Gebeliğe Hazırlık 2018’e Hamile olarak girmek isteyenler burada buluşalım

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Ben her hamilelik belirtisini kendimde görmeye başladım psikolojik olarak Midem bulanıyor , koku hassasiyeti , yorgunluk , uyku isteği , baş dönmesi Şu takıntılarımdan kurtulmam lazım Var mı yok mu diye diye fenalıklar geçireceğim Daha öğrenebilmeme de çok var Böyle takıntı yaptıkca olacağı varsa da olmayacak zaten Hanımlar bu arada gebe kalmanın engellerinden biri de idrar yolu enfeksiyonuymuş . Bende de çok sık olur . Var mı içimizde enfeksiyonu sık olan ? Geçirmek için neler yapıyorsunuz

Ben incir kürü uyguluyorum belki bir faydası olur olmazsa sende dene güzelim . Akşamdan yarım litre sudan azcık fazlasına 6-7 tane kuru inciri elimle bölüp kaynatıyorum . Ertesi gün sabah / akşam içiyorum . Yumurta geliştirmeye daydası oluyormuş . 20 gün kadar uygulanabiliyormuş . Yine de yanlış olmasın youtube da videosu var . Aklında bulunsun

Hamileyim, benim bat 28 ekim aslinda ama az once bir kosu erken yapilan testlerden aldim ve hemen yaptim. Yani daha kocamin haberi yok size haber verdim

belirtilerimi yaziyim

- 2 haftadir karnimda bir olaylar bir olaylar. Balon gibi sistim. oyle bir gazlandimki sormayin gitsin.

- Karnim hala sanki 5 aylik hamile kadin gibi kocaman ama birazcik indi 2-3 gundur

- Iliskiden sonraki gunler cok asiri sekilde karnimdan gurultuler geliyordu resmen kasirga. esim diyordu acmisin nesin sen simdi yemekten kalktik diye. yok tika basa yedim ama yinede gurultuler var. Isyerinde utandim resmen.

- 2 haftada 2-3 kilo kesin aldim o kadar cok yemek yiyorum

- idrarimda bir degisiklik yoktu renginde bu sefer ilk hamileligimde bariz koyu renkteydi

- mide bulantisi bariz yok, dun bir ara yemek yerken hafif geldi gecti.

- 1 haftadir yatakta deli gibi terliyorum geceleri, ama adetim yakin zaten olurdum ama bu sefer asiriydi

- Yuzumde sivilcelenme olmadi

Simdilik aklima gelen belirtiler bunlar

sormak istediklerinizi alinti yaparak sorun cevapliyim .

opuyorum hepinizi darisi sizin basiniza

Canim bizim icin de dua et, ins hepimize ugurlu gelir bu topik, testi resim atabilirmisin bizde gorelim :)

Canım benim bat 3 Kasım iki gündür karnım sis davul gibi bı kaç gündür midemde bulantı gibi şeyler var ama ben pek ihtimal vermiyorum. Benim adete 2 yada 3 gun kala sivilce çıkardı bu sefer yumurtlama döneminde çıktı öyle anlamda bekliyor kaç gündür ağzımın tadı yok bugün goguslerim çok şişti. Ama ben hayal kırıklığına uğramamak için kendimi hamilelige inandirmiyirum bakalım 9 gün var bata

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…