2018 Eylül ayında tüp bebek yaptıracaklar burayaaa

Peki ilk gidişte ücretin tamamı mı ödeniyor. Birde iğneler toplu mu alınıyor. Yoksa bittikçe mi alınıyor. Yarın ona göre bir bütçe ayarlamak için soruyorum.
Yumurta toplama günü bir kısmını transfer günü kalanını ödemiştik. eğer kaliteli yumurta kaldıysa dondurma işlemi için de ödeme yapmıştık

kizlar transferden once sonra nelere dikkat ettiniz
Transfer öncesi beslenmeme dikkat ettim hala ediyorum. Kahvaltıda Her gün yumurta, yeşil biber de yemeye dikkat ediyorum. öğlenleri 1 dilim ananas çiğ badem ceviz fındık kuru kayısı dut kurusu kabak çekirdeği akşamları da kuru bakliyat ya da et tarzı proteini artırıp karbonhidratı azalttım çok az ekmek yiyorum. Mümkün olduğunca istirahat etmeye çalışıyorum ama 3 yaşında kızım var pek mümkün olmuyor.

kizlar transferden once sonra nelere dikkat ettiniz
Benim 8. Deneme olduğu için her şeyi denedim sanırım. Son 1,5 senede devamlı çalışmayı, sigarayı bıraktım. Düzenli spor yaptım (haftada 3). Son 2-3 ayda şeker ve ekmeği bıraktım. Ben de her sabah yumurta yiyorum. Avokado, kabak çekirdeği, portakal suyu zaten çok sevdiğim ve tükettiğim besinler. Daha da yapacak bişeyim kalmadı sanırım..

Benimki de tam tersi sağlık ocağındakiler mahfetti yürüyerek gittiğim halde. Yavaş yapılması gerektiğini söylesem de sonuç aynı oldu. İlk transferimde özel bir hastanede çalışıyordum ordaki hemşirelerde hiç böyle bir durum yaşamamıştım.
birde ellerinde isitmalari lazim onu da soyle dolapta saklama 25 derecenin alti olmasi lazim

5 gün oldu transfer olalı iyice paranoyak oldum tuttu mu tutmadı mı büyük tuvaleti yaparken azıcık ıkınma oluyor ya refleksif ona bile taktım 24 eylül gelse de rahatlasak

Kızlar size kaç embryo transfer edildi ve kaçıncı günleriydi ? Yarın toplanacak benim yumurtalarım da.
Son kontrolde 8 10 tane var dedi doktor. Benim tüplerim yok. Spontan gebelik elde etmem imkansız, bu süreç de malum oldukça zorlayıcı hem maddi hem de ruhsal açıdan. İnşallah pozitif sonuçlarınızı bizimle de paylaşırsınız :KK200:

Kızlar merhaba, Çarşamba günü yumurta toplama olucak, işlemden sonra hemen kalkabildiniz mi ? Yoksa dinlenmek mi gerekiyor? Ertesi gün işe gidebildiniz mi çalışanlar?

Kızlar merhaba, Çarşamba günü yumurta toplama olucak, işlemden sonra hemen kalkabildiniz mi ? Yoksa dinlenmek mi gerekiyor? Ertesi gün işe gidebildiniz mi çalışanlar?
Canım ben yumurta toplamadan sonra bile işe gittim rapor hakkimdan gitmesin diye o güne rapor kullanmak istemedim. Odaya aldıktan sonra bi yarım saat yattım. Sonra kendimi iyi hissediyordum gittim. Ama gün boyu halsizlik oldu. Bir de anestezi bende ciddi gaz sancısı yaptı. 1 hafta kadar karnim acayip şişti :)

Kızlar size kaç embryo transfer edildi ve kaçıncı günleriydi ? Yarın toplanacak benim yumurtalarım da.
Son kontrolde 8 10 tane var dedi doktor. Benim tüplerim yok. Spontan gebelik elde etmem imkansız, bu süreç de malum oldukça zorlayıcı hem maddi hem de ruhsal açıdan. İnşallah pozitif sonuçlarınızı bizimle de paylaşırsınız :KK200:
Canım bende ultrasonda 3 yumurta görünüyordu. Sadece 2 tanesi toplanabildi. Bunlarinda 1 tanesi döllendi. 1 tanecik transfer edildi yani.

Canım ben yumurta toplamadan sonra bile işe gittim rapor hakkimdan gitmesin diye o güne rapor kullanmak istemedim. Odaya aldıktan sonra bi yarım saat yattım. Sonra kendimi iyi hissediyordum gittim. Ama gün boyu halsizlik oldu. Bir de anestezi bende ciddi gaz sancısı yaptı. 1 hafta kadar karnim acayip şişti :)

Çok teşekkür ederimm canım ben de işe gitmek istiyorum :)

X