2018'de Tüp Bebek Yaptıranlar, Yaptıracaklar buraya

Bizim dr hiç öyle bir aşıdan bahsetmedi canım. Soracam bende mutlaka

ishal aşısı dediğin ne oluyor canım? Rota virüs aşısı mı? Oysa eğer biz 3. ve 5. aylarda yaptırdık

Duydum canim cok sukur bugunleri tekrar gordum. Insallah bu sefer saglicakla kucagima almak ta nasip olur. Sen nasilsin, ogluslarin nasil?

çok sevindim canım maşallah 10 haftalık olmuşsunuz bile Rabbim muradını sağlıkla nasip etti çok şükür Allah'ın izniyle bu sefer güzel geçecek her şey Rabbim kucağında göstersin evladını biz de iyiyiz canım küçük olalım bugün sünnet ettireceğim onun biraz stresi var

merhaba canım biz iyiyiz oğluşum 4 ayına giriyor biz rotavirüs aşısının 3 ay aşısı oldu şimdi 5 ayda olacak

Saolasın kuzum benimevet dikkat ediyorum artık. Seninde doğum haberini dört gözle bekliyorum gelsin bebişler
sana da çok geçmiş olsun canım havaların düzeni yok arada bana da Ateş basıyor ama üzerimde ne varsa çıkartmak istiyorum ama hasta olmaktan korkuyorum

Canım doktor bir sorun yok dedi spinalde. Aslında ben de görmeyi çok istiyorum panik atak yaşamadım ama o an çok heyecanlanirsam diye korkuyordum. Bir de bir arkadaş kesiyi hissedebilirsin sonrasında uyuşukluk ayaklarda kalıyor epidurali tercih ederim dedi öyle olunca bilemedim.. Eğer yan etkisi çok degilse bir cesaret geldi bana :) bakalım hayırlısı

merhaba canım biz iyiyiz oğluşum 4 ayına giriyor biz rotavirüs aşısının 3 ay aşısı oldu şimdi 5 ayda olacak
Tamam cnm Bende yaptırayım her ihtimale karşı tedbirimizi alalım. Maşallah cnm bizde mayıs 5 inde 3 aylık olucaz inşallah. Zaman nasıl geçiyor. Sağlıkla büyüsünler.

Bebeklerinizde kusma durumu oluyormu ? Bnm kız da daha once olmustu geçmişti şimdi iki gündür tekrar başladı soğuk algınlığı ateş durumu falan yok şükür ama üzülüyorum.
5 aydır kusuyor Serra :) doktor çok önemsemedi çünkü başka bir belirti yok. Yedikleri fazla geliyordur, hazmedemiyordur falan diyor. özellikle 4-5 gün kaka yapamadığı zaman daha çok artıyor.

sana da çok geçmiş olsun canım havaların düzeni yok arada bana da Ateş basıyor ama üzerimde ne varsa çıkartmak istiyorum ama hasta olmaktan korkuyorum
Saol canım aynen öyle hava düzensiz gidiyor. Bana çok ateş basıyor geçecek zamanla vücut toparlanmaya çalışıyor

Sadece dokunmalar hissediyorsun acı asla yok. Bende olmadı sonrasında bir sorun. Benim bildiğim de spinal iyi. İnşallah güzel geçecek doğumun

Valla bende.anlamadım ama vardır onun bir bildiği güzel haberlerini bekliyoruz inşAllah güzel geçer kolay geçer çabucak toparlar paşa

Cnn beni unuttun mu ben hicbirinizi unutmadım. Sanırım uzun zamandır olmadigim için. Evet o küçük hamiş benim
Kucuk anne unuturmuyum hic :)))) nick aklima gelemdi denedim denedim hep baska kisiler cikti :)))) buarada o asi rota olanmi rota ise yaptirdik 3ve 5.ayda

Bebeklerinizde kusma durumu oluyormu ? Bnm kız da daha once olmustu geçmişti şimdi iki gündür tekrar başladı soğuk algınlığı ateş durumu falan yok şükür ama üzülüyorum.
Kabiz ise ozmanda basinctan dolayi cikariyorlar.birde her bebek aslinda kusmuyor
Sadece fazlaligi cikariyor. Peynir gibi yada direk sut seklinde sizinti olarak cikariyor agiz kenarindan . Kusma daha farkli fiskirarak daha guclu sekilde oluyor. Agzimiz kusmaya alismis :)))

Canım bende belden aşağı uyusturuldum. Yine olsa yine öyle tercih ederim. Tabı ilk iki dakikadan sonra yarı baygındım tansiyon sorunum vardı benim ama sonrası için en iyisi bence.
Bu arada bende ilk "ay beni kestiniz hissettim dedim :)) doktorlar güldü. Ilk kesikte yag dokusunu acmak icin karnini cekistiriyorlarmis boyle asıldılar sanki. Ama acı sizi birşey hissetmiyorsun korkacak hiçbirşey yok. Evet bacaklar hemen hissedilmiyor ama bence daha iyi oldu mesela ebe geldi pıhtı kalmasın dedi alttan temizledi hiçbirşey hissetmedim oh ne güzel:) sonra yavaştan parmak uçlarından başlayarak his geliyor

Kızlar merhaba nasılsınız? Uzun zamandır yazamadım, pek iyi değilim. Hatırlarsanız rahimde parça vardı ve histeroskopi olmuştum. O parça polip çıktı. Benim 4. polipim sürekli çıkıyor, bu seferki hamileyken çıkmış. Bunun çıkmaması için mirena diye hormonlu spiral varmış, onu önerdi Dr ama, daha önemli konular yüzünden erteledik.

40 kontrolünde aynı zamanda smear alınmıştı. Histeroskopiden sonra sonucu çıktı. Bende HPV 16 çıktı, cinsel yolla bulaşan bir virüs. HPV virüsü şu anda toplumda %85 oranında varmış. Bu insanların çoğu taşıyıcı ve kimsenin haberi yokmuş. Erkeklerde genelde bir şey yapmıyor, en kötü siğil çıkıyor, veya çok çok az bir ihtimalle penis kanseri tehlikesi var. 10 sene 20 sene önce bu virüsü kapıp, aktif hale gelmediği için, testte negatif sonuç alınması da yaygın. Bu yüzden kimden ne zaman kime bulaştığını hiç çözemiyorsunuz. (Benim de eşimin de ikinci evliliğimiz) Ve lütfen her sene smear aldırırken bu testi de mutlaka talep edin. Bunu test ettirebilmeniz için, smear verdiğinizde HPV ye baktırmak istediğinizi söylemeniz gerekiyor, veya Dr un bunu teklif etmesi gerekiyor. Bunun fiyatı bile farklı. Smear da bozulmuş hücre var mı diye bakıyorlar. Bozulmuş hücre varsa HPV testi yapıyorlar, halbuki hücreyi bozan HPV virüsünün hastalığa sebep olması. Bu virüsün 200 çeşidi var, kimisi genital bölgede siğil yapıyor, kimisi hiçbirşey yapmıyor, kimisi kanser yapıyor. Bende çıkan 16 maalesef en tehlikelisi ve kanser yapıyor. Yarın kolposkopi yapılacak. Yani boyar madde ile rahim ağzımın yüzeyinde hücre farklılaşması var mı diye bakacaklar. Varsa biopsi ile alınacak. İşin kötüsü, illaki yüzeyde değil, iç bölgelerde de kanser hücresi oluşabiliyor. Bunun için ise LEEP denilen rahim ağzının bir kısmının alınması ve geri kalan yerlerin traşlanmasını yapacaklar. Bunların hepsi patalojiye gidecek. Temiz çıkarsa 6 ayda bir kolposkopi ve smear. İlacı yok, tek çaresi bağışıklık sisteminizin bunu yenebilmesi. Bağışıklık güçlendirici şeylere başladık eşimle. Lütfen bana dua edin kanser çıkmayayım. Kızıma bakıp bakıp ağlıyorum. Hiçbirşeyden, olası yaşayabileceğim kötü süreçlerden, ölümden bile korkmuyorum, ama kızımdan ayrılmaktan çok korkuyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…