2018'de Tüp Bebek Yaptıranlar, Yaptıracaklar buraya

Maşallah canım çok iyiler benimde 3.6 ölçtü geçen hafta bakalım bu hafta ne diyecek peki dr sana kısalma oldukça daha erken doğar dedi mi canım ben rüyamda haftaya dogurucam diye görüyorum
İlk defa bu hafta kısalmaya başladı, bişi demedi. Bundan önce hep 4,2-4,5 arasıydı. Geçen hafta rahim ölçmedi ama doğum haftasını 40. Haftanın ilk gününden 38-39’a cekecegim dedi. Tam tarihi haftaya verecekmiş. Zaten ikiz için 40. Hafta başı bana da geç gelmişti. Ben artık her hafta gidiyorum kontrole..

Amin canım inşallah sanada geçmiş olsun neyin var canım bebişin nasıl iyice büyümüştür 🤗
Üşütmüşüm canım sürekli sıcak basıyordu yanma geliyordu bende iyice açıldım banyo yapıp ıslak saçla dışarı çık balkona çık derken hastalandım:) çok şükür iyi toparladı büyüdü kuzum. Büyüyünce de tuhaf oluyor insan bir ay önceki kıyafeti küçülmüş o halini özlüyorsun bu defa da. Bir yandan aman kilo alsın iyi olsun diyorsun diğer yandan da ne çabuk büyüyor zaman nasıl geçiyor diye tuhaf bir his❤️

Canım benim kızım olsa adı damla koyacaktim pek severim ismini.. Sana yazdığım gece kanamam vardı minicikti daha bebisim:KK43: senin previa olduğunu öğrendiğimde çok dua etmiştim.. Hikayelerimiz uzun.. Çok şükür bu günlere geldik💕 bugün nst de bir sorun çıkmadı oglusum 3.700gram olmuş. Kemik yapısı uygun değil diye Sezeryan olacak doğum ama spinal yapıyoruz dedi doktor ben ondan korkuyorum biraz 😰 internette kötü yorumlar vardı. Senin oglusun alp yanlış hatırlamıyorsam adı onu mis kokulu öp canım pazartesi sabah 8de bana da dua et ne olur💜
Canımm benim ya güzel arkadaşım demek damla koyacaktın kız olsa🤗🤗 Rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip etsin dua edecem bende sana ki hep dualarımdaydın sende. Allah razı olsun güzel kalbinden geçenler istediklerin nasip olsun inşallah.
Hiç hiç korkma tadını çıkar öyle güzel bir an ki neden korkmuşum telaş yapmışım boşyere diyeceksin. Spinal tam tersi iyi bir yöntem. Nete bakarsan zaten oo hep abartı saçmalık. Bende spinal oldum gayette rahattı bendeki tek sorun kanamadan dolayı halsizlik tansiyon sorunuydu. Onun dışında ne ağrı ne bir rahatsızlık olmadı spinal olsun diye dua ettim bende hep tam tersi. Genel anestezi olur diye korkuyordum o anı kaçırmak istemiyordum. Zaten 10 dk da bebeği çıkardı sonrası dikiş atılırken zaten ben yandan bebeğe bakıyordum çocuk dr kontrol ediyordu giydirdiler onu izledim. O anın tadını çıkar inan muhteşem. Her şey harika olacak senin için göreceksin inşallah❤️🤲🤗

Canımm benim ya güzel arkadaşım demek damla koyacaktın kız olsa🤗🤗 Rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip etsin dua edecem bende sana ki hep dualarımdaydın sende. Allah razı olsun güzel kalbinden geçenler istediklerin nasip olsun inşallah.
Hiç hiç korkma tadını çıkar öyle güzel bir an ki neden korkmuşum telaş yapmışım boşyere diyeceksin. Spinal tam tersi iyi bir yöntem. Nete bakarsan zaten oo hep abartı saçmalık. Bende spinal oldum gayette rahattı bendeki tek sorun kanamadan dolayı halsizlik tansiyon sorunuydu. Onun dışında ne ağrı ne bir rahatsızlık olmadı spinal olsun diye dua ettim bende hep tam tersi. Genel anestezi olur diye korkuyordum o anı kaçırmak istemiyordum. Zaten 10 dk da bebeği çıkardı sonrası dikiş atılırken zaten ben yandan bebeğe bakıyordum çocuk dr kontrol ediyordu giydirdiler onu izledim. O anın tadını çıkar inan muhteşem. Her şey harika olacak senin için göreceksin inşallah❤🤲🤗
Canım bak yine içimi cokkkk rahatlattin👏💕. O zaman ben hiç genel anestezi için ısrarcı olmayayım. Çok sevindim oğluşunun iyi olmasına.. Sana da çok geçmiş olsun canım. Dikkat et kendine😇

İlk defa bu hafta kısalmaya başladı, bişi demedi. Bundan önce hep 4,2-4,5 arasıydı. Geçen hafta rahim ölçmedi ama doğum haftasını 40. Haftanın ilk gününden 38-39’a cekecegim dedi. Tam tarihi haftaya verecekmiş. Zaten ikiz için 40. Hafta başı bana da geç gelmişti. Ben artık her hafta gidiyorum kontrole..
Canım inşallah zamanında gelirler banada 37 de alırız dedi rahim boyu benimde aynıydı geçen haftaya kadar geçen hafta dahada kısaldı salı günü kontrol var bakalım ne diyecek sağlıkla gelsinler inşallah

Üşütmüşüm canım sürekli sıcak basıyordu yanma geliyordu bende iyice açıldım banyo yapıp ıslak saçla dışarı çık balkona çık derken hastalandım:) çok şükür iyi toparladı büyüdü kuzum. Büyüyünce de tuhaf oluyor insan bir ay önceki kıyafeti küçülmüş o halini özlüyorsun bu defa da. Bir yandan aman kilo alsın iyi olsun diyorsun diğer yandan da ne çabuk büyüyor zaman nasıl geçiyor diye tuhaf bir his❤️
Canım geçmiş olsun dikkat et şuan sende bebek kadar hassassın havalara aldanma yerim onun kıyafetlerini maşallah paşaya ömrümüz onlara telâşlanmakla geçicek iyi olsunlar da yeter bize♥️🌹

Âmin canım inşallah 34+2 yim 36 ya kadar gelemem gibi geliyor çok ağrım var alt kasıklarda hayırlısı olsun diyorum
Canım şöyle ki ben uzun süre 2 doktora birlikte gittim. Tüp bebek dr ve kadın doğum uzmanı. Tüp bebek dr.una 20.Haftaya kadar gitmiştim. Sonra beni 32.haftada aradı hatta şaşırdım pek beklemiyorum. Nasılsın diye sormak istemiş😊 söylediği şuydu 34. Haftayı atlatirsan hiç korkma son sınıra gelmissin demişti. O nedenle inşallah senin de bu hattan sağlıkla devam etsin. Tabi sonrası da öyle inşallah.. Ama hiç korkma zor zamanlar geçmiş masallah✌💜

Canım şöyle ki ben uzun süre 2 doktora birlikte gittim. Tüp bebek dr ve kadın doğum uzmanı. Tüp bebek dr.una 20.Haftaya kadar gitmiştim. Sonra beni 32.haftada aradı hatta şaşırdım pek beklemiyorum. Nasılsın diye sormak istemiş😊 söylediği şuydu 34. Haftayı atlatirsan hiç korkma son sınıra gelmissin demişti. O nedenle inşallah senin de bu hattan sağlıkla devam etsin. Tabi sonrası da öyle inşallah.. Ama hiç korkma zor zamanlar geçmiş masallah✌💜
Âmin canım inşallah ben tüp bebek dr 12. Haftada bıraktım benim baya zor geçti bulantı 5. Aya kadar sürdü o zamana kadar Zaten bişey anlamadım tam anlamaya başladım bu seferde büyüdükleri için benim ikiz buarada hareket etmekte zorlanmaya başladım geçen hafta da kaşıntıyla imtihan oldum o hafifledi ağrılar alttan arttı karnım iri karpuz gibi ben pek almadım o yüzden kemikler taşımakta zorlanıyor dedi dr kaşıntı yüzünden ilaçları da bıraktım bu ayı bitirirsem iyi diyorum inşallah sende sağlıkla alırsın kuzunu kucağına rabbim ağrısız kolay doğum nasip etsin bol bol sütün olsun hayırlı haberlerini bekliyorum canım hayırlı cumalar ♥️

Kuzum benim cok tesekkur edrim. Sende emin ol guzel anilarla geleceksin buaraya.kavusacaksiniz saglikla miniginle. Kokusunu cekeceksin dunyalar senin olacak.ilk haftalar afallayabilirsin :) ama gecici zaten bebek ogretiyor onu nasil besleyecegini nasil bakim yapacagini vs.
Dogum seklinde ne olursa olsun saglikla kavusun gerisi onemli degil tamamen o zaman diliminde de belirlenebiliyor cunku
Anestezi almadim nirmal dogum oldugu icin ama olaki sezaryen olsaydi spinal olurdum o ani yasamak icin tabiki( tibbi olarak yatkinsam) yaz bize lutfen dogum anini Allah yardimciniz olsun kolaylikla dogumun gerceklessin.bebegini alip eve gelmek nasip olsun saglikla

3.gün embriyosu
12.gün testi:82,8
15.gün testi:196,2
17.gün testi: 421,2
19.gün testi: 955,7
22.gün testi: 2267,8
24.gün bugün: 3265,2 çıktı. İnşAllah canım bende canı gönülden güzel haberler vermek istiyorum.
Ablamın kızı da yeni okula başlamıştı Kardeşi doğduğunda evet canım biraz itelemek gerekiyor , ilgiyi o şekilde çekiyorlar sanırım uyanıklar 🤗 Utku paşamında sağlıkla gelsin dişleri , ALLAH damatlığını da göstersin. Yiğenim 1,5 yaşında olmuştu ne oldun oğlum diye sorunca “adam” diyordu 😅 Adam olacak minik paşamız kolay olur tez iyileşir inşAllah

Canım değerlerin çok iyi maşallah maşallah
drun neden bu kadar test yaptırmış anlamadım 17. Gün testten sonra istemesi gereksiz benim ilk 1211 idi ikinci 3298 idi üç gün sonra Dr gittim kese görüldü canım darısı sana olsun

Bugün hayırlısı ile atlatalim inşallah sünneti

guzel dileklerin için Allah razı olsun

Kuzum benim cok tesekkur edrim. Sende emin ol guzel anilarla geleceksin buaraya.kavusacaksiniz saglikla miniginle. Kokusunu cekeceksin dunyalar senin olacak.ilk haftalar afallayabilirsin :) ama gecici zaten bebek ogretiyor onu nasil besleyecegini nasil bakim yapacagini vs.
Dogum seklinde ne olursa olsun saglikla kavusun gerisi onemli degil tamamen o zaman diliminde de belirlenebiliyor cunku
Anestezi almadim nirmal dogum oldugu icin ama olaki sezaryen olsaydi spinal olurdum o ani yasamak icin tabiki( tibbi olarak yatkinsam) yaz bize lutfen dogum anini Allah yardimciniz olsun kolaylikla dogumun gerceklessin.bebegini alip eve gelmek nasip olsun saglikla
İnşallah canım yazarım tabi toparlanır toparlanmaz.. Ailem şehir dışından gelecek hep.. İnşallah herşey yolunda gider dualarinizi bekliyorum canlar💕

Âmin canım inşallah ben tüp bebek dr 12. Haftada bıraktım benim baya zor geçti bulantı 5. Aya kadar sürdü o zamana kadar Zaten bişey anlamadım tam anlamaya başladım bu seferde büyüdükleri için benim ikiz buarada hareket etmekte zorlanmaya başladım geçen hafta da kaşıntıyla imtihan oldum o hafifledi ağrılar alttan arttı karnım iri karpuz gibi ben pek almadım o yüzden kemikler taşımakta zorlanıyor dedi dr kaşıntı yüzünden ilaçları da bıraktım bu ayı bitirirsem iyi diyorum inşallah sende sağlıkla alırsın kuzunu kucağına rabbim ağrısız kolay doğum nasip etsin bol bol sütün olsun hayırlı haberlerini bekliyorum canım hayırlı cumalar ♥
Çok sağol canım.. Maşallah ikiz ben de çok istemiştim. Ama nasip bir embriyo sağlıklı gelmişti ngs sen. Ona da şükür tabiki.. Hattan çok güzel ilerlemiş.. Bundan sonrası da daha kolay devam etsin inşallah.. Hiç belli olmuyor. Benim 7.hafta ve11. Haftalar arası kanamam vardı. Hep yatmistim. Ama çok şükür ki sonrasında 37.Haftaya kadar calisabildim. Hiçbir sıkıntı olmadı.Hatta herkes bu duruma çok şaşırdı. Ama Allah bir kolaylık sağlıyor. Ben öyle inanıyorum👼😇💐

Çok sağol canım.. Maşallah ikiz ben de çok istemiştim. Ama nasip bir embriyo sağlıklı gelmişti ngs sen. Ona da şükür tabiki.. Hattan çok güzel ilerlemiş.. Bundan sonrası da daha kolay devam etsin inşallah.. Hiç belli olmuyor. Benim 7.hafta ve11. Haftalar arası kanamam vardı. Hep yatmistim. Ama çok şükür ki sonrasında 37.Haftaya kadar calisabildim. Hiçbir sıkıntı olmadı.Hatta herkes bu duruma çok şaşırdı. Ama Allah bir kolaylık sağlıyor. Ben öyle inanıyorum👼😇💐
Çok şükür rabbim her daim yardımcın olsun canım heyecanlı bekleyiş seninki dahada yakın inşallah rabbim gönlüne göre versin

Canım bak yine içimi cokkkk rahatlattin👏💕. O zaman ben hiç genel anestezi için ısrarcı olmayayım. Çok sevindim oğluşunun iyi olmasına.. Sana da çok geçmiş olsun canım. Dikkat et kendine😇
Tabiki rahatla o kadar emek acı üzüntü..tadını çıkaracağın tek an o muhteşem an ı genel anestezi ile uyuyarak kaçırmak çok üzücü. Tabi tıbbi zorunluluk ve panik atak gibi sorunu olan arkadaşlar için bir şey diyemem ama ben hala etkisindeyim bebeğin çıkarılıp bana gösterilişi ve o ilk ağlamalarını duymak. Ben zaten ağlamaktan mutluluktan başka hiç bir şey hissetmedim. Sonuna kadar yaşa ilk anların duygusallığını. Hem genel anestezi ile uyanman kendine gelmen uzun sürecek hislerin azalacak bebeği hemen göremeyeceksin. Bir parça anestezi etkisi bebeğe de geçecek. Eğer tıbben mümkünse uyanık ol:)))🤗❤️

Canım geçmiş olsun dikkat et şuan sende bebek kadar hassassın havalara aldanma yerim onun kıyafetlerini maşallah paşaya ömrümüz onlara telâşlanmakla geçicek iyi olsunlar da yeter bize♥🌹
Saolasın kuzum benim💕🤗evet dikkat ediyorum artık. Seninde doğum haberini dört gözle bekliyorum gelsin bebişler:emir_bebek::emir_bebek:

X