırım sızlerden :KK66:
Kendi kızımın ismini 9 ayda seçemedim :)))) 40+3'te karar verdim, hiç hesapta olmayan bir ismi seçtim :)) kuzey güney dizisinde bir kız vardı diye muhabbet ederken dank etti, bu olsun dedim. Ayrıntılı usg çok zevklidir, kendin de göreceksin net olarak minik parmakları ❤ oğlun olursa ismi belli dimi :) o zaman ileride kardeşiyle uyumlu olacak isim bulun ablasına (eğer kız ise). Esma, Esra, Ebrar, Ecrin, Eda, Ece(m), Ezel v.b.

Canım aklına doğum sancısı vs getirme. Allah izin verirse normal doğum yaparsan anlarsın doğum sancısı çok çok farklı ve anlamamak mümkün değil :) arada karnının altına sancı girebilir öyle olunca uzan dinlen bebeğin hareketlerine karnının sertliğini kontrol et. Sıvı akıntı vs olursa düzenli sancın olursa mutlaka doktora git.. Buarada beslenmene dikkat et bebeğin hızlı kilo alımı dönemindesin öğününü kaçırma bol su iç canım ara öğünlerde de meyve kuruyemiş yoğurt ye
İşte doğum koçu tadında bir tavsiye ❤ canım benim ❤ sen nasılsın? Mahir kuzu nasıl?

Günlük hayatın stresli mi geçiyor? Kafaya taktığın korktuğun bir şey mi var? Güzel şeyler düşünmeye çalış. Dua et ve sakin olmaya çalış. Uyumadan önce izlediğin herhangi bir şey mi etkiliyor acaba? İzlediğin programları gözden geçir, sadece eğlenceli şeyler izle :) bebişleri düşün, güzel hayaller kur. Atlatırsın inşallah ❤
Ya canım valla daha oda hazır değil haftaya yıllık izne ayrılıyorum peşinede doğum izni var o zaman alcam birde evi tadilat boya yaptırcaz onu bekliyorum ama kıyafet falan aldım baya ufak tefek şeyleri aldım lojusa pijamalarımıda aldım dün yavaş yavaş almaya çalışıyorum çokmheycanlıyım ve de korkuyorum nasıl olcak diye iki bebek .

Hamilelik rahat geçiyo canım sırt ağrısı var birde mide yanması onun dışında sıkıntı yok çok şükür. 9 kilo aldım çok iştahlıyım:) ama ladığım kilo çok belli olmuyor. Senin bebiş nasıl rahat bi bebek mi gece uykusu nasıl. En çok gece uykusundan korkuyorum ben ama şükür yyinede o kadar uğraştıktan sonra sadece şükredebiliyo insan

Hamilelik rahat geçiyo canım sırt ağrısı var birde mide yanması onun dışında sıkıntı yok çok şükür. 9 kilo aldım çok iştahlıyım:) ama ladığım kilo çok belli olmuyor. Senin bebiş nasıl rahat bi bebek mi gece uykusu nasıl. En çok gece uykusundan korkuyorum ben ama şükür yyinede o kadar uğraştıktan sonra sadece şükredebiliyo insan
Benim kız uyku düzenini oturttu çok şükür ❤ akşam erken uyuyup kalırsa gece iki kez kalkıyor emip uyuyor. Geç uyursa da gece bir kez kalkıyor. Uykusu, beslenmesi, sağlığı yerinde şükür. Darısı senin kuzulara :)
Önünde epey uğraş varmış ama hepsi de çok zevkli. İzne ayrılınca daha rahat olursun kabuslar biter inşallah.
Yardım edecek kimse var mı? Annenler yakındaysa korkma. İlk iki ay yorulursun, sonrası kolay :) hem ikisi birbirine alışkın olduğu için yalnız kalmaktan korkmazlar, ille de annem diye ağlamazlar tek bebek gibi :) gündüz ikisini yanyana koyup mutfağa, wc'ye gidebilirsin rahatlıkla :))

Dün o ağrının olduğu yer çok sertti arkadaş bebeğin toplandığını o yüzden böyle bi acı yaşadığımı söyledi oturdum dinlendim öyle geçti o acı .. sonrasında akıntı oldu ama aşırı değildi hareketleri normalmiş arkadaşın söylediğine göre ben pek anlamlandıramıyorum bağırsak zannediyordum ama öyle değil yukarı çıktı bağırsakların dedi o bebektir dedi şimdi daha iyiyim hamdolsun.. yemeye özen gösteriyorum suyu da içmeye çalışıyorum canım çok sağol Allah razı olsun :KK68:

Ben sana doğum kasılmasını tarif etmeye çalışayım canım. Adet sancısı nasıl bütün karnımızda oluyor, o da öyle karın ve bele yayılan şiddetli bir sancı. Yani tek noktada olmaz kasılma ağrısı. Başka bir sorun olabilir. Böbrek taşı bile olabilir. İdrar tahlili yaptır bence
Hımm anladım bencede bi idrar tahlili yaptırıyım ne varsa çıkar herhalde

Saglik ocaginda verirler mi bilgim yok canim. Doktoruna danisip kullanman daha uygun olur. Insallah tekrar olmaz. Olursa doktorunla haberles bence canim.
İnşaallah olmaz canım devlete gidiyorum ya erken gidince bakmıyorlar bile Ama biraz daha bekleyip gidicem önce bi sağlık ocağına mı gitsem diyorum valla kafa.im karıştı çok yürüdüm dün ondan da olabilir diye düşünüyorum

X