Gebeliğe Hazırlık 2018’e Hamile olarak girmek isteyenler burada buluşalım

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
şu bikaç gün içinde kaç tane 35 tl masraf etti zaten günlerdir hastanede yada test alıyor iyisini alıp bikerede sonuç almak mantıklı bence ayrıca bebiş istiyorsak değer daha 35 tl teste veremeyeceksek bebeği nasıl büyütecez devlette doğursa böyle sürünecek özele gitse 3-5 bin bayılacak 35 in lafı olmaz yani yaptığı sitrese değmez bende zengin değilim ama gerekirse alırım daha 1 hafta var test yapmama şimdiden netten 15 tlye 2 tane getirttim 4 te elimde var bilmem anlatabildimmi?? moralinin bozulduğuna değmez yani
Mecbur kalınca paşa paşa devlette doğurdum ben :KK43: hamile kalsın, gerekli masrafı yapar.. şu an kan verip garanti sonuç alayım istedi, olmadı.. çalışmayınca insan parayı harcarken çekiniyor, ben öyleyim en azından.. sen kendi paranı kazanıyorsun, zengin olmasan da rahatça harcayabilirsin. Ben şahsen yapamıyorum :KK43:

şu bikaç gün içinde kaç tane 35 tl masraf etti zaten günlerdir hastanede yada test alıyor iyisini alıp bikerede sonuç almak mantıklı bence ayrıca bebiş istiyorsak değer daha 35 tl teste veremeyeceksek bebeği nasıl büyütecez devlette doğursa böyle sürünecek özele gitse 3-5 bin bayılacak 35 in lafı olmaz yani yaptığı sitrese değmez bende zengin değilim ama gerekirse alırım daha 1 hafta var test yapmama şimdiden netten 15 tlye 2 tane getirttim 4 te elimde var bilmem anlatabildimmi?? moralinin bozulduğuna değmez yani

Canım baştan böyle olacağını bilsem zaten ben de bu işkenceyi çekmezdim kendime eziyet etmeye meraklı değilim.. Ama erken testi almadım çünkü adetim zaten gecikmişti nasılsa varsa çıkar diye düşündüm. Daha sonrasında bari kan vereyim kesin olsun bidaha testle uğraşmayayım dedim ama sonuç yarına kaldı ne yapabilirim ki? Bunun 35₺ yi sakınmakla alakası yok bebek bakamayacaksam zaten yapmaya kalkışmam..
Ben zaten hamile kaldığımı öğrendiğim anda gideceğim özel doktor dahi belli şu an. Doğumu da özelde yapıcam bebeğim olursa. Ama şu an özele gitmeye gerek duymadım. Bir kan testine 90₺ alıyorlar her ay gebelik şüphesinde gidip 90₺ vermekte bana mantıklı gelmiyor doğrusu.. Herkesin kendi tercihi tabii ki. Durum böyle yani canım

Mecbur kalınca paşa paşa devlette doğurdum ben :KK43: hamile kalsın, gerekli masrafı yapar.. şu an kan verip garanti sonuç alayım istedi, olmadı.. çalışmayınca insan parayı harcarken çekiniyor, ben öyleyim en azından.. sen kendi paranı kazanıyorsun, zengin olmasan da rahatça harcayabilirsin. Ben şahsen yapamıyorum :KK43:

Resmen hislerime tercüman oldun canım ya Allah razı olsun.. Aynen böyle düşünüyorum az önce de açıkladım. Hamile kalınca elbette yapıcam gereken neyse.. Şu an kendim çalışmadığım için harcarken dikkat ediyorum doğal olarak ben de

bende çalışıyorum ama aylardır maaş alamıyorum canım ben küçümsemek için söylemedim ama kız kaç gündür perişan etti kendisini ya hamileyse ve sitresten dolayı bir zarar görürse bebek? değermi hiç buyüzden üzüldüm şahsen haline yoksa benimde durumum mükemmel değil dünya kadar borcum var. ama dediğim gibi bebek düşünüyorum istiyorum ve test yapmam gerektiğini bildiğim için önceden hazırlandım. aslında okadar pahalıda değil. ben çok araştırdım haftasına kadar söyleyen dijital tasti 15 tlye aldım burada 50 ye satıyordur belki eczane

Canımmm çok sağol yaaa duygulandım yemin ederim gözlerim doldu :KK200:
Hiçbirimiz nasbimizi bilmiyoruz .. Biz plan yaparken KADER bize gülermiş .. Hayırlı vakitte hayırlı mucizemiz olacak inşallah :KK200: Bazen sarpa sarıyor heyecandan sağlıklı düşünemiyoruz bile .. Hangimiz yapmıyor ki :KK49: Güzel düşünelim güzel olacakkk .. Elimizden geleni yapıp Rabbe bıraktık .. O biliyor :KK200:

bende çalışıyorum ama aylardır maaş alamıyorum canım ben küçümsemek için söylemedim ama kız kaç gündür perişan etti kendisini ya hamileyse ve sitresten dolayı bir zarar görürse bebek? değermi hiç buyüzden üzüldüm şahsen haline yoksa benimde durumum mükemmel değil dünya kadar borcum var. ama dediğim gibi bebek düşünüyorum istiyorum ve test yapmam gerektiğini bildiğim için önceden hazırlandım. aslında okadar pahalıda değil. ben çok araştırdım haftasına kadar söyleyen dijital tasti 15 tlye aldım burada 50 ye satıyordur belki eczane
Hepimiz elimizde ufak bir ekrana bakıyoruz ve bazen ruh halimiz kaldırmıyor tepkileri, çünkü karşınızda ne bir yüz ifadesi ne bir ses tonu. Yanlış da anlaşılabilir insan. Sen hazırlıklı davranmışsın, biz yapmamışız olabilir. Gecikmişken başladı kız koşturmaya, şansı yaver gitmedi.. Allah bundan sonra hepimize kolaylık versin, işimiz her alanda rast gitsin inşallah.. maddi sıkıntı da yoruyor insanı, ama her gecenin bir sabahı var. Sabredip güzel günler göreceğiz inşallah

Canım baştan böyle olacağını bilsem zaten ben de bu işkenceyi çekmezdim kendime eziyet etmeye meraklı değilim.. Ama erken testi almadım çünkü adetim zaten gecikmişti nasılsa varsa çıkar diye düşündüm. Daha sonrasında bari kan vereyim kesin olsun bidaha testle uğraşmayayım dedim ama sonuç yarına kaldı ne yapabilirim ki? Bunun 35₺ yi sakınmakla alakası yok bebek bakamayacaksam zaten yapmaya kalkışmam..
Ben zaten hamile kaldığımı öğrendiğim anda gideceğim özel doktor dahi belli şu an. Doğumu da özelde yapıcam bebeğim olursa. Ama şu an özele gitmeye gerek duymadım. Bir kan testine 90₺ alıyorlar her ay gebelik şüphesinde gidip 90₺ vermekte bana mantıklı gelmiyor doğrusu.. Herkesin kendi tercihi tabii ki. Durum böyle yani canım
özelde test yaptır demedim zaten canım ama erken gebelik testiyle yapmış olsaydın geç gebelikte olsa belli olma ihtimali daha yüksek olurdu. kötülüğüne birşey demedim ama nasıl anlarsanız işte.. burada birileriyle sevinip mutlu oluyorsam eğer birileriylede üzülüyorum da tepki veriyorum. inşallah bu defa net bir sonuç alırsın güzel bir haber verirsinde koşturduğuna değer unutursun yorgunluğunu

özelde test yaptır demedim zaten canım ama erken gebelik testiyle yapmış olsaydın geç gebelikte olsa belli olma ihtimali daha yüksek olurdu. kötülüğüne birşey demedim ama nasıl anlarsanız işte.. burada birileriyle sevinip mutlu oluyorsam eğer birileriylede üzülüyorum da tepki veriyorum. inşallah bu defa net bir sonuç alırsın güzel bir haber verirsinde koşturduğuna değer unutursun yorgunluğunu

Ben senin iyi niyetle söylediğini biliyorum canım ama az önce VosVos35 VosVos35 çok güzel açıklamış durumu. Burdan ses mimik göremiyoruz hani o yüzden yanlış anlaşılabiliyor bazen yoksa hepimizin burda toplanma amacı zaten belli art niyetli kimsenin olduğunu düşünmüyorum bende. Çok hassas bi dönemdeyim belki ben de alınganlık etmiş olabilirim..

Ben senin iyi niyetle söylediğini biliyorum canım ama az önce VosVos35 VosVos35 çok güzel açıklamış durumu. Burdan ses mimik göremiyoruz hani o yüzden yanlış anlaşılabiliyor bazen yoksa hepimizin burda toplanma amacı zaten belli art niyetli kimsenin olduğunu düşünmüyorum bende. Çok hassas bi dönemdeyim belki ben de alınganlık etmiş olabilirim..
yani.. dediğim gibi inşallah bu defa güzel haber alırsın çünkü kaç gündür koşturduğunu görüyorum tekrar sıkıntıya düşmeni sabaha kadar bunalmanı üzülmeni istemem şahsen

Canım naptın yaptın mı testi ben yazmıyorum ama heyecanla okuyorum konuşmalarınızı :KK66: İnşallah güzel haber verirsin bize :KK68::KK68:

2,5 sene .. Dile kolay değil mi .. Ben daha 3/4 ayda hayıflanıyorum ... Rabbim kucağınıza da alabilmeyi nasip etsin minik mucizenizi :KK200: Yazdıklarınızı dikkatle okudum . Reglime daha 1 hafta var . Bir ovulasyon bir gebelik testi yapıyorum günlük ha çoktı ha çıkacak diye :bicak::deli: Negatif çıkıyor haliyle .. Konuşmaları okudunuz mu bilmem ama içimde güzel bir heyecan var .. Regl de olsam üzülmeyecek gibiyim .. Galiba mucizem bana çok yakın .. Rabbim hissettiriyor inşallah :KK200: Tabii ben kafayı kırıp şizofren olmadıysam :emir_bebek::KK76: Varmıydı sizinde böyle hissiyatlarınız ? Tam olarak ne zaman öğrendiniz gebeliğinizi ?:KK51:
28 haziranda son adet tarihimdi. 2 temmuzda da öğrendim minigimi.. Hemde çok mutsuz oldugum dayımı kaybettiğim bir anda. Galiba kafaya çok takmamak lazım. Ben her ay hamile kalma umuduyla eşimle ilişkiye giriyordum. O ay ilk defa pek kafama takmadigim bir zamanda nasip etti Rabbim.. Bana doktor bir sorununuz yok demesine rağmen 2,5 sene olmadı kuzenime çocuğunun olması çok zor dediği halde bi kaç gün önce doğum yaptı ve evlendikten bi kaç ay sonra hamile kaldi . Çok şükür.. O yuzden lütfen kafanıza takmayin ben size o 2,5.senedeki psikolojinin bi anlatsam bana deli derdiniz. Kaç kez eşimden gizli test yapıp çöpe atmisligim vardır.. Ama Rabbime şükürler olsun ki mucizem var içimde.. Bol bol dua edin ve psikolojik olarak rahat olun en önemlisi bunlar.. Vardır bebeğinizin geleceği bir zaman İnsAllah :))

X