2018'de Tüp Bebek Yaptıranlar, Yaptıracaklar buraya

Maşallah canımm tebrik ederimm. Lütfen hemen kötü düşünme inşallah sağlıkla devam eder kucağına alırsın çok sevindim.

Bu değerle zaten gebelik boyunca kullanman gerekecek canım. Coraspin i bıraktırabilirler belki. Bence de hematolog ile görüş hangi ilaçlarla devam etmen gerektiğine karar verin.

Bende iğne kullanıyorum canım tüp bebek doktorum 4000lik verdi hala ona devam ediyorum ayrıyeten hematoloğa gitmedim

Ben de günde bir kez oksapar iğne ve coraspin kullanmıştım.

Şimdi nasılsınız canım sen kaç haftalık doğum yapmıştın kaç kiloydum bebiş şimdi ne kadarlık oldu
34 haftalık doğdu ama 31.haftadan sonra kilo almamıştı 1700 gr dünyaya geldi canım. Bugün doktor kontrolüne götürdük 4520 gr olmuş iyi dedi doktor. Erken doğmasının dez avantajı olarak kasik fıtığı oluştu bayramdan sonra ameliyat olacak sünnetide yaptıracağız. Bakalım Rabbim dermansız dert vermesin buna da şükür..

İyi maşAllah toparlamış çok geçmiş olsun sünnetide hayırlı olsun minnak minnak sünnet olacak kkuzu çabucak iyileşsin inşaAllah

Merhaba kızlar birşey sormak istiyorum.benim 14. Haftadan beri plesanta aşağıda.suan24. haftamdayim hala durum aynı fakat rahim ağzını kapatmiyormus . Böyle bir durum yaşayan varmı.ya da böyle durumu olup sorun olmadan doğum yapan.zaman yaklaştıkça heyecanlanmaya korkmaya başladım erken doğum v.s olur diye

Kızlaaaaar selaaaaam Ankara daki tecrübeli anneler bilgisi olanlar ben Gazi ya da Hacettepe de takip ve Doğum yapmak istiyordum; araştırdığım iyi hocalar yoğunluktan dolayı kabul etmediler. Özelde Ablamın kötü bir tecrubesi olduğundan çok soğuktum birde tüp tedavisini de borçla yaptık ekstra borçlanmayalım istemiştim ama nasip olmadı. Şimdi Zübeyde hanımda başlayıp ayrıntılı ultrason zamanına kadar devam edip ayrıntılı ultrasonda özele geçme düşüncem var. Zübeyde hanımda da hep uzmana görüneceğim Doğumla alakalı çekincelerim olduğundan Zübeyde de Doğum yapmak istemiyorum. Şimdi fiyat performans ama özellikle işinin ehilliği ön planda olmak üzere kimi tavsiye edersiniz bana bir el atın lütfeeeeen

Rahim ağzını kapatmıyorsa çokta korkmana gerek yok canım 31.haftaya kadar tamamen yukarı çıkabilir plasenta. Benim tamamen kapatıyordu totalisti. Çok şükür doğumum çok iyi geçti. 36.haftada doğuma alındım bebeğin suyu azalmıştı. Sen rahat olmaya çalış kesinlikle ilişki,ağır kaldırma,ani eğilip kalkma,fazla ayakta durma yasak. Alttan muayene de kanamayı tetikler yaptırma. Sanırım senin marjinal plasenta previa. Geçmiş olsun sağlıkla kavuşun inşallah

Geçmiş olsun canım Allah analı babalı büyütsün insallahhh.cok sevindim . Yazdıkların içime rahatlattı teşekkür ederim. Benim dediğiniz gibi marjinal.yukari çıkabilir dedi doktor arada bir nokta kadar kanamalarim oluyor progestan kullanıyorum.evet dikkat ediyorum elimden geldiği kadar dışarıya bile haftada bir çıkıyorum biraz dolaşıp dönüyorum o bile fazla geliyor bana.umarim bende sağ salim bebisime kavusurum :)

Benim öyleydi canım, önce kapatıyordu rahim ağzını, sonra yukarı çıkmaya başladı ama tam çıkmadı. Rahim ağzını kapatmıyordu ama tam da dibinde plesanta başlıyordu. Normal doğum yaptım. Kanamam zor durdu ama plesantayla alakalı değil, rahimim yaştan dolayı kasılıp kanamanın durmasına yardımcı olmadı. İlaçla durdu.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…