*2017 yılı Aralık Ayında Tüp bebeğe başlayacaklar....*

Aynen cnm en kötü ihtimalle vücudu daha iyi tanıdık ilkinde hiç tutunma olmamıştı bu da bişey der önüme bakarız napalım
ben tam anlamadım sorunu yazdığın yazıyı da bulamadım progestanla alakalı ne sorun oldu? bide seninki şimdi düşük oluyo dimi? cahilliğimi hoş gör lütfen. neden sorduğumu da söyleyeyim . bende de luteral faz yetmezliği diye bişey var sanırım bu hormonların eksikliğinden dolayı acaba alakası varmıdır diye şeettim.:oops:

Doktor muayenesinden çıktım ihtimalleri daha net konuştuk Yani durum sadece progesteron değilmiş
Muayenede gördüğü rahimdeki canlılığın kan hareketi gibi diyeyim yavaş hatta bloke gibi bi duruma gelmiş yumurtalıklar durmuş vaziyette transfer öncesi sıkıntı olmamasına rağmen sonradan oluşan bir durum
Yani benim vücuduma embriyo konulduktan sonra rahimde anneden de beklenen bi tepki oluyormuş katkı yapmamış yani embriyo ile iletişimi olmamış
daha detayıyla pıhtılaşmadan ve hormonların birbiri arasında kurması gereken denge tutunma ya da tutunma esnasında tam olarak gerçekleşmemiş
Rahimde tutunmanın olduğu bölgede alttaki kan damarları yumurtalıklara mesaj iletimi gerçekleştirememiş ya da yumurtalıklardan embriyoya iletim gerçekleşemediği bir durumdan da şüpheleniyor bu da pıhtılaşma sebebiyle olabiliyormuş .. bu durumda da ya yumurtalıklar mesajı alamadığı için hormonal dengeyi kuramıyor ya da kurmak istese bile embriyoya iletemiyormuş..
Pıhtılaşma vb durumlar için genetik testler önerdi ama maliyetli olduğu için yapmak istemezseniz de bunu öngörerek en başından önlem alıcaz bu sefer dedi.
bu tepkimeyi önceki denemede varsayıp dışardan destek vermek de riskli oluyor ama şimdi yol haritamız, vücudun yansıttığı tahlil ve muayene sonrasında daha netleşti dedi..
Genetik testleri büyük ihtimal yaptıramayız özel yerlerde 1500 ü bulabiliyormuş bi eğitim araştırma hastanesine sorucam yapılıyorsa belki öyle yaptırabilicez ..
sonuç olarak yaptırmasak da şimdi ilk adetimin ikinci günü hormon tahlili ve muayene sonrası uygunluk varsa ve dengelersek hormonal durumu dondurulmuş transfer yapıcaz ..
kısaca bendeki durum erken düşük riski ..
Transfer sonrası da kan testini beklemeden 2-3. günden itibaren hormon testleri ve muayeneleri sıklaştırıp kan sulandırıcı iğne ve hormon takviyeleriyle tutunma başlamadan kan akışını daha hızlandırıp, hormon desteği sağlayıp inşallah düşüğü engellemek için daha sıkı takiple devam edeceğiz ..
artı olarak dondurulmuş embriyonun da duruma artı katkı yapması bekleniyor ..

ben tam anlamadım sorunu yazdığın yazıyı da bulamadım progestanla alakalı ne sorun oldu? bide seninki şimdi düşük oluyo dimi? cahilliğimi hoş gör lütfen. neden sorduğumu da söyleyeyim . bende de luteral faz yetmezliği diye bişey var sanırım bu hormonların eksikliğinden dolayı acaba alakası varmıdır diye şeettim.:oops:
kuzu son yazdığım yorumda daha net yazdım bizde durumu biraz daha netleştirdik
hem hormonal denge yanı düşüklük yükseklikten çok ilk iki ay bu dengeye ve rahim damarlarındaki kan akışına odaklanıcaz en başından
Kişiye göre değişebilen doğrular olduğu için kendi durumumu açıklamaya çalıştım net anlatabilmişimdir inşallah

X