Gebeliğe Hazırlık 2018’e Hamile olarak girmek isteyenler burada buluşalım

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Kuzum geçmiş olsun anemi için üzüldüm ama gebeliğe engel değildir İnşaAllah biraz daha hızlı olsun istiyorsan aşılama yaptır derim 1.5 yıl oldu demiştin yanlış hatırlamıyorsam kuzenimin aşılamayla ikiz tuttu sorunları var mıydı bilmiyorum ama reglken gittiğinde de bi sıkıntı çıkmaz umarım ve bi an önce kavuşursun bebişine inşallah:)
Ck tskr ederm cnm bana bugune kdr zarari olmadi :) tabi etkileri vardie bn fark etmemisimdir bilmedigim icin..ama zatn 40 kisiden birinde olan bir sey ileri safha degil dedi..Insallah hepimiz kavusalim kuzum asilama da karar kildim ya ilacla olmuyr belli mudahale gerk, tutmasa da aklimda kalmaz

Gecmis olsun cnm.Akdeniz anemisi hamileliğe engel değil diye biliyorm.Yesim Salkım Akdeniz anemisi bildiğim 2 dpgum yaptı kadın.İlac verir belki hamilelikte.Asılamaaya geçecek misin?AY hadi inss güzel bir ay olsunnnnn:dua:
Adetle birlikte gel goreyim dedi kuzum o zmn baslariz sanirim..yk engel deglms ama jamilelikte ve dogduktan sonra kullanilmasi gereken surekli ilaclar varmis cnm

yavrucuklarım selam, sabah evde test yaptım negatif :silah:
şimdi kuzu kuzu reglin gelmesini bekliyorum.
9. ayı da devirdik, zaman geçtikçe doğal olmayacak mı acaba korkusu sarıyor.. tabi her şey nasip. ama yine de bu ay da tutmadı dediğin ilk günler ister istemez bir duygusallık oluyor.. bir de başım ağrısa da ağrıdan çatlayıp ilaç içmemem, yukarı uzanmamamı düşündükçe kendime acıyorum :cry: bakalım eşim ikinci testini yakın zamanda verecek mi, belki o zaman netleşir.
Olmuyor olmuyor sonra hamile kalıyorsun sanki aylarca uğraşmamışsın gibi oluyor unutuyor insan hepsini . İnşallah çok üzün sürmez sizin içinde bu zmn cnm

Lansinoh sürüp ped koyuyorum acıyo evet bugunde ağlamayı öğrendi sessiz bebekti emmek istiyor ama tutmuyor bu seferde. Sütüm yokken deli gibi emen oğlum sütü getirdi şimdi böyle yapıyor :) annem pompa alıp çekelim çoğalsın diyor napsam acaba göğüslerim sertleşmeye başladı ağrı tutarsa yandım
Ben bi süre silikon uç kullandım cnm kanamaya başlamıştı çünkü dene istersen

Ck tskr ederm cnm bana bugune kdr zarari olmadi :) tabi etkileri vardie bn fark etmemisimdir bilmedigim icin..ama zatn 40 kisiden birinde olan bir sey ileri safha degil dedi..Insallah hepimiz kavusalim kuzum asilama da karar kildim ya ilacla olmuyr belli mudahale gerk, tutmasa da aklimda kalmaz
Hissettirmemesi çok güzel canım bi sıkıntı yapmıcaksa sorun yok demektir :) aşılamada karar vermen iyi olmuş belki o sebep olacaktır belli olmaz Rabbimin işi aklında kalmamış olur hiç olmazsa

Bakalim inşallah beklemek te insani mahvedıyor
canım, niçin kendini harap ediyorsun anlayamıyorum. o kadar heveslendin, şükür ki hamile de kaldın, anladığım kadarıyla bulantı kanama vs. bir sorun da yok (Allah korusun). çalışmıyorsun sanırım ama tek sorun sıkılmaksa sıkıntını giderebileceğin birçok araç var. Diziler, türlü türlü kitaplar, ilgini çekiyorsa el işleri vs. Tatile de gidecekmişsin. Biraz tadını çıkar, böyle olmaz.
Kızlar merhabalar günaydınnnn :KK49:
Uzun zamandır giremiyordum buralara. 3 ay önce kimyasal gebelik yaşadım. Şimdi ayın 20 sinde adet olmam gerekiyordu 21 inde gebelik testi yaptım pozitif çıktı :halay:
Pazartesi günü kan verdim değerli beta hcg için dün sonuçları elime aldım ve 120,6 çıktııı :KK54:
Ne dersiniz sizce bebiş mi geliyoorrrr:anneadayı:
Birde sizce bugün mü yeniden kan vereyim yoksa yarın mı arada 1 gün mü olsun 2 gün mü ? Şimdiden yanıtlar için çooook teşekkür ederimmm :KK200:
ooo bebiş gümbür gümbür geliyor hem de, tebrikler :nazar: kan konusunda 2 günde ikiye katlaması gerek diyorlar, çok sık aralıklarla yaptırmana gerek var mı bilemedim. her şey yolundaysa çok takılmadan keyfini sür istersen =)

Testlerin guzel sorunsuz olmasi elbetteki guzel yavrum da ne bileyim yaa hala dogal dene diyo kadin bana..yk dedm tup o da ona yok dedi :) asilamada karar kildik insallah..ya kuzum ilacla 1.5 senedie zatn olmamis yani orda muayene parasi verip duracagima asilama deneyeyim aklimda kalmasin..Rabbim ol derse olacak belki aceleci davraniyrm bilmiyrm ama artk bi yerdende ilacli tedaviden kaciyrm sikildim cunku
senin 3 yıl değil, 1.5 sene miydi denemeye başlayalı beybi? öyleyse bir süre daha normal denenebilir yaw. Senin yaşın da çok yoktu :) ilaçlı tedavi dediğin ne bacım? dr. aşılama önerdiyse sizin için uygun teknik demektir. bazen erkeğin değerleri düşük olduğunda vs. başarı şansı düştüğü için zaman kaybı olarak görüyor doktorlar. ayrıca tüp de kendi içinde vücudun dengesiyle oynayan bir süreç. inşallah en yakın zamanda artık doğal ya da aşılama neyse tutar da tüpe hiç gerek kalmaz. ama biraz daha sabret bence, tüp için de acele etme. sonuçta her şey sırayla, önce aşılama denensin bakalım. bu arada aneminin tespit edilmesi de hayrına olmuş. yarın öbür gün ona göre önlem alınır =)

Olmuyor olmuyor sonra hamile kalıyorsun sanki aylarca uğraşmamışsın gibi oluyor unutuyor insan hepsini . İnşallah çok üzün sürmez sizin içinde bu zmn cnm
ayy ne güzel dedin kuzum. valla öyle aslında, girdiğimiz sınavlarda falan da öyle değil mi zaman geçince insan hatırlamıyor sancılı günleri.. inşallah dediğin gibi olur :KK200:

Kizlar gittim dr.a..saglk ocagindn istedigi testlerden bnm akdeniz anemisi tasiyicisi oldugum cikti ortaya..hemoglabin testi yaptirmami soyledi bunun icin..d vitamini testi istedi bide..adetin 2 veya 3. Gunu gel goreyim seni dedi..tedavi planiniz ne olucak dedm bana kalirsa hic bir seye gerek yk dedi bence acele etme ve kendini sikma dedi..bende yook dedm inanin yoruldum dedm..o da sen o kdr istiyorsan ilaclarla gitmek istemiyorsan asilama deneriz dedi..inofolic combi yazdi baska da bisi demedi bu iyi bisi mi kotu mu bilemedim..
Hemoglobin testi kan sayımı içinde yer almıyor mu kuzum yoksa bu farklı bir test mi acaba? O kadar detaylı tarama istediği halde d vitamini testini de sonraya bırakması ilginç olmuş.. neyse.. yaptır onları da kuzum.. inofolic'i kullan bakalım neler olacak.. hayırlısı olsun ❤

Sağol canm pazartesi gidicem bakalım söylerim Dr a mide yanmasını.bende 16. Haftayı bekleyim en iyisi devlete gidiyorum erken söylemez büyük ihtimalle hayirlisi olsun bı şey değişmez ama merak işte
Gavisconu ben de tavsiye ederim canım. Ben içtim şişkinlik, ağrı, yanma gitti çok şükür..

Hmm ne icin verdi canim sana o hapi? Ben de bir danisayim doktoruma.
Yumurtlama olmuyordu yani çok geç oluyordu. Aylarca adet olmadigim oluyordu. O hapla belli bir dongum oldu. Ilk ay prolaktin yüzünden korunduk. Ikıncı ay da hamile kaldım

canım, niçin kendini harap ediyorsun anlayamıyorum. o kadar heveslendin, şükür ki hamile de kaldın, anladığım kadarıyla bulantı kanama vs. bir sorun da yok (Allah korusun). çalışmıyorsun sanırım ama tek sorun sıkılmaksa sıkıntını giderebileceğin birçok araç var. Diziler, türlü türlü kitaplar, ilgini çekiyorsa el işleri vs. Tatile de gidecekmişsin. Biraz tadını çıkar, böyle olmaz.

ooo bebiş gümbür gümbür geliyor hem de, tebrikler :nazar: kan konusunda 2 günde ikiye katlaması gerek diyorlar, çok sık aralıklarla yaptırmana gerek var mı bilemedim. her şey yolundaysa çok takılmadan kendini sür istersen =)

senin 3 yıl değil, 1.5 sene miydi denemeye başlayalı beybi? öyleyse bir süre daha normal denenebilir yaw. Senin yaşın da çok yoktu :) ilaçlı :KK49: dediğin ne bacım? dr. aşılama önerdiyse sizin için uygun teknik demektir. bazen erkeğin değerleri düşük olduğunda vs. başarı şansı düştüğü için zaman kaybı olarak görüyor doktorlar. ayrıca tüp de kendi içinde vücudun dengesiyle oynayan bir süreç. inşallah en yakın zamanda artık doğal ya da aşılama neyse tutar da tüpe hiç gerek kalmaz. ama biraz daha sabret bence, tüp için de acele etme. sonuçta her şey sırayla, önce aşılama denensin bakalım. bu arada aneminin tespit edilmesi de hayrına olmuş. yarın öbür gün ona göre önlem alınır =)

ayy ne güzel dedin kuzum. valla öyle aslında, girdiğimiz sınavlarda falan da öyle değil mi zaman geçince insan hatırlamıyor sancılı günleri.. inşallah dediğin gibi olur :KK200:

Canım cevabın için çok teşekkürler yarın kan vereceğim bakalım değer 2 katına çıkıyor mu yükseliyor mu :KK49:

inş bu arada klomen ve estrofem diye bir ilaç verdi pazartesi gittiğim doktor bu ay iyi olsun artık
Estrofemi duymadım.E klomenle cok yumurta oluşursa napcanız kuzu?Asılama falan mı yapcak..Benimde evde yarım agnuston var ona mı başlasam napsam:)

Hissettirmemesi çok güzel canım bi sıkıntı yapmıcaksa sorun yok demektir :) aşılamada karar vermen iyi olmuş belki o sebep olacaktır belli olmaz Rabbimin işi aklında kalmamış olur hiç olmazsa
Aynen kuzucum aklimda kalmasin niye denemedim demem ole bi asama varken onu yaptirayim diyrm sans dusuk diyorlar ilkinde ama aklimda kalmamis olur

ooo bebiş gümbür gümbür geliyor hem de, tebrikler :nazar: kan konusunda 2 günde ikiye katlaması gerek diyorlar, çok sık aralıklarla yaptırmana gerek var mı bilemedim. her şey yolundaysa çok takılmadan keyfini sür istersen =)

senin 3 yıl değil, 1.5 sene miydi denemeye başlayalı beybi? öyleyse bir süre daha normal denenebilir yaw. Senin yaşın da çok yoktu :) ilaçlı tedavi dediğin ne bacım? dr. aşılama önerdiyse sizin için uygun teknik demektir. bazen erkeğin değerleri düşük olduğunda vs. başarı şansı düştüğü için zaman kaybı olarak görüyor doktorlar. ayrıca tüp de kendi içinde vücudun dengesiyle oynayan bir süreç. inşallah en yakın zamanda artık doğal ya da aşılama neyse tutar da tüpe hiç gerek kalmaz. ama biraz daha sabret bence, tüp için de acele etme. sonuçta her şey sırayla, önce aşılama denensin bakalım. bu arada aneminin tespit edilmesi de hayrına olmuş. yarın öbür gün ona göre önlem alınır =)

Korkuyorum yaa daha keseyi görmedim ya ne biliyim korku var içimde yanlışlıkla bi zarar vericem yada bişi yapcam die korkuyorm

X