2018 Ocak Annelerinin Alışveriş Paylaşımları

Küvet konusu açılmışken ben de sorayım hemen.. Ne yalan söyleyeyim, o kğvetşerden hiç alasım yok, sanki 2 ay kullanıp, sonra çocuğu kucaklayıp yıkayacakmışım gibi geliyor.. (tecrübesiz anne cesareti :KK70:)
Sonra evde kalabalık edecek gibi hissediyorum.. Tabi kiii tecrübeli annelerin tavsiyelerine açığım...

2. Sorum da, bu hastane çıkışlarından kaç tane almak lazım? İnternette araştırdım biraz da, 3 tane alın diyen de var, 1 tane alın diyen de var.. Çabuk küçüleceği için çok almak istemiyorum ama diğer taraftan da çabuk çabuk kirletecek, sık sık değiştirmek gerekecek.. Yine tecrübeli anne tavsiyeleri alabiliriz :)
Tecrübesiz bir anne adayı olarak eşya kalabalığını hiç sevmiyorum canım. O yüzden tercihim katlanır küvet olacak. Her yere girsin göz önünde olmasın uğraştırmasın beni :KK70:
Hastane çıkışı 1tane bile yeter bence. Hele ki 10lu setleri falan paket paket almaya gerek yok diye düşünüyorum. Altına giydirdiğim çıt çıtlıyı kim görecek set olsa ne olur olmasa ne olur mantığındayım ben. Renkler uyduktan sonra mesele değil bence. Üzerine de bir tulum oh mis gibi :)

Küvet konusu açılmışken ben de sorayım hemen.. Ne yalan söyleyeyim, o kğvetşerden hiç alasım yok, sanki 2 ay kullanıp, sonra çocuğu kucaklayıp yıkayacakmışım gibi geliyor.. (tecrübesiz anne cesareti :KK70:)
Sonra evde kalabalık edecek gibi hissediyorum.. Tabi kiii tecrübeli annelerin tavsiyelerine açığım...

2. Sorum da, bu hastane çıkışlarından kaç tane almak lazım? İnternette araştırdım biraz da, 3 tane alın diyen de var, 1 tane alın diyen de var.. Çabuk küçüleceği için çok almak istemiyorum ama diğer taraftan da çabuk çabuk kirletecek, sık sık değiştirmek gerekecek.. Yine tecrübeli anne tavsiyeleri alabiliriz :)

Tecrübeli değilim Ama ben 1 aldım daha da almam. Biri çıkıp ama 3 tane şart dese de almam::)

Tecrübesiz bir anne adayı olarak eşya kalabalığını hiç sevmiyorum canım. O yüzden tercihim katlanır küvet olacak. Her yere girsin göz önünde olmasın uğraştırmasın beni :KK70:
Hastane çıkışı 1tane bile yeter bence. Hele ki 10lu setleri falan paket paket almaya gerek yok diye düşünüyorum. Altına giydirdiğim çıt çıtlıyı kim görecek set olsa ne olur olmasa ne olur mantığındayım ben. Renkler uyduktan sonra mesele değil bence. Üzerine de bir tulum oh mis gibi :)
Kuveti biz kardesimde 2 yil kadar kullandik. O yuzden bende aldm kullanmazsam kaldiririm.napiim. hastane seti bende de 1 tane. Icinde o kadar gereksiz malzeme var ki. Onun yerine zibin ve tulum.al ayni renklerde daha mantikli. Bosa masraf yemin ederim

Bende oyle dun toparladim esyalarihurca koydum park yatagi dolabin arkasina soktum falan oda havalanmis gidiyodu yoksa ilk bebek kac aylik dogdu erken dogum durumu oldumu

sağa sola sokunca unutuyorum ben ondan gözümün önünde ne alırsam o dağın üstüne bırakıyorum :110:
ilk bebekte de aynı durumdaydım perinatlog acil iğne verdi adını unuttum Doğumu engelleye iğne kanama olunca da yapılıyor. O zaman gittiğim doktor gerek yok ama çok aşırı dikkatli olmalısın dedi. O doktorum zaten dünyanın en rahat en iyi doktoruydu. Boynuna kordon dolandı mesela 32 de başka dr acil sezaryen der çok normal dedi.
39 da doğurdum doğuracağım gün bile eve yolladı beni stres olmayım diye hep 3 kg fazla okursa normal yapmam diyordum kilosunu sakladı benden çok iyiydi canım doktorum ya
Adam ölmüş gibi konuştum ama yaşıyor hastane kötü sadece :duduk:

Küvet konusunda aynı düşüncedeyim ama yine 3 ay mecbur kullanırsın ilk Aydan kucakta yıkayan da var ben 2. Olmasına rağmen yapamam annemde yaptırmaz zaten o gidince ama o küveti taşı et uğraşmam yıkarım diyorum

Hastane çıkışı da 10 lu 1 tane aldım
5 li aldım 1 tane de başka yok diğerleri alt üst ayrı hastane çıkışı olmak sorunda değil.

Küvet konusunda aynı düşünüyoruz canım valla bir de evde ona yer bulmak istemiyorum yerim var ama istemiyorum :) yok küveti hazırla kovasına su doldur ordan maşrapa ile yika gözümde büyüyor üşengeç anne modu :)elde yıka durula hop havluya ver gitsin su an bana nasıl pratik geliyor bakalım uygulamada da öyle olur mu :)

Kuveti biz kardesimde 2 yil kadar kullandik. O yuzden bende aldm kullanmazsam kaldiririm.napiim. hastane seti bende de 1 tane. Icinde o kadar gereksiz malzeme var ki. Onun yerine zibin ve tulum.al ayni renklerde daha mantikli. Bosa masraf yemin ederim
Aynen katılıyorum ben hastane çıkışı almayacağım mesela ama bunu duyan annem ve kayınvalidem olur mu öyle şey diyip bir başladılar 2side alacakmış dedim siz bilirsiniz ben almayacağım ama hediye kabul ederim :KK50:

Aynen katılıyorum ben hastane çıkışı almayacağım mesela ama bunu duyan annem ve kayınvalidem olur mu öyle şey diyip bir başladılar 2side alacakmış dedim siz bilirsiniz ben almayacağım ama hediye kabul ederim :KK50:
bende bir takim alacağım tulumlu hemde alt ve üstü var resimde atmistim aksam birde çok şık görünüyor :)

Kızlar kv sağolasın baby Jem kuvet takımı almis

Hastane çıkışı almış

Bunlari zaten konuşmuştük ben alacağım alma demişti

Extra 2 alt üst daha almış

Bi de ince kapitone battaniye var ya ondan almış

Örgü de yapıyor bayaa

Artık bi şey alma bir sürü oldu dedim umarım dinler :)

Oooh elleri dert görmesin valla ne iyi yapmış :) bizimki de bebek arabasını aldı :)

O degil de yorgan ortulmez diyen cok da biz bu bebişleri nası örtcez?

Hastane çıkışı almış

Örgü de yapıyor bayaa

güle güle kullansın.Bende dün 35 40 tane zıbın 3 4 kalın yelek ve bir sürü battaniye aldım bizimde babaannemiz birşeyle örüyormuş sanırım artık kıyafete doydum içimden hic bebek kıyafeti bakmak gelmiyor artık :)

Hastane çıkışı almış

Örgü de yapıyor bayaa

Şimdiki yorganlar öyle ağır olmuyor ki
İlk zamanlar battaniye örtttüm hep pamuklu gibi uyandığında da inçe battaniyeye sardım.

Kızlar aldıklarımin resimleri

Eklentiler

• 20171004_220600.jpg
    20171004_220600.jpg
    42,7 KB · Görüntüleme: 124
  • 20171004_220401.jpg
    20171004_220401.jpg
    48,8 KB · Görüntüleme: 159
  • 20171004_220228.jpg
    20171004_220228.jpg
    40 KB · Görüntüleme: 108
  • 20171004_220020.jpg
    20171004_220020.jpg
    48,9 KB · Görüntüleme: 116
  • 20171004_215935.jpg
    20171004_215935.jpg
    55,9 KB · Görüntüleme: 117
  • 20171004_215907.jpg
    20171004_215907.jpg
    52,4 KB · Görüntüleme: 124
  • 20171004_215830.jpg
    20171004_215830.jpg
    37,1 KB · Görüntüleme: 108
  • 20171004_215715.jpg
    20171004_215715.jpg
    48,2 KB · Görüntüleme: 128
  • 20171004_215520.jpg
    20171004_215520.jpg
    45,1 KB · Görüntüleme: 116
  • 20171004_215507.jpg
    20171004_215507.jpg
    29,3 KB · Görüntüleme: 98
  • 20171004_215447.jpg
    20171004_215447.jpg
    47,6 KB · Görüntüleme: 111
Kızlar bu aldıklarımı hep havuzlu han dan aldım, kıyafet almadım ordan.2 tulum sadece..bi de tahtakaleden bayb shower için malzeme aldık. Onları koymadım. Kıyafet olarak kızımin 5-6 takım tulumu var.geri kalanlar bayb shower da arkadaşlar eş dost getirecek zaten..böylelikle bütün ihtiyaçlar bitmiş olacak

X