Gebeliğe Hazırlık 2018’e Hamile olarak girmek isteyenler burada buluşalım

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Yavrmmm iyi vala nolsn is yerinde takilmaca :)) daha calismalara baslamadk adetin 8. Gunu fln bugun..aksm randevum var bakalim saglk ocagi verebilirse sonuclari insallah deli ettiler beni ogleden sona gelin demjsler esime bakalim aksm dr neler dicek merakla onu bekliyrm kuzumm..
Sen nasilsin cnm nasil gidiyr
ne sinirler ya sağlık ocağındakiler :) Bakalım güzel haberler verir inşallah doktor. Bende de değişen birşey yok kuzum aynı üstten bi temizlik yapacam ama kalkasım geliyor. Çalışmalarda kafamıza göre bizde yorgunluktan 3 gündür moladayız :KK45:

İyiyim çok şükür bende. Bu ay hiç bakmıyorum yumurtlama ne zaman regl ne zaman relax dönemdeyim:KK45:

Günaydın canım. İsimler güzelmiş özellikle nil çok beğendiğim bir isimdirr. Nasip olacak inşallah bizlerede üzülme:KK200:

Muayene ücretlerinin maşallahı oluyor iyi yapmışsın vazgeçmekle canım. Hadi bakalım hayırlısı olur inşallah:KK200:

Ah kuzum :110:Benimde 1 ayım böyle geçiyor hafta hafta duygu değişimleri. Merak, umut, bekleyiş, heyecan sonra sonuç haftası üzüntü, stres :bicak:Bakalım versin testinide herşeyin bir çözümü var elbet hemen çık mutsuz modundan:KK15:
haklısın tatlım. Allah sağlık sıhhat versin de denemek bile güzel aslında. ben 2 ay tiroid nedeniyle korunmuştum, o daha üzücüydü, ihtimalin bile olmuyor.
rahat bırak sen de kendini bu ay, mümkünse gün aşırı ilişki olsun, kafanıza göre takılın =)

Kuzum bnm hepimiz ck iyi biliyrz ki umutsuz da olmuyr..evet bi yikinti yasiyrz ama istedigimiz yer oyle bir yer ki elden hic bir sey gelmiyr nasip deyip gecmk zorunda kaliyrz..banada bi huzun coktu sende boyle olunca keske diyrm ayni yerlerde olsak da dokebilsek icimizi rahatt rahattt anlamayan insanlar disind gercekn amlayanlara..hissedenlere..
Muayene 5te kuzum isime geliyr aksm olmasi, calistigimdn, her seferinde izin almak zoruma gidiyr is yerindn siknti olmasada..kendim eziliyrm isterken
muayenenin akşam olması iyi olmuş kuzum. dediğin gibi insan bir ezilip büzülüyor izin almak gerektiğinde. inşallah sonuçlar da güzeldir, hakkınızda hayırlısı.
nasıl da fark ediliyor modumdaki değişim değil mi? ben normalde de karamsar olmaya çok hazırımdır ama buradaki enerji ve herkes mutlu olsun, keyfimize bakalım diye düşündüğümden modum da yükseliyor =) a deseler ağlarım falan aslında ama burada o halimi çok yansıtmamaya çalışıyorum =) hepimiz bir şekilde birbirimize destek olmaya çalışıyoruz işte. yan yana olsak, içimizi döksek çok güzel olurdu be. ben eşimden başka reelde kimseyle paylaşmıyorum bu bebiş meselesini

Yazmamıştım kuzum gittim dahileyeye gönderdi bu değer düşmeden gebe kalmıcaksın önce bu değerini düşürsünler dedi bende randevu almaya çalışıyorum hastanelerden :) sen n’aptın canım sonuçları alabildin mi doktora gittin mi ?
Ne degeri kuzum o dusmesi gereken..her zaman inanki sorun tespit edilmesinden yanayim..evet takiyosun neden boyle diye ama en azindn ustune gidebiliysn..o gun gittigimizde dr sonuclarinizin hepsi temiz dedi.evet icim ck rahatladi acayip ama sorun yk denilince olmamasida hic mi olmucak acaba dedirtiyr...
Kuzum randevu isini eger yksa sira alma yontemiyle yap istersen zaman kaybetmezsin cnm bi an once baslar tedavin..
Vala saglk ocagi ogleden sona demis esime insallah bi sknti cikmaz alabilir de gidebilirum cnm bugun yaa 5te randevum

U Umithepvar babyloading87 babyloading87 kızlar belki önceden sordum ama unutuyorum inanın. sizde iki taraf incelendi mi? tespit edilen bir sorun var mıydı? yoksa sebepsiz mi? bundan önce aşılama ya da tüp denemiş miydiniz?
biz korunmayı bırakalı çok olmadığı için eşim ileri yöntemlere çok sıcak bakmıyor. bana da mantıklı geliyor, bir süre daha zor olsa da doğal denemek istiyorum. beklenti içinde olunca zaman çok zor geçiyor yahu :KK43:
Benim eşim 3 yılda 2 kere test verdi.İkisinde de güzel cıktı sükür.Bana tüpte sıvı var dedi en son dr,laparoskopi de sıvı çıkmadı.Ama kapalı olan sağ tüpümü zorlamışlar açmışlar.Hee bence tek tüple de hamile kalan cok,havaya gitmiş gözüyle bakıyorum suan o 3500 tl ye:KK43:Üzerine katar tüp yapardm ama yasamadan göremiyorz iste kuzu:KK43:

haklısın tatlım. Allah sağlık sıhhat versin de denemek bile güzel aslında. ben 2 ay tiroid nedeniyle korunmuştum, o daha üzücüydü, ihtimalin bile olmuyor.
rahat bırak sen de kendini bu ay, mümkünse gün aşırı ilişki olsun, kafanıza göre takılın =)
Doğru söylüyorsun yavrum valla. Zaten bu ay bende bi rahatlık birşeye bakmıyorum hiç. Hayırlısı artık gerçi şuan rahatım ama adet öncesi başlayacak stresim biliyorum kendimi ister istemez oluyor çünkü:KK70:

U Umithepvar babyloading87 babyloading87 kızlar belki önceden sordum ama unutuyorum inanın. sizde iki taraf incelendi mi? tespit edilen bir sorun var mıydı? yoksa sebepsiz mi? bundan önce aşılama ya da tüp denemiş miydiniz?
biz korunmayı bırakalı çok olmadığı için eşim ileri yöntemlere çok sıcak bakmıyor. bana da mantıklı geliyor, bir süre daha zor olsa da doğal denemek istiyorum. beklenti içinde olunca zaman çok zor geçiyor yahu :KK43:
Biz ikimizde testlerimizi yaptirdik kuzum bi sorun gormedi dr. Ama bugun belli olucak tekrar esimden sperm testi isteyebilir bana neler onercek merakla bekliyrm..3 sene oldu ama 1.5 senedir deniyrz olmadi..asilama tup bbeek gecmsim yk ama direk asilama veya tup bebek yaptirmak istiyrm stresi oldurdu beni bu beklemenin.yani daha fazla beklememek icin..tabi o da yuzde yuz olack diye bisi yk Rabbimin takdiri ama en azindn zaman daha fazla gecmeden denemis oluruz..

Bizim bir aşılamamız var negatif,sen denedin mi cnm tüp vs?
Yk kuzum o yuzdn artk ugrasmak ostemedim ozeldeki dr.larla tup bebek merkezine gidicem bugunde.ordaki dr.la devam edicem sanirm bugunku sonuclara gore bi tedavi plani cikarir sanirim..ama ben ilac fln istemicem ya asilama ya tup bana kalsa direk tup istiyrm ama bakalim aklimiza hangisi yaticak kuzum

Ne degeri kuzum o dusmesi gereken..her zaman inanki sorun tespit edilmesinden yanayim..evet takiyosun neden boyle diye ama en azindn ustune gidebiliysn..o gun gittigimizde dr sonuclarinizin hepsi temiz dedi.evet icim ck rahatladi acayip ama sorun yk denilince olmamasida hic mi olmucak acaba dedirtiyr...
Kuzum randevu isini eger yksa sira alma yontemiyle yap istersen zaman kaybetmezsin cnm bi an once baslar tedavin..
Vala saglk ocagi ogleden sona demis esime insallah bi sknti cikmaz alabilir de gidebilirum cnm bugun yaa 5te randevum
Troid hormonu canım düşürülecek dedi Allahtan çok yüksek değil bir ayda biter inşallah belki de iyi gelecek bilmiyorum 8aydır bi hızla gidiyoruz her ay bi şey deniyoruz falan belki de Rabbim bi kendine gel dedi yani normalken Yükselmesi şaşırttı beni açıkcası bir ay koruncaz bakalım inşallah bir ayla sınırlı kalır randevu alabildim çok şükür Hacettepe hastanesinde erken git sıra al gibi bi durum yok maalesef en iyisi olsun dedik bakalım... inşallah sağlık ocağı sizi daha fazla uğraştırmaz canım sonuca ulaşacağınız en kısa yolu nasip etsin Rabbim :)

ne sinirler ya sağlık ocağındakiler :) Bakalım güzel haberler verir inşallah doktor. Bende de değişen birşey yok kuzum aynı üstten bi temizlik yapacam ama kalkasım geliyor. Çalışmalarda kafamıza göre bizde yorgunluktan 3 gündür moladayız :KK45:
Ay sorma yavrm yaa ben gidemiyrm esim gidiyr dua etsinler..sinirlerimi gerdiler iice, zatn icime sinecekmi onuda bilmiyrm yaa beklemis kanla islem ne kdr saglikli olucak..de.a solucem boyle boyle diye bi daha istermi bilmiyrm cnm ayni testleri..merkla bekliyrm randevuyu bildign heyecan yaptm :))
Ohh kafaniza gore takilin en guzeli vala canisi bende iki aydir o moddaym guzel oluyo kafa rahatt

Eşimde cuma günü gidicek bakalım o da tekrar test vercek bizim ileri hız da sıkıntı vardı onun içinde çakşır suyu ve keçiboynuzu kullanıyo 2 aydır bakalım fayda etmiş mi onu kontrol için inşallah etki etmiştir

Ay sorma yavrm yaa ben gidemiyrm esim gidiyr dua etsinler..sinirlerimi gerdiler iice, zatn icime sinecekmi onuda bilmiyrm yaa beklemis kanla islem ne kdr saglikli olucak..de.a solucem boyle boyle diye bi daha istermi bilmiyrm cnm ayni testleri..merkla bekliyrm randevuyu bildign heyecan yaptm :))
Ohh kafaniza gore takilin en guzeli vala canisi bende iki aydir o moddaym guzel oluyo kafa rahatt
Aynısını bende düşündüm beklemiş kan gibisinden ama bir çözümleri vardır elbet o konuda. Zaten sağlık ocağı dediğin nedir nasıl gönderiyorlarda karışıklık oluyor anlamadım. Adetin gelmedi dimi hala canım? Bakalım ne diyecek bende merak ettim haber etmeyi unutma.

Ehh bunlarda ilk zamanlarin acili guzellikleri :) Emzirmeden sutunle nemlendir,emzirme bitincede yine sutunden surup kurutup kapat canim.Gogus pedi vs yapisirsa buarada biraz daha canini yakabilir dikkat edersin.Gecince cok daha keyifli olacak hersey❤ insallah ekstra bisylere gerek kalmadan gecer.
Lansinoh sürüp ped koyuyorum acıyo evet bugunde ağlamayı öğrendi sessiz bebekti emmek istiyor ama tutmuyor bu seferde. Sütüm yokken deli gibi emen oğlum sütü getirdi şimdi böyle yapıyor :) annem pompa alıp çekelim çoğalsın diyor napsam acaba göğüslerim sertleşmeye başladı ağrı tutarsa yandım

Havada ne kadar kötü anlatamam ama hala sıcak. Gök gürültüsü var hava akşamüstü gibi resmen :bicak: Böyle havalarda hiiç mi hiç modum olmuyor ölü gibi oluyorum resmen.

En son 25 yaşımda 51 kiloydum, büyüme hormonu son bulunca kilo almaya başladım :))) 30'dan sonra da 59'un altına düşmedim hiç.. 64 kilo ile başladım gebeliğe, bakalım nerde bitecek.. Ne güzel sen gençlikte atlatıyorsun, hem de zayıf olmanın avantajıyla :KK66: maşallah size ❤
Ben 25 yasındayım bu yasıma kadar hep zayıftım son yıllarda kilo aldım. 64le gebe kaldım 78le girdim doğuma. 4gün oldu ne zaman tartılsam acaba korkuyorum da :KK70: karnım duruyor öylece ama, sezaryen oldum ondan mı

Yk kuzum o yuzdn artk ugrasmak ostemedim ozeldeki dr.larla tup bebek merkezine gidicem bugunde.ordaki dr.la devam edicem sanirm bugunku sonuclara gore bi tedavi plani cikarir sanirim..ama ben ilac fln istemicem ya asilama ya tup bana kalsa direk tup istiyrm ama bakalim aklimiza hangisi yaticak kuzum
Hadi ins güzel haberlerle gel cnm.Asılamada tıutma sansı %15-20.Ve genelde ilk aşılamada tutma sansı azmış.2.asılama da tutma sansı cokmıs.Dr zaten yönlendirir seni.Bekliyırz güzel haberlerinii

X