Gebeliğe Hazırlık 2018’e Hamile olarak girmek isteyenler burada buluşalım

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
yavrucuklarım selam, sabah evde test yaptım negatif :silah:
şimdi kuzu kuzu reglin gelmesini bekliyorum.
9. ayı da devirdik, zaman geçtikçe doğal olmayacak mı acaba korkusu sarıyor.. tabi her şey nasip. ama yine de bu ay da tutmadı dediğin ilk günler ister istemez bir duygusallık oluyor.. bir de başım ağrısa da ağrıdan çatlayıp ilaç içmemem, yukarı uzanmamamı düşündükçe kendime acıyorum :cry: bakalım eşim ikinci testini yakın zamanda verecek mi, belki o zaman netleşir.
Ben de senin gibi düşünüyordum ağlıyordum hep. Depresyona girdim bir ara resmen. Acayip takmış ve dipteydim. Sonra 7.ayıma yaklaşırken aman ya dedim olmuyor işte doktora giderim özele olur dedim düzensiz oldu ilişki. Dur bakım doktora gitmeden test yapayım dedim. Anamm çıkıverdi. Sonra kimyasal gebelik oldu maalesef. Ondan sonra gitmek istemedim doktora bir iki ay durdum. Allah öyle bir şey ayarladı ki aklıma gelmezdi o vesileyle doktora gittim prolaktin yüksek çıktı. Özele gittim hemen ilk ay tedavi oldum. Korunduk. Ardından çok şükür ki hamile kaldım. Tam 1 sene sürdü yani

Ya arkadaşlar her zaman düzenli adet olurum yine de düzenli ama hep 7 gün sürerdi son bir kaç aydır 4-5 gün sürüyor. Böyle olan var mı.bugün 4. Gün ve bitti yani..

Ben de senin gibi düşünüyordum ağlıyordum hep. Depresyona girdim bir ara resmen. Acayip takmış ve dipteydim. Sonra 7.ayıma yaklaşırken aman ya dedim olmuyor işte doktora giderim özele olur dedim düzensiz oldu ilişki. Dur bakım doktora gitmeden test yapayım dedim. Anamm çıkıverdi. Sonra kimyasal gebelik oldu maalesef. Ondan sonra gitmek istemedim doktora bir iki ay durdum. Allah öyle bir şey ayarladı ki aklıma gelmezdi o vesileyle doktora gittim prolaktin yüksek çıktı. Özele gittim hemen ilk ay tedavi oldum. Korunduk. Ardından çok şükür ki hamile kaldım. Tam 1 sene sürdü yani
Asya sen onu gel brde bize sor Allahtan hemen hamile kaldın:)Bir ara dedim kız elden gidiyeeah:KK70: Senden bir tane daha var bu topiklerde ama hakkını yemiyim sen onun yanında sükür sebebisin:)Kızın doğal ihtiyacında bile ziyan olmasın diye test yaptığını düşünüyorum artık:KK70:

Hayırlısı hakkınızda gülümmm,valla masraf boyu astı:KK43:3500 tl ameliyata verdik,adam regl oldum üzüldüm diye,hehh baslarsın sen 2 ay sonra tüp yapalım demeye dedi:KK70:Hiç gelme bana dedi:KK70:
İnss bayram süprizi olur kendiğilinden gelir kuzu:dua:
evet inş kurbanda öğrenmiş oluruz benim yeni bat 18 ağustos 4 ağustos ve çevresi yumurta günü gözukuyor

Insallah hicbisy cikmasinda sene olsun tek beklenen.O bile 3 ay dusununce insana ne uzun geliyor :)
Birinin kizi 1 yasinda suan,digerinin kayiplari olmustu Ekim'de dogumu nasipse.Allah hayirlisiyla versinde insallah saglikla kavus sende ❤

Evet o mastit,gogsunun icinde sertlikle ya da atesle vs baslayabilir.Dogru demis annecigin.Canin bisy cekerse buarada mutlaka bir lokmada olsa iste,ye:KK66:

Korse konusunu bilmiyorum erkenden oneriliyor mu?Doktorum vermemisti benim.Kaslarda calissin diye.
Ayaklarinida emzirirken sarkitma ki daha cok zorlamasin sisliklerin:KK66:

Iyi olacaksiniz tabii,unutulup gidecek gulumsetecek bu haller:) Saglik olsun Allah'in izniyle yeter ki❤

Ben iyiyim cok sukur :) Yavas yavas eksikleri tamamliyorum.Canta fln hazir degil daha 2.nin rahatligiyla heralde :))))))))
Korse çok sıkmıyor en azından karnımı tutuyor hoşuma gitti valla :)) Allah iyiliğini daim kılsıın ne güzel ikincinin rahatlığı benim ilk ve son haftaya ladar çabaladım resmen 32 gibi başladım bittiğinde 37deydim biraz uyuşukluk var bende her işimi son ana bırakırım Allahta biliyor çok şükür erken gelme durumu olmadı hem savsaklıyodum hemde erken gelirse diye korkuyodum :) sende sağ salim kavuş inşallah cinsiyeti ne ♡

Korse çok sıkmıyor en azından karnımı tutuyor hoşuma gitti valla :)) Allah iyiliğini daim kılsıın ne güzel ikincinin rahatlığı benim ilk ve son haftaya ladar çabaladım resmen 32 gibi başladım bittiğinde 37deydim biraz uyuşukluk var bende her işimi son ana bırakırım Allahta biliyor çok şükür erken gelme durumu olmadı hem savsaklıyodum hemde erken gelirse diye korkuyodum :) sende sağ salim kavuş inşallah cinsiyeti ne ♡

Insan hamileyken hep erken gelecek gb oluyor bide ama bekliyor minisler genelde :)) benim rahatlikta nasilsa cabuk hazirlanir, lazim olanlarida biliyorum diye :)
Bu minişimde kız canım :)
Sevindim buara korse isine tabii daha diri oluyor insan sallanmayinca :)))

Hayırlı günler mide bulantısı ve mide yanması çok fazla başima agri yapıyor canm:-( sen nasılsin senin nasıl gidiyor? Cinsiyet i kaçınca haftada ogrendin
Canim benumde ilk 3 ay kötü geçti bulantı 13 14 haftalar düzeldi yanma icinde gaviscon iç gebelikte kullaniliyor doktoruna soyle yazar bana iyi geliyor halen yanmam oluyor yemek yerken ardindan hemen yanma oluyor gaviscon iyi geliyor her yemekte iciyom tadı güzel ßurup 16 haftada öğrendim 4 aylık ken bacakları gec acti kapaliydi kız dediler nasip ederse.
Rabbim hayırlısı ile almayi nasip eder canım cumlemizin.dikkat et

Kizlar gittim dr.a..saglk ocagindn istedigi testlerden bnm akdeniz anemisi tasiyicisi oldugum cikti ortaya..hemoglabin testi yaptirmami soyledi bunun icin..d vitamini testi istedi bide..adetin 2 veya 3. Gunu gel goreyim seni dedi..tedavi planiniz ne olucak dedm bana kalirsa hic bir seye gerek yk dedi bence acele etme ve kendini sikma dedi..bende yook dedm inanin yoruldum dedm..o da sen o kdr istiyorsan ilaclarla gitmek istemiyorsan asilama deneriz dedi..inofolic combi yazdi baska da bisi demedi bu iyi bisi mi kotu mu bilemedim..

selam kizlar nasilsiniz? bayadir gelemiyorum, hala duzensizim biktim artik valla regl duzensizliginden. Reglim gelmeyeli yine 54 gun oldu...

kan testi yaptirdim gecen hafta bir sey yoktu..

hamile kalanlara hayirli olsun :)

ender saracoglu'nun sogan kurunu deneyen var mi onu merak ediyorum, bir de regl olunca klomene baslatacak doktor, onu da soracaktim. Artik ne yapacagimi bilmiyorum zira...

Asya sen onu gel brde bize sor Allahtan hemen hamile kaldın:)Bir ara dedim kız elden gidiyeeah:KK70: Senden bir tane daha var bu topiklerde ama hakkını yemiyim sen onun yanında sükür sebebisin:)Kızın doğal ihtiyacında bile ziyan olmasın diye test yaptığını düşünüyorum artık:KK70:
Hahaa :KK70: alemsin ya

selam kizlar nasilsiniz? bayadir gelemiyorum, hala duzensizim biktim artik valla regl duzensizliginden. Reglim gelmeyeli yine 54 gun oldu...

kan testi yaptirdim gecen hafta bir sey yoktu..

hamile kalanlara hayirli olsun :)

ender saracoglu'nun sogan kurunu deneyen var mi onu merak ediyorum, bir de regl olunca klomene baslatacak doktor, onu da soracaktim. Artik ne yapacagimi bilmiyorum zira...
Kuzum benim de öyleydi pico vardı bende. Agnugaston diye bitkisel bir hap verdi doktor bana. Onunla hemen hamile kaldım ben

Kizlar gittim dr.a..saglk ocagindn istedigi testlerden bnm akdeniz anemisi tasiyicisi oldugum cikti ortaya..hemoglabin testi yaptirmami soyledi bunun icin..d vitamini testi istedi bide..adetin 2 veya 3. Gunu gel goreyim seni dedi..tedavi planiniz ne olucak dedm bana kalirsa hic bir seye gerek yk dedi bence acele etme ve kendini sikma dedi..bende yook dedm inanin yoruldum dedm..o da sen o kdr istiyorsan ilaclarla gitmek istemiyorsan asilama deneriz dedi..inofolic combi yazdi baska da bisi demedi bu iyi bisi mi kotu mu bilemedim..
taşıyıcı olmanla ilgili bir sorun var mıymış canım onu dedi mi yoksa kan testine göre mi birşeyler diyecekmiş.. Ama yinede kötü konuşmamış açıklamış. Peki sen düşünüyosun canım aşılamamı deneyeceksin.

Canim benumde ilk 3 ay kötü geçti bulantı 13 14 haftalar düzeldi yanma icinde gaviscon iç gebelikte kullaniliyor doktoruna soyle yazar bana iyi geliyor halen yanmam oluyor yemek yerken ardindan hemen yanma oluyor gaviscon iyi geliyor her yemekte iciyom tadı güzel ßurup 16 haftada öğrendim 4 aylık ken bacakları gec acti kapaliydi kız dediler nasip ederse.

Rabbim hayırlısı ile almayi nasip eder canım cumlemizin.dikkat et
Hayırlisi ile kese ve kalp atişini da duysam

Canimm ben de senden haber bekliyordum. Tahlillerde hormonal olarak kotu bir sey cikmamasi cok guzel. Anemi olayi hamislik icin ciddi bir durum mu bilemedim ama onlemi alinir elbet. Bu arada normal bir iliskide sans %15-20 arasi. Asilamada bu artiyordur diye dusunuyorum. Oglen sanki oyle konusmalar olmustu da.. 3 yil az
Sure degil, yine de dogal denemenizi oneriyorlar yani? Sen asilama hakkinda ne dusunuyorsun peki?

Kuzum geçmiş olsun anemi için üzüldüm ama gebeliğe engel değildir İnşaAllah biraz daha hızlı olsun istiyorsan aşılama yaptır derim 1.5 yıl oldu demiştin yanlış hatırlamıyorsam kuzenimin aşılamayla ikiz tuttu sorunları var mıydı bilmiyorum ama reglken gittiğinde de bi sıkıntı çıkmaz umarım ve bi an önce kavuşursun bebişine inşallah:)

X