Gebeliğe Hazırlık 2018’e Hamile olarak girmek isteyenler burada buluşalım

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Kizlar birde batım bugun ama hala birsey yok. Onvede yazmstm gecen hafta carsamba 0.27 dunde 2.99 çıktı. Dune kadar hic beklemyrdm. Ama mecburi temizlik yaptm belim agryrdu bugunde kasiklarma ara ara agri giriyr predictor erken gebelik testi aldm dgru sonuc alabilir miyim sizce yapaym mi. Prespektuste adet gununde belli olur yazyr

Ilk dogumun nasi oldu cnm yurt disindaydin sanirim orda cok zor sezeryan yapiolar diyollllaa ama :)) anaaaaam sana yazacam derken corbam tasti haaaa :)) ben ya alt tarafim yada karnimi kesecekler yaa bunu bilr bile dogurmak istiyorum diodum cok degisik bi psikoloji ya anesteziden sonra felc olursam yada normal dogururken bi sikinti cikar cok dikisim olursa aaaa sukur gecmis bak icime sikinti basti

aynen canim cok zor sezeryan yapiyorlar ayrica once cocugu normal dogurtmaya denetiyorlar her halukarda eger olmazsa sonunda sezeryan yapiyorlar. bebek ters dahi gelse normal dogur diyen bir millet en fazla cocugun omzu yerinden cikarmis sanki hic birsey olmaz dercesine rahatlar. Gozunu seveyim memleketimin surda 5 haftalik hamileyim 8 hafta olmadan doktora dahi gidemiyorum.

Benide kestiler canim alttan cok kotuydu zor iyilestim. Kesince ama cocuk kolay cikiyor. Kuzenimde yeni dogum yapti ondada ayni kesmemek icin diretiyorlardi annesi kes dogsun bebek kafasi gorunuyor diyor. Doktor yok olmaz kendi dogcak diyor. Sonunda artik kesince cocuk hemencik cikiverdi.

Kan sonucum yarına kaldı kuzum daha alamadım. Eve gelirken test aldım yaptım negatif yine :KK43: Heralde hamile değilim ne bileyim.. içimde umut kalmadı artık

erken testle mi yaptin canim, ayrica ilk idrarinla yapsan daha iyi cunku daha belirgin oluyor. Yarin sabah tekrar yap sen

Canim internetten sonuca bakabilirsin. Bende hep oyle yapiyorum yarin gel dyorlar ama ben 2 saat snra internetten bakiyrm. Klinigin adini yazip tahlil sonucu yaz meslea taksim arastirma has. Tahlil sonucu barkod felan vermsler yada tc ile belli olur

Yazdım da gösterilecek sonuç yok diyo canım.. Tahlil yapılmamış oluyor heralde o zaman ya da sisteme girmediler

erken testle mi yaptin canim, ayrica ilk idrarinla yapsan daha iyi cunku daha belirgin oluyor. Yarin sabah tekrar yap sen

4 gün gecikmem var o yüzden normal testle yaptım canım. Hala bir umudum var mı bilmiyorum ya.. Bu sabah mide bulantısı yaşadım benim adetim hiç bu kadar gecikmedi ve yumurtalıklarımda falan hiçbi sorun yoktu mevsim geçişlerindeki gecikmem bile en fazla 1-2 gün oynardı yani ve hiçbir adet belirtim yok ne göğüs şişkinliği ne kasık ağrısı hiçbişey..

Kan sonucum yarına kaldı kuzum daha alamadım. Eve gelirken test aldım yaptım negatif yine :KK43: Heralde hamile değilim ne bileyim.. içimde umut kalmadı artık
Birazda biz umutlanırdık seni canım hakkını helal et.ilk testinden sonra yine regl olamayınca belki geç döllenmedir diye umutlandirdik ama sakin üzülme kasım inşllah bize hayırlı gelecek.
Hem kasimda aşk başkadır derler kocalara bol bol sırnaşalım :)))

4 gün gecikmem var o yüzden normal testle yaptım canım. Hala bir umudum var mı bilmiyorum ya.. Bu sabah mide bulantısı yaşadım benim adetim hiç bu kadar gecikmedi ve yumurtalıklarımda falan hiçbi sorun yoktu mevsim geçişlerindeki gecikmem bile en fazla 1-2 gün oynardı yani ve hiçbir adet belirtim yok ne göğüs şişkinliği ne kasık ağrısı hiçbişey..

belki gec dollenmedir canim. Gaz olayinda mi yok ?

Hayırlı akşamlar canım.. sende düşük yapmışsın benim gibi Rabbim inşallah tekrar eder ikimizede.. benimde aynı senin gibi oldu bir hafta geçmesine rağmen düşük çıkmıştı HCG sonra iki günde iki kat artmadan devam etti ve 6 haftalıkken düştü malesef senin HCG durumun nasıl oldu paylaşır mısın benimle
Benimde kimyasal gebelik olmuş ne anlama geldiğini yeni öğrendim cidden morali bozuluyor insanın :KK43:

Hemen umutsuzluga kapilma brn guvenmiorum idrar testlerine hatali cikiyor 2 tane alsaydin keske

aynen canim cok zor sezeryan yapiyorlar ayrica once cocugu normal dogurtmaya denetiyorlar her halukarda eger olmazsa sonunda sezeryan yapiyorlar. bebek ters dahi gelse normal dogur diyen bir millet en fazla cocugun omzu yerinden cikarmis sanki hic birsey olmaz dercesine rahatlar. Gozunu seveyim memleketimin surda 5 haftalik hamileyim 8 hafta olmadan doktora dahi gidemiyorum.

Benide kestiler canim alttan cok kotuydu zor iyilestim. Kesince ama cocuk kolay cikiyor. Kuzenimde yeni dogum yapti ondada ayni kesmemek icin diretiyorlardi annesi kes dogsun bebek kafasi gorunuyor diyor. Doktor yok olmaz kendi dogcak diyor. Sonunda artik kesince cocuk hemencik cikiverdi.

Epizyo kesisini en aza indirmek icin kegel egzersizleri onerilir.Gebelik kurslari bunlar icin cok yararli ve 24. haftalarda baslamak cok iyi.Yapilabilecek bicok sey var aslinda.

Bu inatla bekleme konusunda cok sorunlar yasayan insanlar var aslinda zaman zaman uzucu oluyor.

Ilk muayene icinde neden bu kadar bekliyorlar onu da anlamiyorum.Ilk haftalarda takip edilmesi gereken durumlarda oluyor.

Yazdım da gösterilecek sonuç yok diyo canım.. Tahlil yapılmamış oluyor heralde o zaman ya da sisteme girmediler

Sonuc bekleniyor der aslinda
Sonra degisir onay beleniyor der
Ve sonuc yazar sonra
Yarina kadar bekletmezler ama sisteme gecmemistir sadece
Klinigin acil durumlar icin bir proseduru yok mu?

Ya sezeryanda cok zor turkiyede de sirf para sevdasina ozel hastanede onune geleni sezeryan yapıyorlar kime sorsam sezeryan kime sorsam sezeryan devlette ama normale zorluyorlar..

Kizlar birde batım bugun ama hala birsey yok. Onvede yazmstm gecen hafta carsamba 0.27 dunde 2.99 çıktı. Dune kadar hic beklemyrdm. Ama mecburi temizlik yaptm belim agryrdu bugunde kasiklarma ara ara agri giriyr predictor erken gebelik testi aldm dgru sonuc alabilir miyim sizce yapaym mi. Prespektuste adet gununde belli olur yazyr

Yeni yeni baslamis sanki canim ama lekelenmeye ya da degerinin takibine dikkat et derim.Com gecikme gitmek icin.

Benimde kimyasal gebelik olmuş ne anlama geldiğini yeni öğrendim cidden morali bozuluyor insanın :KK43:

Sonucta bi kayip var moral bozucu tabii.
Ama kimyasal diye uzulme canim yine calismalara hemen baslayacaksin.Demek tutuyor.Insallah yine hemen kalirsin

Aldım elimde var ama aynı marka. Yarın yapsam farklı çıkar mı bilmşyorum. Kan sonucunu alıcam yarın gerçi onda çıkar varsa da yoksa da artık
Kani bekle cnm kesin sonuc ondan cikar belki yeni dollenmis falanda olabilir idrar tahlilinde en kesin sonuc bat tarihinden 14 gun sonra cikarmis..

Zaman da gecmez simdi. Yani sans eseri ben bugunu beklicektim dort gun onceden ogrendim. Zaman da gecmiyor hayirlisi guzel bir haber alirsn insallah.
gozun aydin canim. Ne zaman doktora gitmeyi dusunuyorsun peki?

Epizyo kesisini en aza indirmek icin kegel egzersizleri onerilir.Gebelik kurslari bunlar icin cok yararli ve 24. haftalarda baslamak cok iyi.Yapilabilecek bicok sey var aslinda.

Bu inatla bekleme konusunda cok sorunlar yasayan insanlar var aslinda zaman zaman uzucu oluyor.

Ilk muayene icinde neden bu kadar bekliyorlar onu da anlamiyorum.Ilk haftalarda takip edilmesi gereken durumlarda oluyor.

Sonuc bekleniyor der aslinda
Sonra degisir onay beleniyor der
Ve sonuc yazar sonra
Yarina kadar bekletmezler ama sisteme gecmemistir sadece
Klinigin acil durumlar icin bir proseduru yok mu?

Canım bu gittiğim yere daha önce hiç gitmemiştim berbat biyermiş.. Hiç poliklinik havası yok doktorun odasında bir semaver çay demlemişler sohbet ediyolar, koridorda hemşireler sekreterler kerimcan durmaz, selin ciğerci muhabbeti yapıyo falan abuk subık biyermiş.. Düşün işte böyle bi yerden ne beklenir ki.. bak sonuç sayfasının görüntüsünü atayım

X