2017 Şubat Anneleri

Bugün biraz karın ağrım var adet ağrısı gibi aynı.. az önce hapşırık yüzünden çok kötü canım acıdı epeydir olmuyordu uzandım hemen geçmedi de sancı korkuttu beni. o_O

Bu çok sık görülen bişey degil ama canım ilk gebeligimdi geçen yil oldu bu normaldi testlerm detaylı usg filan 18.haftamda kontrole gittim bebek normaldi bi sorn yoktu o hafta ben cok şiddetli bi grip geçirdim ve dr a gitmedim zaten ilaç falan veremzler düsüncesiyle o ara yolculuk filanda yaptim ondan sonraki kontrolmde bebekte gelisim geriligi ciktı bir iki hafta sonrada karnimda ölmüs yani patolaji vs bişey cıkmadi bebektede anomali gözükmüyodu ama ben sadece tek neden olarak 18.haftada gecirdigim hastaliga bagliyorum başka bi neden bulunamadi cunku.ondan sonra 1 tanede 2 aylik kaybettm bu 3.gebeligim ve ilk bebegim olucak Allahn izniyle
Allah saglikla kucagina almayi nasip etsin canim.gribin bebegin gelisimini engelleyecegini hic dusunmemistim. Peki 2.ye doktorlar ne dedi?

Bugün biraz karın ağrım var adet ağrısı gibi aynı.. az önce hapşırık yüzünden çok kötü canım acıdı epeydir olmuyordu uzandım hemen geçmedi de sancı korkuttu beni. o_O
Adet agrisina benzer karin agrisi bende de oluyor genelde de lavaboya cikinca geciyor. Hapsirinca karnimi ice dogru cekince bi agrim olmuyor ama pozisyonumu alamayip hapsirdigimda ayni sanci bende de oluyor. Ama hemen geciyor.

Bende çok hapşıririm kendini tutma hapsırırken canm karnini ve kendini gevşek birak biliyrm karnin aciyo bi anda dikkat et ayaktaysanda hemen oldugun yere otur ben öyle yapyorm:KK30:

Adet agrisina benzer karin agrisi bende de oluyor genelde de lavaboya cikinca geciyor. Hapsirinca karnimi ice dogru cekince bi agrim olmuyor ama pozisyonumu alamayip hapsirdigimda ayni sanci bende de oluyor. Ama hemen geciyor.
Bende ayağa kalkmaya çalışıyorum geldiğini hissedersem bu sefer hazırlıksız yakaladı maalesef. Dün biraz uzun bir yolculuk yaptım hiçbir sıkıntı yaşamadım akşam filan dinlendim bugüne etkisi olabilir mi acaba o takılıyor aklıma sadece.

Adet günün fln sa ondan olabilir benim de gunum geldi gibi bi iki gündür adet olcam gibi agrim var hapsirirken bende de bazen oluyo dikkatli pozisyon almaya çalışıyorum

Allah saglikla kucagina almayi nasip etsin canim.gribin bebegin gelisimini engelleyecegini hic dusunmemistim. Peki 2.ye doktorlar ne dedi?
Amin insallah hepimizede nasip etsin rabbim bende hiç düsünmezdim yani bu benim tahminim sadece çünku hem ağır gecirdim gercektende ve o grip oldugum zamandaki gibi kaldi hep bebegin gelisimi 2.de sağlıkli bi gebelik degildi sanirim kalp atisi oluşmadi kurtaj oldum.

Decavit le baya bakıştik keşiştik :KK76: sanırım aşk yaşıyoruz şuan :KK50::confused:

Aynen canım aslında bende kaç kere dedim bunu o vitaminini alıyor besinini alıyor benden diye ama yok işte her gün aynı muhabbet.. süt içiyorum,meyve yiyorum, kuru meyve yiyorum, fındık ceviz pekmez hepsinden tüketiyorum. zaten sevmediğim yemek yoktur diyebilirim çok şükür midem el veriyor az az yemeye herşeyi. Çok yersem rahatsız ediyor aksine. Önemli olan sağlıklı olması kilosu filan hiç önemli değil benim yeğenim 2300 doğdu doktorlar korkuttu ablamı doğuma girerken bile bebek çok küçük diye maaşallah saha bi kere doktora gitmiş değil hafif soğuk algınlığı dışında. :nazar: Artık söyler söyler susar herhalde.. Daha 6 ay çekilmez yoksaa. direk dedim çocuk şimdi kilo almıyor sadece son 2 ayda kilo alıyor şimdi yemenin hiçbir anlamı yok diye.

Oh maşallah ne güzel besleniyormuşsun işte :anneadayı:

Anlayabiliyorum benim etrafimda da çok insan var her seferinde açıklıyorum hala aynı terane :ukala::ukala::ukala:

Yok ultrason zararlı her ay doktora gitmene ne gerek var yok bu kadar vitamin içme eskiden şu mu vardı bu mu vardı diye.... kimse kabullenmiyor zamanın değişip geliştiğini... artık ben de dinleniyorum onları evetttt ee senin kız naptı işe girdi mi diyorum susuyorlar :ıslık::spor::confused:

Oh maşallah ne güzel besleniyormuşsun işte :anneadayı:

Anlayabiliyorum benim etrafimda da çok insan var her seferinde açıklıyorum hala aynı terane :ukala::ukala::ukala:

Yok ultrason zararlı her ay doktora gitmene ne gerek var yok bu kadar vitamin içme eskiden şu mu vardı bu mu vardı diye.... kimse kabullenmiyor zamanın değişip geliştiğini... artık ben de dinleniyorum onları evetttt ee senin kız naptı işe girdi mi diyorum susuyorlar :ıslık::spor::confused:
Süpermiş :halay:benin bi kv diyor ya. Başkası karışmaz.

Iyi aksamlar kizlar bugun cok tuhafm ben..Bulantm aniden kesildi hatta yiyemedigim seyleri yedim hic yememis kdr yemk yedim bugn sonra da korktm bebek iyi mi diye yaa.. Ya biri bi icat yapsa tansiyon aletleri seker olcum cihazlari gbi mini usg yapsa da korktugumuzda bakabilsek bebeklerin durumuna offf:işsiz::işsiz::işsiz:
Bendede ayni dusunce oluyor. Azicik iyi hissetsem kendimi noluyor diyorum hemen. Bir alet var. Ama onda sadece bebegin kalp atislarini dinliyorsun. Hemde cok ucuk bir fiyat degil. Bi ara baya almayi dusunmustum. Halada aklimi celmiyor degil.

Amin insallah hepimizede nasip etsin rabbim bende hiç düsünmezdim yani bu benim tahminim sadece çünku hem ağır gecirdim gercektende ve o grip oldugum zamandaki gibi kaldi hep bebegin gelisimi 2.de sağlıkli bi gebelik degildi sanirim kalp atisi oluşmadi kurtaj oldum.
Anladim canim. Allah ayni seyleri bir daha yasatmasin insaallah.

Demeyin yaa çok mu kötü ? bi on güne bende gideceğim bana da verir herhalde :bicak:
Ya ben normalde mercimek kadar hapı bile içemeyen biriyim onu içerken bile midem ağzıma gelir bu kocaman görünce bile fena oluyom ilaç içmeye aliskinsan sorun olmaz da benim gibi sorunluysan fena :110:

X