2018'de Tüp Bebek Yaptıranlar, Yaptıracaklar buraya

Maşallah canım. :) 3 ay 8 günlük olduk. Hava çok sıcak olunca su ben de vermeye başladım, 3 gündür emdikten sonra 3 çay kaşığı veriyorum. Yarım çay bardağı bile yapmıyor aslında toplamda. İnternette araştırdım, kilo başına 100-150 ml verilebilir diyor. Verilmesinin tavsiye edilmemesinin nedeni, suyla doyup mama veya emmek istemeyebileceği diyor... Benimkinde olmaz o. :) Sen ne kadar su veriyorsun canım?
B3nimkide memeciydi ama artik hic sallamiyor valla oyun oynamak 1.sirada 😋
Aslinda belirli bir olcegim hic olmadi .40 indan sonra vermeye basladim ben ozmanlar gunde birkac kasik veriyordum silikon kasik ile (zaten kasik bir damla su aliyordu)
2.yada 3.ayindan sonra sabah oglen aksam 5 er kasik vermeye basladim buyudukce arttirdim miktari.
Suanda alistirma bardagi ile veriyorum kendi oynarken istedigi kadar iciyor bazen dokuyor osekilde. Havalr cok sicak suyun yeri hep ayri ne kadar emiyirda olsa en iyisi vermek. Birde alisir hem tadina icimine

Maşallah canım. :) 3 ay 8 günlük olduk. Hava çok sıcak olunca su ben de vermeye başladım, 3 gündür emdikten sonra 3 çay kaşığı veriyorum. Yarım çay bardağı bile yapmıyor aslında toplamda. İnternette araştırdım, kilo başına 100-150 ml verilebilir diyor. Verilmesinin tavsiye edilmemesinin nedeni, suyla doyup mama veya emmek istemeyebileceği diyor... Benimkinde olmaz o. :) Sen ne kadar su veriyorsun canım?
Bu arada bebkler ne cabuk buyudu degil mi gecen gun su misali 🤗
Darisi herkesin basjna

Kızlar merhaba hayırlı ramazanlar hepimze.Bu aralar hiç giremiyorum çok şiddetli bulantım ve baş ağrım var bayağı zor geçiyor yani.13 haftalık olduk şükür ama nasıl geçti bi de bana sorun😁 bugün ayrıntılı ultrasona girdim 1 kızım 1 oğlum olacak allahın izniyle.İnşallah bundan sonra her şey güzel ilerler ve sağlıklı bir şekilde doğarlar.Bu mübarek günlerin hatrına rabbim derdi olana dermanını en kısa sürede hayırlı bir şekilde versin inşallah❤Hepinize şimdiden hayırlı bayramlar🥰

canim masallah maşallah yaa rabbim sabrının karşılığını verdi sağlıkla ilerlesin hamileliğin benim 13 haftaya kadar kusma olmuştu inşallah artık rahatlarsın

Maşallah cnm kaç aylık oldunuz? Bende onu soracaktım bizde haziran in 5 unde 4 u bitiriyoruz inşallah. 5.inci ayda tadımlık çay kaşığının ucuyla elma suyu ,armut suyu, yoğurt falan tattirsam mi diye düşünüyorum. Yoksa 6.inci ayda mi başlayayım. Gerçi dr umuza da sorucam fakat sende bebek konusunda ilk olmasına rağmen çok tecrübelisin. Sizlerinde fikrini almak istiyorum. Hani anne sütü de yok ya mama ile besleniyoruz. Bir de ben az az su veriyorum. Havalarda sıcak artık.

Canım senin kuzu daha dönemez benim oğlan 5 aylık bir destek alırsa elinden dönüyor yoksa omzunun üstünde başını kaldırıyor o kadar

Bende ara ara şu verdim şimdiye kadar artık hava ısındı veririrm su

Ben 4 ay 20 günlük iken elma yoğurt kabak armut havuç ile devam eden tattirma sürecimiz var üç günlük kurala bağlı olarak

yazmismiydim buraya hatirlatamiyirum biz de 17 günlük olduk bile öyle böyle derken şükürler olsun. Darısı tüm isteyen bekleyenlerin başına inşallah.
Allah analı ve babalı büyütsün inşallah bir melek daha katılmış aramiza

Yok maalesef canım ya Hacettepe ve Gazi de niyetlendiklerim vardı yoğunluktan kabul etmediler. 23. Haftaya kadar Zübeyde hanıma gideceğim o haftadan sonra özele geçme düşüncem var. O zamana kadar araştırma halinde olurum. 1-2 isim not ettim kenara.
Ozel dusunursen benim dr.u tavsiye edebilirim koru aslihan yazicioglu. Ankarada isinde iyi bir cok dr koruda dogum yaotiriyor hastalarini.Aslinda ozellerde gidip on gorusme yapabilirsin hem doktoru gorursun hem hastaneyi
ayrica dogum paketi olursa sizin icin cok cok iyi olur.
Dogumda paket almistim hic ekstra bisey odemedik. Simdi oglusun kontrollerindede sigorta yaotirdik cok rahat ettik . Kalca isitme goz kalp bir cok rutin kontrol oluyor ki bu en iyi ihtimal bazen bir cok nendenke hastaneye yatis olabiliyor bebekler cok hassas cunku.

X