*2017 yılı Aralık Ayında Tüp bebeğe başlayacaklar....*

Aynen öyle Rabbim bize ikinci kez anne yapacak 1 sağlıklı embriyo nasip etsin yeter senin de adetinin 6. Günü mü bugün? Endumetrium nasılmış
Endumetrium söyledi o an dr hostesine ama ben yumurtalara takılı kaldım dikkat etmedim inan
O ne için kaç aralığında olması gerek onuda bilmiyorum açıkçası
Geçen hafta çarşamba sabah regl oldum ben cuma iğnelere başladık
Adetin tedavi iğnelerinde 4 kullandım bugün 5
225 ten 300e çıkarıldı dozum
2 tane 7 mm yumurta göründü diğerleri küçük diye doz yüksekliğine gitti büyümesi için
Ama diğerleri büyümesi durumunda
7mm olan yumurtalar dahada büyüycek onlar elden gitmese bari diye düşünüyorum ama pek bilgimde yok

Merhaba arkadaşlar size umut olsun diye yazıyorum. 30 yaşımdayım amh drğerim 0.30 çikolata kistim var ve yumurta rezervim çok az. İlk kez tüp bebek yaptırmalısın diyen doktordan nefret etmiş inatla kabullenmemiştim. Ne ilaç tedavisi be de aşılama hiç bir şey yaptırmadan bu işi yapan en iyi denilen merkezlerle görüştüm. Hepside tüp bebek diyince kabullendim ve yapacaksam iyi bir yer oldun dedim o kadar çok araştırdım ki şişli memeoriala karar verdim. Semra kahramanın bu işin ehli olduğunu ve merkezin emrioloğunun çok iyi olduğunu duydum. Tedavim başladı yücel bey doktorumdu. Sadece 2 yumurtam vardı. Yani ihtimal çok düşüktü. Yumurta toplama gününde 2 yumurtadan bir tanesini alabildiler. Yıkıldım. Ve dünyamı başıma yıkan haberi aldım. Döllenme bile olmamıştı. O haftasonu nasıl ağladığımı anlatsam anlarmısınız bilmem çok üzüldüm birdaha anne olamayacağım diye düşündüm yumurtam döllenmeyecek kadar kötü diye ağladım. Doktorla işk görüşmemde yine tutamadım kendimi içten içe suçluyordum 2 yumurtayla neden bu tedaviye başlandı diye. Bir adet geçsin yeniden başlayacağız dedi. 2 adet geçirdim. 1 ay boyunca incir kürü yaptım hergün arısütü bal polen tarçın karanfil keten tohumu karışımı hergün civan perçemi aslan pençesi çoban çantası çayı avakado ananas okuduğum herşeyi yaptım.. O kadar emşndim ki en az 8 yumurtam olur diye gitttim ve sadece tek yumurtam vardı. 1 tane.. Muayenede yine hayal kırıklığı yine ağlamalı bir gün.. Eşimin ısrarıyla başladık tedaviye. Hiç umudum yoktu. Umrumda değildi ilaçlarımı bile eşim hatırlatıyordu bana kızıyordu bu çocuğu istemiyormusun diye olmayacak diyordum bir yumurtayla sen riske attın tüm tedaviyi diyip kavga ediyorsum. Ve yumurta toplandı bir taneciği aldılar ve döllendi şaşırdım. 2 gün sonra aradılar çok iyi dediler ben hala şaşkın. İlk kez transfer olacaktım embriolog yumurta ile ilgili bize yüzuüze bilgi verdi 5aa en iyi kalitede dedi ben şok Güle oynaya transfere girdim. Doktorum ve hemşirelerle bol kahkahalı bir transfer oldu. Ve bekleyiş. İnanılmaz kasık ağrısı kramplar uyku. Hiç yatmadım her gün yürüğüş yaptım. İşe 2 gün gitmedim sonra işe döndüm. Annemle babam geldiler sağolsunlar işimi yemeğimi yaptılar. Anne yemeği yedim. Bol su içtim mutlaka yürüdüm kabak çekirdeği yedim ve test için memoriala gittim sonuş pozitif.. Yine ağladım yine ağladım ama bu sefer şaşkınlık ve mutluluktan. 2 gün sonra 2. Test 3 katına çıkmıştı bebeğim benimleydi . Uzun bir bekleyiş be işk kalp atışını dün duyduk. Hergün dua ediyorum sizler için Allah isteyen herkese nasip etsin. Umudunuzu yitirmeyin. Bol bol dua edin. Banada edin kucağıma almayı Allah nasip etsin. Dizleri çok iyi anlıyorum. Ve biliyorum bir gün hepimiz anne olacağız..
maşallah çok sevindim rabbim kucağına sağlıkla almayı nasip etsin tebrikler

Bugün eşimin spermiyogram sonucunu aldık. Icsı için sınırlı sayı ve morfolojide sperm görüldü yazıyor . Buna canım sıkıldı . Acaba dölleyebilecek mi bu kadar sıkıntılı olan spermler yumurtayı pfff
sıkıntı olmaz inşallah allah ol dedi mi olur can sıkıntısı yapmayın. iğneler zor değil aslında

Endumetrium söyledi o an dr hostesine ama ben yumurtalara takılı kaldım dikkat etmedim inan
2 tane 7 mm yumurta göründü diğerleri küçük diye doz yüksekliğine gitti büyümesi için
7mm olan yumurtalar dahada büyüycek onlar elden gitmese bari diye düşünüyorum ama pek bilgimde yok
Benimde 2 tane 9 mm 1 tane 8.5 var diğer üçü daha küçük ama büyükler çatlamasın diye cetrotide verdi sana verdi mi cetrotide çatlamayı önlemek için

Transfer aşamasında endumetrium 8 ile 17 arasında olmalı diye biliyorum benim kızımda 17 idi

Benimde 2 tane 9 mm 1 tane 8.5 var diğer üçü daha küçük ama büyükler çatlamasın diye cetrotide verdi sana verdi mi cetrotide çatlamayı önlemek için
Yok daha 7mm ya hetalde ından vermedi yarın gittiğimde verir muhakkak
Yani çatlamayı önleyip dengeliyorlar bütün yumurtaları anladığım kadarıysa toplama esnasında aynı seviyede olsunlar diye dimi
Transfer aşamasında endumetrium 8 ile 17 arasında olmalı diye biliyorum benim kızımda 17 idi
Hıı anladım yarınki kontrolde söylediği sayıya dikkat edicem sağol cnm bilgilendirmene

Yok daha 7mm ya hetalde ından vermedi yarın gittiğimde verir muhakkak
Yani çatlamayı önleyip dengeliyorlar bütün yumurtaları anladığım kadarıysa toplama esnasında aynı seviyede olsunlar diye dimi

Hıı anladım yarınki kontrolde söylediği sayıya dikkat edicem sağol cnm bilgilendirmene
Olabilir benim 3 tanesi önde olunca verdi küçükler yetişsin büyükler çatlamasın diye anladığım kadarıyla o ilaç geçici kist oluşturuyor yumurta içinde kalıyor toplama esnasından topluyorlar bazıları erken Çatladı falan diyor acaba o ilacı kullanmadılar mı diyorum benim başıma hiç gelmedi erken çatlama gelmez de inş aslında çok düşünmemek lazım doktora güvenip beklemek ama ben yapamıyorum

Olabilir benim 3 tanesi önde olunca verdi küçükler yetişsin büyükler çatlamasın diye anladığım kadarıyla o ilaç geçici kist oluşturuyor yumurta içinde kalıyor toplama esnasından topluyorlar bazıları erken Çatladı falan diyor acaba o ilacı kullanmadılar mı diyorum benim başıma hiç gelmedi erken çatlama gelmez de inş aslında çok düşünmemek lazım doktora güvenip beklemek ama ben yapamıyorum
Acaba kaç mm lere gelimce çatlama başlıyor
Aslında biliyormusun ben pek irdelemiyorum sen endumetrimu sormasan dikkay bile etmezdim
Acaba o çatlaması önlenen yumurtalar toplama sonrası yine sağlıklı olarakmı geçiyor
Bazen embriyo gelişimleri yavaşlıyor ya bu ilaç yumurtada bi etki bırakıyormu
Rabbim hakkımızda hayırlısı nasip etsin inş
Çok zor karmaşık bi tedavi içindeyiz

Arkadaşlar hersey yolunda giderken yumurtalari toplandiktan sonra dollenmeyen var mi aranizda bu neden olur istisnai bi durum mu henuz gelistirme asamasindayim ama burda bi yerde okudum endiselendim biraz

Acaba kaç mm lere gelimce çatlama başlıyor
Aslında biliyormusun ben pek irdelemiyorum sen endumetrimu sormasan dikkay bile etmezdim
Acaba o çatlaması önlenen yumurtalar toplama sonrası yine sağlıklı olarakmı geçiyor
Bazen embriyo gelişimleri yavaşlıyor ya bu ilaç yumurtada bi etki bırakıyormu
Rabbim hakkımızda hayırlısı nasip etsin inş
Çok zor karmaşık bi tedavi içindeyiz
18 mm den sonra çatlıyor normalde ama sağlık sorunları nedeniyle erken çağlayanlarda oluyorsa bilmiyorum ‍♀️ herkese o çatlamayı önleyici kullanılıyor kimine önce kimine sonra olumsuz etkisi var mıdır bilmiyorum ama gebe kalanlar olduğuna göre Sıkıntı olmıyır bence

Arkadaşlar hersey yolunda giderken yumurtalari toplandiktan sonra dollenmeyen var mi aranizda bu neden olur istisnai bi durum mu henuz gelistirme asamasindayim ama burda bi yerde okudum endiselendim biraz
Benim bildiğim yumurta yada sperm de sıkıntı varsa özellikle sperm kalitesinde sıkıntı varsa döllenme olmuyor diye biliyorum benim bir tedavim de direk spermleri döllediler ama ya tutmadı yada kalitesiz oldu spermlerde sıkıntı varmış sigaradan dolayı dedi doktor sonraki tedavide sperm için özel bir yıkama yöntemi kullandılar ve embriyolar daha kaliteli oldu 5 yumurtanın 5 i de döllendi

Benim bildiğim yumurta yada sperm de sıkıntı varsa özellikle sperm kalitesinde sıkıntı varsa döllenme olmuyor diye biliyorum benim bir tedavim de direk spermleri döllediler ama ya tutmadı yada kalitesiz oldu spermlerde sıkıntı varmış sigaradan dolayı dedi doktor sonraki tedavide sperm için özel bir yıkama yöntemi kullandılar ve embriyolar daha kaliteli oldu 5 yumurtanın 5 i de döllendi
Özel yıkama yöntemi nasıl oluyor ?

Adını hatırlamoyprım ama ben anlayayım diye spermleri yıkuyoruz ve içinden en iyisini seçmeye çalışıyoruz demişlerdi geçen yine sordum bu sefer onun bir üst yöntemine geçtik bu daha iyi bir yöntem dediler ekstra para ödemiştim eskiden yine ödeyecek miyim bilmiyorum

Benim ilk denememde 17 yumurtadan kaliteli embriyo olmadı ve kalitesiz 3 embriyoyu transfer ettik bi ihtimal die tabi negatif oldu şimdi daha az dozla daha doğala yakın yumurta elde etmeye çalışıyoruz benim esimede o dediğiniz yıkama yani sperm chip yapılacak ama onuda sperm fazlası olanlarda yapıyolar riske atamazlar az spermi olan insanlarda , böyle pat diye daldım.kizlar kusura bakmayın:) benimde yarın belli olacak ölü zamanı ve inşalla h bu sefer kaliteli yumurta ve sonrasında kaliteli embriyo olur inşallah dua edin banada nolur

X