2017 Şubat Anneleri

Artık hissetmek istiyorum :KK37:
Ama bu hafta bir değişik geliyor sanki pıtpıtlar level atladı böyle hareket değil de pıtpıtın biraz üstü oldu :cool:

günaydın herkese. bu sabah sabah namazına korkunç bir başağrısı ile uyandım. namazdan sonra yeniden uyumak çok zor oldu. uyudum ama kısa zaman sonra işe gitmek için uyandım. yine aynı başağrısı ile uyandım. hala daha başım ağrıyor. çalışmaya çalışmak da çok zoooor. minoset içtim bir tane ama daha eksilen bir şey yok. çok keyifsizim :KK43:

kızlar günaydın.
Sabah uyandığımda karnımın sağ tarafı ağırlıklı olmak üzere solda da batmalar vardı. Dayanılmayacak gibi değil ama oturup kalkarken zorluyor bazen. yarım saat 45 dk da bir oluyor.
Bununla birlikte arada da bir kıpırtı oluyor içimde pır pır ama hareketlerini hissetmek için çok erken o yüzden buna yoramıyorum.
Bugüne dek hiç olmadı böyle.
Bilenler, yaşayanlar, tecrübeli anneler ne yapayım, bir doktora gitsem mi?

Günaydın kızlar haftasonu giremedim hiç önce misafirim vardı sonrada baya ağrım oldu derken güzelim haftasonum geçti gitti gene başladık mesai ye çalışanlara kolay gelsin herkese güzel mutlu bir hafta dilerim:-)
aynı şey bende de oldu. ama bende ilk gün temizlik sonraki gün misafir. hooop bitti hafta sonu. yine iş başı. oyy oyy

günaydın herkese. bu sabah sabah namazına korkunç bir başağrısı ile uyandım. namazdan sonra yeniden uyumak çok zor oldu. uyudum ama kısa zaman sonra işe gitmek için uyandım. yine aynı başağrısı ile uyandım. hala daha başım ağrıyor. çalışmaya çalışmak da çok zoooor. minoset içtim bir tane ama daha eksilen bir şey yok. çok keyifsizim :KK43:

Benim de dün başım çok ağrıdı. Dayanamayıp minoset içtim. O rahatlattı çok şükür. Şakaklarına hafif masaj yapmaya çalış. Bol su iç ve düşünmemeye çalış. İş yerinde olunca insan uzanıp dinlenemiyorda..

kızlar günaydın.
Sabah uyandığımda karnımın sağ tarafı ağırlıklı olmak üzere solda da batmalar vardı. Dayanılmayacak gibi değil ama oturup kalkarken zorluyor bazen. yarım saat 45 dk da bir oluyor.
Bununla birlikte arada da bir kıpırtı oluyor içimde pır pır ama hareketlerini hissetmek için çok erken o yüzden buna yoramıyorum.
Bugüne dek hiç olmadı böyle.
Bilenler, yaşayanlar, tecrübeli anneler ne yapayım, bir doktora gitsem mi?

Daha önce bahsetmiştim. 12 -13 haftalarda kasık ağrıları yoğun oluyor. Rahim büyüdüğü için oluyormuş bu ağrılar. Dayanamayacak gibi olursa dr.a git ama dinlendikce hafifliyor..

Özellikle bacaklarım çok fena gece koparıp atasım gelio ya:kızgın: doktora mesaj attım şimdi cevabı paylaşırım canım sen de gittiğinde bir sor bakalım farklı doktorların görüşlerini öğrenelim..
Bende de var o özellikle çıtlatırım bi de ben dayanamam anca öyle rahatlar kütür kütür sesler gelir bacaklarımdan.

Benim de dün başım çok ağrıdı. Dayanamayıp minoset içtim. O rahatlattı çok şükür. Şakaklarına hafif masaj yapmaya çalış. Bol su iç ve düşünmemeye çalış. İş yerinde olunca insan uzanıp dinlenemiyorda..

Daha önce bahsetmiştim. 12 -13 haftalarda kasık ağrıları yoğun oluyor. Rahim büyüdüğü için oluyormuş bu ağrılar. Dayanamayacak gibi olursa dr.a git ama dinlendikce hafifliyor..
Ay dünden beri bende bi korktum ki ağrı yine geldi diye. 12. Haftaya girmenin verdiği bir şey demek ki. Biraz rahatladım. Aynen benimde sağ taraf daha şiddetli.

günaydın kızlar benim hafta sonum da ilk gün temizlik 2.gün misafirle uçtu gitti gene geldik işe benimde bu aralar kasık ağrılarım çok yoğun bide bugün farklı bişey var nasıl anlatsam sanki nefesim yetmiyormuş gibi kesilecek gibi hissediyorum hızlı hızlı nefes alıp veriyorum böyle olan var mı ya dün çok sinirlendim ondan mı acaba:KK12:

BİZ KONUŞTUK HALLETTIK ŞUAN İYİ GİDİYO AMA NEREYE KADAR GİDER BİLMİYORUM AMA BAYA İYİ ŞUAN :) PAZAR GÜNÜ DE KAHVALTIYA GÖTÜRDÜ BİRAZDA ALIŞ VERİŞ YAPTIK :)
Heh soyle inan ufak ufak yola gelecekler boyke onlar taki bebek dogdugund akucaklayinca ve birde baba dedikleridne baba olduklarini cok iyi anlayacakalr suan bizim kadar guclu hislere sahip degiller her ne kadar sahibim desede cok sevindim duzelmenize benmkide gonlumu almak icin bisiler arastirir durur sonr agelor sirnasir bi soyle boyke dikkat et falan ozur diler saglamindan ama bidaha o ayni seyi tekrar etmez bi garip haller sankim su hamilelik erkekleri etkiliyo bizden cok alingan yada bi garip oluyolar halen anlamis degilimbiz mi hamileyiz onlar mi:KK70::KK70::KK70::KK70:

Ay dünden beri bende bi korktum ki ağrı yine geldi diye. 12. Haftaya girmenin verdiği bir şey demek ki. Biraz rahatladım. Aynen benimde sağ taraf daha şiddetli.
Aynıymışız seninle :) Genişlemeden kaynaklıysa sorun yok, var olduklarını hissetmek çok güzel :))
Ben kötü bir şey olmasından çok korktum.. Çünkü çok uzun süredir yoktu bu batmalar..

Kizlar hala buzdolabı kokusundan şikayetçi olan varsa harika bir yöntem buldum. Daha doğrusu varmış da ben yeni denedim :deli:

Karbonatla sildim buzdolabının heryerini sonra da biraz açıkta vanilin koydum şimdi buzdolabımı açmalara doyamıyorum mis gibi vanilin kokuyor :rapci:

Valla ben de evde çok sıkıldım artık. Eşimin izni iptal hala. Haftasonları memlekete gidip denize giriyoruz artık cumaları bekler oldum evde vakit geçmiyor. Bir de eş durumu tayinleri yaklaştı stresliyim vekalet verecek güvenilir kimse yok, eşim uçaktan korkuyor ben de tek gitmek istemiyorum. Aklım hep ilişik kesme Nasıl olacak mevzusunda.
Ben dedemin elinde büyüdüm geceleri onun öldüğünü görüyorum ya da duyuyorum mahvoluyorum üzüntüden. Ağlamış uyanıyorum genelde, ya da ağlıyorum uyanınca. Bir defa daha farklı kabus gördüm onda da yatakta kırık varmış ama ödüm koptu resmen.
Ev işlerini yıktım kocaya, neyse bu hafta annem var da rahat etti. Baba olmak zor diye sırıta sırıta geziyor :)

Gaza iyi geliyor değil mi? Ölçüsünü Nasıl ayarlayayım?

Ay keşke ben de çıkarsam :KK43: birikip birikip hastanelik ediyor.

Oh iyi yapmışsın ben de isim mevzusundan demiştim aynısını.

Deneyeyim canm sağol çok.

Baharcım kaç kilo aldın ki? Diğer gebeliklerde Nasıl almıştın? Sen kendini daha iyi tanırsın kimisi ilk aylarda alıyor kimisi sonda daha fazla.

Valla ben de kv ve kp konusunda tam tırlatmalık durumdayım Allah hepimize sabır versin.

Ah o gaz çıkmak istese sokakta bile tutmayacağım da çıkmak istemiyor :)
Canm ben lazeri 2 sene önce bitirdim ama şuan Bikini bölgesinde ve üst bacakta az az çıkmaya başladı zaten hamilelikte çıkarmış tekrar. Yaptırdığım yer doğum yaparsan sonrasında da iki üç seans gelirsin demişti o Zaman'lar.doktorun izin verse bile sonuç alamazsın boşa yaptırma doğum sonrası sarkık göbüşlerle gideriz artık

ayy ben üye girişi yapmadan okumuşum kaç gündür bildirimini görmemişim canım daha iyisindir umarım , ben bir çay bardağı kadar su için bir tatlı kaşığı nane koyuyorum yeterli geliyor, kendini kötü hissettin gibi oldu mu iç rahatlatıyor hemen :KK66:

Ben başım ağrıdığı zaman nane yağı sürüyorum alnıma iyi geliyor ama dikkat edilmeli gözü yakıyor. Çok rahatlatıyor ilaç içmiyorum pek

günaydın kızlar benim hafta sonum da ilk gün temizlik 2.gün misafirle uçtu gitti gene geldik işe benimde bu aralar kasık ağrılarım çok yoğun bide bugün farklı bişey var nasıl anlatsam sanki nefesim yetmiyormuş gibi kesilecek gibi hissediyorum hızlı hızlı nefes alıp veriyorum böyle olan var mı ya dün çok sinirlendim ondan mı acaba:KK12:
Canım nefes konusunda bende dün geceden beri sıkıntı yaşıyorum ama hava çok sıcak burda ben ona yordum ya ama kötü ediyo gerçekten rahatsız oluyorum

Özellikle bacaklarım çok fena gece koparıp atasım gelio ya:kızgın: doktora mesaj attım şimdi cevabı paylaşırım canım sen de gittiğinde bir sor bakalım farklı doktorların görüşlerini öğrenelim..

merhaba canım o bacak konusu bende de vardı ben kendimce yastıkla çözüm buldum bazen ayağımın altına, bazen bacak arama koyuyorum daha rahat uyuyormuşum gibi oluyor gece bi dene istersen gece boyunca yastık geziyor tabi eşim biraz şikayetçi tabi bu durumdan bazen sıkılıp ona atıyormuşum :)))

X