2018 Ocak Annelerinin Alışveriş Paylaşımları

İyi geceler kızlar..
Bu hafta annem yanımda, o yüzden uzak kaldım yine sizden.. Diğer konunun ucu kaçtı yakalayamadım, ama burada yazılanları hemen hemen okudum..
Annemle birlikte temizlik, alışveriş filan geçiyor günler.. Bebişin hazır olan eşyalarını yıkadık, ütüledik, hatta kesenlere koyduk hastane çantasına yerleştirilmeye hazır olarak.. Daha vakit çok var ama hazır annem buradayken yapalım dedik, çünkü birdahaki gelişi doğumdan en fazla 1 hafta öncesi olur herhalde.. Kıyafet işini halletmişim zaten ben farkında olmadan, alacak pek bir şey kalmamış ❤ küvet setini aldık, bir de pazen kumaş aldık annem kenarını tığlıyor, eski battaniyelerimiz gibi ❤
Beşik bakıyoruz karar veremedim bir türlü..Bir karar verebilirsem eğer onu alacak annem gitmeden..

Nasıl beşik alacağından çok ne kadar yatmalı , kaç cm yerin var o önemli alsında
Uzun süre yatsın diyorsan büyüyen beşik en iyisi yıllarca kullanır ama sonra oda yaparım dersen de park yatak tarzı bir şey olabilir yine 3-4 yaşa kadar yatar yerim az kısa süre yatsın dersen bambu beşikler güzel bildiğin tezgahtar gibi yazdım :anneadayı:

Ek olarak 2 tanede emzirme sütyeni aldim kızlar birde balon yapmak icin ip kurdele var birçoğunu annem aldı öyle güzel bir alisveris oldu
@Lilyumm_ Canım katlanabilen küvet aldim babyjem marka 89tlydi fileyi denedim süper oldu
Kapı susumuz sade oldu ama olsun icime sindi beni yansitiyor çiçek ve mor
Iki tane nevresimlik kumas aldık
Benim camasirlarimda tamam oldu gecelik ve pijama isim tamam pijamam kısa kol digerini uzun kol seçtim iki sutyeni 30a gecelik 50 pijama 40
Canta almicam dedim dayanamadim hosuma gitti ici gayet geniş malzeme kesesi termoslu cantasi ve alt acma var 110a aldım
Pelus battaniye anneannemizden yumusacik bayıldım böyle daha eksik kaldi tabi kıyafet almicaktk tutamadik kendimizi :KK49:
Güle güle kullanın canım sağlıkla giysin kızcağızın ❤️

Ben herşeyimi mor yapmaya karar verdim :) sabahlığımı mor alıcam terlik ve tacı da kendim yapıcam o da mor olacak. Standart mavi ya da pembe olsun istemiyorum en başından beri. Zaten mor bende bir takıntı galiba gelin çiçeğim ve ayakkabımda mordu:KK45: ee olmuşken bu da niye mor olmasın dedim :)

İyi geceler kızlar..
Bu hafta annem yanımda, o yüzden uzak kaldım yine sizden.. Diğer konunun ucu kaçtı yakalayamadım, ama burada yazılanları hemen hemen okudum..
Annemle birlikte temizlik, alışveriş filan geçiyor günler.. Bebişin hazır olan eşyalarını yıkadık, ütüledik, hatta kesenlere koyduk hastane çantasına yerleştirilmeye hazır olarak.. Daha vakit çok var ama hazır annem buradayken yapalım dedik, çünkü birdahaki gelişi doğumdan en fazla 1 hafta öncesi olur herhalde.. Kıyafet işini halletmişim zaten ben farkında olmadan, alacak pek bir şey kalmamış ❤ küvet setini aldık, bir de pazen kumaş aldık annem kenarını tığlıyor, eski battaniyelerimiz gibi ❤
Beşik bakıyoruz karar veremedim bir türlü..Bir karar verebilirsem eğer onu alacak annem gitmeden..
Bebe konfor besige bak canim benim.ben burdan aldim.alanlar cok memnun

Ben herşeyimi mor yapmaya karar verdim :) sabahlığımı mor alıcam terlik ve tacı da kendim yapıcam o da mor olacak. Standart mavi ya da pembe olsun istemiyorum en başından beri. Zaten mor bende bir takıntı galiba gelin çiçeğim ve ayakkabımda mordu:KK45: ee olmuşken bu da niye mor olmasın dedim :)
Cok iyi fikir bende moru cok severim.

bende kıyafetler de bile mavi almamaya çalıştım çok az eşyası mavi :KK200:
sonra mavi yada pembe zehirlenmesi yaşıyorsun

Kizkar bir de cok giysi hediye geliyor o yuzden fazla alisveris yapmayin malum altin kaç para herkes eline bi giysi takip gelicek....

Durdum artik zaten almiyorum en son dun bi takim daha aldim daha bakmicam bile giyemicek bile aslinda biliyorum cabuk buyucek ama hepsi benim olsun istiyorum:olamaz:

bende kıyafetler de bile mavi almamaya çalıştım çok az eşyası mavi :KK200:
sonra mavi yada pembe zehirlenmesi yaşıyorsun
mavi ve pembe diye daha doğar doğmaz kalıplara sokulmasına zaten karşıydım. Nerede bir lohusa takımı baksam hep mavi ve pembe. Onları geçtim aynı kalıba bizde giriyoruz

mavi ve pembe diye daha doğar doğmaz kalıplara sokulmasına zaten karşıydım. Nerede bir lohusa takımı baksam hep mavi ve pembe. Onları geçtim aynı kalıba bizde giriyoruz

kesinlikle kızımda deli gibi pembe aldım evet pembeyi seviyorum da ama şimdi bir şey alacak oluyoruz yaşının da verdiği durumdan ötürü Direk pembe kardeşinin olmasıyla biraz aştık gibi. O her anne o erkek mavi alalım dediğinde açıklama yaptım her rengi alabileceğimizi falan filan biraz normale döndük :emir_bebek:
Lohusa geceliğim krem benim köşesinde minik bir pembelik var oğlumda da giyeceğim çokta sorun değil.

Kızlar merhaba bende ne yaparsam tek başıma yapacağım 30. Haftama girdim o yüzden birşey eksik kalır diye korkuyorum elinde listesi olan var mı Doğum öncesi sonrası yapılacak alınacak ne varsa daha fazla ağırlaşmadan yapmalıyım

canım ben Joker'in ihtiyaç listesini baz aldım sade güzel anlaşılır. Link aşağıda...
https://www.joker.com.tr/ihtiyac-listesi

S selifor Canım gule gule kullan ama çok aldın yeter ev kiyafetten geçilmiyor ki daha hediye de yagacak. Gelecek demiyorum bak yağacak diyorum:)

Pijama 50 tl süper ya lohusa olunca adı 110 çıkıyor burada

Normal pijama alsam ama biraz büyük alsam karnım Sığacak kadar olmaz mi.

Kv zatrn bi tane hamile pijamasi mi lohusa pijamasi mi bi şey almış

Ben de Normal alsam

S selifor Canım gule gule kullan ama çok aldın yeter ev kiyafetten geçilmiyor ki daha hediye de yagacak. Gelecek demiyorum bak yağacak diyorum:)

Pijama 50 tl süper ya lohusa olunca adı 110 çıkıyor burada

Normal pijama alsam ama biraz büyük alsam karnım Sığacak kadar olmaz mi.

Kv zatrn bi tane hamile pijamasi mi lohusa pijamasi mi bi şey almış

Ben de Normal alsam
Annem heves etti canım o pek bir kıyafet almamışti durumun farkındayım bende hediye gelicek cokca kıyafet artık olan oldu
Evet pahalı oluyor malesef en uygn 30-40lari gördüm ama istediğim model yoktu daha doğrusu begenemedim onlarin icinden birde yazliklari indirime sokmuslardi
Kırmızı olan normal pijama canım büyük beden aldım yani olur illa lohusa şeysi olmasina gerek yok önünde düğme var diye tercih ettim zaten sürekli bunlari giymicez normal pijamalar tisortler uzun kollular gidicek arada kendi begendigi gibi normal dugmeli al bence

Nasıl beşik alacağından çok ne kadar yatmalı , kaç cm yerin var o önemli alsında
Uzun süre yatsın diyorsan büyüyen beşik en iyisi yıllarca kullanır ama sonra oda yaparım dersen de park yatak tarzı bir şey olabilir yine 3-4 yaşa kadar yatar yerim az kısa süre yatsın dersen bambu beşikler güzel bildiğin tezgahtar gibi yazdım :anneadayı:

Sağol canımm fikirlerin için.. Aslında park yatak ve büyüyen beşik hiç düşünmüyorum.. 1 yaş civarı oda yapmayı düşünüyorum aslında, Montessori tarzı.. Öncesi için de aslında hamileliğimin öncesinden beri sepet beşiklere hevesim var, hep hayalimdi ama 6 aydan fazla kullanılmıyor diye de mantıklı gelmiyor bir yandan.. Bir tane de sallanır beşiklerden beğendik 60×120 ölçüsünde.. Şuan en mantıklısı o gibi.. Annem de aslında onu beğendi ama sepet beşiği de çok hevesin varsa içinde kalmasın ömür boyu, her zaman mantıklı düşünmek zorunda da değilsin diyor.. Ben de kararsız kazım olarak hala düşünüyorum..
Bu iki beşik arasında kararsızım işte:

http://meltemsmart.com/sallanir-besikler/nido

http://meltemsmart.com/sallanir-besikler/brezza

Bebe konfor besige bak canim benim.ben burdan aldim.alanlar cok memnun

Bebekonforun üretim yerine gittik salı günü, onlara da baktım, modeller güzel ama uyku setlerinin kalitesini çok beğenmedi annem, o yüzden eledik gibi.. Ha bu arada piyasadakilerin hemen hepsi aynı kalitede, Meltem mobilya nınki ile kıyasladık aslında..

Baya gemis liste mesela ben kizimda hic pudra kullanmadim....gogus kslkani oyun halisi kullanmadim bazilari gereksiz olaniliyor ozellikle kiz cocuklarinda pudra pek iyi olmuyor....
Öyle canım çok ayrıntılı... sonuçta orada amaç satış yapmak...Bende coğu şeyi eledim... Benim ilk cocuk tabi tecrübem sana göre az.. Bende sağolsun ablamdan destek alıyorum.

X