Gebeliğe Hazırlık 2018’e Hamile olarak girmek isteyenler burada buluşalım

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Kız nerden biliyorsun, bununla ilgili bir veri bulamadım ben nette...
Zeyah3917 Zeyah3917 kalp atışı genellikle 6-8 haftaları arasında duyulur. Kese göründükten sonra normalde HCG istemiyor doktorlar, o yüzden ikisini bağdaştırmak zor bence.. benim iki gebeliğim de usg ile kese görülerek tespit edildi, hiç HCG bakılmadı, gerek görülmedi. Oğlumda 8 haftalık iken duyduk, kızımda 7+4 iken.. ama dediğim gibi beta kaçtı fikrim yok
Ben 6da oluyor sanıyordum vallaha :KK43:

Ama Zeynep başka bir şey sordu,
Zeynep orda 9 bin HCG ile kalp atışı oluşmuş mudur diye sordu, sen de direk oluşmuştur diye cevap verdin. Bu kesin bilgi değil ki, imzasının etkisinde cevap vermiş olsan da, sorulan soruyu onaylamış oldun. Benim anlatmak istediğim, 6. haftada kesin kalp atışı duyulur diye bir kaide yok, her bebeğin gelişimi farklı

İyiyim ablacım, dün kontrolde herşey yolunda dedi doktor. Benim de oluyor arada. Ama onlar sadece bir ön hazırlık diyebiliriz. Yine de doktoruna danış, nst cihazında çıkar eğer sancı varsa. İnşallah yolundadır her şey, acele etmesin minik kuzucuk ❤
napiosun abla nasılsın nasıl gidio gebişlik :)) ben iki gündür adet sancısı gibi karın ağrısı çekiorum bugün kontrolüm var bakalım ne dicek doktorum

Zeyah3917 Zeyah3917
Vosvos ablanında dediği gibi kişiden kişiyr değişiyormuş kalp atışı kese görünmesi vs.. Acele etme bebeğin seninle inşallah :)
Konu dışı ama Canım sana nacizane tavsiyem olabildiğince rahat olmaya çalış stres bütün hormonlarını etkiliyor .hamilelik normal zamanlar gibi değil kendimden biliyorum stres yaptığım gün başım dönüyor elim ayağım yanıyor :) hele şuaralar bebeğin kasıldığını hissediyorum moralim bozulunca :) Şuan en güzel zamanların tadını çıkar 7. Aya gelince kızlar uyuyamıyorum diyeceksin :)

Kızlar bebişleriniz hayırlı uğurlu olsun sağlıkla kucağınıza alın inşallah, sizlere birşey danışmak isterim, benim 1 düşüğüm oldu daha önce, turner sendromu dedi doktor, şimdi bayadır hamile kalamıyordum, spermiogram testi, hormon testi ve son olarak ta hsg çekildim, o ay korundum ve yeni regl oldum, nasipse artık tekrar denemek istiyoruz, ama bir yurtdışı seyahatimiz oldu ve eşim orda x-ray cihazından geçti ama ben geçmedim, bu arada metal dedektörü olanlar değil baya x-ray yani tüm vucuduyla girip ne var ne yoksa röntgen gibi gösteren cihazlardan, şimdi sorum şu, bu radyasyon etkisi vücuttan ne zaman atılır, ben ilk ilişki korunarak olsun istiyorum ne bileyim radyasyonlu spermler gitsin diye, çok saçma gelmiş olabilir kulağınıza kusura bakmayın şimdiden, insan bir kayıp yaşayınca her detayı deli gibi düşünüyor :KK43: bazen bilmemek çok güzel gerçekten

Kızlar test yaptım.Negatif.Ama resmen yüzüm sararıp soldum o derece bir relg:KK43:Esim sana noldu dedi.Yüzüm sapsarı:KK43:Adet dönüsü gitcm doktorA.İnsallah polip tekrar etmemistir..
Hepinize cok tesekkürler.İlgilendiniz bütün gün:KK200:
Gecmis olsun kuzum ya.. istersen gorun doktora her sey kontrol altinda olsun. Yine de hizli bir kimyasal miydi diye de dusunuyorum.

Evet bu olabilir her şeyi limonlamak istiyorum zaten limon olmayınca tadı olmıcakmış gibi yeni yeni huylar ediniyorum :olamaz:
Aman da aman kiz mi geliyor yoksam :) canim bence de tadini cikar, kese gorunur insallah o dogrultuda dr da yonlendirir. Bu arada mantar mi idrar yolu iltihabi mi senin suphelendigin? Mantarsa kasinti ve beyaz akintilar olmasi lazim. Idrar yolu ise alt karin agrisi, sık ve acili idrara
Cikma olur. Mantarsa krem kullanman gerekebilir, ilerleyince onlem almak zor oluyor. Idrar yolu icinse bol su icmek lazim. Pamuklu camasir giy, iyice utulenmis olsun. Sirke her iki duruma da iyi gelir. Ev yapimi yogurt da faydalidir

Karından mı gördünüz peki canım ?
Karından keseyi gördü. Bebek ve kalp atımı için de alttan bakarsak görürüz dedi. O sıralar da acayip stres ve korku vardı ilk doktordan dolayı. Bayan doktor olunca öyle baktırip rahatlamıştım :)

Kızlar bebişleriniz hayırlı uğurlu olsun sağlıkla kucağınıza alın inşallah, sizlere birşey danışmak isterim, benim 1 düşüğüm oldu daha önce, turner sendromu dedi doktor, şimdi bayadır hamile kalamıyordum, spermiogram testi, hormon testi ve son olarak ta hsg çekildim, o ay korundum ve yeni regl oldum, nasipse artık tekrar denemek istiyoruz, ama bir yurtdışı seyahatimiz oldu ve eşim orda x-ray cihazından geçti ama ben geçmedim, bu arada metal dedektörü olanlar değil baya x-ray yani tüm vucuduyla girip ne var ne yoksa röntgen gibi gösteren cihazlardan, şimdi sorum şu, bu radyasyon etkisi vücuttan ne zaman atılır, ben ilk ilişki korunarak olsun istiyorum ne bileyim radyasyonlu spermler gitsin diye, çok saçma gelmiş olabilir kulağınıza kusura bakmayın şimdiden, insan bir kayıp yaşayınca her detayı deli gibi düşünüyor :KK43: bazen bilmemek çok güzel gerçekten
Teşekkürler güzel dilekleriniz için :) öncelikle şunu sorayım yapılan testlerde herhangi bir sorun çıktı mı?
İkinci olarak da neden bu kadar kaygılanıyorsunuz radyasyona ne yazık ki genelde maruz kalıyoruz bunun için üzmeyin kendinizi. denemeye başlayın olacaktır inşallah. beslenmenize lkinizde dikkat edin :) rahat olmak en önemlisi

whiterabbit88 whiterabbit88 nasılsın kuzum yoğunsun sanırım yazamadığına göre :)
Ay bebiskom benim valla regl zamani accik moral bozuklugu oldu sanirsam ya ondan kafami toparlayamiyom. Mesajina cevap vermemezlik ettiysem cok ozur dilerim balim. Adetin 3. Gunu, temizlensem de calismalara baslasam diyorum :) okulda da isler yogunlasti. Sen nasilsin bakalim havalar serinlemeye basladi, iyi gelmistir :) takvlmde 31 diyor ama sanirim 32. Haftadasin kuzum. Masallah ya zaman nasil da geciveriyor

Ay bebiskom benim valla regl zamani accik moral bozuklugu oldu sanirsam ya ondan kafami toparlayamiyom. Mesajina cevap vermemezlik ettiysem cok ozur dilerim balim. Adetin 3. Gunu, temizlensem de calismalara baslasam diyorum :) okulda da isler yogunlasti. Sen nasilsin bakalim havalar serinlemeye basladi, iyi gelmistir :) takvlmde 31 diyor ama sanirim 32. Haftadasin kuzum. Masallah ya zaman nasil da geciveriyor
Yok kuzum sitem etmedim pek takılmadın özlendin ondan yani :) sen iyi ol da önemli olan o.
Kuzum ya gelmeyesice geldi mi :/ toparlarsın kendini biliyorum hemencecik .
Evet serinledi geceleri çok şükür :) hazırlıklar da bitti sayılır yıkanıp ütülenirse tamamdır. dualarımdasın inan adını zikrederek ediyorum tabi ek olarak rumuzunuda :)

İyiyim ablacım, dün kontrolde herşey yolunda dedi doktor. Benim de oluyor arada. Ama onlar sadece bir ön hazırlık diyebiliriz. Yine de doktoruna danış, nst cihazında çıkar eğer sancı varsa. İnşallah yolundadır her şey, acele etmesin minik kuzucuk ❤
hersey yolunda dedı doktorum abla karın agrısı yaratacak bı durum yok dedı usutuo olabılırsın dedı bır ay sonra yenıden gorusecegız cok sukur abla az kaldı hepımızın atlatıcaz sag salım

hersey yolunda dedı doktorum abla karın agrısı yaratacak bı durum yok dedı usutuo olabılırsın dedı bır ay sonra yenıden gorusecegız cok sukur abla az kaldı hepımızın atlatıcaz sag salım
Evet aynı benim de üşütme sebebiyle ağrı ve batmalarım oluyor. Belini ayaklarını sıcak tut, karnını üşütme ❤ ben oğlanın peşinde koştururken dikkat edemiyorum çok fazla

Merhaba sonraki doğurganlık tarihime 19 ekim yazıyor anlamadım bugün ilişkiye girsek döllenme olmaz mı acaba

X