2017 Şubat Anneleri

BİZ KONUŞTUK HALLETTIK ŞUAN İYİ GİDİYO AMA NEREYE KADAR GİDER BİLMİYORUM AMA BAYA İYİ ŞUAN :) PAZAR GÜNÜ DE KAHVALTIYA GÖTÜRDÜ BİRAZDA ALIŞ VERİŞ YAPTIK :)
ben bu sefer aradım abisiyle konuştum bilsinler diye. abisi aramış herhalde ki geldi yanıma bende bişi yokmuş gibi davrandım ama iyi yada kötü degil. çok da sallamıyorum artık ya saçma sapan olaylardan iyice sorun çıkıyor

günaydın kızlarr, ya ben sabah kalktığımda istemsiz olarak vücudumu gererek uyanıyorum, zaten gün içinde de sürekli bacaklarımı, belimi, kollarımı germek istiyorum bu durum uykuya dalmamı bile zorlaştırıyor, bi iki haftadır yoğunlaştı şikayetlerim, doktora gitmeme de daha vakit var, magnezyum eksikliği falan mı var acaba? Bebeğe zararı olur mu gerinmenin diye düşünmekten de kendimi alamıyorum :KK43: Var mı bu durumu yaşayan???????
Bende de var bazen dedigin gibi istemsjz geriyorum korkyorum ama elimde olmadan gece falan yapiyorum zaten daha simdiden rahatsiz uyumalar basladi germek iyi midir degilmidir sormak lazim emin degilim randevuya daha var bizim,gidince sorarim artik kramplar icin magnezyum kullaniliyor ama gerinme icin de gecerli mi bilemiyorum

günaydın kızlarr, ya ben sabah kalktığımda istemsiz olarak vücudumu gererek uyanıyorum, zaten gün içinde de sürekli bacaklarımı, belimi, kollarımı germek istiyorum bu durum uykuya dalmamı bile zorlaştırıyor, bi iki haftadır yoğunlaştı şikayetlerim, doktora gitmeme de daha vakit var, magnezyum eksikliği falan mı var acaba? Bebeğe zararı olur mu gerinmenin diye düşünmekten de kendimi alamıyorum :KK43: Var mı bu durumu yaşayan???????

bende sabah yataktan kalkmadan gerinirim ama hamile olduğumu öğrendiğimden beri karnım geriniyor diye yapamaıyorum.. gerinmeyi özledimm :halay::halay:

kızlar bende 9. haftda lekelenme olmuştu ve dr. progestan vermişti. 30 kapsül.. bulantı yapmasın diye fitil şeklinde kullanıyordum ve sürekli bende kaşıntı yaptı..yani attığım fitilin bir kısmı sabaha çıkmış olduğu için sürekli çamaşır değiştiriyordum zaten.. sizdede oldumu bu kaşıntı.. son 8 fitili kullanmadım bu yüzden..

Ben hamileligimi ogrendigim gibi dr decavite basladi. Ve biraz buyuk oldugu icin yutmasi zor oluyor. Agzima alana kadar kutuya bakip bakip duruyorum. Dr uma soyledim kirarak yutmaya calis.Kimileri dogumdan sonra bile kullaniyo bunu dedi. Insaallah kullanmama gerek kalmaz yitarken kusacak gibi oluyorum.

Aynı benim doktorum da hemen ilk kontrolde başlattı yutamıyorum dedim belki vermez artık diye kırarak iç dedi :confused:
Kırınca da içinden değişik bir tat geliyor artık kutuyu görünce bile öğürüyorum :KK70:

kızlar bende 9. haftda lekelenme olmuştu ve dr. progestan vermişti. 30 kapsül.. bulantı yapmasın diye fitil şeklinde kullanıyordum ve sürekli bende kaşıntı yaptı..yani attığım fitilin bir kısmı sabaha çıkmış olduğu için sürekli çamaşır değiştiriyordum zaten.. sizdede oldumu bu kaşıntı.. son 8 fitili kullanmadım bu yüzden..
bendede 9.haftamda oldu bısı vermedıler git yat dedıler 3 gun surdu gectı dun yıne oldu akşama kesıldı şükürler olsun

Kasinma olmadi da dedigin gibi akti cok vende kestim dr a sormadan beyaz beyaz sinir oldum sanki ise yaramamis gibi,kasinti tarzi yapiyormus duydum baskalarindan

Aslında magnezyum eksikliğinden bahsetmek için erken ama olabilir de. Benim sol kalça kemiğim ağrı yapıyor geceleri ,gerinme ihtiyacı hissediyorum o zaman ben de. Ben leğen kemiklerinin genişlemesine bağlıyorum bu durumu ama bilemiyorum yinede. Günlük 1 muz tüketmeye çalış magnezyum için :KK66:

biz bu sıpaların hareketlerini 2/3 haftya filan hıssetmeye başlarız herhalde kızlarrrr :KK76::KK76::KK76:artık kelebek ucusuyla kalmasın o mınnak tekmeleri filan duymak istiyoruuummm

İlk gebeliğimde 17 +6 da minik tekmeleri hissetmiştim. Şuan ki gebeliğimde daha erken başladı. Özellikle yemeklerden sonra ,dinlenmek için uzandığımda filan minik minik pıt pıtlar hissediyorum ama uzun sürmüyor. Gün içerisinde 1 -2 kere anca. Bazen hissetmediğimde oluyor. Daha erken şimdilik :)

Canım ben dediğin gibi lekelenme falan yaşamadım ama çok ağrım oluyor diye tedbir için 100 mg progestan yazdı doktorum hala kullanıyorum ve felaket bir akıntı oluyor bende o da kaşıntı yapıyor önceden yoktu böyle bir sıkıntım. Doktoruma soracağım kafama takılıyor:KK64:

Günaydın kızlar.
Biraz halsizim bugün. Boğazım ağrıyor
Galiba hasta oluyorum :hasta:
Geçen hafta akraba düğünü vardı. Bir çok kişi ile selamlaşıp öpünce birinden hastalık geçmiş olmalı..
Siz siz olun hamilelikte çok fazla insanla selamlaşmayın. Sonra olan bize oluyor :KK12:
Günaydın canım çok geçmiş olsun vitamin falan bişiler al kötüleşme inşallah

Kokulara karsi hassasiyetiniz devam ediyormu kizlar,bulantilar vs ne durumda?ev kokuyor hala bana,sigara wc kokusu bulasik camasir makinasi kokusu olduruyor beni sizde durumlar nasil?ayin 18 inde kontrolumuz gunler gecmiyot bu sipada daha pimpirikli daha heyecanli oldum sanki:))))

Bende de var bazen dedigin gibi istemsjz geriyorum korkyorum ama elimde olmadan gece falan yapiyorum zaten daha simdiden rahatsiz uyumalar basladi germek iyi midir degilmidir sormak lazim emin degilim randevuya daha var bizim,gidince sorarim artik kramplar icin magnezyum kullaniliyor ama gerinme icin de gecerli mi bilemiyorum
Özellikle bacaklarım çok fena gece koparıp atasım gelio ya:kızgın: doktora mesaj attım şimdi cevabı paylaşırım canım sen de gittiğinde bir sor bakalım farklı doktorların görüşlerini öğrenelim..

Aslında magnezyum eksikliğinden bahsetmek için erken ama olabilir de. Benim sol kalça kemiğim ağrı yapıyor geceleri ,gerinme ihtiyacı hissediyorum o zaman ben de. Ben leğen kemiklerinin genişlemesine bağlıyorum bu durumu ama bilemiyorum yinede. Günlük 1 muz tüketmeye çalış magnezyum için :KK66:

İlk gebeliğimde 17 +6 da minik tekmeleri hissetmiştim. Şuan ki gebeliğimde daha erken başladı. Özellikle yemeklerden sonra ,dinlenmek için uzandığımda filan minik minik pıt pıtlar hissediyorum ama uzun sürmüyor. Gün içerisinde 1 -2 kere anca. Bazen hissetmediğimde oluyor. Daha erken şimdilik :)
bende pıt pıt hissedyrm şimdilerde :) bugun 13+1 olduk az kaldı duymaya allahın ıznıyle

Kokulara karsi hassasiyetiniz devam ediyormu kizlar,bulantilar vs ne durumda?ev kokuyor hala bana,sigara wc kokusu bulasik camasir makinasi kokusu olduruyor beni sizde durumlar nasil?ayin 18 inde kontrolumuz gunler gecmiyot bu sipada daha pimpirikli daha heyecanli oldum sanki:))))

14 + 5 im. Bulantılar %70 azaldı. Koku hassasiyetide aynı şekilde.

Özellikle bacaklarım çok fena gece koparıp atasım gelio ya:kızgın: doktora mesaj attım şimdi cevabı paylaşırım canım sen de gittiğinde bir sor bakalım farklı doktorların görüşlerini öğrenelim..
Sorar yazarim tabiki gececek hersey de iste bizler biraz kendimize sıkıntı yapiyoruz hayirlisiyla kucagimiza alsaydik saglikla

Koku hassasiyeti benimde devam ediyor canım ama ilk zamanki kadar kötü değil bulantılar öyle baya düzeldi gibi ama değişkenlik gösteriyor bel ağrım olıyor benim dün paso yattım ağrıdan:KK43: günler kesinlikle geçmiyor haklısın keşke zaman azıcık daha hızlı geçse

X