*2017 yılı Aralık Ayında Tüp bebeğe başlayacaklar....*

Ilk muayenede 13 sayilmisti ama bu kez saymadi 6 sol 7 sag dedi endumetrium iyi gidiyor ins bu kez olucak sizin yumurtalar kac mm de surecimiz hemen hemen ayni gibi
Maşallah güzel yumurta sayınız Rabbim yardım etsin benim 6 yumurtam sayıldı iki tane 9mm 1 tane 8.5 mm 1 tane 6.5 mm ve 2 tane 5.5 mm dedi endumetrium 6 dedi

4990 değilde 499 olmasın o çok fazla sanki 4990
Şöyle hesaplaniyor
Olgun Yumurta Sayısı × 200 = e2
23×200= 4600 oluyor . (Olgun olmayip işleme alinmayalarda vardı zaten )
Çok fazla yum. olunca e2 fazla salgilaniyor.Çok yum. olması iyi ama e2 değerini arttirdigindan tüp bebeğin tutunmasini kötü yönde etkiliyor ve ohss riskini arttiriyor ( bu asiri uyarilma demekmis bebegin tutunmasi halinde karinda sivi toplanmasi vs olabiliyormus )transferimi ertelediler 1 ay.

Fikir olması acisindan yazıyorum 23 yumurta var demişlerdi bana çatlama iğnesi öncesi e2 değerim 4990'di. Olgun yumurta başına yaklasik 200 e2 salgilaniyormuş.
Adetin 4.gunu bakildi benim e2 birde catlatmadan once mi bakılıyor bunu bilmiyordum bendr prs kontrolmde danisiyim saolun cevap icn

Merhaba hayırlı olsun benimde bugün ignelerde 5. Günüm 4 iğneden sonra kontrole gittimsabah 6 tane de benjm görüldü adetinin 6. Gunu benjm senin kaçıncı günün probleminiz nedir.?.
Benimde bugün 4.günüm. Erkek infertilitesi problemimiz ama benimde yumurtalarım çok parlak değil gibi sanki.

Şöyle hesaplaniyor
Olgun Yumurta Sayısı × 200 = e2
23×200= 4600 oluyor . (Olgun olmayip işleme alinmayalarda vardı zaten )
Çok fazla yum. olunca e2 fazla salgilaniyor.Çok yum. olması iyi ama e2 değerini arttirdigindan tüp bebeğin tutunmasini kötü yönde etkiliyor ve ohss riskini arttiriyor ( bu asiri uyarilma demekmis bebegin tutunmasi halinde karinda sivi toplanmasi vs olabiliyormus )transferimi ertelediler 1 ay.
Anladım şimdi tesekkur ederim

Banada 3 gün 225 gonal f verildi
Bugün kontrolde 2 yumurtda gelişimi görüldü
Küçüklerde 3 4 tane varmış onlar için doz bugün 300e çıkarıldı çarşamba kontrole çağrıldım

E2 bakılıyor ama her kontrolde ama bize bildirilmiyor

Anladım cnm hakkımızda hayırlısı benimde dozum 225 ten 300e çıkarıldı inş küçük yumurtalarımda atağa geçer
Seninkiler gibi olur inş benimkilerde
Gerçi 1 tanecik olsun sağlam olsun en önemliside o
Aynen öyle Rabbim bize ikinci kez anne yapacak 1 sağlıklı embriyo nasip etsin yeter senin de adetinin 6. Günü mü bugün? Endumetrium nasılmış

Kızlar selam.Bende bursadayım acıbadem şahin beyle ilk denememe başlıycaz inşallah.17 aralıkda adetin ikinci günü gel dedi.inşallah ilk denememde pozitifi görürüm

Kızlar selam.Bende bursadayım acıbadem şahin beyle ilk denememe başlıycaz inşallah.17 aralıkda adetin ikinci günü gel dedi.inşallah ilk denememde pozitifi görürüm
Rabbim yardım etsin inşallah çok yıpranmadan ilk denemenle hamile kalırsın. Problem ne görünüyor

Doktorum bana iki tane vitamin verdi öncesinde benim gibi hazırlık aşamasında vitamin kullanan var mı

Adetin 4.gunu bakildi benim e2 birde catlatmadan once mi bakılıyor bunu bilmiyordum bendr prs kontrolmde danisiyim saolun cevap icn
Evet canım. Senin daha çok erken için rahat olsun 4. Gununmuş.
Yani hani bakılıyor ya ultrason da folikul sayisina (onlar ici sivi dolu keseler aslinda icinde minnacik yumurta var) o folikullerin yani yumurtaların içinin dolu olup olmadığını bi nevi gösteren değer e2.

X