2018 Ocak Annelerinin Alışveriş Paylaşımları

Merak etme canm ben senden daha vahim durumdayım sanırım :) bi hastane çıkışı set bi tulum ve bi yazlık kıyafet dısında biseyi yok çocuuumun :halay:ve biz hala oyun halısı oyuncak onlara dalıp gidiyoruz ana babanın akıl bi karış tepede anlayacağın ayranımız yok icmeye :KK70:
Canim ben de 2 gundur bas agrisindan ve refluden acaip rahatsizim.
Reflu hep var ama su aralar iyice tavan yapmis durumda.
Hamilelik mi mevsim gecisimi anlamadim
Geçmiş olsun kuzum, hepimize geçmiş olsun :110: Sizin alışveriş listelerini görünce az moralim düzeldi. Eminönüne gidip bişeyler alasım var.. :KK55: Bu arada S selifor un eflatun kutuları çok mantıklıymış bu arada bende alabilirim onlardan 2 adet en az

Canım biz yoyko ve casual arasında kaldık , Balıkesir de yoyko inceleyebileceğimiz bir yer yok, siz nasıl nerden aldınız , memnun musunuz, kapanması falan rahat mı ? Casual biraz zor olabiliyor kapatırken tek elle olmuyor mesela yoyko nasıl ?
Canım biz biraz cahil cesaretiyle aldık. Sanırım Türkiye de yoykoyu elden satan bi yer yokmuş. Böyle okuduk internetten. İnternetten sipariş edebiliyorsun sadece, bizde kullanıcı yorumlarını okuduk. Genelde tentesinin dandikliğini eleştiriyorlar onun dışında herkes memnun. Ben o eleştirileri gözümde ne kadar abarttıysam tentesini gayet normal geldi bana. Süper kaliteli değil ama dandikte değil yani. Neyse casual i çok kişi tercih ediyor bence casual alın derim. Daha yaygın ve daha çok tercih edildiği için. Yoykoyu da kullanmadık tabi ama tek elle kapatılıp açılmıyor illa iki el gerekiyor mesela. Ama tek hamlede her şeyi yapabiliyorsun. Açıp-kapatmak, anakucağı-puset değiştirmek çok kolay hepsi tek hamlede oluyor. Ama 2 el gerekiyor :KK51:

:KK70: çok tatlılar ya az ve öz :KK70:
Bu tulumlara bayılıyorum ben de kızıma alacağım çıkınca :KK66:
Bunlarla kışı çıkartmayı düşünüyoruz :KK53: Evet yaaa hayalimdi bu tulum. Daha hamilelik yokken (aslında varmışta haberim yokmuş henüz :KK51:) bi instagram hesabında biri bebeğini bu tuluma koymuş hastaneden çıkarken foto yüklemiş. Yeni doğum yaptıktan sonra. Ayyy nasıl beğendim fotoyu, dedim bende bebeğimi hastaneden bununla çıkartıcam dedim aradan 1 hafta geçti hamile olduğumu öğrendim :anneadayı: çok romantik :KK36: İnşallah onunla çıkartırım. Al canım sende çok yumuşak çok tatlı yaaa :KK37:

İyi geceler anneler ballı sütümüzü içtik nasilda beğendi yavrum durmadan oynuyor maşallah :anneadayı:
Bu arada güzel bi beslenme listesi oluşturalım ne kadar kalsiyum protein bebeğe yarayacak şeyleri yazalım da bebeğimiz etli butlu sağlıklı olsun inşallah :KK54:

Canım biz biraz cahil cesaretiyle aldık. Sanırım Türkiye de yoykoyu elden satan bi yer yokmuş. Böyle okuduk internetten. İnternetten sipariş edebiliyorsun sadece, bizde kullanıcı yorumlarını okuduk. Genelde tentesinin dandikliğini eleştiriyorlar onun dışında herkes memnun. Ben o eleştirileri gözümde ne kadar abarttıysam tentesini gayet normal geldi bana. Süper kaliteli değil ama dandikte değil yani. Neyse casual i çok kişi tercih ediyor bence casual alın derim. Daha yaygın ve daha çok tercih edildiği için. Yoykoyu da kullanmadık tabi ama tek elle kapatılıp açılmıyor illa iki el gerekiyor mesela. Ama tek hamlede her şeyi yapabiliyorsun. Açıp-kapatmak, anakucağı-puset değiştirmek çok kolay hepsi tek hamlede oluyor. Ama 2 el gerekiyor :KK51:
Çok sağol canım cevap verdiğin için, yoykoyu sadece 1 kez yolda gördüm ve çok beğenmiştim o zaman, ondan sonra markasını araştırmıştım onu da düşünebiliriz belki bakalım vakit var daha .

Kızlar dün aldıklarını tek tek çıkarıp yazdım özellikle 6 aydan sonrakiler hep hediye ben almadım benim listeme bakıp eksikleri söyler misiniz 0 6 ay arasında eksikler var gibi :)

Ben hic uzun kollu badi almadim kullanilmiyo dedi herkes yarim ve kolsuz daha kullanisli oluyomus

Kızlar hastane cantasini bavul mu yoksa almayi düşündüğümüz bebek cantalari mi yapicaksiniz ben koca bavulu almiyim diyorum kendi sirt cantam var ona bana ait olanlari bebek cantasinada kızımın esyalarini koyarim diyorum ama iki tane olması yerine tek bavulmu mantıklı kararsızim simdiden bunun derdine düştüm dermisim:KK70:

Kızlar hastane cantasini bavul mu yoksa almayi düşündüğümüz bebek cantalari mi yapicaksiniz ben koca bavulu almiyim diyorum kendi sirt cantam var ona bana ait olanlari bebek cantasinada kızımın esyalarini koyarim diyorum ama iki tane olması yerine tek bavulmu mantıklı kararsızim simdiden bunun derdine düştüm dermisim:KK70:

Sirf bunun icin alicaksan bavul bence alma gerek yok ama zaten ihtiyacim var aliyim hastane icinde kullaniyim diyosan olabilir

Ya ablam orta boy bir valizle gitmişti anca sığmıştı eşyalar :KK57: tabii o valizin içine hastane süsleme malzemeleri de koymuştu sanırım.

Şöyle diyim kızımda teyzem benden 3 ay önce doğurduğu için önce o bavul kullandı sonra ben ondan aldım kullandım.
Sonra ilk tatile giderken bizim eşyalarımızla karışmasın diye kızıma ufak bavul aldık. Yani her sene mutlaka tatil yapıyorsanız bavul alabilirsin.
İçine terlik, ikinize eşyalar , eşime tişört falan koymuştum ben insan terliyor sıkılıyor.

Şöyle diyim kızımda teyzem benden 3 ay önce doğurduğu için önce o bavul kullandı sonra ben ondan aldım kullandım.
Sonra ilk tatile giderken bizim eşyalarımızla karışmasın diye kızıma ufak bavul aldık. Yani her sene mutlaka tatil yapıyorsanız bavul alabilirsin.
İçine terlik, ikinize eşyalar , eşime tişört falan koymuştum ben insan terliyor sıkılıyor.
Tatile giden insanlar değiliz canım ekstra bavul almam elimdeki isimi görür canta küçük kalicak gibi lilyumun dedigi süsler falan var ablasi anca bavula sigdirmis bana da anca bavul olur gibi geliyor ya da bebek icin alicagim cantaya bağlı

Elinde var madem rahat rahat ona koy zaten kimse gormuyo dolabin icinde duruyo yaninda kalicak olan kisi ordan rahat rahat alsin yardimci olsun sana :)
Aynen canım en rahatı o olucak gibi zaten herseyi ayri ayrı yapicam kiyafetleri bir yere alt degisim bir yere kese veya küçük çanta daha önce paylaştığım o zaman dahada iyi olur isim olan seyi alirm icinden ya da yanimdaki verir bana pratik olur

Tatile giden insanlar değiliz canım ekstra bavul almam elimdeki isimi görür canta küçük kalicak gibi lilyumun dedigi süsler falan var ablasi anca bavula sigdirmis bana da anca bavul olur gibi geliyor ya da bebek icin alicagim cantaya bağlı

Orta boy bavul varsa zaten fazlasıyla işini görür.
Genelde hep evlerde koca koca bavullar olur en azından bizim öyleydi.

Aynen canım en rahatı o olucak gibi zaten herseyi ayri ayrı yapicam kiyafetleri bir yere alt degisim bir yere kese veya küçük çanta daha önce paylaştığım o zaman dahada iyi olur isim olan seyi alirm icinden ya da yanimdaki verir bana pratik olur

Ohoo onlari ne kadar duzenli koyarsan koy hastanede o telasla butun bavul birbirine giriyo canim zorlanma :)))

Orta boy bavul varsa zaten fazlasıyla işini görür.
Genelde hep evlerde koca koca bavullar olur en azından bizim öyleydi.
Bekarliktan kalma canım bir kere kullandm zaten ikincisi hastane cantasi olmasina nasip olcak sanırım tek kisiyim isimi görür diye orta boy almistm zamanında

X