Gebeliğe Hazırlık 2018’e Hamile olarak girmek isteyenler burada buluşalım

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Merhaba sonraki doğurganlık tarihime 19 ekim yazıyor anlamadım bugün ilişkiye girsek döllenme olmaz mı acaba
Telefondaki uygulamadan ziyade yumurtlama akıntılarını takip edin. Eğer beklenen adet 10 Ekim ise, iki gün önce yumurtlama gerçekleşmiş olmalı.. ama belki geç yumurtlama olur, o yüzden akıntıları gözlemleyin.. daha önce de dediğim gibi, bu ay olmazsa, önümüzdeki ay için ovulasyon testleri alıp yumurtlama gününü tespit edebilirsiniz

Telefondaki uygulamadan ziyade yumurtlama akıntılarını takip edin. Eğer beklenen adet 10 Ekim ise, iki gün önce yumurtlama gerçekleşmiş olmalı.. ama belki geç yumurtlama olur, o yüzden akıntıları gözlemleyin.. daha önce de dediğim gibi, bu ay olmazsa, önümüzdeki ay için ovulasyon testleri alıp yumurtlama gününü tespit edebilirsiniz
Sağolun akıntılarım var ara ara geliyor beyaz katı ile sıvı arası bişey mide bulantıları da var ama regl tarihi yaklaşana kadar bekliyorum bu belirsizlik moralimi bozuyor :KK43:

Ben kullanıorum cnm buyur sor
Canım ben hibor iğne kullanıyorum kendim yapmaya başladım artık nasıl yapıyon havasını alıyomusun bide dün yaptım iğneyi çıkarınca kanadı . Ama özellikler şu hava alma mevzusu kafamı karıştırdı. Prospektüsünde pistonu itmeyin yazıyo ama bazı hemşireler havasını alıyo

Bat 5 ekim sabırsızlanıyorum:) adet sancısı gibi ağrılarım oluyor ve göğüslerde hassasiyet coğaldı
Benim de bat 10 ekim fazla belirtim olmasa da mide bulantılarım var bi de akıntı beyaz renkte katı ve sıvı olarak karışık geliyor normal mi sizce bu durum inşallah hayırlısı olsun inşallah gebelik nasip olur tüm isteyenlere pek bilgi ve tecrübe sahibi değilim nasip olursa ilk gebeligim olacak sizin 5 ekime doğru mu gebelik testi yapacaksınız yoksa gecikirse mi:anneadayı:

Ama Zeynep başka bir şey sordu,
Zeynep orda 9 bin HCG ile kalp atışı oluşmuş mudur diye sordu, sen de direk oluşmuştur diye cevap verdin. Bu kesin bilgi değil ki, imzasının etkisinde cevap vermiş olsan da, sorulan soruyu onaylamış oldun. Benim anlatmak istediğim, 6. haftada kesin kalp atışı duyulur diye bir kaide yok, her bebeğin gelişimi farklı
Teşekkür ederim ablacım aydınlattığın için daha var randevuma salı günü randevum :):)
Zeyah3917 Zeyah3917
Vosvos ablanında dediği gibi kişiden kişiyr değişiyormuş kalp atışı kese görünmesi vs.. Acele etme bebeğin seninle inşallah :)
Konu dışı ama Canım sana nacizane tavsiyem olabildiğince rahat olmaya çalış stres bütün hormonlarını etkiliyor .hamilelik normal zamanlar gibi değil kendimden biliyorum stres yaptığım gün başım dönüyor elim ayağım yanıyor :) hele şuaralar bebeğin kasıldığını hissediyorum moralim bozulunca :) Şuan en güzel zamanların tadını çıkar 7. Aya gelince kızlar uyuyamıyorum diyeceksin :)
Canım Allah razı olsun stresten daha çok merak var merak ediyorum ama rahatım bazen unutuyorum bile hamile olduğumu anca biri benden ağır bi şey kaldırmamı istediğinde aklıma geliyo çok şükür öyle stresim bebişim iyidir inşaallah ağrım kanamam yok ondan rahatım daha çokta ... çok teşekkür ederim tavsiyelerin için inşaallah o günleri görelim de sende dikkat et kuzum kendine :):)

Gecmis olsun kuzum ya.. istersen gorun doktora her sey kontrol altinda olsun. Yine de hizli bir kimyasal miydi diye de dusunuyorum.

Aman da aman kiz mi geliyor yoksam :) canim bence de tadini cikar, kese gorunur insallah o dogrultuda dr da yonlendirir. Bu arada mantar mi idrar yolu iltihabi mi senin suphelendigin? Mantarsa kasinti ve beyaz akintilar olmasi lazim. Idrar yolu ise alt karin agrisi, sık ve acili idrara
Cikma olur. Mantarsa krem kullanman gerekebilir, ilerleyince onlem almak zor oluyor. Idrar yolu icinse bol su icmek lazim. Pamuklu camasir giy, iyice utulenmis olsun. Sirke her iki duruma da iyi gelir. Ev yapimi yogurt da faydalidir
Hayırlısı olsun da kuzum kız istiyorum ama bu kadar aradıktan sonra cinsiyet düşünmüyorum:):) mantar büyük ihtimalle kuzum ya ondan şüpheleniyorum sık idrara çıkma isteği ve alt karın ağrısı yok dediğin gibi beyaz akıntı ve kaşıntı var onun içinde sirke kullandım çok iyi geldi elhamdulillah şimdi daha iyiyim kuzum... keseyi merak ediyorum ama ne kadar geç gidersem o kadar iyi diye düşünüyorum bilmiyorum iyi mi ediyorum folik asiti kullanıyorum doktor vermişti ona devam ediyorum salı günü gidicem inşaallah bi sıkıntı yoktur kuzum :) sen nasılsın napıyorsun kür yapacak mısın ?

Benim de bat 10 ekim fazla belirtim olmasa da mide bulantılarım var bi de akıntı beyaz renkte katı ve sıvı olarak karışık geliyor normal mi sizce bu durum inşallah hayırlısı olsun inşallah gebelik nasip olur tüm isteyenlere pek bilgi ve tecrübe sahibi değilim nasip olursa ilk gebeligim olacak sizin 5 ekime doğru mu gebelik testi yapacaksınız yoksa gecikirse mi:anneadayı:
Benım bir düşüğüm oldu nisan ayında ,ağıstosta gebelik planladık işte beklemedeyım, önceki gebelikte 8gun öncdeen sonuç aldım,3 gun sonra test yapacgım bakalım artık.benımde adet sancısı gibi ağrılarım oluyor ve göğüslerde aşırı hassasiyet ve ağrı.

Benım bir düşüğüm oldu nisan ayında ,ağıstosta gebelik planladık işte beklemedeyım, önceki gebelikte 8gun öncdeen sonuç aldım,3 gun sonra test yapacgım bakalım artık.benımde adet sancısı gibi ağrılarım oluyor ve göğüslerde aşırı hassasiyet ve ağrı.
Inşallah hayırlısı olsun hayırlı ise gebe kalırız inşallah ben de hiç bilmiyorum bilgim yok 24unde korunmasız ilişki yaşadık eşimle. Bizde bekliyoruz bat 10 ekim belirsizlik moralimi bozuyor yine de hayırlısı olsun inşallah ne yapacağımı bilmiyorum test yapsam bile erken :KK43:

Inşallah hayırlısı olsun hayırlı ise gebe kalırız inşallah ben de hiç bilmiyorum bilgim yok 24unde korunmasız ilişki yaşadık eşimle. Bizde bekliyoruz bat 10 ekim belirsizlik moralimi bozuyor yine de hayırlısı olsun inşallah ne yapacağımı bilmiyorum test yapsam bile erken :KK43:
İnşallah yaa:) günaşırı ilişki öneriliyor yumurtlamada uyguladınız mı

Ne zaman basladi belirtiler kardesim. Benim 3.asilamam. bende 1.si tutmustu o.haftada kurtaj oldum ve 2 ay dinlenmistik. Kalbi atmamisti sonra mecbur kalindi alindi. 2 hafta ölüymüs karnimda :KK43:(( 2.asilama tutmadi. Simdi ucuncude testler yumurta sperm hersey super. Umutluyuzzz. Ins hepimizin sagliklica olur

Ne zaman basladi belirtiler kardesim. Benim 3.asilamam. bende 1.si tutmustu o.haftada kurtaj oldum ve 2 ay dinlenmistik. Kalbi atmamisti sonra mecbur kalindi alindi. 2 hafta ölüymüs karnimda :KK43:(( 2.asilama tutmadi. Simdi ucuncude testler yumurta sperm hersey super. Umutluyuzzz. Ins hepimizin sagliklica olur
2gün önce başladı belirtiler ,karnımızın içini görebilsek keşke nler oluyor diye:))) hayırlısı bakalım hepimiz için

Canım ben hibor iğne kullanıyorum kendim yapmaya başladım artık nasıl yapıyon havasını alıyomusun bide dün yaptım iğneyi çıkarınca kanadı . Ama özellikler şu hava alma mevzusu kafamı karıştırdı. Prospektüsünde pistonu itmeyin yazıyo ama bazı hemşireler havasını alıyo
Ben havasını alıorum cnm bana kımse alma demedı gobegımden vuruluyorum kanama bazen bnde de oluyor bazen olmuyor kasa denk gelınce ıcten bı sıslık oluo ama sıkıntı olmadı hıc bı zaman aksamları hep aynı saatte vuruluyorum ben bı kac kez atlamısım ama sıkıntı olmadı onda da gec vuruldum ama vuruldum hapımı kesmemı soyledı suan doktorum bnmde sadece ıgneye devam edecekmısm

Evet aynı benim de üşütme sebebiyle ağrı ve batmalarım oluyor. Belini ayaklarını sıcak tut, karnını üşütme ❤ ben oğlanın peşinde koştururken dikkat edemiyorum çok fazla
bn iş yerindeyim pek üşüteceğim bi durum olmuyor ama demekki gene de alıorum soguk artık dıkkat etmemız gerekıo herseye agrılar cekılır gıbı olmuo cunku

İnşallah yaa:) günaşırı ilişki öneriliyor yumurtlamada uyguladınız mı
Yumurtlama dönemlerinde yapmaya çalıştık tamamen boşalma oldu ve ayaklarımı yukarıya kaldırdım 20dk falan bekledim inşallah yumurtaya ulaşmıştır hayırlısını istiyorum ama 1.5yil oldu tam zamanı diye düşünüyorum sizin de ilk gebeliginiz mi ?

Yumurtlama dönemlerinde yapmaya çalıştık tamamen boşalma oldu ve ayaklarımı yukarıya kaldırdım 20dk falan bekledim inşallah yumurtaya ulaşmıştır hayırlısını istiyorum ama 1.5yil oldu tam zamanı diye düşünüyorum sizin de ilk gebeliginiz mi ?
İyi etmişsin:) evet ilk gebelik ama bir düşüğüm olmuştu

X