Gebeliğe Hazırlık 2018’e Hamile olarak girmek isteyenler burada buluşalım

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
canım oldu mu şimdi, işyerinde beni ağlattın yahu kıyamam sana ben. bi çift çizgiyi göreyim, betam 5 in üstünde olsun. ay ay karnımın fotoğrafını yükleyeceğim buraya. sevincim içimden taşacak, kafayı yiycem kesin

doktorların bu konuda farklı yaklaşımları olabilir. benzer sorunları olan arkadaşlar yazarsa daha aydınlatıcı olur. ama içine sinmediyse istersen ikinci bir görüş al.

aynen canım, bebişlere elbette feda olsun. biz aslında maddiden ziyade kafa olarak çok hazır değiliz gibi. tabi dr. muayenesi de yol gösterici olacaktır ama, mümkünse 6 ay kadar ilaç vitamin vs. desteklerle deneyebiliriz. sonra belki aşılama-tüp düşünebiliriz. ama tabi muayenede çok ümitsiz konuşulursa ne yaparız bilemiyorum. allah kimseyi ümitsiz bırakmasın inşallah desteğin için teşekkürler canım, seviliyorsun

Canım kıyamam sana sevinçten ağlayalım güzel haberini alınca inşallah .
Bak hatırlatırım göbişi yükle diye unutma bunu :))

Gözün aydın canım ❤ güle güle büyütün bebeğinizi ❤ normal doğum mu?
Allah razı olsun canım normal doğum evet şimdide doğum sonrası sıkıntıları ile uğraşıyorum göğüsleri m de yara oldu resmen bağırıyorum çocuğu emzirirken çok kötüyüm dua edin bana. Nurdan hamile arkadaşlara sesleniyorum tedbirlerini alsınlar simdiden baslasinlar kullanmaya bana kimse bundan bahsetmemisti

Canım hayırlı olsun .soğan suyu sür o iyi geliyor diyorlar. Ben krem aldım ama kullansam mı şimdiden bilemiyorum

Canım hayırlı olsun .soğan suyu sür o iyi geliyor diyorlar. Ben krem aldım ama kullansam mı şimdiden bilemiyorum

Canım ben tahin yağı sürüyorum inşallah çatlamaz. Durumun nasıl buarada :) bu hafta da bitti

Benimde ilkinde olmustu ama bunda hassasiyet disinda bisy olmadi.Gogus kallani kullandim.Oncesinde hindistan cevizi yagi kullaniyordum.
Aslinda yara vs normal degil ve en buyuk etkeni dogru emzirmek.Emzirenanne hesabini takibe alin derim :)
Insallah olanlar cabuk gecer,yeni bebisi olacaklarinda hic olmaz acisi❤Meme acisi ciddi fena

Koyu kısmın tamamının bebeğin ağzına girmesi gerekiyormuş :) Bakalım becerebilir miyiz ::)
Siz nasılsınız nasıl gidiyor maşallah 2 ay oldu demii

Geçmiş olsun gülüm ❤ emzirdikce iyileşecek inşallah.. sancılı bir süreç haklısın, benim ikinci bebeğim olduğu halde aynı sıkıntıyı çekiyorum.. çok şükür ki azalıyor günden güne.. sıcak duş iyi geliyor, sütün geldiyse sür çatlayan yerlere, doğal krem de kullanabilirsin rahatlatır.. ancak en iyi ilaç, hem yara hem merhem misali, bebeğin emmesi.. günden güne daha düzgün tutacak memeyi ve ağrı azalarak kaybolacak.. göğsün de emzirmeye alışacak.. hastanede emzirme eğitimi verdiler değil mi? Bebeği doğru tutmak, memeyi iyi kavramasını sağlamak önemli.. ilk haftalarda doğum sonrası ağrıları sebebiyle düzgün oturup rahat emziremiyor insan.. sabırla geçiyor hepsi.. Allah kolaylık versin ❤ güle güle, sevgiyle büyüt yavrunu ❤

Üşütme ve zorlanma nedeniyle olur gülüm. Bir de çatı kemikleri esneme esnasında çok ağrı yapar, ondan da olabilir. Yine de sağlık ocağında bir idrar baktır sen. Geçmiş olsun canım benim ❤
sagol arkadaşım... simdi gecti gibi ama beni 1 gün boyunca baya sıkıntılı duruma getirdi valla... belkide dedigin gibidir genişlemeden kaynaklanmıştır...bebiş nasil mis kokulular ya ... Allah hepsine saglik sıhhat versin

pazartesi baska bi doktora randevu aldim ... onunla da bi.konusayim ama su özeller genelde sezeryanci yaa.samimi doktor bulmak ne kadar zor ....

Sağol canım darısı sana evet normal doğum oldu. Benim ilk ya zordu biraz
1 adet ayvanin çekirdeğini yarım kahve fincani suya birak 1 2 gun.jel gibi oluyor krem gibi sür doğal krem ve ciddi iyi geliyor..ayrica doğuma 1 ay kala başlanması lazim olduğunu tavsiye ederim diger arkadaşlara...hayırlı uğurlu olsum bebegin canım sağlıkla büyüt..

Koyu kısmın tamamının bebeğin ağzına girmesi gerekiyormuş :) Bakalım becerebilir miyiz ::)
Siz nasılsınız nasıl gidiyor maşallah 2 ay oldu demii

Evet canim,memeyi verirken ust dudagina dokundurup agzini acmasini saglayip alttan memeyi agzina oturtup itersin usttende parmaginla biraz,sutunle biraz islatinca zamanla daha iyi oluyor.
Ama iste ilk zamanlar tutsunda bi emsinde derken bakmissin bi hassasiyet :) kisa surede alisirsiniz insallah birbirinize.

Evet 2 aylik oldu bile ufaklik gulucukler agular :)))
Allah bekleyen herkese iyi haberler nasip etsin.Sizlerede saglikla kavusmak❤

İlk Emzirirken yanımdakilere bakmayın mı desem utanıyorum ya. Lönk diye çıkaramam herhalde :/ bide bu sorunumuz var :)
Oyy maşallah o gülüşler herşeye bedeldir zaten ❤

İlk Emzirirken yanımdakilere bakmayın mı desem utanıyorum ya. Lönk diye çıkaramam herhalde :/ bide bu sorunumuz var :)
Oyy maşallah o gülüşler herşeye bedeldir zaten ❤

Muhtemelen memene meme gozuyle bakmayacaksin o an basbaska guzel ama yaninda kim varsa rica edebilirsin bence guzel oldugu kadar özelde ve isteklerine saygi duyulmali ki basbasa esinle olup bi ilkinizi paylasmak daha da guzel olacaktir❤
Sonrasi zaten sekillenir

İnşallah alınmazlar :) olmadı ben sırtımı dönmeye çalışırım. Son haftaya girdik ama bizim bebiş gelmeye niyetli değil :) tam ortada toparlamış kendini :)

İnşallah alınmazlar :) olmadı ben sırtımı dönmeye çalışırım. Son haftaya girdik ama bizim bebiş gelmeye niyetli değil :) tam ortada toparlamış kendini :)
Kuzum yeni çıkan emzirme önlükleri var ya onlardan yaptırabilirsin hem çok pratik hemde her tarafin kapalı oluyo sadece sen görüyorsun ben ondan yaptırmayı düşünüyorum tavsiye ederim :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…