Gebeliğe Hazırlık 2018’e Hamile olarak girmek isteyenler burada buluşalım

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Ck sagl cnm amin insallah..insan bi sekilde devam ediyr iste hayatina..
Merakin icin Allah razi olsn cansin..
Masallah size masallahh vaktiyle gelicek insallah annesinin kucagina yavrucak..
Kuzum sizilarim var bugunde artti gibi ondn elim hic gitmedi teste ne bileyim yaa geri durdum..aliskin degilim ya gecikmesine teste gitmiyo elim :) neyse gelir bugun yarin herhalde gelmezse yarin yaparm kuzum bakalim hayirlisi
Kızzz sabah ilk işin test yapmak olsun. Ayyy nasıl durdun.
Allah'ım inşallah hamilesindir:dua::dua::dua:

Ck sagl cnm amin insallah..insan bi sekilde devam ediyr iste hayatina..
Merakin icin Allah razi olsn cansin..
Masallah size masallahh vaktiyle gelicek insallah annesinin kucagina yavrucak..
Kuzum sizilarim var bugunde artti gibi ondn elim hic gitmedi teste ne bileyim yaa geri durdum..aliskin degilim ya gecikmesine teste gitmiyo elim :) neyse gelir bugun yarin herhalde gelmezse yarin yaparm kuzum bakalim hayirlisi
Kuzuuu yarın sabah test yap bak merak ediyorum inşallah gelmiştir miniğin canım yaaa ❤

Kızlar benım adet 3.günü tahlillerime bakabilir mısınız normal mı estaradiol düşük mü
Estradiol düşük duruyor tahlile göre. Fsh de lh değerinin üstünde olması lazım normalde ama doktorun daha net ℹ verecektir

28.hafta sonunda kaşık ağrıları normal mi canim...sabahtan beri geçmeyen bi kaşık.agrim var .. üşüttüm.mu normal mi acaba ?
Üşütme ve zorlanma nedeniyle olur gülüm. Bir de çatı kemikleri esneme esnasında çok ağrı yapar, ondan da olabilir. Yine de sağlık ocağında bir idrar baktır sen. Geçmiş olsun canım benim ❤

Cok sagol ablam amin insallah..
Yok olmadim bekliyrm ablam 5. Gundu bugun gecikmenin..ama sizilar var ya gelir diye bekliyrm bakalim hayirlisi Allahtn..yk ya erken ya gununde hemn oluyodum abla uzuntu sikinti etkiledi sanirim gelmedi
Kuzum sürpriz yapmasın sana bu bebiş? Bu kadar gecikme normal değil ki.. sızılar seni aldatmasın benim de olduydu :KK66:

Evet var ama ilkinde neden sezeryan olduğu onemli imiş...mesela ben çatı darlığından zorunlu olmuştum.senin nedenin farkli ... o nedenle sordum.canim...Allah kolaylık.versin insaAllah bi ayazda:KK66:
Normal denemişmiydin yoksa kontrolde mi dedi dr çatın dar diye . Çünkü benim dr şuan çatının dar olup olmadığı belli olmaz doğum anı belli olur dedi çatı muayenesi yapmadı.
İlk hamileliğinde çatın dar denilip 2 de ssvd yapan çok cnm araştır istersen

sezson sezson Simayinannesi Simayinannesi VosVos35 VosVos35 kizlar maleseff dun adet oldum :KK43: yaniltmadi beni o kdr isterdim ki yanilmayi..dr.dan randevu aldm asilama icin tedaviye baslicam insallah..umarm onun sonucunda Rabbim nasip ederr
Kuzum yaa :/ Rabbim tez zamanda sağlıklı hayırlı evlat nasip etsin insallah dualarımdasın doğumda da edeceğim inşallah

Çok iyi olur kuzum iyi düşünmüşsün iyi çıkar inşallah.
Annem rahatsız olunca aklına bişey gelmiyor :/ iyi olunca da tabi ki oda benle heyecanlanıyor geliriz yanına diyor :)
anladım bitanem. allah acil şifalar versin anneciğine. inan sanki bir tanıdığımmış gibi ara da aklıma düşüveriyor.
doğumda bana da dua et be kuzum. bazen ümitsizliğe kapılıyorum :KK43:

Kuzu ❤merak ediyorum valla :KK66:
Eşinin testi tekrarlayacak olmasına çok sevindim. Adet olmuş olabilirsin ama yine de güzel gelişmeler var.
Doktorda durum değerlerlendirmesi yapsın tabi. Ayy güzel şeyler olacak öyle hissediyorum. Yakın çok yakın❤❤❤
10+1 olduk bugün teyzesi. 5 Aralik'ta kontrol var. Zaman geçmiyor arada korkuyorum. Şu balayı dönemine geçsem süper olacak :KK66:
hiç korkma bitanem içini ferah tut. bebişin seninle, sana sımsıkı tutunuyor. annesinin güçlü ve pozitif olması lazım, daha maceranız uzun =)
yorumların için de teşekkür ederim kuzum. 1 seneyi, hatta 13 ayı doldurduk. o yüzden artık tedavi zamanı sanırım.
yani en azından eşimle birlikte ne durumda olduğumuz netleşirse ona göre hareket ederiz. aşılama, tüp bebek vs derlerse maddi manevi o tedavilere ne kadar hazırız bilmiyorum, ama durumu bildiğimiz için kafada da netleştiririz herhalde. o açıdan mutluyum yani. gelişmeleri paylaşıcam sizlerle de canım benim ❤

Evet kuzum zaman su gibi aktı :) karnımda tepinirken kucağımda şimdi kızım ❤ sen de atlatacaksın bütün badireleri Allah'ın izniyle, kızının doğumunu anlatacaksın bize ❤❤❤
Geçen yıl bu vakitlerde hamile kalmak için çareler arıyorduk, şimdi çoğumuz doğum yaptık, bir kısmımız da gün sayıyor... Darısı geriye kalan canlara inşallah ❤ çok bekletmeden Rabbim doldursun kucaklarını mucizesiyle ❤
ne güzel dua etmişsin canım vosvikim ❤

sezson sezson Simayinannesi Simayinannesi VosVos35 VosVos35 kizlar maleseff dun adet oldum :KK43: yaniltmadi beni o kdr isterdim ki yanilmayi..dr.dan randevu aldm asilama icin tedaviye baslicam insallah..umarm onun sonucunda Rabbim nasip ederr
canımın içi tedavin inşallah olumlu sonuçlanacak, buradan da yazmak istedim ❤

anladım bitanem. allah acil şifalar versin anneciğine. inan sanki bir tanıdığımmış gibi ara da aklıma düşüveriyor.
Kuzum özellikle sabah namazı kıldıktan sonra tek tek sayıyorum ismini rumuzunla beraber :) canımsın sen sıcaklığını içtenliğini hissediyorum zaten ❤ ablama kardeşime ister gibi istiyorum anne olmanı inan

Arkadaslar merhaba iki tane dusugum var. Bir ay once cekilen rahim filminde yarim rahim oldugum soylendid oktorum kesin tani koymak icin bugunde histeroskopi cekti bana ve tani kesinlesti yarim rahim. Ama diger tarafin gebelik icin uygun genislikte dedi. Hamile kalmak icin izin verdi artik planlanabilir dedi. Amaaklima takilan bazi seyler var. Diger tahlillerimde pihtilasma da çıktı mhtrf 1298 heterozigot mutant cikti. Doktor pihtilamsayi pek onemsemedi sadece hamile kaldiginda aspirin kullanmaya basliycan dedi. Arkadasimda ayni degerlere sahip ama ona doktoru hamile kalmadan birkac ay once aspirine hamile kalincada igneye basladi suan hamileligi hala devam ediyor. Ama bana onceden baslatmiyor aspiri. Kalp atisi olustuktan sonra basliycaksin aspirine dedim ayrica hamileliklerim bes haftalikken son buluyor genelde doktor alttan dikiste atilacak dedi dikis genelde 12.haftada atiliyor benim hamileliklerim okadar durmadan düşüyor. Napcagimi bilmiyorum benim durumumda olan varmi

Arkadaslar merhaba iki tane dusugum var. Bir ay once cekilen rahim filminde yarim rahim oldugum soylendid oktorum kesin tani koymak icin bugunde histeroskopi cekti bana ve tani kesinlesti yarim rahim. Ama diger tarafin gebelik icin uygun genislikte dedi. Hamile kalmak icin izin verdi artik planlanabilir dedi. Amaaklima takilan bazi seyler var. Diger tahlillerimde pihtilasma da çıktı mhtrf 1298 heterozigot mutant cikti. Doktor pihtilamsayi pek onemsemedi sadece hamile kaldiginda aspirin kullanmaya basliycan dedi. Arkadasimda ayni degerlere sahip ama ona doktoru hamile kalmadan birkac ay once aspirine hamile kalincada igneye basladi suan hamileligi hala devam ediyor. Ama bana onceden baslatmiyor aspiri. Kalp atisi olustuktan sonra basliycaksin aspirine dedim ayrica hamileliklerim bes haftalikken son buluyor genelde doktor alttan dikiste atilacak dedi dikis genelde 12.haftada atiliyor benim hamileliklerim okadar durmadan düşüyor. Napcagimi bilmiyorum benim durumumda olan varmi
Bendeden aynı pıhtılaşma var coraspin ve iğne kullanıyorum doğuma kadarda kullancam

Canım her şeyin hayırlısı olsun. Hiç canını sıkma. Tedavinde olumlu sonuclanacak insallah. Hep iyi düşün. Bebeğin yakinda seninle olacak❤

hiç korkma bitanem içini ferah tut. bebişin seninle, sana sımsıkı tutunuyor. annesinin güçlü ve pozitif olması lazım, daha maceranız uzun =)
yorumların için de teşekkür ederim kuzum. 1 seneyi, hatta 13 ayı doldurduk. o yüzden artık tedavi zamanı sanırım.
yani en azından eşimle birlikte ne durumda olduğumuz netleşirse ona göre hareket ederiz. aşılama, tüp bebek vs derlerse maddi manevi o tedavilere ne kadar hazırız bilmiyorum, ama durumu bildiğimiz için kafada da netleştiririz herhalde. o açıdan mutluyum yani. gelişmeleri paylaşıcam sizlerle de canım benim ❤

Canım tedavi için maddi manevi hazır olmak lazım gercekten. Biz ilk tedaviyi bir sekilde ödedik ama ikincisi icin kredi cekmek zorunda kaldik. Odeyecegiz bir sekilde artik.
Esin testi bir tekrarlasin sonuca gore bir yol çizilir. Insallah tedavi gibi bir durum olmadan nazlı bebişin gelir:KK66:
Sende pozitif ol, çok çok mutlu ol❤

Insallahhh cnm bnm insallahhh

X