*2017 yılı Aralık Ayında Tüp bebeğe başlayacaklar....*

Evet işte bu birazcıkta olsa kendine getirdiysem ne mutlu bana bu yıl zorlu evet yumurta gelişimi embriyo olacak mı kaliteli mi derken çok stres oluyoruz ama transferden sonra hepsini bir köşeye bırakmalıyız ıyi düşünelim bebeklerimiz bize sıkıca tutunsun insalah kuzum
Saol cankm benim ya cok tsk ederom gercekten. Dualariniza ihtiyacim var.allah hepimizin hakkinda hayirlisin i vrdsin ins

Benim bir tanıdığım 37 yaşında ve onun ilk denemesinde tuttu. Şu an hamile. Sen içini ferah tut. Rabbim büyük inşallah sana da sağlıklı hayırlı evlatlar nasip eder. Bol bol dua edelim.
Saol canim ya.ins benimde tutar. Cok tsk ederim dua ediyorum gercekten burdaki tum arkadaslara ins tabbim hayirlisiyla nasip eder

Bende yeni tedaviye başlayacağım,2 tüp tedavisi 3transferim negatif oldu sadece morfoloji düşüklüğü var embriyolarım için kaliteli dendi ama hiç 5.güne bekletilmedi negatif oldu denemelerim.Şimdi korkuyorum ya yine olmazsa diye.Burada bakıyorum herkes hamile kaldı benim durumumda olan hamile kalan var mı merak ediyorum ve hangi hastanelerde tedavi gördüğünüzü de çok merak ettim. Mesela ben bu tedavide imsi ve embriyoları kamera ile izlensin diye talep edeceğim, sizde neler uygulandı acaba
benim hakkım var diye çapaya rapor çıkarmaya gittim kadın dedi morfoloji düşük şekil bozukluğu vs.. e dedim bi ay öncesinde tedavi yapıldı nasıl oldu embriyo gelişti.. dedi o da seferki sınırdaymış yok androlojiye gidicen yok ameliyat yaparlar belki dedi bunu üç kere ben sordum nasıl yani diye sonra dedi işte vitamin fln verirler vss yok raporun çıkması iki üç ay sürer.. morfoloji bi ayda değişir mi ki dedim değişir dedi o kadın ortamın sıcaklığı, sigara, alkol fln etkiler ..snr düşündüm belki test ortamında fazla bekledi bozuldu acele etmedim androloji için..
bende şu an tedavi olduğum doktora tekrar gittim konuyu anlattım yeni sperm testiyle ve adam dedi günümüz erkekleri için gayet normal bu testteki sperm sayısı yeterli ztn içinden iyi olan seçiliyo bu ay sigarayı bırak (azaltabildi eşim), spor yap ( işyerindeki hareketlilik yüksek omasına rağmen kabul etmedi) ve tekrar bekleme test fln talep etmedi biz de raporsuz tedavi olmaya karar verdik ..
sonuç olarak araştırırken cidden o değişken düşük morfolojiyle başladık Allaha sığındım iyi hissettik ve bence bu da sonuca yansıdı..
ve erkekte bu cebinde telefon taşıması, sigara, alkol, spor yapmamak(yürüyüş, kısa koşu fln bile yeterli açık havada) bunlar şekil bozukluğu morfolojiyi düşüren etkenlermiş cnm ..
bu kadar yazdım karışık gelmez inşallah.. doktor yaklaşımı ve iyi hissetmek bence önemli bak morfoloji sınırda kabul edilebilirken 1 tane orta 3. gün embriyom vardı sonraki testte daha düşük dediler ama çok şükür şu an sağlıklı 5. gün embriyolarımız var.. 3ü 5 i yok ztn dua et güzel hisset korku azalıyor insanın içinde cnm

Bizde kaliteli embriyo olmuyodu bu sefer doktorum ne olursa olsun 5.gune kadar bekliycez dedi ve şükür 3tane 5.gune gitti blast oldu ama 5aa değilde 4bc 2bc yani aşırı kaliteli değiller olsun ben umutluyum ama hım bide Sperm chip uygulandı sperm fazla olan kişilerde uygulaniyormus 4.gunumde böylelikle son buluyor inşallah haftaya bende avazım çıktığı kadar buraya hamileyim diye haykırırım :)
Bende 5.güne beklensin istiyorum bu sefer yoksa içimde kalacak :) şuan yurtdışındayız kafamda birsürü soru var çip imsi co kültür embriyo izleme hepsini soracağım inşallah sın denemem olur sıkıldım artık :KK43:( inşallah seninde hamilelik haberini alırız en kısa zamanda

benim hakkım var diye çapaya rapor çıkarmaya gittim kadın dedi morfoloji düşük şekil bozukluğu vs.. e dedim bi ay öncesinde tedavi yapıldı nasıl oldu embriyo gelişti.. dedi o da seferki sınırdaymış yok androlojiye gidicen yok ameliyat yaparlar belki dedi bunu üç kere ben sordum nasıl yani diye sonra dedi işte vitamin fln verirler vss yok raporun çıkması iki üç ay sürer.. morfoloji bi ayda değişir mi ki dedim değişir dedi o kadın ortamın sıcaklığı, sigara, alkol fln etkiler ..snr düşündüm belki test ortamında fazla bekledi bozuldu acele etmedim androloji için..
bende şu an tedavi olduğum doktora tekrar gittim konuyu anlattım yeni sperm testiyle ve adam dedi günümüz erkekleri için gayet normal bu testteki sperm sayısı yeterli ztn içinden iyi olan seçiliyo bu ay sigarayı bırak (azaltabildi eşim), spor yap ( işyerindeki hareketlilik yüksek omasına rağmen kabul etmedi) ve tekrar bekleme test fln talep etmedi biz de raporsuz tedavi olmaya karar verdik ..
sonuç olarak araştırırken cidden o değişken düşük morfolojiyle başladık Allaha sığındım iyi hissettik ve bence bu da sonuca yansıdı..
ve erkekte bu cebinde telefon taşıması, sigara, alkol, spor yapmamak(yürüyüş, kısa koşu fln bile yeterli açık havada) bunlar şekil bozukluğu morfolojiyi düşüren etkenlermiş cnm ..
bu kadar yazdım karışık gelmez inşallah.. doktor yaklaşımı ve iyi hissetmek bence önemli bak morfoloji sınırda kabul edilebilirken 1 tane orta 3. gün embriyom vardı sonraki testte daha düşük dediler ama çok şükür şu an sağlıklı 5. gün embriyolarımız var.. 3ü 5 i yok ztn dua et güzel hisset korku azalıyor insanın içinde cnm
Bizde 4yılda yapılan testler morfoloji 4ken 3oldu,şimdi 2 ama sayımız 60 milyon falan, morfoloji normal gebe kalmayı engelliyor ha olamaz mı olur 10 kişiden 2sinde, eşime hep şunu dedim biz normal yolla çocuk sahibi olmak için uğraşalım bizim morfoloji neden düşüyor ama doktorlar umursamıyor tüp bebekle olur diye. Her çocuk istediğimde tüp bebek mi yaptıracağım?Bu iş ticarete dönmüş artık. Bizde %7DNA hasarı belki diyorum tedavileri spermler DNA hasarlıydı kafamda deli sorular :)) türkiyeye dönünce doktorun kafasını şişireceğim belli :)

Kuzum bu işlerde bence merkezin laboratuvarı çok önemli

Bak benim ilk 26 yumurtadan 4 tanesi 5.güne gitti.

Diğer merkezde 23 yumurtadan 18 tanesi 5.güne gitti.

İnşallah seninkiler de kaliteli olarak 5.güne giderler..

İkinci tedavini nerde yaptırdın poly

İkinci tedavini nerde yaptırdın poly
Kalamış tıp merkezinde canım.
Teksen çamlibel doktorum aynı zamanda merkezin sahibide kendisi çok ilgili o yüzden gebelik takıbımı de orda yaptırıcam Allah'in izniyle.

Son düzenleme:
Ins canim.bide su spekulum korkusu var bende. Nasil rahatlatiyorsunuz ya kendinizi
Nefesini alıp yavaş yavaş ver sonuna kadar ver gerilmeden yeni yeni nefes alıp tekrarla ben vajinismus tedavisi görmüştüm sıkıntıyı aştım çoktan ama yine de kolay olmuyo yavaş yavaş poponun değmesi lazım o yatırdıkları şeye işte adını unuttum

Kalamış tıp merkezinde canım.
Teksen çamlibel doktorum aynı zamanda merkezin sahibide kendisi çok ilgili o yüzden gebelik takıbımı de orda yaptırıcam Allah'in izniyle.
Ben de bugün oraya gidiyorum işlemlerim orda yapılıcak Kamil Kutlay doktorum benim

Bizde 4yılda yapılan testler morfoloji 4ken 3oldu,şimdi 2 ama sayımız 60 milyon falan, morfoloji normal gebe kalmayı engelliyor ha olamaz mı olur 10 kişiden 2sinde, eşime hep şunu dedim biz normal yolla çocuk sahibi olmak için uğraşalım bizim morfoloji neden düşüyor ama doktorlar umursamıyor tüp bebekle olur diye. Her çocuk istediğimde tüp bebek mi yaptıracağım?Bu iş ticarete dönmüş artık. Bizde %7DNA hasarı belki diyorum tedavileri spermler DNA hasarlıydı kafamda deli sorular :)) türkiyeye dönünce doktorun kafasını şişireceğim belli :)
Şişir ve kesinlikle embriyoloğuna güvenen bi doktora git çok önemli iyi olması

Ben de bugün oraya gidiyorum işlemlerim orda yapılıcak Kamil Kutlay doktorum benim
Sende güzel sonuçlar alırsın inşallah canım..
Benim içim çok rahattı merkezde.Tutmasa bile yapılacak herşeyi yaptılar diyecektim içim rahat olacaktı hep öyle diyordum eşime.

Ayy ne güzell
Maşallah maşallah
İçime hep bi olumlu yanıt vardı sana karşı yazdığın belirtilerine karşı ama dile getirmek istememiiştim
Hayırlısı olsun cnm
Sağolasın canım inşallah kan değeride güzel çıkar. Sağlık ocağında verdim öğleden sonra belli olacakmış

X