2017 Şubat Anneleri

sıcak da baş ağrısı yapıyo bende zorda olsa vurup kafayı yattım dun bugun yıne işdeyım :KK43:(((((((((

Kızlar vücudumdaki gerilmeyi sordum doktora telefonla magnezyum verdi. Normalde folik asiti kesmiştik 10 gündür vinelac kullanıorum içinde her şey var ama yeterli gelmiyor demek ki, magnesium positive ilacın adı var mı kullanan?

Gebelikte magnezyum eksikliğinin zararları nelerdir?

Gebelikte magnezyum eksikliği, rahim kasılmalarını artırarak erken doğumlara neden olabildiği gibi, anne ve bebeğin sağlığını olumsuz yönde etkilemektedir. Hamileyken magnezyum eksikliği yaşayan annenin, bebeğinin de aynı şekilde magnezyum eksikliği ile doğmasına neden olmaktadır. Bu durum yeni doğan bebeklerde ısı kaybına bağlı olarak, ani bebek ölümlerine sebep olabilmektedir. Ayrıca, hamilelerin bacaklarına ve karınlarına giren ani kramplar ve kasılmalar da magnezyum eksikliğine bağlı olarak gelişir. Özellikle hamilelikte sigara ve alkol kullanımı, magnezyum eksikliğine bağlı doğabilecek rahatsızlıkları tetiklemektedir. Çünkü sigara ve alkol tüketimi vücut dan çok fazla magnezyum atılmasına yol açmaktadır.
Ne kadar önemliymişşşş :110:Bu yaptırdığımız testlerde magnezyuma da bakmıolar mı yaa? o kadar kan verdik idrar verdik

günaydın güzel anne adayları bende cumartesi doktordaydım banada magnezyum ve balık yağı takviye etti nerdeyse günde 6 tane hap içiyorum :KK43: siz neler kullanıyorsunuz

Kızlar merhaba. Bugün ofisten bir arkadaşım kendi bebeğinin Bugaboo Cameleon bebek arabasını bana getirdi. Gerçekten çok şık fakat o modellerin hepsi ağır ve tek parçada kapanmadığı için biraz kullanışsız oluyor. Sizce başka bir araba almalı mıyım? Yoksa bununla idare edip 6 aydan sonra baston mu alsak ?

Eklentiler

• IMG_20160808_104045.jpg
    IMG_20160808_104045.jpg
    45,9 KB · Görüntüleme: 56
Kızlar merhaba. Bugün ofisten bir arkadaşım kendi bebeğinin Bugaboo Cameleon bebek arabasını bana getirdi. Gerçekten çok şık fakat o modellerin hepsi ağır ve tek parçada kapanmadığı için biraz kullanışsız oluyor. Sizce başka bir araba almalı mıyım? Yoksa bununla idare edip 6 aydan sonra baston mu alsak ?

İlk 6 ay bununla idare edip sonra bastona geçebilirsin bence.

Kızlar vücudumdaki gerilmeyi sordum doktora telefonla magnezyum verdi. Normalde folik asiti kesmiştik 10 gündür vinelac kullanıorum içinde her şey var ama yeterli gelmiyor demek ki, magnesium positive ilacın adı var mı kullanan?
Duymadim o iavi
Duymadim o ilaci magosit vermisti bana ama kasik agrim vardi o zaman okuyunca icinde magnezyum destegi yaziyordu ama sormak lazim

günaydın güzel anne adayları bende cumartesi doktordaydım banada magnezyum ve balık yağı takviye etti nerdeyse günde 6 tane hap içiyorum :KK43: siz neler kullanıyorsunuz
Suan sadece vitamin kullaniyorum,folikasit bitti kontrolde baska ne verir bilemicem,bisey vermesin zaten ogure ogure iciyorum hic sevmem hap icmeyi:)))

Ben de aynı senin gibiyim... Sıfır heyecan desem yeri var. Hatta bu duygumdan dolayı utanıyorum kendimden :KK43:
İlk oğlumda çok heyecanlı olduğum için bu bebeğime haksızlık yaptığımı biliyorum.
Ben hariç herkeste bir sevinç ,bir telaş....
O kasar nötr duygular içindeyim ki doktoru arayıp ikili testin donucunu bile sormadım. Aylık kontrol gününde öğrenirim dedim.

Bilmiyorum belki süpriz bir bebek olduğu için böyleyim. Belki zor geçen sezeryan - lohusalık dönemini hatırladığım için böyleyim.Belki bulantılardan ,belki yorgunluktsn...

Doktorum bile bende ki bu heyecansızlığın farkında. Her gittiğimde beni rahatlatıcı şeyler söylüyor..
İnşallah ben de en kısa zamanda bu duygusuzluğumu kenara bırakıp hamileliğin tadını çıkarırım...

inşallah canım, bir an önce moda gireriz.
gerçi bu halde bile eşim çok abartıyosun diyo.
heycandan dört köşe olduğumu görse ne düşünür acaba.
sürekli köyündeki teyzelerle kıyaslıyo beni, onlar dr yüzü göremiyodu sen çok bile düşünüyon diyo:KK53:

NUB TEORİSİ HAKKINDA YORUM YAPANLAR 12+2 GÖRÜNTÜMÜZ VARMI TAHMİNİ OLAN ?:KK64:

Eklentiler

• IMG_20160806_162910.jpg
    IMG_20160806_162910.jpg
    22,7 KB · Görüntüleme: 64
Ben daha önce o heycanlari yasadim ilk gebelikte hatirlarsaniz 6.ayda kaybettim demistim bebegimi ondandir heralde bende senin gibiyim üstume bi sakinlik geldi cinsiyetinide mrk etmyorm suanda ondan olsa gerek tamamen bebegi saglikla büyutmeye odakliyim canim ama hareketlenince karnin büyuyunce daha farkli hissetceksin bence:)

doğru, sakınan göze çöp batıyo canım, Allah korusun.
Herşeyin orta kıvamı güzel.
biraz daha istekli karşılasam bebişimi daha iyi olcak, ama abartmadan :)

Ben hamile kalmaya başlamadan önce omega 3 kullanıyordum, her gün bir dilim ananas yiyordum magnezyum içeriyor ve düşük riskini azaltıyor diye. hamile kaldığımı öğrenince Dr um omega 3 ü bıraktırdı, ama ananasa hala devam ediyorum:KK72:

Aynı beni tarif ediyorsun.m illet bebek arabası bile seçmiş. Ben bebek mağazası görünce midem daha da çok bulanmaya basliyo.zaten panik bozuklugum var benim. Herkes benden daha heyecanlı.yemek yiyemiyorumm diye kiziyolar bana.zorlada olsa ye diyorlar ama ben ona bile aldırış etmiyorum.zorlayamiyorum kendimi

benim öyle bir bulantım yok, yani bebek eşyası görünce ortaya çıkan.
ama hani hevessiz olursunya, öyle bişey.
gerçi benim genel halim o sanki, evleneceğim zaman da düğün saatine kadar heycan yoktu bende:KK53:

FOLİK+DECAVİT+ECORAPİN+APİKOPAL+MAGNEZYUM+BALIK YAĞI+ FERRO SENOL SANKİ 60 YAŞİNDA TEYZE GİBİYİM :KK43:
Hayatimda basim agrisa bile regl agrisi ceksem de mahvolsam da olsem de agzima ilac koymazdim,hamilelikte icmedigim kadar ilac icmistim bu seferde ayni olacak diye odum kopuyor ki.olacak gibi gorunuyor

X