*2017 yılı Aralık Ayında Tüp bebeğe başlayacaklar....*

Kızlar şuan şaşkınım 11.ci günüm yarın kan vericem test yaptım bu çıktı.. Var dimi hamileyim yani dimi kızlar IMG-20180108-WA0009.jpeg

Canim yazdiklarini okurken tutamadim kendimi. Dunden beri gerginim ama haklisin aslinda. Cok tsk ederim ya negatif dusundukca negatifi cekiyrz. Yazdiklarin iyi geldi ins. Bu dusuncelerden cikmaya calisicsm. Ins iyi olur ya .dualarinizi eksik etmeyin
Evet işte bu birazcıkta olsa kendine getirdiysem ne mutlu bana bu yıl zorlu evet yumurta gelişimi embriyo olacak mı kaliteli mi derken çok stres oluyoruz ama transferden sonra hepsini bir köşeye bırakmalıyız ıyi düşünelim bebeklerimiz bize sıkıca tutunsun insalah kuzum

Kizlar slm benim 6 yumurtam toplanmisti.dun embriyolog aradi 3 u dollenme olmus.bugun tekrar aradi dollenen 3 yumurtamin gelisiminin devam ettigini soyledi.yarin transferim olacakmis. 3.gun transferi olucak yani. Cok gerginim canim sikildi anliyacaginiz.

ben de bugun 7'den 5'e dustugunu ogrenince bir panikledim ama Allah razi olsun tecrubeli arkadaslar guzel orneklerle yazinca icim rahatladi biraz daha. 3'u 5'i hikaye :) Rabbim ol derse bitanecik sapasaglam tutunuyor. Nasip degilse de bence kocaman bebegi karnimiza da koysalar yine kucagimiza alamayiz. Rabbim gonullerimize gore versin, dualarimizi hayirlisiyla geri cevirmesin, emeklerimizi bosa cikarmasin insallah. Biz pozitif dusunmeye devam :)

Kızlar şuan şaşkınım 11.ci günüm yarın kan vericem test yaptım bu çıktı.. Var dimi hamileyim yani dimi kızlar Eki Görüntüle 2090795

Ayy 3. Gun 5. Gun derken bizleri bir telas almisti, masallah bir guzel haber daha almak heyecanlandirdi bizi. kuzununannesi kuzununannesi nasil bir konu actiysan masallah :))

Bir de sorum olacak yine. Transfer anestezili mi oluyor? Klasik ultrason muayenesi gibi mi basit bir sekilde mi oluyor?

ben de bugun 7'den 5'e dustugunu ogrenince bir panikledim ama Allah razi olsun tecrubeli arkadaslar guzel orneklerle yazinca icim rahatladi biraz daha. 3'u 5'i hikaye :) Rabbim ol derse bitanecik sapasaglam tutunuyor. Nasip degilse de bence kocaman bebegi karnimiza da koysalar yine kucagimiza alamayiz. Rabbim gonullerimize gore versin, dualarimizi hayirlisiyla geri cevirmesin, emeklerimizi bosa cikarmasin insallah. Biz pozitif dusunmeye devam :)

Ayy 3. Gun 5. Gun derken bizleri bir telas almisti, masallah bir guzel haber daha almak heyecanlandirdi bizi. kuzununannesi kuzununannesi nasil bir konu actiysan masallah :))

Bir de sorum olacak yine. Transfer anestezili mi oluyor? Klasik ultrason muayenesi gibi mi basit bir sekilde mi oluyor?
Anestezisiz oluyor canım 5 dk suruyo

Anestezi yok canim idrara sıkışık gidiyorsun okadar

Bence asla transfer yapılmadan kotu düşüncelere girme canım sakin , Sen daha en baştan bebislerine kotu enerji yolluyosun ve psikolojik olmadı sinyalini şimdiden beynine gonderiyosun ! Yapma gözünü seviyim bak kuzununannesi ikizlere hamile 3.gun ve 2.kalite embriyolarla yani ahkam kesmiş gibi girme beni sakin belki büyüğüm senden ki kesin öyle 38 yaşındaydım ablan olarak söylüyorum sadece bana ilk transferimde 3 tane 2 ve 3.kalite embriyo verdiler en başta kahrettim kendimi ve sonuç negatif ama bu sefer daha umutluyum bütün kotu düşünceleri gelişine voleyle geri yolluyorum ne olur sende ümidini yitirme sakın 3.gun ama sağlıklı bebisler seninle olacak annesi
Selam tekrar 3.gün. 4.gün. 5.gün embriyolarimiz gelişmekte olduğunun habercisi. Aslında bir çoğumuzun yanlış bildiği bilgiyi aktarmak isterim. 3.gün transfer olduğu zaman , genelde problem olmayan çabuk dölLenen hızlı ilerleyen embriyomus.anne rahmine ne kadar erken yerleşirse o kadar iyimiş. 5.gün embriyo transferi 1 ve 2 denemeleri başarısiz olmuş dış gebelik ile sonuçlanan vakaları 5 güne yayınlar ki gelişmesini izlemek için. Yanli sim varsa düzeltin lütfen. Tıp her geçen gün ilerliyor doktorunuza güvenin yanlış bir işlem yapmazlar. Herkesin vücudu farklı , bir o embriyomus.anne vücut kabul etmiyor da hersey kısmet nasip .sürekli sağlıklı beslenin.nefes alıp verin.rahime oksijen yollayin .sigara asla icmeyin

Hepinizden allah razı olsun kızlar inşallah kan değerim de iyi çıkar. İlk kez çift çizgi görünce şaşkın oluyor insan. Normal gebelik testi yaptım yanılma payı yoktur inşallah.
Ben dört defa yaptım kendi kendime diyordum bunlar bozuk ondan pozitif çıkıyor insan inanamıyor hatta 11. Gün kan verdim 513 cıktı yine inanamadım sonuç kağıdında tc yazmıyordu eşime dedim bu başkasının olabilir isimlerimiz aynı diye eşim güldü bana gerçekten uzun bir zamandan sonra pozitifi görünce inanası gelmiyor insanin

Hamile arkadaşlar tedavilerinizde nerede yaptırdınız, hangi yöntemler kullanıldı,sorunlarınız neydi bi anket yapsanız bize de yol gösterse güzel olur seviniriz :)

Canim benimde yarin transferim var. Kac yumos toplandi. Kac tane transfer edicekler.kacinci gun transferi oluyor senin
İki transfer olucak inşallah 8 embriyo var yarın Allah'a emanet daha net bakıp işlem yapılıcak
Embriyolog merkez önemliymiş onu ikinci seferde farkettim ilkinde doktorumdan çok memnundum Bezmialem e gidiyodum ama 12 transferden 8 i koyulmuştu transfer 3. gün için bi tane uygun orta kalite çıkmıştı o da olmadı .. ordan doktor ayrılınca çok kötü olmuştum snr Kadıköy'de bi doktora gittim işlemleri kalamışta bi klinikte yapıyor.. şimdi sürekli maşallah ve şükürler olsun diyorum artık gerisi Allah'a emanet :) inşallah dondurabilicez gerçi dondurulmuşun da garantisi yok ama insan rahatlıyor .. ne olacak bakalım inşallah tutunur ✨
Senin rakamlar ne durumda hakkımızda hayırlısı olsun kaç yaşındasın bi de ben 30 mesela ilkini raporlu yapmıştım ztn bi tane koyulabiliyordu orada

Hamile arkadaşlar tedavilerinizde nerede yaptırdınız, hangi yöntemler kullanıldı,sorunlarınız neydi bi anket yapsanız bize de yol gösterse güzel olur seviniriz :)
Olumlu
mmssll mmssll , p0ly__ p0ly__ , H Hasretimm21 , kuzununannesi kuzununannesi hanimlar ayrintili aciklayici cevaplariniz icin cok tesekkur ederim. Hasretimm'in yukarida yazdigi olay iste beni korkuttu. Onun 10 tanesi 3. Gune kadar ulasmis. 10'da 3 besinci Gunu gormus yani.

Benim 20 yumurtam toplandi, 14'u dollendi, 7'si 1. Kalite cikti. 5'i 3. Gune eristi. Cekincem 5'ten hic birinin kalmamasi gibi bir durum olur mu acaba :KK43: yani eger boyle bir ihtimal varsa 3. Gun 1. Kalitedeyken yapmak daha saglikli degil mi? Neden illa 5. Gunu bekliyoruz ki?

Kolay gecsin ins gunler. :)
kuzum onlar anlıyor Yani üçüncü gün durumu kalite olarak şüpheliyse ve o gün için uygunsa transfer yapıyorlar ama herşey çok iyi gidiyorsa ve embriyo da fazlaysa 5. güne bekliyorlar yani korkma güzel hisset demekki iyi derecedeler ki böyle bir yol izlendi hem dondurmak için daha iyi oluyor diye biliyorum sen içini ferah tut benim ilkinde bi orta kalite vardı üçüncü günü görebilen o da olmadı kısmet böyleymiş dedim işallah bu sefer 5. gün yarın yapılıcak bu da güzel bişi şu açıdan bölünme evrelerini orda gerçekleştirdiğinden emin oluyorsun ve tutunma aşaması kalıyor transfer olduktan sonra ..
3 ya da beş varsa kısmetimizde bizimle kalacaklar Allah nasip ederse Şafi ismiyle hepimize şifa versin inşallah

X