Gebeliğe Hazırlık 2018’e Hamile olarak girmek isteyenler burada buluşalım

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
İnternette çoğu kişi hissetmeden geçirebilir adet kanamasıyla birlikte atılır gibisinden birşeyler diyordu ama canım durumuna birşey diyemem tabi::/
Bende hiç hissetmedim de acaba kimyasal geçirenlerin hep adeti gecikiyor mu onu merak etmiştim. Neyse bakalım allah yinede kimseye yaşatmasın

Valla adamın o tipi beni soğuttu resmen :)) bide derler ya kim daha istekli olursa bebiş ona benzermiş söylentidir ama eşime zerre benzemedi herhalde tutsaydı :)))
Kızz bunu ilk defa duydum benim bütğn çocuklar eşime benzer o zaman ben hep isteksiz.neyse öğrendipim iyi oldu bundan sonra kendimi isteklicem :)

Kızlrr adete 8 gün var.Bu hafta hep küçük küçük batmalarım oldu.Bugun test yaptım negatif tabi ama:)Soluma bir sancı giriyor fena.Bir de sol taraf sanki sis gibi patlıcak gibi hissediyorm:KK43:

kuzular ya yanlış anlamayın ama biri bi konu açsa da batları falan yazsak mı? Kötü mü fikir oldu:110: Böyle zor oluyor sanki hele ben unutkanım 100 kere soruyorum aynı kişiye bat ne zamandı diye:eek: sadece öneri bu arada yanlış anlaşılmak istemem

kuzular ya yanlış anlamayın ama biri bi konu açsa da batları falan yazsak mı? Kötü mü fikir oldu:110: Böyle zor oluyor sanki hele ben unutkanım 100 kere soruyorum aynı kişiye bat ne zamandı diye:eek: sadece öneri bu arada yanlış anlaşılmak istemem

Seni etiketledim canım, geçmek isteyen buyursun :KK200:

YVrum nerdee yaa keske tutsa doru duzgun iliski olmadi ki nasip gerci..memlekete gidicem ya bi hafta sona heyecani var keske gelse minigim memlekt suyundan icirsem :)))
Demekki gec yumurtlucaksin baby bnm bu ay erken yumurtlama oldu tedavi gormedigim aylardan ilki oldu yani 21. Gun fln yumurtladm gecen aylar belki seninde ole olur hersey etkiliyr masallah bunyemizi..

Bu arada sukunu verdm baby demissin ya o ne demek kiz :)) uykulumuyum anlamadim acaba dedm ama yk zorladim cikmadi bisi :))))

ilişki bir kere bile olsa şans var, biliyorsun tatlım. inşallah gönlünden geçtiği gibi memleketin havasını suyunu alır minnoş,
olmazsa önümüzdeki maçlara bakıcaz, napalım =) benim de sanki bugün gelmeye başladı akıntılar, hadi hayırlısı. tabi ki değerlendiriyoruz es geçmemmm :KK8:

ayy o azıcık argo kaçmış bir tabir kusura bakma yaa.. dediğini onayladım manasındaydı =)

Sağolasın canım verdiğin bilgi için dün akşamı değerlendirdik bugünü de değerlendirmeye çalışcam zaten bundan sonra birşey yapamam hayırlısı Allah’tan memlekete tatile gidiyoruz inşallah tutar :dua: Allah isteyen herkese nasip etsin en kısa zamanda inşallah dualarınızda bizleri de eksik etmeyin
rica ederim, inşallah tutar da güzel haberini alırız bakalımm :dua:

ratlisim gittim aslinda degerim iyi 15 ama ignenin etkisi diolar.
iğnenin etkisi bu kadar sürer mi ki acaba?? bence iki günde bir baktır, nitekim herkes onu önermiş. inşallah bebecikten kaynaklanıyordur değerinn

Allah iyiliğini versnnn gülmekten kırldm :)
hahaha güldürdüysem ne mutlu bacım :) parmağın için de geçmiş olsun

Bende yine gecikecem galiba yinee. Oy oyyy hemen gelse bari ümitlendirmeden:)
ovu testi falan yapmış mıydın canım? normalde arada gecikmeler oluyordu yani? bebek olmayınca adet hemen gelsin istiyor insan, zaman kaybı gibi geliyor diğer türlüsü :işsiz:

Saglık ocağı kaydını yaptırdın mı onlar seni yönlendiriyorlar.
Benim ilk doz 19.haftada bu ikinci doz 23. Haftada vuruldu. bir de bütün tahlillerini yaparlar enfeksiyon var mı kam değerin nasıl tansiyonun kaçlarda takip ederler .
Bu vesileyle bütün yeni hamile arkadaşlara söyleyim sağlık ocağına gebelik bildirimi için mutlaka uğrayın :)
ay ben senin verdiğin bilgileri yerim. hamiş kalınca sağlık ocağını inleticem :anneadayı: kan uyuşmazlığı olayı sorunsuz bir şekilde hallolur umuyorum :dua:

ama bu da bi nimet :) bi ara düzensiz oluyordum çok kötü bir şeydi valla :-)
sormaaa, düzenli olalım da, çok önemli bir mevzu cidden..

Hamile gibi eli karnımda da gezdim yok olmuyor takıntılı manyak oldum artık bebiş gelsede annesi daha fazla delirmese :) ayy ne güzel bir kelime annesi gözlerim doldu yine... Neyse ağlamam yooook gülmek vaaarrr :) sizde diyonuz bu kadın kafayı yedi :)
Evet ya bayramda rahat edeyim gelsin gitsin hemen yazında hiç çekilmiyor ya pişik yapıyor :)
hep ünlüleri merak ediyorum onlar hiç mi adet zamanı ağrı çekmiyor yada tv de progrsm sunuyorlar dizi çekimleri oluyor nasıl yapıyorlar :) ben maşallah ilk günler ilaçla duruyorum yattığım oturduğum yerden kalkamıyorum
yok yok hepimiz aynı kafalardayız canım, rahat ol :KK50: benim de ilk günüm pert oluyor, şov devam ediyor deyip işlerini yapıyorlar herhall :temizlik:

Kızlrr adete 8 gün var.Bu hafta hep küçük küçük batmalarım oldu.Bugun test yaptım negatif tabi ama:)Soluma bir sancı giriyor fena.Bir de sol taraf sanki sis gibi patlıcak gibi hissediyorm:KK43:
kız niye şimdiden test yapıon deli hatun. tüple ilgili bir sorun yoktur umarım, dilersen doktoruna danış canım

3.düşüğü de yapıyorum şuan
çok geçmiş olsun, en yakın zamanda sağlıkla gelsin bebeğin :dua:

whiterabbit88 whiterabbit88 kuzum normalde 28 günde bir çok düzenliydi 1 gün erken gelirdi ama hiç geç gelmezdii. Geçen ay 33. gün geldi ilk defa gecikmiştim bu kadar. bu ay 28 güne göre yine bat günümdü ama gelen giden yok. Karııştı zaten hep hesabım kitabım :) Yine 33. günü beklemem lazımsa çarşamba olmam gerekiyor falan filan :)

Yanlış anlamada benim etraftan duyduğum Doğum kontrol hapı kullanan kişiler hamile kalmakta zorluk yaşıyorlar sonra pişman oluyorlar kullandıklarına. Tabi herkeste kesin böyle olacak diye birşey yok. Bence bugün itibariyle hapı çöpe at.
sende galiba bizim gibi biraz takıntılı birisin :) hiçbir rahatsızlığımda yok diyorsun buraları çok okuyup kafanı karıştırma. Diş doktoru eğer dişlerinde dolgu yada başka problem varsa hamile kalmadan önce yaptırın hamilelikte yapılmaz diye derler.
Sen birkaç ay dene baktın hamile kalmadın o zaman kadın doğum doktoruna git hormon tahlilleri yaptır. Sadece önemli olan folik asite hemen başlaman. He dersen ki ben şimdiden gideyim doktora jinekolojik bütün muayenelerini olayım adetin 3.günü gidip doktora hamile kalmak istiyorum hormon testi yaptıracağım dersen gerekli muayeneni yaparlar. Allah bekletmesin inşallah tez vakitte hamile kalırsın
Takintili degilim de bastan yanlis bisey yapmak istemiyorum ondan :)
Hakkimizda hayirlisi. Rabbim öncelikle senelerdir bebek sahibi isteyenlere nasip etsin

Istemiyo deme cnm yaa sen dene insallah Rabbim aratmasin..

Hayır doktora gitcem 1 haftadır bakıyorum hiçbir yerde randevu çıkmıyor anlamadım yani. İşe girdiğim içinde sabahın köründe gidip sıra alma durumumda yok. Ne saçma iş anlamadım gitti ya sinir etti 9 doktordan hiçbirine sıra vermiyor.

İnşallah normal çıkar uğrasmazsın❤

Cogunu vermistim kiyafetlerin bikac el degistirdi hatta ama cok sevdiklerimden ilk giydiklerinden vardi ayirdiklarim,bikac geri geldi temiz olanlardan ayirdim canim.Bikac parca yeni seyler aldim :) Mevsimde tutmuyor pek ablayla.Onun 3 ayliklari yazlik,simdi kisliklar alacam :)

Abimleydim canim ben.Kasap&Sarkuteri.
Kasa,kayitlar,gelen giden,sarkuteri fln haftanin belli gunleri duruyordum muhasebecinin olmadigi gunler.Ramazanda durdum full ondan sonra gitmedim gerekmedikce.
Oyy kış bebişleri zaten ablasının kıyafetlerini giyemezmiş hayrın kabul olsun el değiştirdiğine göre nasıl cicilerdir :))
bi yandan seviniyorum bura 40 dereceden fazlasını gördüğü oluyor yazın. bi yandan da soğuk almazlar inşallah .
Maşallahın var herşeye yetişiyorsun hiç şikayet etmeden .çalışıyor olman da takdire şayan kızına da kendin bakıyorsun :)

X