2018'de Tüp Bebek Yaptıranlar, Yaptıracaklar buraya

Slm canlar. Hayırlı ramazanlar herkese malum o yuzden pek giremiyorum bende. Sizlere bisey sormak istiyorum bebekleriniz dönmeye başladı mi özellikle ıkıncı çocuğu olan tecrübeli anneler de yardımcı olursa sevinirim. Bnm söyle bir korkum var Bn uyurken yada bebeğimin yanında değilken yüzüstü döner ve nefes alamazsa diye çok korkuyorum sizler nasıl yaptınız ve yapıyorsunuz? Gün içersinde oynuyoruz birlikte yüzüstü de bırakıyorum 5 dk sonra huzursuz olup ağlamaya başlıyor. Bn bu korkudan dolayı uykuları kaçırabilirim.

Allah analı babalı büyütsün canım çok sevindim senin adına.benim hiç kapatmiyor fakat dediğin gibi hemen aşağıda biraz çıkmıştı bir ara şuan ne durumda kontrolde gorcez Allah'ın izniyle.ben şuan normal deseler bile yapamam sanırım çünkü büyük bir korku oluştu bende bişey sormak istiyorum ağrın oluyormuydu benim rahim bölgede ağrım oluyor sızı gibi farklı birşey .özellikle yorulunca

Canim merhaba korkma ay itibariyle senin bebisin yuzustu donemez diye dusunuyorum.cok guclu surt ve kol kaslari gerekiyor cunku. Tabiki bu her bebek icin degisir ama erken senin icin. Ayrica donmeye basladigi zaman da yuzustu geldiginde kendini kurtarir. Yuzunu cevirir yada kendini sirtustu atar.

Canım ben hamileliğim boyunca ağrı, bıçak gibi saplanan sancı, çok ayakta durunca bel ve kasık ağrısı... ne ararsan hissettim. Bir kaç kere hastaneye gittiğimiz bile oldu. Burada biri yazmıştı, çok ameliyat olanlarda rahim hassas olurmuş daha çok hissederlermiş. Şükür sağlıkla kavuştuk... İlk defa yaşadığımız her şey endişelendiriyor bizi... Sen de sağlıkla kavuşucan inşallah korkma

Kızlar merhaba hayırlı ramazanlar hepimze.Bu aralar hiç giremiyorum çok şiddetli bulantım ve baş ağrım var bayağı zor geçiyor yani.13 haftalık olduk şükür ama nasıl geçti bi de bana sorun bugün ayrıntılı ultrasona girdim 1 kızım 1 oğlum olacak allahın izniyle.İnşallah bundan sonra her şey güzel ilerler ve sağlıklı bir şekilde doğarlar.Bu mübarek günlerin hatrına rabbim derdi olana dermanını en kısa sürede hayırlı bir şekilde versin inşallahHepinize şimdiden hayırlı bayramlar

Tebriklerrr

Maşallah canımm nasıl sevindimmm. Çok şükür iki tane nasip etti Rabbim sağlıkla kucaklayın büyütün inşallah. Herkese nasip etsin inşallah kuzumm arada yaz haberlerini

Aynen canım benimde öyle iste anlattiklarin gibi ağrılar v.s ler oluyor bide ilk olduğu için tabi korkuyorum bende.aminnnn canım teşekkür ederim cevapların için :))

Ayyy maşAllah gözünüz aydın canım sağlıkla ilerler ve sağlıkla kolaylıkla kucağında görürsün inşAllah bulantıların 3 haftaya azalıp bitebilir inşAllah sana da hayırlı ramazan hayırlı bayram olsun

Senin bendeki karsiligin "sabrin ve azmin sonu" ❤
Insallah bebekleriniz saglikla kucaginizda olup uzun omurler nasip eder rabbim size

Cnm çok tşk ederim inan içime su serptin rahatladım valla kafamda kurup duruyordum kendi kendime. Sanırım annelik böyle birşey

Cnm çok tşk ederim inan içime su serptin rahatladım valla kafamda kurup duruyordum kendi kendime. Sanırım annelik böyle birşey
Aynem canim omurboyu kalp carpintisi gecmiyor
Bizde ek gidaya basladik yogurt yiyoruz iki gundur bir kac cay kasigi sevdikte

Aynem canim omurboyu kalp carpintisi gecmiyor
Bizde ek gidaya basladik yogurt yiyoruz iki gundur bir kac cay kasigi sevdikte
Maşallah cnm kaç aylık oldunuz? Bende onu soracaktım bizde haziran in 5 unde 4 u bitiriyoruz inşallah. 5.inci ayda tadımlık çay kaşığının ucuyla elma suyu ,armut suyu, yoğurt falan tattirsam mi diye düşünüyorum. Yoksa 6.inci ayda mi başlayayım. Gerçi dr umuza da sorucam fakat sende bebek konusunda ilk olmasına rağmen çok tecrübelisin. Sizlerinde fikrini almak istiyorum. Hani anne sütü de yok ya mama ile besleniyoruz. Bir de ben az az su veriyorum. Havalarda sıcak artık.

Canim 6 aylik olduk tam. suyu bende veriyordum sadece emzirdigim halde.
Ek gida eskiden emzirsendr formul mamada versen 6 ayi doldurmasi gerekiyordu ama artik saglik bakanligi 4.aydan sonra yavas yavas baslanilsin baslanabilir istiyormus. Cok sasirmistim dr.umuz bunu dediginde.
Ek gida kilo aldirmiyor zaten ilk ay tadimlik alerjisi var mi vs. Ile geciyor nerdeyse herseyin tadina bakiyor yeni bir surec bebekler icin hem psikolojik hem fizyolojik.dogarkan emme refleksi ile doguyorlar ama dili cevirme yuvarlama cigneme bunlari zmanla ogreniyorlar. Bebegin ek gida almasi icin acele etmemek gerek sindirim sistemleri hazir olmuyor cunku. 6 -7aylik bebekler bile bir cay kasigi yedigi ek gidayi sindirmeden oylece kaka olarak cikariyor .sindirilme olmayinca kiloda almiyor. Gelisimini takip eden Doktorun ile daha guzel karar verirsiniz. Sadece tavsiyem erken baslama ilerde daha fazla sorunlar cikiyor kusma kabizlik ishal alerji vs. Birde meyve ile baslamayi dogru bulmuyor cogu dr. Nedeni de meyveler sekerli oldugundan sonradan sebze yemekte cok zorlaniyorlarmis tatli tatlara alistiklari icin.
Benim bugun 3 .gunum 3 gun kurali ile ilerliyoruz yogurt ile basladik . Basladik dediysemde ole buyuk miktar dusunme gunde sadece ilk gun 1 caykasigi anca yedi 2.gun tatli kasigina yakin bakalim bugunde 1 yemek kasigi yiyecekmi bilemiyorum.zorlamak asla yok .yarinda patates baslayacagim .

Maşallah canım. :) 3 ay 8 günlük olduk. Hava çok sıcak olunca su ben de vermeye başladım, 3 gündür emdikten sonra 3 çay kaşığı veriyorum. Yarım çay bardağı bile yapmıyor aslında toplamda. İnternette araştırdım, kilo başına 100-150 ml verilebilir diyor. Verilmesinin tavsiye edilmemesinin nedeni, suyla doyup mama veya emmek istemeyebileceği diyor... Benimkinde olmaz o. :) Sen ne kadar su veriyorsun canım?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…