Gebeliğe Hazırlık 2018’e Hamile olarak girmek isteyenler burada buluşalım

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Peki ikinci asilamayi dusunuymusun kjzum san daha yuksek ikincide diyorlar..yksa tupmu yapicaksin dusunceni merk ettm
Dr bana 1 asılama daha dene dedi ama muhtemelen asılama yapmam ben artık.Tüpler açıldı.Sebepsiz infertile seninki diyor drlar.Tüpe geçmek istyorum ama esim yakın zamnda yanaşmaz:)

haklısın tatlım. Allah sağlık sıhhat versin de denemek bile güzel aslında. ben 2 ay tiroid nedeniyle korunmuştum, o daha üzücüydü, ihtimalin bile olmuyor.
rahat bırak sen de kendini bu ay, mümkünse gün aşırı ilişki olsun, kafanıza göre takılın =)

muayenenin akşam olması iyi olmuş kuzum. dediğin gibi insan bir ezilip büzülüyor izin almak gerektiğinde. inşallah sonuçlar da güzeldir, hakkınızda hayırlısı.
nasıl da fark ediliyor modumdaki değişim değil mi? ben normalde de karamsar olmaya çok hazırımdır ama buradaki enerji ve herkes mutlu olsun, keyfimize bakalım diye düşündüğümden modum da yükseliyor =) a deseler ağlarım falan aslında ama burada o halimi çok yansıtmamaya çalışıyorum =) hepimiz bir şekilde birbirimize destek olmaya çalışıyoruz işte. yan yana olsak, içimizi döksek çok güzel olurdu be. ben eşimden başka reelde kimseyle paylaşmıyorum bu bebiş meselesini
Hemde nasi fark ediliyr kuzummm olma ole karamsarlk etkileer hayatini ck..eslerimiz en buyuk destekcimiz ama bayanla paylasmak daha iyi oluyr halden anliyr..iki arkadasm biliyr bnmde ck guvendigim baska da kimse bilmez.ama burasi ck iyi geliyr banaa

Troid hormonu canım düşürülecek dedi Allahtan çok yüksek değil bir ayda biter inşallah belki de iyi gelecek bilmiyorum 8aydır bi hızla gidiyoruz her ay bi şey deniyoruz falan belki de Rabbim bi kendine gel dedi yani normalken Yükselmesi şaşırttı beni açıkcası bir ay koruncaz bakalım inşallah bir ayla sınırlı kalır randevu alabildim çok şükür Hacettepe hastanesinde erken git sıra al gibi bi durum yok maalesef en iyisi olsun dedik bakalım... inşallah sağlık ocağı sizi daha fazla uğraştırmaz canım sonuca ulaşacağınız en kısa yolu nasip etsin Rabbim :)
Anladm kuzum insallah kisa zamanda cozulsun sorununuz korunma olmasi bi yonden kafanin rahat olmasina da sebep olur bi yonden iyi yonunden bakalim yani tatlm napalim el mecburr

Hadi ins güzel haberlerle gel cnm.Asılamada tıutma sansı %15-20.Ve genelde ilk aşılamada tutma sansı azmış.2.asılama da tutma sansı cokmıs.Dr zaten yönlendirir seni.Bekliyırz güzel haberlerinii
Hayirlisi kuzum ya asilamadn bnmde ck umidim yk acikcasi direk tup yapmayi teklif edicem bakalim kandirabilirsem :)

Dr bana 1 asılama daha dene dedi ama muhtemelen asılama yapmam ben artık.Tüpler açıldı.Sebepsiz infertile seninki diyor drlar.Tüpe geçmek istyorum ama esim yakın zamnda yanaşmaz:)
Anladm kuzum maddi acidan dusunmek zorunda kaliyr insn..hep dua ederken o asamaya gelmyeyim diye dua etmistm hani normal olsn ama nasip sen misin oyle diyen oldm yani

Eşimde cuma günü gidicek bakalım o da tekrar test vercek bizim ileri hız da sıkıntı vardı onun içinde çakşır suyu ve keçiboynuzu kullanıyo 2 aydır bakalım fayda etmiş mi onu kontrol için inşallah etki etmiştir
Aa iyi yapmissiniz cnm baktirsin tabi insallah faydasini goren ck sizdede faydali olur umarm cnm yaz burayada merk ediyrm :) takipte olduklarimdansin :)

Ben 25 yasındayım bu yasıma kadar hep zayıftım son yıllarda kilo aldım. 64le gebe kaldım 78le girdim doğuma. 4gün oldu ne zaman tartılsam acaba korkuyorum da :KK70: karnım duruyor öylece ama, sezaryen oldum ondan mı
Şu anda ben 70 kiloyum ama iştahım da açık, alırım diye korkuyorum. Tokluk şekerim biraz yüksek çıktı, perhiz şart oldu :)
Ben 74le doğuma gitmiştim, 69 kilo çıktım hastaneden.. gel gör ki karnım 6-7 aylık gibi duruyordu.. hastaneden çıkarken bebek sizin mi diye ablama sordular, beni hamile sanmışlar :))) ama hiç dikkat etmeden sadece emzirmekle 15 ayın sonunda 59 kiloydum.. merak etme gidecek hepsi ❤

Aynısını bende düşündüm beklemiş kan gibisinden ama bir çözümleri vardır elbet o konuda. Zaten sağlık ocağı dediğin nedir nasıl gönderiyorlarda karışıklık oluyor anlamadım. Adetin gelmedi dimi hala canım? Bakalım ne diyecek bende merak ettim haber etmeyi unutma.
Insallah vardir kuzum nasi karistigini inan bnde cozemedim koca gun 10 kisi vermis ya on kisinin islemini yapamiyorlar ona sinirlendm bnde..bakalim merk ediyrm esim gidicek almaya..ilk defa verdm tahlil icin saglk ocagina daaha da vermem zaten tatlmm..adet geldi bitti kiz 8. Gun bugun..listemiz olmayinca bilemiyz :) yazarm kuzum yazmammi :) :*

Insallah vardir kuzum nasi karistigini inan bnde cozemedim koca gun 10 kisi vermis ya on kisinin islemini yapamiyorlar ona sinirlendm bnde..bakalim merk ediyrm esim gidicek almaya..ilk defa verdm tahlil icin saglk ocagina daaha da vermem zaten tatlmm..adet geldi bitti kiz 8. Gun bugun..listemiz olmayinca bilemiyz :) yazarm kuzum yazmammi :) :*
Valla canım liste olsaydı iyiydi zaten yarım aklım var :))

yavrucuklarım selam, sabah evde test yaptım negatif :silah:
şimdi kuzu kuzu reglin gelmesini bekliyorum.
9. ayı da devirdik, zaman geçtikçe doğal olmayacak mı acaba korkusu sarıyor.. tabi her şey nasip. ama yine de bu ay da tutmadı dediğin ilk günler ister istemez bir duygusallık oluyor.. bir de başım ağrısa da ağrıdan çatlayıp ilaç içmemem, yukarı uzanmamamı düşündükçe kendime acıyorum :cry: bakalım eşim ikinci testini yakın zamanda verecek mi, belki o zaman netleşir.

Canim ben sene dolmasinin cok etkisi olduguna inaniyorum.
Tabii ki oylesinede beklenmez canı sıkılır insanin ama 2 kuzenimde de bende de böyle oldu belki ondan cok inaniyorumdur :)

Lansinoh sürüp ped koyuyorum acıyo evet bugunde ağlamayı öğrendi sessiz bebekti emmek istiyor ama tutmuyor bu seferde. Sütüm yokken deli gibi emen oğlum sütü getirdi şimdi böyle yapıyor :) annem pompa alıp çekelim çoğalsın diyor napsam acaba göğüslerim sertleşmeye başladı ağrı tutarsa yandım

Ped koymadan kurusun,yapismasin canim cok.Bisy degmezse hatta daha iyi olabilir akmiyorsa koymasanda olur simdilik.Kalkan varsa elinde o da is gorur.
1 hafta uyur genelde bebekler daha sessizlerdir ama sonra baslar hersey :)
Sen bol bol dene emzir,ona gore ayarlanacak sutun.
Hemen bisyler yapmaya kalkma buarada istersen sutun zaten bi sure akmaya baslar,Allah korusun sismesin.
Siserse yani mastit olursada cok acı oluyor yasadim malesef.
Bir de karnin sezeryanla alakali degil.Kilonda dusmustur.Daha da hizla duser hic dert etme :) Ama mesela dar penye giyersen ya da yuksek bel bisy boyle sallanmazsa karnin daha rahat edersin.

Canim ben sene dolmasinin cok etkisi olduguna inaniyorum.
Tabii ki oylesinede beklenmez canı sıkılır insanin ama 2 kuzenimde de bende de böyle oldu belki ondan cok inaniyorumdur :)

Ped koymadan kurusun,yapismasin canim cok.Bisy degmezse hatta daha iyi olabilir akmiyorsa koymasanda olur simdilik.Kalkan varsa elinde o da is gorur.
1 hafta uyur genelde bebekler daha sessizlerdir ama sonra baslar hersey :)
Sen bol bol dene emzir,ona gore ayarlanacak sutun.
Hemen bisyler yapmaya kalkma buarada istersen sutun zaten bi sure akmaya baslar,Allah korusun sismesin.
Siserse yani mastit olursada cok acı oluyor yasadim malesef.
Bir de karnin sezeryanla alakali degil.Kilonda dusmustur.Daha da hizla duser hic dert etme :) Ama mesela dar penye giyersen ya da yuksek bel bisy boyle sallanmazsa karnin daha rahat edersin.
Kalkan da takıyodum kaybetmiştim yeni buldum :) bebek emmeyince annemde sütümü sağmazsak topaklanır kalır diye korkuyor sanırım mastit o bilmiyorum pek. Hastanede 10tane serum taktılar onu atamadım vucudumdan. Ayaklarım diz kapağımdan aşağısı komple şiş. Korse takacaktım acımıştı demin korsemi giyebildim dediğin gibi karnım oturduğum yerden kalkınca yerçekimine meydan okuyamıyo boşluktayken sallanınca çok acıyodu korseyi takınca çok rahatladımm :)

Daha da iyi olacağım inşallah.
Sen nasılsın hazırlıklar başladı mı ? Hastane çantası ne durumda :)

plojovic plojovic canım benimm, yorum için teşekkür ederim. kuzenlerinin durumdan bahsetmiştin inan aklıma geldi. burada paylaşılanlar gerçekten insanın dirayetli kalmasında çok etkili oluyor ya.

Insallah hicbisy cikmasinda sene olsun tek beklenen.O bile 3 ay dusununce insana ne uzun geliyor :)
Birinin kizi 1 yasinda suan,digerinin kayiplari olmustu Ekim'de dogumu nasipse.Allah hayirlisiyla versinde insallah saglikla kavus sende ❤

Kalkan da takıyodum kaybetmiştim yeni buldum :) bebek emmeyince annemde sütümü sağmazsak topaklanır kalır diye korkuyor sanırım mastit o bilmiyorum pek. Hastanede 10tane serum taktılar onu atamadım vucudumdan. Ayaklarım diz kapağımdan aşağısı komple şiş. Korse takacaktım acımıştı demin korsemi giyebildim dediğin gibi karnım oturduğum yerden kalkınca yerçekimine meydan okuyamıyo boşluktayken sallanınca çok acıyodu korseyi takınca çok rahatladımm :)

Daha da iyi olacağım inşallah.
Sen nasılsın hazırlıklar başladı mı ? Hastane çantası ne durumda :)

Evet o mastit,gogsunun icinde sertlikle ya da atesle vs baslayabilir.Dogru demis annecigin.Canin bisy cekerse buarada mutlaka bir lokmada olsa iste,ye:KK66:

Korse konusunu bilmiyorum erkenden oneriliyor mu?Doktorum vermemisti benim.Kaslarda calissin diye.
Ayaklarinida emzirirken sarkitma ki daha cok zorlamasin sisliklerin:KK66:

Iyi olacaksiniz tabii,unutulup gidecek gulumsetecek bu haller:) Saglik olsun Allah'in izniyle yeter ki❤

Ben iyiyim cok sukur :) Yavas yavas eksikleri tamamliyorum.Canta fln hazir degil daha 2.nin rahatligiyla heralde :))))))))

Aa iyi yapmissiniz cnm baktirsin tabi insallah faydasini goren ck sizdede faydali olur umarm cnm yaz burayada merk ediyrm :) takipte olduklarimdansin :)
Yazarım tabi canım sağolasın bende seni takip ediyorum :) 3.şişedeyiz ikisindede ama testi biraz geç vercez gibi eşimin işi sebebiyle o zamana 5. Şİşe falan olur İnşaAllah fayda görürsek herkese tavsiye edicem bi de millet ballı macun karıştırıyormuş bakalım onu da denemeyi düşünüyorum :) yazdıklarını okudum da İnşaAllah tüp bebeğe falan gerek kalmaz da gelir bebişlerimiz ya :dua:

X